Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Bend je dosadan do panja, u tome je fora. Nista gore od njihovog poslednjeg albuma nisam dobio za recenziranje u 100 godina. I nazivati takav bend "savrsenstvom" pored kultova kao sto su Moonsorrow, Windir, Skyforger, Arkona... je u najmanju ruku neozbiljno. :da:

Uostalom, nije to samo moje misljenje, pogledaj recenziju poslednjeg albuma na metal-archives.com i sve ce ti biti jasno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni to za Ensiferum nije do kraja tacno - ako pogledas recenzije poslednjeg albuma na tom istom sajtu videces da se krecu od 26% do 99%, ali, kao sto rekoh - the trend is dying and I'll be glad to watch it, posto ce na kraju ostati ono sto stvarno valja a svih ostalih govana se vise niko nece ni secati. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv. Trendovi postoje svuda pa i u metalu. Isto kao sto i thrash tokom '80-tih nije bipo nista drugo do najobicniji trend, koji je splasnuo dolaskom nove muzike tokom '90-tih, black metal je takodje bio ultra-trend jedno vreme pa je kasnije splasnuo, i death metal je funkcionisao na slican nacin... Ta prica :ovo je metal, mi ne pratimo trendove" je davno zastarela. Trendovi postoje u svemu, pa i u metalu. Danas je popularan jedan zanr, sutra ce vec biti neki drugi. Olavi iz Amon Amarth-a mi je uporedimo tu navalu folk/pagan bendova upravo sa metalcore-om, uz reci "sve to funkcionise na istom principu". Da se ne zavaravamo, metal itekako ima svoje trendove i svi oni dolaze i prolaze. Pa i ovaj zanr sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta znaci "generalno"? Pazi, "trendy" muzika je muzika koja biva popularna periodicno - nema je nigde, onda odjednom postane glavna atrakcija, potraje neko vreme i onda se opet vrati u pozadinu cele price. A to je bio slucaj sa svim nabrojanim zanrovima. Ako je nesto "trend" to ne znaci samo da ce se pustati na MTV-u i da ce njihovi posteri biti u "Bravo"-u nego da se, jednostavno, masa danas nalozila na njih i da ce vec sutra da predje na nesto drugo. A opet kazem, to je upravo ono sto je, primera radi, 70% fanova ucinilo thrash-u pocetkom '90-tih.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thrash metal nikad nije bio "popularan" ako se moze cak tako i reci kao recimo danas house/tehno/hip hop sranja...nemoj da se lazemo,ne znam koliko godina imas ali pitaj bilo kog starijeg metalca ili rockera koji se bas razume (ne nekog agro metalca koji ne zna 'de tera) pa ce ti sam reci.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet isto. Prijatelju, ta muzika se svojevremeno itekako vrtela na MTV-ju, bilo ih je po svim casopisima i na sve strane, i bili su popularni onoliko koliko je tada metal mogao biti popularan. I onda se pojavljuje nova muzika i zanr propada. Sta je to ako ne - trend? A s obzirom na to koliko ima likova koji sebe danas nazivaju "matorim thrasherima" covek se zapita gde su oni silni "pozeri" zbog kojih je thrash propao. :) :) :) Anyway, odosmo mi predaleko, ovo bi valjalo nastaviti na nekoj drugoj temi, ali samo kazem - nije nikakva sramota niti losa stvar priznati da je neka vrsta muzike trend, naprotiv, to su samo cinjenice. I folk bendove koje slusam cu slusati i kada ispadnu iz tog trenda ali mi je jako drago sto ce oni najpopularniji (i najprecenjeniji) da ga na kraju ispuse. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najbolji Ensiferum album svakako prvi. "Iron" mi je takodje bio cool ali onda Jari ode a "Dragonheads" mi je bio toliko razocarenje da nemam reci. "Victory Songs" mi je, svakako, bio poboljsanje posle one propasti ali mi ni on nije nesto preterano legao na srce, sem "Blood is the..." koju i dan-danas redovno slusam. :da: Jednostavno, nije ovaj Petri covek za njih, ali on i napusti Norther zarad toga, jbm li ga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako nekako, samo da vec jednom izbaci onaj "Time", ako taj album postoji uopste. :)

:da:

Time takes time ;)

nadam se da je tako

nego sto se tice Ensiferuma bilo bi lepo kada bi dosli kod nas da priupitam nesto Markusa bas me zanima zasto je u opste ako je on glavni ipak zasto je dozvolio da Jari napusti bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...