Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Taj način pevanja promovisan je još na albumu Into the Pandemonium benda Celtic Frost 1987. godine. Time su postavljeni temelji gothic metala, a kasnije su došli bendovi Paradise Lost i drugi. Tako da Tarja nije izmislila nešto novo, već samo dodala ono što je u metalu već postojalo na power metal muziku Nightwish-a. Po ovome što kažeš, ispalo bi da su i likovi iz Therion-a čuli Tarju kako peva i rešili da ubace ženske operske vokale na albume Lepaca Kliffoth i Theli.

 

sada predlazhem da skochish na neki sto, pocepash majicu, razderesh se HAAAAIIIIL i sve nas obasjash svojim opshtemetalskimujebotealsmotr00 znanjem.

 

buraz, shto sve shvatash BUKVALNO!?

nisam rekla da je PRVA na svetu, nego osoba koja je to popularizovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vi još raspravljate o ovome? :)

 

Ma k'o da onaj pederko iz Tokio Hotela peva u Pavaroti tribjut bendu. :) Pogledajte samo deonice kada Marko mora da potpomogne, jer će inače ova da umre i opet neće zvučati bolje od jadnog.

Istina da može da prodje na sporijim i vokalno nezahtevnim pesmama.

 

I nije tu priča Tarja vs Anette, nema svrhe porediti, i nije Tarja nikakva boginja, da su našli neki sopran, sve bi bilo drugačije (da ne kažem "u redu").

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Prince of Darkness

 

Da, na albumu skroz slatko zvuci, ali uzivo Tarja ne moze da proizvede takav zvuk. Veriovatno zbog tehnike pevanja, zagrevanja glasa, sta ga ja znam, ali to je ocigledno.

 

@ crusader

 

Kao da ne postoje i losi soprani, i dobre rok pevacice?

 

Meni je Reach smesan u poredjenju s Amaranthom. Kamo srece da su svi narodnjaci tako dobri kao Amaranth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inache, Amaranth demo verzija, Reach, gde peva samo Marco je dvadeset puta bolja od onog narodnjaka kakav je amaranth ispao u originalu.

 

 

Meni je Marco dobar i kad ne peva, a sjajan je na svim projektima na kojima peva: Nightwish, Delain, Northern Kings...Ali to je moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...