Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Da sumiram, za klavijaturu ti ne treba DI kad snimaš. Šta ti treba uživo?

ja bih uzivo stekao klavijature direktno u miksetu.

mada, nemoj me drzati za rec jer nisam klavijaturista... vise sam snimao klavijature, nego sto sam se uzivo bavio njima.

 

-------------------------

 

Konacno, ovo mi je trebalo! Hvala puno na odgovoru.

nema na cemu, i drugi put. pivopije.gif

 

Ovo što sam narucio iz SAD je Behringer GI100 - ima "switchable speaker simulation designed by Juergen Rath that so realistically emulates a 4 x 12" cabinet you may never need to mic your speakers again" ali nisam siguran da li ima predpojacalo (negde sam citao da ima, ali ne piše nigde u specifikacijama).

hmmm.. u specifikacijama bi nedvosmisleno trebalo da pise da li ima pretpojavalo ili nema.. ipak, ne znam. nisam nikad video doticnu spravu. icon_smile.gif

 

Celih 16 dana je u transportu, vec se plašim da je neko na našoj carini odlucio da ga zadrži za sebe.

ma jok. sta znaju oni... da si narucio neki zlatan roleks ili rej ban naocare, pa da ti "nestane", a ovo ne verujem da ce iko da dira. icon_smile.gif

nego, mnogo skupa postarina! jel se to naplacuje po tezini paketa ili kako?

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok. sta znaju oni... da si narucio neki zlatan roleks ili rej ban naocare, pa da ti "nestane", a ovo ne verujem da ce iko da dira. icon_smile.gif

Jednom mi je neko (ne znam da li naši ili Italijani, pošto je išlo preko Italije jer Jugoslavija naravno nije bila u spisku zemalja) ukrao profi reket za stoni tenis koji je koštao 250 dolara. Verovatno je hteo da usreći dete, da ima lepu igračku. :-) Sva sreća pa ga nisam platio...

 

nego, mnogo skupa postarina! jel se to naplacuje po tezini paketa ili kako?

Poštarina iz Amerike se naplaćuje po principu "koliko mu dune da košta". Dakle, prodavac izračuna tačnu poštarinu na osnovu cena poštanskih službi (po težini paketa, lokaciji na koju se šalje, nekada možda i po vrednosti) - USPS (najčešće se koristi), FedEx, UPS, DHL - i onda doda nekoliko dolara. Bilo je i krajnje poštenih ljudi koji su naplaćivali možda $1 (čisto zbog pakovanja) ili čak nijedan dolar više, ali je mnogo više ovih likova koji se bogate sa par nepostojećih dolara koje uguraju u poštarinu. Recimo, na kutiji za ovog Behringera piše da je poštarina $21.75 - znači da je lik uzeo $3.25 za pakovanje, što mi nekako zvuči previše... a inače moja procena je da je za ovo čudo poštarina trebalo da bude manje od $20. Može biti da se čak i cena na kutiji lažira (tipa da je to sabrana cena poštarine i pakovanja), a da onih $3.25 ide direktno u džep...

 

Najbolje mi je bilo kada je poštarina za neki uređaj od možda $200 ispala oko $150, ali mislim da je to bio neki bag u sistemu. Ili sam birao UPS Express. icon_biggrin.gif Naravno, nisam ga naručio.

 

Sve u svemu, na eBay-u ima svačega, možda čak i po povoljnim cenama, ali definitivno treba obratiti cenu na poštarinu - nekada se desi da se više isplati skuplji uređaj jer ta firma naplaćuje manju poštarinu.

 

Ovo ode u off topic, ali moram da pitam još nešto. icon_smile.gif Da li se isplati uzeti Behringerove miksete? U Mitrosu su imali neku od ~3500 dinara (nikako ne mogu da se setim modela) što je jeftinije od mog direct box-a, pa me zanima da li da uzimam ili da tražim nešto bolje? Takođe će mi trebati i neki solidan mikrofon za ozvučavanje klasične gitare, pa mi i tu treba nešto sa razumnom cenom (u Mitrosu su mi nudili neki kondenzatorski od preko 20.000 dinara icon_mad.gif ). Trenutno sam u velikoj frci sa parama tako da će mi trebati što jeftinije sprave koje solidno rade posao. Ili da čekam par meseci pa da kupim nešto normalno, al' ko će da čeka pored tolikih instrumenata koji jedva čekaju da budu snimljeni. icon_biggrin.gif

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepoznajem rezanac od raznih delova Tokate i Fuge u D molu gde su naravno preskočeni teški delovi za sviranje (iako je ovo delo boza u principu, pošto je to jedna od mojih omiljenih Bahovih i slušao sam barem 30 puta orguljašku verziju, reći ću ti sa sigurnošću da ima grešaka) , pa nešto, pa onda solaža iz Rising Forca, deo na gitari .... kod "hammonda" na kraju sam morao da ugasim jer su me bolele uši ...

 

 

Nije loše, mada ima brljotina, ko god je svirao je dobar, ali pokazuje onaj prečesti sindrom: pokušavam da sviram brže nego što mogu pa grešim ... (uostalom to i ja radim icon_mrgreen.gif ) samo polako brzina dolazi sama ...

 

 

poz

icon_mrgreen.gif To ti je LESHINA SVIRAO icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se isplati uzeti Behringerove miksete? U Mitrosu su imali neku od ~3500 dinara (nikako ne mogu da se setim modela) što je jeftinije od mog direct box-a, pa me zanima da li da uzimam ili da tražim nešto bolje? Takođe će mi trebati i neki solidan mikrofon za ozvučavanje klasične gitare, pa mi i tu treba nešto sa razumnom cenom (u Mitrosu su mi nudili neki kondenzatorski od preko 20.000 dinara icon_mad.gif ). Trenutno sam u velikoj frci sa parama tako da će mi trebati što jeftinije sprave koje solidno rade posao. Ili da čekam par meseci pa da kupim nešto normalno, al' ko će da čeka pored tolikih instrumenata koji jedva čekaju da budu snimljeni. icon_biggrin.gif

Najbolje mi je bilo kada je poštarina za neki uređaj od možda $200 ispala oko $150, ali mislim da je to bio neki bag u sistemu. Ili sam birao UPS Express. icon_biggrin.gif Naravno, nisam ga naručio.

a reci mi, da li se placa preko kartiice ili kako. meni su u societe generale i delta banci rekli da moram da imam kreditnu karticu (preko koje primam platu), a da sa debitnom (prepaid) karticom ne mogu da placam preko interneta. ne znam kako stoji stvar sa raiffaisen bankom, cuo sam da oni imaju neku foru "visa - internet", ali ne znam nista o tome. any info?

 

Da li se isplati uzeti Behringerove miksete? U Mitrosu su imali neku od ~3500 dinara (nikako ne mogu da se setim modela) što je jeftinije od mog direct box-a, pa me zanima da li da uzimam ili da tražim nešto bolje?

 

da li se isplati ili ne, to zavisi od toga koilko para si spreman da ulozis i da li ti je potreban profi kvalitet.. tako da je vrlo nezahvalno da ti kazem "ovo je bolje od onoga". no posto vidim da si u frci sa parama, kao i vecina nas, evo mojih iskustava, pa ti odluci sta ti je ciniti. icon_smile.gif

 

imam behrigerovu miksetu eurorack ub 1200, link -> http://www.behringer.com/UB1002/index.cfm?lang=ENG

 

i odlicno mi "vrsi pos'o" za ono sto je meni trebalo, a to je da se klavijature, bas, i gitara ubodu u miksetu i da mozemo da sviramo/vezbamo u kuci. tu istu miksetu koristim i kad snimam glas, jer ima mikrofonsko pojacalo na dva ulaza, i sasvim sam zadovoljan njiom, ali mi je mikrofon dosta los i mator, pa shumi li shumi kad se pojaca gain. icon_smile.gif istu miksetu sam koristoi i za probe u studiju (gitara+bas+klavijature+mikrofon => mikseta => razglas) jer je razglas na probi imao jako budjavu "miksetu" te je sve zvucalo mutno kao papazjanija.

 

za neke moje potrebe to je odlicna stvar koja ne kosta mnogo, a za neke profi kerefeke po studiju pretpostavaljam da ne valja nista.

 

- o mikrofonima za ozvucavanje akusticne gitare ne znam nista, jer to nisam imao prilike do sada da radim.

 

pivopije.gif

 

p.s. moramo jednom da se nadjemo da sviramo, posle 100 godina. icon_smile.gif da se prisetimo starih dana. icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi, da li se placa preko kartiice ili kako. meni su u societe generale i delta banci rekli da moram da imam kreditnu karticu (preko koje primam platu), a da sa debitnom (prepaid) karticom ne mogu da placam preko interneta. ne znam kako stoji stvar sa raiffaisen bankom,  cuo sam da oni imaju neku foru "visa - internet", ali ne znam nista o tome. any info?

Upravo tu Raiffeisen karticu koristim - zove se Visa Virtuon i radi sa gotovo svim sajtovima sa kojih sam nešto kupovao. Za karticu ti treba 20 evra depozita, i to ti dođe otprilike to. Kartica je debitna, i namenjena je isključivo kupovini putem interneta, što znači da nećeš moći preko nje da skidaš pare sa bankomata, niti da kupuješ u prodavnicama koje rade sa Visa karticama. Ovaj moj direct box sam naručio preko eBay-a (neverovatno, uspeo sam da otvorim grčki nalog na PayPal-u, i da preko tog naloga platim za direct box koji je kupljen preko eBay-a :-) ); s obzirom na to da tamo ima svega i svačega, može (ali ne mora) da se isplati neka kupovina.

 

da li se isplati ili ne, to zavisi od toga koilko para si spreman da ulozis i da li ti je potreban profi kvalitet.. tako da je vrlo nezahvalno da ti kazem "ovo je bolje od onoga". no posto vidim da si u frci sa parama, kao i vecina nas, evo mojih iskustava, pa ti odluci sta ti je ciniti. icon_smile.gif

 

imam behrigerovu miksetu eurorack ub 1200, link -> http://www.behringer.com/UB1002/index.cfm?lang=ENG

 

i odlicno mi "vrsi pos'o" za ono sto je meni trebalo, a to je da se klavijature, bas, i gitara ubodu u miksetu i da mozemo da sviramo/vezbamo u kuci. tu istu miksetu koristim i kad snimam glas, jer ima mikrofonsko pojacalo na dva ulaza, i sasvim sam zadovoljan njiom, ali mi je mikrofon dosta los i mator, pa shumi li shumi kad se pojaca gain. icon_smile.gif istu miksetu sam koristoi i za probe u studiju (gitara+bas+klavijature+mikrofon => mikseta => razglas) jer je razglas na probi imao jako budjavu "miksetu" te je sve zvucalo mutno kao papazjanija.

Neverovatno, pominješ upravo miksetu na koju sam bacio oko. icon_biggrin.gif Na eBay-u je oko $60, ali ću morati da pogledam kolika je cena kod ovih naših. Meni definitivno nije potreban profi kvalitet, već čisto nešto da može da se iskoristi za kućno snimanje i eventualno na probama, tako da će ovo verovatno biti sasvim ok. icon_smile.gif

 

p.s. moramo jednom da se nadjemo da sviramo, posle 100 godina. icon_smile.gif da se prisetimo starih dana. icon_rockdevil.gif

Ah, Fade To Black - ja ritam, ti solo. icon_biggrin.gif Sećam se da smo poslednji put svirali kod Fike, pre XY godina? Mogli bi da organizujemo neki roštilj, za sećanje na stare dane. icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

Ponovo ode ovo u off topic, poslaću ti PP kad stignem kući. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako sam zbunjen.

 

Kao što sam napisao, juče je stigao direct box. Ulaz je ok, ali je izlaz mikrofonski (to mi nije palo na pamet) tako da sam morao da tražim odgovarajući kabl. Po mojoj logici, ono što mi je trebalo je kabl koji je sa jedne strane mikrofonski muški, a sa druge strane banana 1/4". Onda bih stavio konvertor velika banana -> mala banana i to bi išlo u muzičku karticu.

 

Dakle, otišao sam do Mitrosa i Artista; U Mitrosu nisu imali taj kabl, kao ni u Artistu. Međutim, u Artistu me je lik pitao šta će mi to, i kada sam mu pokazao direct box rekao mi je da mi takav kabl ništa ne znači jer ulazi u muzičku karticu nisu balansirani, i bilo bi kao da sam prikačio kablove direktno sa uređaja na muzičku karticu, bez ičega između?! Pa zar nije poenta cele priče da gitara (na primer) ima nebalansirani izlaz, da muzička kartica ima balansirani, i da se zbog toga koristi direct box? No, u celoj toj konfuziji odlučio sam se da uzmem miksetu (pošto mi je lik rekao da bi najbolje bilo da sve instrumente ubadam u miksetu pa na komp). Izbor je pao na Behringer UB802 (hteo sam Gargamelov UB1002 ali mi je nedostajalo hiljadu-dve dinara) + mikrofonski kabl. Gitaru još uvek nisam priključio, ali klavijaturu jesam. Prva varijanta je bila klavijatura -> direct box -> mikseta -> pojačalo za gitaru. To je radilo, mada je pojačalo krčalo (što mi se inače dešava i sa gitarom; ne znam u čemu je stvar ali o tome na drugoj temi). Onda sam probao klavijatura -> mikseta -> komp, što je zvučalo ok ali su na momente krčali zvučnici na stubu, kao da je prejak izlaz iz mikseta, iako nije bilo mnogo pojačano, niti je na mikseti svetlucala peak lampica. Poslednja varijanta je bila klavijatura -> direct box -> mikseta -> komp, i to je prošlo bez krčanja, ili sam bar imao takav utisak, sa identično podešenom jačinom zvuka kao u prethodnom pokušaju. Još uvek nisam probao snimanje, tako da ne znam kako će sve to ispasti (najbitnije mi je kako će zvučati gitara, pošto ću klavijaturu verovatno da koristim kao MIDI uređaj), ali mi je zvuk sa stuba zvučao nekako prazno, nije se čulo bogatstvo (pih, ne znam kako da kažem richness icon_smile.gif ) zvuka koji se čuje sa zvučnika klavijature. Zaboravih da napomenem da sam kao izlaz koristio Tape Out jer sam imao samo činč->mala banana od kablova koji mogu da se iskoriste. Na koji način da povežem normalan stereo izlaz sa miksete na kompjuter, s obzirom na to da se koriste dve velike banane, a meni ne pada na pamet kako da ih skupim u jednu malu stereo bananu? Da li negde postoji odgovarajući adapter?

 

E sad, poenta cele ove priče je zapravo pitanje: šta je tu balansirano a šta nije? Da li je kupovina miksete bila bacanje para (što u svakom slučaju jeste, jer sam se kasno setio da još uvek nisam uplatio internet za septembar, a da sam još samo malo sačekao verovatno bih kupio UB1002 ili UB1202), da li je tip iz Artista u pravu ili ne, i šta se sa svim tim uređajima, dođavola, dešava? icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepoznajem rezanac od raznih delova Tokate i Fuge u D molu gde su naravno preskočeni teški delovi za sviranje (iako je ovo delo boza u principu, pošto je to jedna od mojih omiljenih Bahovih i slušao sam barem 30 puta orguljašku verziju, reći ću ti sa sigurnošću da ima grešaka) , pa nešto, pa onda solaža iz Rising Forca, deo na gitari .... kod "hammonda" na kraju sam morao da ugasim jer su me bolele uši ...

 

 

Nije loše, mada ima brljotina, ko god je svirao je dobar, ali pokazuje onaj prečesti sindrom: pokušavam da sviram brže nego što mogu pa grešim ... (uostalom to i ja radim icon_mrgreen.gif ) samo polako brzina dolazi sama ...

 

 

poz

to sam bijo ja na kljavama ali to je moje naj naj ocajnije sviranje i nemam pojma zasto je independoru palo na kurac da to izbaci na net!!!!

inace,ja sam onaj zgodni momak sa djozlama icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

e i nemam pojma zasto si rekao da sam dobar jer sam trenutno golo govno!!!moram jos puuuuuno puuuuuuno da vezbam!!!

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj nemoj srati po sebi, nisi ti golo govno, za tvoje godište je super - e ja sam pravo golo govno icon_mrgreen.gif , treba mene da čuješ, ali vežba se ...

 

 

Istina je da independor na sva glasila reklamira vaš bend i kači vaše stvari ( ovo je još i najbolje od svega ) iako očigledno nije još vreme za to, ovako izgledate ko neki smešni naprženi klinci, bolje da ćutite i vežbate/pišete/svirate dok stvarno nešto uradite, pa da onda napravite bum svirku a niko ni ne zna za vas ... ovo vam je već do jaja anti-reklama, a bend je tek osnovan kolko shvatam .. ovo je prijateljski savet.

 

 

btw Ja sam bio ubeđen da je lik sa đozlama independor, ne znam zašto ... icon_smile.gif

 

 

živeli

pivopije.gif

Edited by SoulForged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tu Raiffeisen karticu koristim - zove se Visa Virtuon

odlicno, znaci ima nade da ja dodjem do nekih knjiga koje sam osacovao. icon_smile.gif

elem, zasto si otvarao grcki nalog i kako ti je onda oprema stigla u beograd?? to me najvise brine... no, to cu na pp da te smaram. ima nekih knjiga koje jurim vec 100 godina, a ovde nikad nece biti objavljene, pa bih to da narucim preko neta, kao i neku sitniju opremu (tipa zice za gitaru)...

 

Neverovatno, pominješ upravo miksetu na koju sam bacio oko.  Na eBay-u je oko $60, ali cu morati da pogledam kolika je cena kod ovih naših. Meni definitivno nije potreban profi kvalitet, vec cisto nešto da može da se iskoristi za kucno snimanje i eventualno na probama, tako da ce ovo verovatno biti sasvim ok.

ja sam ovu moju platio oko 7000 dinara, ali to je bilo pre nekoliko godina (jedno 3-4, ne secam se). valjda je sad to jeftinije, tako bi bar trebalo da bude, mada behringerov v-amp2 je danas skuplji nego kad sam ga ja kupovao (pre jedno 3 godine). to su nase prodavnice muzickih instrumenata. wallbash.gif

 

Ah, Fade To Black - ja ritam, ti solo.  Secam se da smo poslednji put svirali kod Fike, pre XY godina? Mogli bi da organizujemo neki roštilj, za secanje na stare dane. 

prijatelju, to je bilo pre 9 ili 10 godina, pa ti sad vidi koliko smo matori. icon_smile.gificon_smile.gif

a ja i ne pamtim kad sam te poslednju put video. ima tu negde 7-8 god, zar ne?

 

Ponovo ode ovo u off topic, poslacu ti PP kad stignem kuci. :-)

nastavljamo na pp, pa ako sve bude kako treba i da zasviramo! icon_smile.gificon_smile.gif imam neke pesme koje sam radio dok sam imao bend, pa taman da ti dam linkove da to poskidas i da mi kazes sta mislis. icon_da.gif

 

pozdrav! pivopije.gif

 

----------

Kao što sam napisao, juce je stigao direct box. Ulaz je ok, ali je izlaz mikrofonski (to mi nije palo na pamet) tako da sam morao da tražim odgovarajuci kabl. Po mojoj logici, ono što mi je trebalo je kabl koji je sa jedne strane mikrofonski muški, a sa druge strane banana 1/4". Onda bih stavio konvertor velika banana -> mala banana i to bi išlo u muzicku karticu.

 

tacno.

 

kao sto rekoh:

izlaz iz di-boxa je predvidjen da se ubode u mikrofonski ulaz na mikseti (koji ima mikrofonsko pretposacalo i obicno se prepoznaje po kanon, ili XLR prikljucku). to je balansirani ulaz koji ocekuje 3 kontakta, za razliku od obicnog line-ina koji ima 2 kontakta, iliti dve zice. balansirani kablovi imaju manje shuma.

 

e sad, ako neki od tvojih ulaza na kartici nema mikrofonsko pretpojacalo, onda nema nikakvog razloga niti smisla da iz di-boxa ides direktno u kompjuter. u tom slucaju ti treba mikrofonsko pretpojacalo izmedju di-boxa i kompjutera, a to pretpojacalo (gle cuda!) imas bas na mikseti koju si upravo kupio. biggrin.gif

 

Pa zar nije poenta cele price da gitara (na primer) ima nebalansirani izlaz, da muzicka kartica ima balansirani, i da se zbog toga koristi direct box? No, u celoj toj konfuziji odlucio sam se da uzmem miksetu (pošto mi je lik rekao da bi najbolje bilo da sve instrumente ubadam u miksetu pa na komp).

 

zar nisam slikovito objasnio sta je di-box? icon_smile.gif to je samo konvertor impedansi, a posto tvoj di-box NE sadrzi pretpojacalo, to znaci da pojacanje moras obezbediti na neki drugi nacin (pomocu miksete).

 

a da li si probao direktno iz line-outa ne klavijaturama da ubodes u line-in na kartici? mislim da je to najbolje, jer je sve prilagodjeno i ne treba ti nista izmedju klavijatura i kompa. di box + mikseta ti treba da snimas gitaru, a za pevanje (mikrofon) ti je dovoljna misketa. postoji jos jedan nacin da upotrebis di-box uzivo, ali o tom po tom, da ne opterecujemo temu sada.

 

Na koji nacin da povežem normalan stereo izlaz sa miksete na kompjuter, s obzirom na to da se koriste dve velike banane, a meni ne pada na pamet kako da ih skupim u jednu malu stereo bananu? Da li negde postoji odgovarajuci adapter?

 

na mojoj mikseti postoji tape out izlaz, i ja odatle vodim signal na karticu, kao sto si i ti uradio. onaj izlaz sa dve velike banane je monitorski izlaz i ne sluzi da se sa njega vodi signal u komp. to je za monitoring.

 

E sad, poenta cele ove price je zapravo pitanje: šta je tu balansirano a šta nije?

balansiran je SAMO mikrofonski ulaz i mikrofonski kabl (koji jos nisi kupio). ako ima 3 kontakta (a nije stereo!) to je balansirano, a ako ima 2 onda je nebalansirano. nakon balansiranog ulaza treba da sledi mikrofonsko pretpojacalo, ugradjeno, ili u vidu nekog sledeceg uredjaja. ne znam koju karticu imas, ali ako se je platio ispod 100E onda je mala sansa da imas mikrofonski ulaz sa balansiranim prikljuckom. icon_smile.gificon_smile.gif

 

Da li je kupovina miksete bila bacanje para

ja mislim da nije. mikseta je najkorisniji deo opreme koji covek sebi moze da priusti. moj behringer je radio i u sprezi sa televizorom, muzickim stubom, kompjuterom, procesorom za gitaru i postoji 1000 nacina da se iskoristi mikseta. to je "a must buy" za svakog entuzijastu. icon_smile.gificon_smile.gif

 

da li je tip iz Artista u pravu ili ne, i šta se sa svim tim uredajima, dodavola, dešava?

bio je u pravu kad ti je rekao da nakon di-boxa treba da stavis misketu.

ne znam sta ti je jos pricao, ali oko ovoga te nije lagao. icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj nemoj srati po sebi, nisi ti golo govno, za tvoje godište je super - e ja sam pravo golo govno  icon_mrgreen.gif , treba mene da čuješ, ali vežba se ...

 

 

Istina je da independor na sva glasila reklamira vaš bend i kači vaše stvari ( ovo je još i najbolje od svega ) iako očigledno nije još vreme za to, ovako izgledate ko neki smešni naprženi klinci, bolje da ćutite i vežbate/pišete/svirate dok stvarno nešto uradite, pa da onda napravite bum svirku a niko ni ne zna za vas ... ovo vam je već do jaja anti-reklama, a bend je tek osnovan kolko shvatam .. ovo je prijateljski savet.

 

 

btw Ja sam bio ubeđen da je lik sa đozlama independor, ne znam zašto  ...  icon_smile.gif

 

 

živeli

pivopije.gif

upravo to stalno govorim independoru.znaci neko iz benda prdne,on to snimi i okaci na net!!!

inace independor je sa moje leve strane!!!

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e be sto se desava sa temom!?vec dva dana niko ne ostavlja post?ne dozvolite da ova tema ode u djubriste!!!!!!!!!!!

nego da vas pitam da li mislite da je pametno da kupujem wah wah pedalu i da ih ubodem na kljave!!!mislim da bi to hammondu dalo veoma efektan zvuk!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 dana? Zapravo, tačna cifra je deset, al nema veze ...

 

Što se wah pedale tiče - zar nemaš već efekat koji imitira to na klavijaturi? Korg bi trebalo da je najbolji što se efekata tiče ...

 

Dal si možda mislio na expression pedalu kojom ćeš da kontrolišeš wah efekat ili baš na samu wah pedalu?

Kolko ja znam za realističan hammond ti treba volumen pedala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motif 6 ili Motif ES 6 ?

 

Motif je 2100, a Motif ES 2600 , a i jedno i drugo je krađa beyond belief.

 

Kao prvo, Motif u inostranstvu košta oko 1200 ja mislim, jer je već zastareo, a i novi Motif je znatno niži od 2600 ...

 

Zaboravi na Mitros, oni su užasni lopovi, ako želiš da ga naručiš I know people who know people koji mogu da ti ga nabave dosta jeftinije od njih .... icon_wink.gif

 

@Leshina

 

Ne mogu ti pomoći, i sam bistrim uputstvo za svoju klavijaturu i zavrtelo mi se u glavi od kreacije patcheva, do efekata još nisam ni stigao, ali imaš ka 100 %, samo pronađi koji je ...

 

pozdrav.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije baš rip off.. Naletao sam ja i na Karmu koja košta 1800 EUR u inostranstvu.. A opet, njihove cene Behringera su dosta slične sa cenama u Nemačkoj (pričam o tome jer sam za to siguran) Ne znam zašto, ali Yamaha me nikad nije privlačila ni kao firma ni kao komunista icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima je jedan prijatelj mog ćaleta, neki gitarista, probaću je kod njega, ionako treba da idemo da vidimo neke njegove elektrostatičke zvučnike sad skorije - e ta čuda ne da koštaju .... ali kao do jaja su ph34r.gif

 

Ne verujem da je to ogroman korak unapred u odnosu na x5d u svakom slučaju ... si razmišljao o karmi? Da kupujem nešto korgovo, dalje od nje ne bih gledao mhihi.gif

 

E da i zaboravih da ti kažem, u Mitrosu su mi nudili neki S90, to je praktično digitalni klavir-motif kombo za nekih 1800, al za te pare - i on je malo zastaro ....

 

 

poz

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ajoj.. porediti Trinity i X5D je bogohuljenje icon_smile.gif

 

Trinity je bio Triton 90-tih. Ima ACCESS sintezu i pored Z1 i PROPHECY-ja to je jedini KORG-ov model sa tom sintezom zvuka, što će reći - NIŠTA SLIČNO SA X5D koji ima AI2 sintezu (u prevodu veoma sličnu sa onom na M/T seriji, a identično sa N/01W serijom).

 

Ako juriš Trinity, traži Trinity V3, jer je V2 softverski sporiji u odnosu na V3 a i ispravljeni su neki bugovi. Koliko ja znam, postoje razni modeli V3 Lead, Trinity V3 Plus itd, itd, ali ono što svi pričaju koji su imali prilike da ga probaju jeste da je topliji od Tritona a da ima njegov domet po pitanju zvukova, a isto tako, tvrde da je njegov MOSS-board mnogo bliži Z1 nego što je to MOSS-board na Karmi/Tritonu.

 

Sve u svemu, ovo je jedan dragulj u novijoj istoriji Korga koji nikako nije za podbacivanje i veoma je redak u Srbiji, a onaj ko ga ima ili ga ne prodaje ili ga prodaje za pare za koje bi mogao da nadješ i neki Triton Le/Karmu.

 

Ako nadješ nekog da ga prodaje, obavesti me icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj.. porediti Trinity i X5D je bogohuljenje icon_smile.gif

 

Trinity je bio Triton 90-tih. Ima ACCESS sintezu i pored Z1 i PROPHECY-ja to je jedini KORG-ov model sa tom sintezom zvuka, što će reći - NIŠTA SLIČNO SA X5D koji ima AI2 sintezu (u prevodu veoma sličnu sa onom na M/T seriji, a identično sa N/01W serijom).

 

Ako juriš Trinity, traži Trinity V3, jer je V2 softverski sporiji u odnosu na V3 a i ispravljeni su neki bugovi. Koliko ja znam, postoje razni modeli V3 Lead, Trinity V3 Plus itd, itd, ali ono što svi pričaju koji su imali prilike da ga probaju jeste da je topliji od Tritona a da ima njegov domet po pitanju zvukova, a isto tako, tvrde da je njegov MOSS-board mnogo bliži Z1 nego što je to MOSS-board na Karmi/Tritonu.

 

Sve u svemu, ovo je jedan dragulj u novijoj istoriji Korga koji nikako nije za podbacivanje i veoma je redak u Srbiji, a onaj ko ga ima ili ga ne prodaje ili ga prodaje za pare za koje bi mogao da nadješ i neki Triton Le/Karmu.

 

Ako nadješ nekog da ga prodaje, obavesti me icon_wink.gif

aman co'ece prekini da grdis x5d!!!!! icon_evil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lordring : malo sutra cu da ti kazem icon_wink.gif

Ima ja da ga kupim.Moz se naci jeftino u inostranstvu.poznajem lika koji donosi klavdze iz inostranstva.

Poceo sam da radim,tako da ce biti kesa,ali manje vremena za sviranje icon_cry.gif .Tako sam tuzan zbog toga.Ne smem izneveriti klavdze,rekao sam sebi ako budem osetio da gubim "kontrolu" sa sviranjem i ako pocnem da zaboravljam ili sl. dajem otkaz ....zajebi.....mogao sam se skolovati za te pare koje sam dao sa x5d,a ipak sam izabrao ovo lepshe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...