Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest HEFEST
а мислиш да међу Трешерима нема таквих?! ево ти пример: Токсик Холокауст. један лик све ради.

 

 

Naravno da ne mislim. Ali Zeno je jedinstven lik u svetu totalno neprejebiv. Sto se tice tvojeg citata Dave Mustaine-a L.A. Gay Music moram da kazem da ja zbog tog manijaka i slusam metal muziku i da mi je on i dan danas jedan od omiljenih likova u metalu, ali ta njegova prica ne pije vodu. Njega smatram za jednog od najpametnijih ljudi u metalu, ali niko nije savrsen. Nemoj misliti da je nemoguce i da je sramota slusati i Thrash i Glam podjednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

многе његове приче не пију воду. знао је он и те како да се просерава много пута током каријере. у сваком случају, мени више не пада напамет да се расправљам око ствари које не волим. и у сваком случају не могу да утичем на било кога, а и не желим тако нешто. свако има своје мишљење и то поштујем. ја само износим моје мишљење о одређеним стварима. и шта год ти, или било ко други рекао то неће променити моје ставове.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
многе његове приче не пију воду. знао је он и те како да се просерава много пута током каријере. у сваком случају, мени више не пада напамет да се расправљам око ствари које не волим. и у сваком случају не могу да утичем на било кога, а и не желим тако нешто. свако има своје мишљење и то поштујем. ја само износим моје мишљење о одређеним стварима. и шта год ти, или било ко други рекао то неће променити моје ставове.

 

 

Nikome nikada ne bi ni savetovao da samo zbog necije price promene svoje stavove. Samo te savetujem da pre donosenja bilo kakvih zakljucaka prvo malo zagrebes po istoriji zanra, preslusas neke najbolje bendove i onda das svoje misljenje. Eto ima tema koju sam ja otvorio Zeno na heavy metalu pa idi poslusaj. Ako ti se ne svidi onda uz kurac. Svako ko voli gitaru ne moze a da mu se ne svidi.

 

Preporuka je poslusati prvo zadnji album. (Runway to the gods)

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Onda ok. Ali reci sta je to pozerski u vezi njega i njegove svirke. Covek svira, krca i ubija. Pevac peva da slavuji crvene od zavisti. Sta tu ne valja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moja dva centa.

Glam metal ne postoji.Kao što ne postoje ni pagan/viking/hrišćanski/itd metal jer su to odrednice koje opisiju tematiku tekstova a ne samu muziku.U slučaju glam metala,opisuje se izgled.A imidž nije muzika.

Glam je suštinski neki hard rock sa heavy uplivima,muzički naravno,a nek se oblače kako hoće,ili nek sviraju goli,ali to ne određuje žanr.

Anyway,ja skušam KISS,Whitesnake,Guns N' Roses...i ne smatram ih glamom.KISS je rokenrol(period iz 70-ih koji najviše slušam) a Whitesnake i Gunsi hard rock.A ni u kom slučaju nisu glam jer se ne oblače k'o tranvestiti.

јер Метал и јесте настао као прљави одговор на нашминкане педерчиће који скакућу около обучени у женску одећу.

Netačno.Metal je nastao dosta ranije.

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa Sandmanom... Jaroslav je mislio na thrash metal kao odgovor LA glem sceni.

 

@Hefest

 

Bez vredjanja. Jel sam te nazvao pogrdnim imenom mozda? Molim lepo... :no:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Upravo tako. Ali mi je cak i Glam imidz tj. sminkanje i slicno bolje nego ovi sadasnji emmo tripovi i neko metroseksualno oblacenje. Dosta glemera je imalo stvarno stila i samo oblacenje je bilo umetnost za sebe. Naravno bilo je i losih primera, ali ne treba na osnovu losih zakljucivati nesto generalno za ceo stil.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Generalno,i thrash je nastao ranije,al ok. :)

 

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil: . Samo su poceli da kontriraju odecom jer muzicki nisu mogli. Sto kazu oni iz Kreatora - Poceli smo da sviramo Thrash jer smo tu mogli nesto da uradimo, a svirati nesto kao Malmsteen i ekipa nema svrhe jer bi nam trebalo najmanje 10 godina da dostignemo njegov sadasnji nivo. Malmsteen je glemer i to se vidi iz aviona po njegovom oblacenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne volite, nemojte dolaziti na ovu temu.Ne slusajte ovu muziku, ne gledajte slike muzicara, ako vas toliko iritiraju i bodu oci/usi.Ja ignorisem ono sto mi se ne dopada.Prosto, zar ne? :cool:

 

Kao prvo: klanje je prvi zapoceo Hefest, pljujuci po thrash-u, grunge-u i svemu ostalom. Mi samo odgovaramo, pa seri pred njegovim pragom. :da:

 

Kao drugo: zapitajte se malo zasto je ova tema uopste na rock-u i hard rock-u a ne na metal delu foruma.

 

Kao trece: ja prezirem "prave" metalce. :da: :da: :da:

 

I da, jos nesto: ako neko smatra

"metalom" a pljuje po
to je vec naznaka zestokog problema u glavi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Kao prvo: klanje je prvi zapoceo Hefest, pljujuci po thrash-u, grunge-u i svemu ostalom. Mi samo odgovaramo, pa seri pred njegovim pragom. :da:

 

Kao drugo: zapitajte se malo zasto je ova tema uopste na rock-u i hard rock-u a ne na metal delu foruma.

 

Kao trece: ja prezirem "prave" metalce. :da::da::da:

 

 

Opet moras ti da posolis. Ja nisam pljuvao po thrash-u nego po grunge-u. To je veelika razlika. To gde je tema mene bole Stojko. Ja prezirem ljude koji slusaju metal, a ne razumeju ga pa samim tim i mrze prave metalce. To sto si ti najaktivniji poster na exit temi ti tek ne sluzi na cast. Ja ne mogu ocima da vidim likove koji su ovde na ovom forumu, a dok postuju slusaju Coldplay, drumm and basse ili neki tehno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

толико о "уметности" и "стилу":

 

tailztd9.png

 

hagar.JPG

 

 

а толико о Металу:

 

l_8aace7352b4b104d26f235095c050f6a.jpg

 

5123_photo.jpg

 

 

а што се Егзита тиче. јел ти хоћеш да кажеш да смо сви ми који смо 2005. (верујем да је међу њима и Талви) ишли да гледамо Слејер позери?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet moras ti da posolis. Ja nisam pljuvao po thrash-u nego po grunge-u. To je veelika razlika. To gde je tema mene bole Stojko. Ja prezirem ljude koji slusaju metal, a ne razumeju ga pa samim tim i mrze prave metalce. To sto si ti najaktivniji poster na exit temi ti tek ne sluzi na cast. Ja ne mogu ocima da vidim likove koji su ovde na ovom forumu, a dok postuju slusaju Coldplay, drumm and basse ili neki tehno.

 

Prvo, voleo bih da mi razjasnis zbog cega je to glam uopste "metal". Zato sto imaju dugu kosu i, sto bi rekao Rambo Amadeus, "mlataraju gitarama"?

 

Drugo, ti si na ovom forumu glavni kenjao o tome kako je oblacenje u kozu "pravi metal stil", a ta ista koza se tokom '80-ih i nosila kao odgovor na glam oblacenje (pri cemu ne znam koje od ta dva je debilnije).

 

Trece: Ne znas ti, brajko moj, koliko dugo ja slusam metal i da li ga razumem. A ako te bas zanima, u ovom trenutku slusam Ancient Rites:

. :da: Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Lik za glemere da primer najgorih bendova. Vi ste stvarno neverovatni. Evo pogledajte malo bolje i poslusajte.

 

I

 

To su vec mnogo bolji primeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је глем превише мелодичан,у реду,Малмстин зна да свира,Ваи такође,али треба да постоје неке границе у свему. Мотли Кру је толико мелодичан да би га пре сврстао у поп него у метал. А и имиџ ми ужасно смета,па људи,није нормално да мушкарац обуче уске панталоне,ружичасту,жуту... мајицу,нашминка се и назива се мушкарцем и металцом! Требало би да се зна која је одећа карактеристична за жене,а које за мушкарце! Немојте погрешно да ме схватите,нисам ја у оном трипу:,,У,ја сам прави металац,носим црно,носим шиљке!''Слушам све што ми се свиди,без обзира на то како се та музика зове,и облачим оно у чему се комотно осећам,Пантера у каснијем периоду има тај неки нормалан имиџ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

K`o da je bitno.I ja sam dugo mislila da se pise "grundge", pa sta, neki ovde ne znaju ni osnovna pravila pravopisa pa nikom nista, a vi sitnicarite zbog jednog omasenog slova u nazivu grunge-a... :rolleyes:

 

 

 

Prvo nauci da pises veliko slovo na pocetku recenice."Ne vredi" se pise odvojeno, isto kao i "ne razumem".

Zakljucivanje ti i nije bas neko, kao ni vecini opakih crnih metalaca, koji u svakoj prilici popljuju glam i bilo koju formu blazu od thrash-a.Imala sam prilike vise puta da popricam s takvima.

Argumenti su im da je to 1."gay muzika", 2."da su svirali za pare(?!?)" i 3."da se sve vrtelo oko pi**e, alkohola i provoda".OK.

 

1.Istina, imidz je bio nakaradan u nekim slucajevima, u drugim suvise isfeminiziran.Pa sta?Punkeri nemaju nakaradan izgled?Bljackeri?Masni thrasheri?Ma, da, svi su oni cvecke, a najpre se na glamere pljuje.....Isto tako 1000000 puta cuh komentare za Bon Jovi-ja, Sebastian-a Bach-a, Axl-a(sve je to taj imidz), Bret Michaels-a....da su "gejevi".To vidim kao kompleks i potrebu da se popljuju ljudi kojima bi u to doba, realno, svaka dala pre nego Hetfildu kome fali jos samo sekirce i karirano kosuljce, pa da bude original americki drvoseca (pricam o IZGLEDU, ne o muzici i njenom kvalitetu!). :)

 

 

Komentarisaću samo ono što si napisala pod 1. jer se pod 2. i 3. može naći par stvari sa kojima se barem donekle slažem i a ako ti citiram svaku rečenicu možda ćeš pomisliti da te poganjam, što mi nije ni na kraj pamenti.

 

Braniš stavove čoveka koji ne zna ni da napiše ime žanra koji pljuje a pišeš kako pljuvači glama nisu dovoljno upućeni u isti. Ako pokušavaš da spustiš Speed Dead-a tako što mu ispravljaš pravopisne greške mogu ti reći da ti je metoda jadna. Gay muzika u suštini i ne postoji, postoje samo izvodjači koji su gay orijentisani. Iskreno žalim ljude koji slušaju mužiku samo zato što im se dopada kako neko od članova benda izgleda. Sama si ispljuvala ono što si tvrdila pod br. 3 kada si napisala ono za Hetfilda (za koga me iskreno zabole). Te, kako si ih nazvala, "masne thrashere" je u većini slučajeva bolelo uvo za to kako će biti obučeni a mnogi od njih su (neki i dalje) potpisivali daleko bolje ugovore i prodavali daleko više ploča nego mnogi ,dragi ti, našminkani glameri a i nikome ,koliko ja znam, nije nedostajalo pi***(da budem i ja malo kulturan).

 

Samo su poceli da kontriraju odecom jer muzicki nisu mogli.

 

Iskreno, baljezgaš (ljuti se slobodno, zabole me)

 

Generalno,i thrash je nastao ranije,al ok. :)

 

Ko te je to slagao?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samo sam čekao da neko okači sliku Violatora :)

Edited by mihailo034

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Мени је глем превише мелодичан,у реду,Малмстин зна да свира,Ваи такође,али треба да постоје неке границе у свему. Мотли Кру је толико мелодичан да би га пре сврстао у поп него у метал. А и имиџ ми ужасно смета,па људи,није нормално да мушкарац обуче уске панталоне,ружичасту,жуту... мајицу,нашминка се и назива се мушкарцем и металцом! Требало би да се зна која је одећа карактеристична за жене,а које за мушкарце! Немојте погрешно да ме схватите,нисам ја у оном трипу:,,У,ја сам прави металац,носим црно,носим шиљке!''Слушам све што ми се свиди,без обзира на то како се та музика зове,и облачим оно у чему се комотно осећам,Пантера у каснијем периоду има тај неки нормалан имиџ!

 

 

Ja se slazem da je u vecini slucajeva bolja varijanta koza, silci islicno i za to se zalazem i ovde na forumu. Mnogo bitnije od toga mi je sama muzika i muzicko umece. Mnogo je bendova koji su u oblacenju ok, ali na gitari znaju dva rifa i tri akorda i tako gule ceo zivot. To mi je mnogo gore nego da vidim nasminkanog bajicu. Evo primer Europe-a koji su sada obrisali sminku ali su i dalje muzicki mnogo dobri i prave dobru muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slazem da je u vecini slucajeva bolja varijanta koza, silci islicno i za to se zalazem i ovde na forumu. Mnogo bitnije od toga mi je sama muzika i muzicko umece. Mnogo je bendova koji su u oblacenju ok, ali na gitari znaju dva rifa i tri akorda i tako gule ceo zivot. To mi je mnogo gore nego da vidim nasminkanog bajicu. Evo primer Europe-a koji su sada obrisali sminku ali su i dalje muzicki mnogo dobri i prave dobru muziku.

 

Па да,ако већ себе називају музичарима,онда би требали да креирају музику,а не да се шминкају! Онај певач и гитариста Некрофагиста је висок метар и жилет,али прави комплексну музику у ПМ! Није битан физички изглед,битна је уметност коју ствараш! Знам да се цуре неће сложити са мном,али добро. Неки од нас воле да слушају музику,а не да је гледају! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa ja to sve vreme pricam. Ja u klin, a oni u plocu. Sta onda gledate glemere i sto vam smeta njihovo oblacenje? Slusajte jebenu muziku!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...