Jump to content

Bjecki Djecki


gruban

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

S lijeva na desno: Aco, Zubi, Ja, Afro, Debeli, Dejo i drugi Dejan (citaj mrga) dole! Ovo je slikano cim smo stigli u NS! Poslije toga smo nagulili po karte za Slayer! laugh.gif

Sto Olivera zoves debeli, da li lijecis neke svoje komplekse, ili sam sebe nazivas Debili, ti stvarno trazis batina! icon_mrgreen.gifmad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon vijesti o smrti Shkore i Firze BjeckiDjecki su odlucili da njima u cast snime dvije ( 2 ) nove pjeme. Rezultat je tu.

Prva pjesma je u kontu sveprisutnog duha. Stvar se zove "BELAJ LAMA". I bash kada smo mislili da od ovog nema dalje, BjDj su uspjeli prenjeti i fizicku bol u teskom naricanju poeme "A JA SHKORE, A JA FIRZE, A JA ZEMLJE LADNE" ( text/muzika-BjDj; aranzman- G. Bregovic ).

O pjesmama nekom drugom prilikom, sada da prenesemo neka reagovanja iz zemlje i svijeta na ovu tragediju:

 

G. W. Bush:

".... Vi sada morate biti jaki, ova vijest nas je sve pogodila, narocito kad znamo da je Firzo bio prakticno nov (a i Shkoro se mogao jos neko vrijeme koristiti), ali znajte narod SAD-a je uz vas. Mi moramo u ovoj nesreci naci novu snagu za borbu protiv svjetskog terorizma......."

 

M. Dinkic:

"... ovo nece ugroziti budzet....."

 

I. Petkovic:

"I u vecim katastrofama, ako takve postoje, ja nisam podnio ostavku pa necu ni sad. Takve odluke se ne prelamaju preko kolena...."

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez firze koji je bio prakticno nov a skore koji se mogao jos koristiti svijet jednostavno vise nije isti,ja se iskreno nadam da cemo moci da nastavimo bez skore i firze,a i bez skore!

aja skore,aja firze,aja zemlje ladne!

firzo i skoro nek' su lame sa vama i nek' vam je tvrda zemlja!

 

CHECK

Share this post


Link to post
Share on other sites

V A Z N O !!!!

BjDj su odlucili da od sad svoju novu pjesmu pisu u skladu sa klasicnim pravopisom, pa ce se od sad pisati Fizo, a ne Firzo. Razlog je tesko ne poznavanje starobrcanskog pravopisa (posebno pravila da se r ne cita ako je ispred njega fi ili lama; preuzeto iz knjige "Starobrcanski za levate i djecke bjecke, Nolit 1967 ).

Dakle A JA SHKORE, A JA FIZE, A JA ZEMLJE LADNE

 

Stigla je jos jedna reakcija :

Cumbo i Paket:

"Pa zar oba majku mu, leleeeee."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...