Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Nije svrha analognih imati 5 oktava (Andromeda izuzetak). Šta će ti više od tri prsta na analognoj spravi? icon_mrgreen.gif

Pa nije baš tako, ima ih sa polifonijom 8+ . Mada i sa polifonijom 6 može da se svira, mislim a da ne budu baš 3 prsta icon_mrgreen.gif

 

Ljudi snimaju kanal po kanal u audio formatu da bi rešili problem polifonije, a onda kada jedna ruka nešto baš do jaja svira, snime i odvojeno jednu ruku odvojeno drugu ... mada drndanje je meni to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a daj mi jedan razlog zašto bi ubacio dugmetaru osim ako nisi harmonikaš?

 

To nema veze sa svirkom, već samo sa drugačijim rasporedom tonova i tako to.

nemam pojma...valjda je to do originalnosti!uglavnom,ja bih jako zeleo da naucim da sviram dugmetaru(mislim na klavdzu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od klavijature do klavijature, ali na većini možeš. Na Karmi znam sigurno da možeš, a sigurno i na Fantomu Xa. Na Karmi možeš IFX da rasporediš takodje koji će za koji patch da ide (recimo reverb na oba, distorzija i neki amp simulator za lead, a za hor recimo chorus ili šta već)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz, partijski drugovi ph34r.gif

Nisam bas pregledao sve stranice ali...

Jens koristi DX7 i danas, ali kao master. Kada svira sa Stratovariusom, onda nosi DX7 i Rolandov modul JV-1010. Inace, DX7 ima genijalan lead, ali ga treba znati napraviti, posto je struktura totalni zabun! Neki algoritmi i oscilatori koji imaju samo sinuse...Ali, pre par godina sam dobio na poklon jednu knjigu o FM sintezi, pa mi je sve jasno.

 

Na onoj slici pre neku stranicu se nalaze Waldorfova, Emu i ostala digitalna sranja koja NISU prava analogija, vec kobajagi analogne sprave, na kojima je analogno samo to sto imaju kontrolere. Znam o cemu pricam, jer mi je dosta pravih matorih sprava proslo kroz setup (ranije dok sam svirao fusion jazz sa nekim zrenjanincima) ukljucujuci Roland Juno-6, Juno-106, JX3P, Korg MS-20... Nemojte me shvatiti kao mrzitelja moderne tehnologije, ali sve su to manje-vise igracke za ove DJ-jeve i rejvere...

 

Sto se tice Kawai K4, Cigani se jos loze na njega zbog bas-kontre, tako da je mnogo jeftiniji preko nego kod nas...To je jedan od paradoksa koji pogadja samo nas klavijaturiste, mada nekad moze i da nam ide u korist(recimo, DX7 je kod nas mnogo jeftinija od recimo DX11, zato sto nije popularna medju narodnjacima jer ima teze dirke, a DX11 je sranje od sinta u odnosu na DX7 jer ima manje operatora i 4Xmanje algoritama)

 

Btw, ako neko ima neke stare orgulje ili sint od pre Hrista, a ne treba mu, rado bih mu pomogao da se otarasi bede icon_mrgreen.gif

 

Pozdrav musik19.gif (a jel ima smajli koji svira klavijature?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Hehe, evo upravo nadjoh sliku sa jedne od tih jazzy svirki iz '99. godine na kojoj sam svirao Fender Rhodes-a, cini mi se da je bio Mark I sa 73 dirke, a lead sam svirao na DX7 koja je isla na neku filter pedalu(posto dx7 nema filter)...

Eto icon_smile.gif

Btw, nemojte da se smejete mom smesnom izgledu i kratkoj kosi, ipak sam tad imao 16 godina.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, nemojte da se smejete mom smesnom izgledu i kratkoj kosi, ipak sam tad imao 16 godina.

 

user posted image

icon_smile.gif

 

Nije do kose, al nekako jeste smešna sličica. Simpa mhihi.gif

 

Jel istina za tebe što se priča da furaš plavog zloću? Ja ne gledam TV nikad pa ne videh spot dok mi neko sa boljim netom ne dobaci icon_mrgreen.gif

 

 

 

Inače, našao sam u nekoj radnji Novom Sadu Rolandov Fantom X6 1740 jevra. Još uvek skupo, al ZNATNO jeftinije nego Mega music. Probao sam Motif ES i Fantom su slični u nekim stvarima (sem što prokleti Motif ne može da modulacijom skine Vibrato na mnogim solo instrumentima, to me baš živcira) . Mislim da je ipak Fantom bolja kupovina od njega. Extremnom fale realne emulacije instrumenata, al ako imaš smisla za muzičku produkciju njegovi zvuci daju dobre mogućnosti ph34r.gif Uostalom za extremnog 1500 nije loše za takvu klavdžu.

 

 

Zna li neko kakve su cene u Nemačkoj? Ćale ide tamo sledećeg meseca pa može da kupi, ne verujem da je Korg jeftin kao kod nas, al Yamaha je sigurno mnogo jeftinija ..

 

 

ahhh icon_sad.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Btw, ako neko ima neke stare orgulje ili sint od pre Hrista, a ne treba mu, rado bih mu pomogao da se otarasi bede icon_mrgreen.gif

Imam ja CASIO, eto to ti je, sint od pre Hrista, a ne da mi ne treba, nego ću da ti platim da ga uzmeš mesto da ga ja bacam u đubre icon_smile.gif

 

Mada pazi tri dirke su polomljene, ali to sam uspešno kamuflirao na slici mhihi.gif

 

Ako zanemariš činjenicu da ima sranje zvuke i sranje dirke i nikakve opcije (ni audio izlaz) onda je to dojaja dobar sint icon_rockdevil.gif

 

 

poz

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi pomagajte!!!!!ne znam sta da radim!stvar je krajnje ozbiljna!

dok sam vadio mog x5d-a iz kutije,ispao mi je i pao na desni ugao!!boje rade i sve ostalo ali SVE BOJE SU TRANSPONOVANE ZA OKO POLA STEPENA VISE!!!!!

molim vas ako neko zna sta da radim neka pomaze.

aj molim vas!!!

hvala unapred!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je sve u redu sa pitch-benderom...Nadam se da si proverio da li ti je u "global" sekciji iskjucen transpozer...

I sta ti znaci to "ZA OKO POLA STEPENA"? Jel pola ili OKO pola? Ako nije precizan stim, onda je vrlo moguce da je otisao bender(odn. opruga na njemu).

 

Imam ja CASIO, eto to ti je, sint od pre Hrista, a ne da mi ne treba, nego ću da ti platim da ga uzmeš mesto da ga ja bacam u đubre icon_smile.gif

 

E, vidis, nisam nikada imao CASIO sint icon_smile.gificon_smile.gif Mislio sam na neke starije klavijature...italijanske orgulje&stuff..

Edited by lord6finger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je sve u redu sa pitch-benderom...Nadam se da si proverio da li ti je u "global" sekciji iskjucen transpozer...

I sta ti znaci to "ZA OKO POLA STEPENA"? Jel pola ili OKO pola? Ako nije precizan stim, onda je vrlo moguce da je otisao bender(odn. opruga na njemu).

opruga je u redu.kolki master tune treba da bude?brate nemam pojma da li je za pola ili cetvrt stepena nemam sa cime da uporedim,trenutno sam u vranju,a klavir mi je u bg-u.cak je i klavir,ja mislim malo nizi.i izvini zezno sam se tonovi su otisli nanize.telefon bi trebalo da daje ton a,i po tome mi je klavdza u redu,ali nijedna pesma za koju sam siguran da je u odredjenom tonalitetu zvuci vise za cetvrt stepena,dok harmonika mog ortaka iz bg-a zvuci za nesto,ja mislim,manje od pola stepena vise,ne znam nisam siguran.BOZE STO MI NE DADE APSOLUTAN SLUH!!!!!!!!!!!!! icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_frown.gificon_frown.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master tune(pojavi se odmah kad udjes u GLOBAL) treba da stoji na 440.00Hz. Proveri za svaki slucaj i skalu (SCALE TUNE), to je takodje u globalu ali kad pomeris kursor malo desno. Tu treba da bude EQUAL TEMP. Moze biti i da ti se to poremetilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E, vidis, nisam nikada imao CASIO sint icon_smile.gificon_smile.gif Mislio sam na neke starije klavijature...italijanske orgulje&stuff..

Ma znam bre na šta si mislio, zezam se icon_mrgreen.gif

 

Eto neka devojka je kupila na vojnom otpadu hamondove orgulje za 5000 dinara i prodala ih jednom dečku koga znam za 250 eu. Tek treba da vidim kolko su havarisane, al kakva smo mi zemlja i te opcije su realne ... tako da svi marš na đubrište icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master tune(pojavi se odmah kad udjes u GLOBAL) treba da stoji na 440.00Hz. Proveri za svaki slucaj i skalu (SCALE TUNE), to je takodje u globalu ali kad pomeris kursor malo desno. Tu treba da bude EQUAL TEMP. Moze biti i da ti se to poremetilo...

e brate hvala ti shvatio sam sve vec!!!setio sam se da mi je klavdza ceo jedan dan bila kod ortaka.on mi je procackao malo klavdzu. icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif

vise nikad necu da je ostavljam nekom ko ne zna sa klavdzama ni na 2 sekunde!!!

 

A JA SAM TRI JEBENA SATA TRIPOVAO DA JE TO ZBOG JEBENOG PADA!!!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

koji sam ja degen jebote!!!

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je bilo napeto

osetio sam kako naprosto napetost raste

ali sve se lepo svrshilo... biggrin.gif

 

kako god... ja bih voleo da kupim klavijature.. bla bla..

ali ne znam da ih sviram...

pitanja: koliko je potrebno u proseku da se nauchi svirat` klavijature... pristojno.. ne moram sad da budem virtuoz ali ono..

i koliko se krecu cene nekih normalnih klavijature.. znachi ni neshto bzvz ni neshto dobro [a do yaya skupo..]

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi Yamahu psr 195 ili 175 neznam zaboravih - cena 11.000 za pocetak ne treba ti vise nista.A na njoj imas i sve akorde,lestvica nema jbg,i imas neke klasicne pesme -mozes ih sve nauciti !

Kasnije ces kupiti Korga x5d (kako volim da reklamiram suzukija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi koliko vezbas,ako se posvetis tome za god dana ces imati jako dobar napredak (barem je tako kod mene).Ako uletis odma u neki bend,to ti je jos bolje.1 god. sa aktivnim bendom ko 3 kad si sam. icon_mrgreen.gif

Samo vezbaj ja svaki put kad uzmem da sviram klavdze kuci,nikad manje od 2 sata.Uglavnom bude 4 svaki dan (skoro svaki).Vezbas za sebe i za probe. icon_mrgreen.gif

 

Ta jamajka je bas za pocetnike.A i nije toliko skupa,Ja sam kupio prvo 275 ili 295 nikad da zapamtim icon_smile.gif .Ima malo vise zvukova nista bolje od 195,jedino ima backlit.Eto to.Pomaze kad ides na svirke .Ja je i danas koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...