Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma pogresno si sve to svatio. nemoj da pricas ko grandzer! To je tada bio nacin zivota i hedonizam na vrhuncu!!! A pobogu, na bini si, pravis sou, naravno da moras drugacije da izgledas!!! I sta fali glam spotovima??? Cherry Pie, Up All Night, I Want Action... sve sam vrH!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pogresno si sve to svatio. nemoj da pricas ko grandzer! To je tada bio nacin zivota i hedonizam na vrhuncu!!! A pobogu, na bini si, pravis sou, naravno da moras drugacije da izgledas!!! I sta fali glam spotovima??? Cherry Pie, Up All Night, I Want Action... sve sam vrH!!!

 

Sve je to ok ali mi se ne svidja.

 

PS: da si cuo sta je pisac Cherry pie-a rekao o toj pesmi.... Covek je na mukama...!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja sta je rekao... covek je sell-out. Zadnji solo album mu je pop - emo i covek je nosio cirokanu! On bi sve uradio samo da bude malo popularan! Inace Warrant kao bend i ne voloim nesto previse, ali imaju par do jaja stvari, a spotovi su im extra. Uncle Tom's Cabin, Sometimes She Cries ( omiljeni gitarski intro ) itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skid Row zvanicno spadaju u glam kategoriju, ali slazem se sa tobom da nisu. Prvi album je glemiran, a ostali imaju glama na slamku. Za mene su oni heavy rock/metal. Ipak ne mozes da spomenes glam a da ne spomenes Skid Row. Imali su izgled, pesme i uspeh u glam eri. Na kraju krajeva one 3 njihove pesme sa debi albuma ( a svi znamo koje su ) su himne glama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga,ni na prvom albumu nema glama.Mozda na slamke,neke sitnice,ali u globalu to je hard rock.Cak ni te pesme na koje mislis nisu glam..."Youth Gone Wild" je pesma koja se ni muzicki ni tekstualno nikako ne uklapa u taj veseli glam

"party all night" fazon,"18 and life" je balada koja nema dodirne tacke sa glam baladama.Kod "I remember you" se moze naci povezanost...ljigava je balada,nema sta.

O albumu "Slave To The Grind" da ne pricamo...to je vrhunska rokacina od albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo "Bang", sta vam je. kakvi Gang Bang Bang Da Da Da i gluposti. a pesma je baš dobra

Mene odmah asocira na Moscow Peace Festival.

I mene :da:

 

Imaju oni 4-5 albuma, samo posle tog prvog (na kome je "Bang") nije se čulo za njih na zapadu.

Nisam ni znao da imaju jos albuma (sem tog) :confused:

Verovatno nista posebno vredno...

 

Da,i mene bas zanima kako je Yngwie vise prodao RF nego AC/DC Back in Black.

Hm,cenim da su u Rusiji (tj. bivsem SSSR-u) od stranih albuma najprodavaniji albumi Scorspions-a :da:

 

Како није могуће, Арија је своје албуме продавала у по 10-так милиона примерака, иако од тога нису видели много пара, јер је све ишло државном издавачу.

Hahaha,socijalisticka posla :):rockdevil::)

 

 

...poznata po trash metalu...

Thrash metalu ;)

 

 

prvi album im se zvao power metal a pre toga bese svirase tribjut kiss-u ili tako nesto...

Pa nije, to je 4. Imali su oni Metal magic, Projects in the jungle i I'm the night. Sve sam to narucio i otudjio brzinom svetlosti. Jedino mi je bitan Cowboys from hell. To je masterpiece.

Da,da,Power Metal im je 4. album (kakav prvi? :lol: ),a prvi Metal Magic.

Nego,sto si otudjio te albume? :confused:

Nisu ti se svideli?

 

Kako moze Skid Row biti isto sto i White Lion ili Cassanova?Kako?!?!?!?!?!?

Po Cao-u - moze :lol:;)

 

 

Ma neki gejevi,cini mi se da je bend iz Nemacke bio,ali nisam siguran.Probaj naci na netu,ljigavstina do bola.

:lol:

Secam se da ih (Casanova-u) je David Vartabedijan slicno okarakterisao (tipa "najgore sleaze ljiga") :)

Al' mislim da imam njihov CD :blush::)

Onako...sve neke love-ballads :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš toliko ljigavo kao što neki kažu, slušao sam, nije loše. Sigurno nisu ljigaviji od Bonfire

 

 

Casanova - Casanova (1991)

http://www.axifile.com/?1669803

 

Casanova - One Night Stand (1992)

http://www.axifile.com/?6214346

 

Casanova - Some Like It Different... Acoustic (EP) (1993)

http://ifolder.ru/1212028

 

 

--rapidshare (ovo je sa nekog drugog sajta):

 

Casanova - Casanova (1991)

http://rapidshare.com/files/2557715/Casanova.rar

 

Casanova - One Night Stand (1992)

http://rapidshare.com/files/50087077/Casan...Stand.part1.rar

http://rapidshare.com/files/50087742/Casan...Stand.part2.rar

 

 

Edited by Download_manager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego,sto si otudjio te albume? :confused:

Nisu ti se svideli?

 

Zvuce kao rani Kiss, a meni su i Kiss, Hotter than hell i Dressed to kill tek da budu na broju. Ne secam se kad sam ih poslednji put slusao. Bolje da sam ih sacuvao na vinilima (mada su i ova izdanja replike vinila).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi Venom bili originalni da nije postojao Motorhead. Pogledaj onog Cronosa samo što se ne pretvori u Lemija

A da li su ovi likovi polu muškarci polu žene?

Casanova : http://img1.nnm.ru/imagez/gallery/b/1/a/f/...c87d0c_full.jpg

 

:confused:

Edited by Download_manager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los,ali je jako prosecan i nebitan.Takvih ko sto su ti polu muskarci-polu zene,je u 80-ima bilo na svakom cosku.Dok je sa druge strane Venom bio originalan do jaja,i mnogo uticao na pocetak jedne nove ere u muzici. :da:

 

Mislim da je bolje da slusam bendove tipa "jedni u nizu" koji su dobri(pa makar nekom i ljigavi,sta god to znacilo) nego "originalne" koji ne znaju da sviraju,koji imaju krshine od pesama i veoma smesno zvuce uzivo,a kao proizvod njihovog muzickog neznanja i separatizma je nastao black metal,a i izrazi jos nekih metal pravaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los,ali je jako prosecan i nebitan.Takvih ko sto su ti polu muskarci-polu zene,je u 80-ima bilo na svakom cosku.Dok je sa druge strane Venom bio originalan do jaja,i mnogo uticao na pocetak jedne nove ere u muzici. :da:

 

Tako je!!!!!! :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje da slusam bendove tipa "jedni u nizu" koji su dobri(pa makar nekom i ljigavi,sta god to znacilo) nego "originalne" koji ne znaju da sviraju,koji imaju krshine od pesama i veoma smesno zvuce uzivo,a kao proizvod njihovog muzickog neznanja i separatizma je nastao black metal,a i izrazi jos nekih metal pravaca.

 

Tako je, slazem se. Orginalnost je precijenjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi Venom bili originalni da nije postojao Motorhead. Pogledaj onog Cronosa samo što se ne pretvori u Lemija

A da li su ovi likovi polu muškarci polu žene?

Casanova : http://img1.nnm.ru/imagez/gallery/b/1/a/f/...c87d0c_full.jpg

 

:confused:

 

Cronos nikako ne lici na Lemmy-a.Muzicki Venom nema veze sa Motorhead-om.Verovatno jesu uticali na njih u nekom smislu,nema benda sa iz tog perioda na koje nije uticao Motorhead,ali muzicki veze sa vezom nemaju.

Potrazi slike iz 80-ih...ova ti je slikana u poslednje vreme.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...