Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Ono sto je meni najveci problem sa ovim albumom su dugacke pesme. Uopste, za koliko traju, ove pesme (pre svega HT 1 i 2) nude dosta malo i nekako su mi vise duzina radi duzine, bez da se ta duzina koristi da se kaze nesto konkretno.

 

Heathen Throne I - OK, kec nije toliko strasan. Najslabiji deo mi je refren. Riffovi su solidni, solo u sredini sas sve onim prelazom posle je super, though steta sto nema jos malo soloa na ovu duzinu.

 

Heathen Throne II - Steta sto nema...soloa? Steta sto ima...pola pesme vetra i marsiranja? OK, niko ne moze da me ubedi da ova pesma ima neku poentu osim da bude najduza Ensiferum pesma.

 

Stone Cold Metal - E sa ovom pesmom imam najvise problema. Absolute low point of the album. Celih onih tri minuta "jahanja" iz sredine pesme me neopisivo iritira i moze komotno da se izbaci, a i bez njih dobije se ispodprosecna Ensipesma. A kada na ovo vezem i "Elusive Reaches" dobije se poprilicno slabih 10 minuta u sredini albuma...

 

Na srecu, sledi "Smoking Ruins" koja mi je favourit n#2 albuma.

 

Apsolutni favorit: Twilight Tavern. Takodjer, "From Afar" je pristojna ensipesma, jedino sto je weakest opener yet, doduse konkurencija tu jeste poprilicno zajebana.

 

Ovo je effort za 6/10, ne vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stone Cold Metal - E sa ovom pesmom imam najvise problema. Absolute low point of the album. Celih onih tri minuta "jahanja" iz sredine pesme me neopisivo iritira i moze komotno da se izbaci, a i bez njih dobije se ispodprosecna Ensipesma. A kada na ovo vezem i "Elusive Reaches" dobije se poprilicno slabih 10 minuta u sredini albuma...

 

Ha, sve što si izdvojio je meni super, to jahanje me uvek lepo oraspoloži, a ER mi je baš kul.

Slušam još album, i baš mi dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, poslah pitanja, nadam se da će stići da odgovore premda im turneja uskoro počinje, cirka 10 dana. da, ne bude ko sa Ex Deom i Behemoth-om. A Suffocation odmah odgovorili:)

Hval svima na inspiraciji, ja sam moja pitanja ipak malo više fokusirao na novi album i zvuk na njemu, je rima tu prilično zanimljivih momenata.

A, na neka pitanja je iskusni Grave već dao odgovor:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...