Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cak i u vreme skidanja sa net-a,bendovi poput Green Day prodaju i po 20 miliona...tako da,mislim da nema veze to.

 

Idi na neku od licenciranih stranica, tipa RIAA i videces da svi ti podaci kojima vas hrane govna. Green Day nisu u USA prodali nikad 20 miliona primeraka jednog albuma. Jebote jedan Aerosmith, koji su prodali vise albuma nego bilo koji drugi hard rock bend, nisu presli 2 000 000 prodatih jedinica od Get A Grip, a to je bilo 1993. Kada je cvetala prodaja cdova. Ona je pocela alarmantno da opada od 96/97. A takodje, jako ima veze, posto su Buckcherry rock bend u stilu 80ih sa modernih dodirom, tako da postoji mogucnost da ovaj znar malo procveta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio na prodaju u velikim i razvijenim drzavama

 

Idi na neku od licenciranih stranica, tipa RIAA i videces da svi ti podaci kojima vas hrane govna. Green Day nisu u USA prodali nikad 20 miliona primeraka jednog albuma. Jebote jedan Aerosmith, koji su prodali vise albuma nego bilo koji drugi hard rock bend, nisu presli 2 000 000 prodatih jedinica od Get A Grip, a to je bilo 1993. Kada je cvetala prodaja cdova. Ona je pocela alarmantno da opada od 96/97. A takodje, jako ima veze, posto su Buckcherry rock bend u stilu 80ih sa modernih dodirom, tako da postoji mogucnost da ovaj znar malo procveta.

 

Sve je moguce...provericu bas.

 

Mislim da na RIAA nisu bas precizni podaci,inace.

A i mislim da 1993. nije cvetala prodaja bendova poput Aerosmith.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIAA i izdaje te sertifikate ( zlatna, platinasta i dijamantska ploca/cd ) i do njenog pojavljivanja 91. Bilbord se nije rukovodio samo prodajom albuma kada je "delio" mesta na svojoj list. Album Aerosmitha Get A Grip se u Americi prodao u 8 miliona primeraka, u svetu izmedju 12 i 15 ako se ne varam ( 12 je bilo 1997. ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIAA i izdaje te sertifikate ( zlatna, platinasta i dijamantska ploca/cd ) i do njenog pojavljivanja 91. Bilbord se nije rukovodio samo prodajom albuma kada je "delio" mesta na svojoj list. Album Aerosmitha Get A Grip se u Americi prodao u 8 miliona primeraka, u svetu izmedju 12 i 15 ako se ne varam ( 12 je bilo 1997. ).

 

Ja samo kazem da neki podaci sigurno nisu tacni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na ovom koncertu Bubblegum Screwa... bili su do jaja. Nesto sam se zajebavao sa pevacem Markom pre svirke, like je mislio da sam iz Hanoi Rocksa :D Svirali su svoja 4 originala i gomilu pank rok obrada engleske i njujorske scene. Podrska im je bio bend S.U.S. koji su iskreno bili bez veze. Nisam znao kada im pocinje a kada im zavsava pesma. Neka pankerica... Bili obuceni u mornarska odela. Inace Mark Torn (pevac B.S.) se ponasao vise kao Dzeger nego Dzeger uzivo :D RnR Looser je do jaja pesma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam i na Whitesnake stranicu, ali ajde i da stavim ovde just in case...

Ovo je nesto malo skracena verzija, na Whitesnake topicu cete naci punu

 

NEW WHITESNAKE STUDIO ALBUM TO BE RELEASED AT THE END OF APRIL:

 

January 23, 2008

 

To celebrate their 30th Anniversary, Whitesnake will release "Good to Be Bad", through SPV / Steamhammer end of April in Europe and USA - their first studio album in a decade. The album features 11 new, slamming Whitesnake songs which are guaranteed to take their place alongside their multi-million selling catalogue.

 

Legendary front man, David Coverdale, says, "The new album contains all the elements I enjoy about Whitesnake, and more. I can hear moments that take me back to the bluesy, early years of the band all the way through the band's musical history to fully embrace the more electric aspects of where we are now, as a band. I'm thrilled with it and can hardly wait to unleash it on an unsuspecting public! If this is indeed the last Whitesnake studio record then I'm happy to finish like this. It was a labour of love making this record...a joy... and I'm still enjoying listening to it. Can't be bad!"

 

The 11 new songs, written by Coverdale & guitarist Doug Aldrich (who also co-produced the album with Coverdale & Michael McIntyre) provide a good balance of 8 rocking tracks and 3 ballads. Coverdale feels it's the first 'real' Whitesnake album in almost 20 years, commenting "It's very butch. Very muscular..."

 

Tracks:

Call On Me, Can You Hear The Wind Blow, Best Years, All I Want All I Need, Good To Be Bad, All For Love, Summer Rain, Lay Down Your Love, A Fool In Love, Got What You Need, 'Til The End Of Time

 

With their blend of hard rock, soul, blues, and balladry plus a healthy dose of priapic posturing and good time fun, Whitesnake brings a welcome, positive energy to the current musical climate.

 

Additionally, Whitesnake will be taking to the road with Def Leppard, playing a series of co-headline shows across the UK, major festivals and headliner shows in summer of 2008. The internationally renowned, multi-platinum band will be featuring songs from David Coverdale's colourful career including the hits (for the choir to join in with) and new material from 'Good To Be Bad'.

 

This is an opportunity to experience the ultimate line-up and celebrate 30 years of Whitesnake, who are:- Doug Aldrich on guitar; Reb Beach on guitar; Timothy Drury on keyboards; Uriah Duffy on bass; Chris Frazier on drums and of course, the inimitable David Coverdale on vocals.

 

"I can't wait to get back on stage - after being in the studio for most of 2007 I am most definitely ready to let off some steam. The front row should definitely be prepared!" says Coverdale

 

You have been warned!!!

 

Whitesnake: Headliner Shows and Festivals:

02.06. BA-Banja Luka - Borik Hall

03.06. HR-Split - Tvrdjava Gripe

06.06. SE-Solvesborg - Sweden Rock Festival

08.06. FI-Tampere - Sauna Open Air

10.06. IS-Reykjavik - Laugardalsholl

12.06. NO-Oslo - Spektrum Scene

13.06. DK-Copenhagen - Vega

27.06. B-Dessel - Graspop Metal Meeting

 

Whitesnake: UK-Tour with Def Leppard:

17.06. GB-Glasgow - SECC

18.06. GB-Birmingham - NEC

20.06. GB-Manchester - MEN

21.06. GB-Belfast - Odyssey Arena

23.06. GB-Sheffield - Arena

24.06. GB-Newcastle - Arena

26.06. GB-London - Wembley Arena

 

Courtesy of www.spv.de

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak da pozdravim sve clanove foruma,jer sam potpuno novo meso ovde.:)

Usao sam na ovaj topic(verovatno ga vise niko i ne cita),zato sto licno najvise volim ovaj muzicki pravac.Procitao sam sve ove silne stranice o kojima se raspreda da li je Glam metal(da glam je pravi izraz),dobra ili losa strana rock muzike.Iz licnog iskustva znam da ljudi koji slusaju grunge,death,black i hc na sav glas pljuju po ovom muzickom pravcu.Za njih je bend poput Europe-a,najobicniji skup pedercica i foliranata.Ne znam samo postoji li i jedna jedina pesma iz navedenih zanrova za koju moze da se kaze da je harala svetom poput The Final Countdown-a.Svi ce te primetiti da se Livin on a prayer od Bon Jov-a zajedno sa pomenutom pesmom gore pusta na maltene svim sportskim manifestacijama,a a da ne pominjem balade od Whitesnake-a poput Is this love i Looking for love.Sve grupe koje sam naveo posmatram iz perspektive izmeju 1980 i 1990.Dakle,hteli vi to da priznate ili ne glam metal je neki vid zenita rock muzike.Slusao sam sve bendove pre 80-tih i muzika je konstantno isla ka daljem razvitku.Od kada je glam propao(a propao je jer se smucio svima),nema nikakvog napretka u rock muzici.Ostali muzicki pravci su to lepo iskoristili i eto danas nama u diskotekama jebena(sry morao sam)Seka Aleksic :udri:,umesto neke rock pesme koju znaju i nase dede.Znam da ce sada pola foruma,ako ne i ceo krenuti da me pljuje i da iskucka kako sam napisao najgljuplji text u istoriji yumetal foruma,ali ti "sminkeri"su em pravili odlicnu muziku,em bili puni kao brodovi,em imali najbolje zenske na svetu,a ne kao neki moji HC ortaci koji stalno kukaju kako je svet sranje,kako nemaju kinte i tako do beskraja,praveci nesto sto oni nazivaju muzikom.Eto,toliko od mene sto se tice mog prvog posta ovde.Raspalite paljbu,pa da nastavim.:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usao sam na ovaj topic(verovatno ga vise niko i ne cita)...

Otkud ti to da ga niko vise i ne cita? :huh::confused:

Pa jel' vidis da ljudi i dalje postuju ovde (samim tim i citaju)? :da:

 

Znam da ce sada pola foruma,ako ne i ceo krenuti da me pljuje...

Sad si najeb'o :twisted::)

Ma daj bre,opusti se,kakvo pljuvanje,sta se tripujes ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne :)

Iskreno, iskreno... :pivopije:

Meni ona nije losa, cak sta vise, odlicna je i svidja mi se..ali ima trnutaka kad me i smara zbog stalnog vrtenja po klubovima i mestima koje posecujem.........onda ortaci koji to ne slusaju, kako zovu metalika, mi ponekad puste da vidim da nisu kao opsednuti narodnjacima i da znaju i za rock bendove :rolleyes:

po meni glam je zadnja etapa rocka(koju ja najvise volim da slusam:)) posle koje je umro ili blaze receno, rock prestao da zivi....postoje i danas grupe i bendovi koji sviraju, ali to nije vise to...bezobzira dal' napravili dobru pesmu ili ne, tako je......meni je iskreno krivo zbog toga sto ja moram da se vracam u 70 ' i 80-te, eventualno u pocetak 90' da bi slusao muziku koju volim i koja meni odgovara........:(...........gotivim ja i grandz i ambiental, i znam gomilu novijih pesama, ali znam sta volim i tome se vracam..........

Da ne pisem vise, kako ne bi ispalo da serem, toliko od mene...............:):bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...