Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

licno, obradovao sam se kad su sutnuli tariju jer mi je uvek malo isla na zivce, kao neka tetka. koliko god bila mutava ipak je imala (ima?) nesto specificno u glasu. kad je cujes, znas da je ona, ne mozes da omasis. e sad, neko sece vene na nju, neko ne, to sad nije bitno. ono sto je bitno, to je da je ova nova pevaljka totalno neupecatljiva i da lici na 1000 drugih pevacica iz 1000 drugih bendova. malo mi je sumnjivo da je tuomas bas u njoj video sledecu pevacicu nightwisha, al' ajde, valjda covek zna sta radi (mada, sad sumnjam). sad jedva cekam sledeci zivi album da vidim kako ce da ispadnu stari hitovi sa novim glasom. moze da ih osvezi, a moze i da ih upropasti, videcemo. :)

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam i ovde, ko voli 25. Avgust, klub Danguba, od 20:30h, ulaz 100dinara, Everdreamers Night, dva benda sviraju Nightwish, i to uglavnom stare stvari, pa ko vec necete da gledate Nightwish sa anette, slushajte tribute bendove...

 

Nastupaju bendovi, APOPHIS & NEXUS ...

 

E,pa sad si uzdigao ove pevaljke u nebesa... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Koga zanima moze da procita moju recenziju OVDE: Everdreamers Recenzije

 

Auu al ga napljuva, al pretpostavljam da si u pravu, jer se vec sa albumom Once videlo da je Nightwish krenuo u drugom smeru. Bilo je tu sjajnih stvari al su nekako zaudarale na MTV Metal...

 

Oh well. Ode jos jedan bend u q****. :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 5 dana neprestanog slushanja moje mishljenje :

 

Dakle,album je majka sto se tice produkcije (orkestar and mix. stuff),kako i ne bi bio kada vredio pola miliona evra.

 

Sto se tice samog albuma i glasa pevacice i svega ostalog, ljudi shvatite da se svaki prelaz i promena u benu moraju osetiti kako na albumu tako i na live svirkama,mislim ako ste se nadali tome da ce album biti jebach male dece,i da ce njen glas bolje da zvuci od Tarje,onda bolje da se niste nadali :) . Album je skroz u nekom Sympho Metal Pop Fazonu,gotike ako je uopste bilo vishe je nema,sada su heavy madona i to je to.Meni je album skroz slushljiv,i drago mi je sto ne lici na predhodne,jbg tako ja mislim. Svi kenjaju kako je album (vokal) ovakav-onakav,a da je Tarja snimila vokale i na ovom,opet bi bilo "Jao kako kenjkavo peva na toj pesmi", " Moze ona to mnogo bolje",Mislim da album nije ovakav kakav jeste zbog nove pevachice nego zbog takvog perioda benda,ali kontam da ce sledeci biti mnogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja preslusah album p 12 hiljaditit put i isto imam misljenje kao i prvog puta - jednostavno NE PASHE!!! Mozda cu vremenom zgotiviti par pesama koje odskacu od ostalih al do tada ce mi taj folder samo popunjavati mesto na hard disku...eto!!! Jakoo skup album - ali jakoo losh nachin da se nastavi dalje!!! U potpunosti se slazem sa Trinitus-om - bukvalo HEAVY MADONNA samo iz finske i jos po koja pesmica za neki diznijev film ili pak neki ozbiljan soundtrack - nista vise od toga!!! :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Wicker Man

 

E, brate, kad si ti rekao da album ne valja, onda mora da je stvarno tako! Ne secam se kad si poslednji put i posle milion slusanja ostao pri tome da je album los :P! Mada, bilo je slucajeva da nam se misljenja mimoilaze, pa cu ipak da poslusam ovaj...

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

My preview of Dark Passion Play (ne idem bash redom...i bicu kratka ali jasna :) :

 

1.Eva - najslabija balada koju su ikada uradili. Vokal ravan i dosadan...muzika tu i tamo, nije losh solo...Ocena:2.

 

2.Bye Bye Beautiful - Ovu pesmu sam zgotivila manje-vishe na prvo slushanje, jer Shitnette peva manje od Marca. :) Marco je dobro otpevao, text je za Tacu ofskroz, refren je snazan...Ocena:4.

 

3.Cadence of Her Last Breath - Uopste mi se ne dopada kako je otpevala, nekako para mi ushi kad pochne da parvi varijacije glasom, muzika mi je jako slichna nekoj njihovoj ranijoj pesmi samo shto mi je sada blokirao mozak i ne mogu da se setim TACHNO kojoj, a text...j***o ga Dream i ostalo znachi sve isto vrti. Ocena:1.

 

4.Amaranth - ahahahahahahaha! Znachi pravi POP hititj, Mile Kititj! :) Lako "ulazi u ushi" ali isto tako lako i "izlazi". Na prvo slushanje sam je u trenutku zgotivila a sada ne mogu da je chujem. Cela pesma je njanjanjanjanja. Ocena:1.

 

5.Master Passion Greed - Ko je rekao da je ova pesma u rangu/ili je jacha od Slaying the Dreamer, ne znam sta zaista da kazem osim...losha procena. Od ove pesme sam najvishe ochekivala kada sam chula sample a najvishe se razocharala. Prvo shto je ovo chist i neuspeli pokushaj dobre krljachine, drugo, Marco je jako loshe otpevao,tj. chovek se "dere" :) a muzika je totalno dosadna...Ocena:1.

 

6.Sahara - Ova pesma bash nikakav utisak nije ostavila na mene...suvishe je dosadna ( u svakom smislu) tako da nisam imala snage da je dva puta preslusham. Ocena:0.

 

7.Seven Days to the Wolves - Evo da ne bude da samo kritikujem, ovu pesmu cu da pohvalim da je ostavila najbolji utisak na mene! Muzika, Marcovo pevanje (Shitnette jednostavno ne komentarishem iz prostog razloga shto bi to prilichno smanjilo ocenu :) tako da ... Ocena:5.

 

8.Meadows of Heaven - takodje posle ove prethodne, jako dobra balada...muzika je predivna, text tu i tamo..a ono gubljenje na kraju je LOL. Ocena:4.

 

9.Last of The Wilds - instrumental, ima elemenata irish muzike i meni to lichno ne prija, bar ne u kombinaciji sa malo tezhim rifovima i to...Ocena:2.

 

10.The Islander - ova mi je isto tako u nekom irish fazonu, Marco se chuje vishe od Shitnette tako da mi je onako slatkasta...Ocena:3.

 

11.For The Heart I Once Had - refren je dobar...ostatak i ne bash...text mi se ne dopada neshto, glas kao i uvek, ili previshe ravan ili previshe varira pa para ushi...Ocena:3.

 

12. Whoever Brings The Night - najgora pesma ubedljivo na albumu. Text je taaako dosadan, znachi SMORILI su vishe sa tim forama gothicharskim, 'one night butterfly' i ostalo, muzika mi se uopshte ne dopada. Ocena:0.

 

13.While Your Lips Are Still Red - Shta znam. U sushtini mi se dopada, Marco je jako nezhno otpevao...solidna baladica. Ocena:3.

 

14.The Poet and the Pendulum - I ova pesma me je kao i Master Passion Greed razocharala. Jednostavno, meni je to losh pokushaj kopije GLS ali kao u nekoj krljachkoj varijanti ili shta vec. Loshe. Ocena:2.

 

Sve u svemu moje mishljenje je sledece : album je nagori do sada. Ne svaljujem sve na Shitnette...jednostavno GENERALNO su "prsli". Slushala sam ih od 2000. godine i mogu reci da je sada Nightwish mrtav za mene...Jednostavno to vishe nije isti bend, utopili su se u masu ako ne i gore, postali su neki "heavy pop" ili shta god...Taca im je davala to "neshto" ali ne samo ona, bio je to bend u celini specifichan...Meni su totalno dosadni...Toliko do mene.

 

Poz!

Edited by Gothichna

Share this post


Link to post
Share on other sites

7.Seven Days to the Wolves - Evo da ne bude da samo kritikujem, ovu pesmu cu da pohvalim da je ostavila najbolji utisak na mene! Muzika, Marcovo pevanje (Shitnette jednostavno ne komentarishem iz prostog razloga shto bi to prilichno smanjilo ocenu :) tako da ... Ocena:5.

 

 

Slazem se!!! Mislim da je ovo jedino sto valja...nazalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

NW ima ok fanove :) Kad album ne valja... kazu ne valja .. a ne ko ovi Maiden fanovi .. njima sve od MAidena valja :)

 

Ovo je tezak prosek. ne smeta mi nista, ja ovakvu muziku volim da slusam, lepo mi zvuci, ali ima bar jedno 300 bendova koji zvuce isto ovako. Od NW se uvek ocekuej nesto za klasu bolje. Glas nove pevaljke mi ne smeta, samo sto pesme nisu zanimljive previse ... dobro za background, nije za neko vece gubljenje i odusevljavanje :)

 

Bice to bolje sledeci put nadam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NW ima ok fanove icon_smile.gif Kad album ne valja... kazu ne valja .. a ne ko ovi Maiden fanovi .. njima sve od MAidena valja icon_smile.gif

 

 

Daj Boze da je tako, mada imam utisak da dobar deo onih koji pljuju DPP to cine samo zato sto izvesna sisata gospodja ne peva na njemu. :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Universal Music has set a November 9 German release date for the debut solo album from former NIGHTWISH singer Tarja Turunen, entitled "My Winter Storm". A single, "I Walk Alone", will precede the album in mid-October. The CD will feature a guest appearance by ANGRA guitarist Kiko Loureiro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...