Jump to content

My Silver Boy


miss Penny Lane

Recommended Posts

Ako cemo tako, i St. Anger od Metalike je bio jedan psiholoski flux. Ogromna kolicina nagomilanog besa odjednom izlazi napolje, puno energije, koncentrisanost na radnju, ukljucenost u proces rada. Tipicne osobine fluxa u psiholoskom smislu. A album je opet ispao ono...jebiga.

icon_smile.gif taj rad.

 

 

 

dobar ti potpis.

a sto se postova tice, pa kazem ti da opalis nekad enter, cisto onako - preglednije ce biti. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

recimo ovako, ja znam pozadinu cele price. govorio sam u kontekstu. vi sto ne znate, postoji i razlog za to. u tom kontekstu, ova prica je jedan lep i psihicki zdrav flux, jedno izbacivanje jedne konfuzije zelja i mogucnosti iz sebe. sam flux, kao efekat u pisanju je meni vise nego gotivan.

bez uvrede,van pameti je objavljivati nesto sto samo ogranicen krug ljudi moze shvatiti...

 

onda je to stivo za intimni dnevnik ili za uzak krug prijatelja...

 

 

... ili psihoterapeuta.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa blondie u smislu da je lestat izbegao da kritikuje, tj nebulozno i izokola "nahvalio" ovu brljotinu, samo zato sto poznaje autora. Pa ok, poznajem je i ja, mnogo povrsnije, mislim da je ok osoba itd, zato sam prosto izbegao da pisem komentar (zapravo, davno me je prosla zelja da stvarno pisem sta mislim o glupostima i knjizevnim nedelima koja se ovde pojavljuju).

A sto se intimne priche tiche (wow, random rima, mogao bih da napisem glupu pesmu za Snagu Rechi?), zar nema 90% osoba u ovom gradu neku slicnu pricu tome? Pa ne ljigavimo i ne bacamo prezvakane klishee po forumima. Ona poznata izreka kaze otprilike da su veliki umetnici svoja najbolja dela stvorili u trenucima depresije, a u momentima kad su bili srecni, stvarali su kich. Zasto mi se cini da je ovde suprotno? Ili mozda ne bash suprotno, nego se kich (da ne upotrebim teze izraze, za koje su potrebna sredstva za ciscenje) stvara u svim momentima, bez zelje da se bar pokusa uraditi nesto sto ne spada u kategoriju "tinejdz-bedak-procitali-smo-par-knjiga-i-odgledali-par-filmova-i -prevario-nas-tip/riba-pa-smo-se-primili" ?

 

p.s. @fillex - e nek si im rek'o - racunaj da ti i ja dodjem pivo...

 

p.p.s. @blondie - corava si

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa blondie u smislu da je lestat izbegao da kritikuje, tj nebulozno i izokola "nahvalio" ovu brljotinu, samo zato sto poznaje autora. Pa ok, poznajem je i ja, mnogo povrsnije,  mislim da je ok osoba itd, zato sam prosto izbegao da pisem komentar (zapravo, davno me je prosla zelja da stvarno pisem sta mislim o glupostima i knjizevnim nedelima koja se ovde pojavljuju).

A sto se intimne priche tiche (wow, random rima, mogao bih da napisem glupu pesmu za Snagu Rechi?), zar nema 90% osoba u ovom gradu neku slicnu pricu tome? Pa ne ljigavimo i ne bacamo prezvakane klishee po forumima. Ona poznata izreka kaze otprilike da su veliki umetnici svoja najbolja dela stvorili u trenucima depresije, a u momentima kad su bili srecni, stvarali su kich. Zasto mi se cini da je ovde suprotno? Ili mozda ne bash suprotno, nego se kich (da ne upotrebim teze izraze, za koje su potrebna sredstva za ciscenje) stvara u svim momentima, bez zelje da se bar pokusa uraditi nesto sto ne spada u kategoriju "tinejdz-bedak-procitali-smo-par-knjiga-i-odgledali-par-filmova-i -prevario-nas-tip/riba-pa-smo-se-primili" ?

 

p.s. @fillex - e nek si im rek'o - racunaj da ti i  ja dodjem pivo...

 

p.p.s. @blondie - corava si

Lepo receno. BTW, i ja poznajem moni, ne nesto previse, ali je ipak poznajem. Kritika nema veze a sa poznanstvom, ako nekog iskritikujem to ne znaci da ga mrzim, kritika je po prirodi stvari pozitivna pojava i treba da ukaze stvaraocu na sta da ubuduce obrati paznju, sta valja, a sta ne valja i zasto, a ne da nekoga uvredi.

 

@lestate

Tebi je flux gotivan kao pojava, ali to nista ne govori o njemu samom. Samo govori u tvojoj licnoj preferenciji. To bi bilo kao da te neko pita sta je slanina, a ti mu kazes jako gotivim da jedem slaninu. Nista mu o samoj slanini nisi rekao. Dobro glup je primer icon_smile.gif . Kao i sve drugo u knjizevnosti i umetnosti uopste, flux moze da valja ili ne valja, zavisi od ostvarenja do ostvarenja. Nekad je super, nekad je njesra. U celoj prici je to sto ga ti gotivis irelevantno.

 

EDIT: Izjavom si upravo usrao celu snagu reci (kao da i nije bila usrana pre toga icon_smile.gificon_smile.gif , jer ta soba NE treba da sluzi da dodjes, kazes sta ti je na srcu, izbacis to iz sebe i gotovo. A dal si izbacio govno ili dijamant ko ga jebe. Po tome, snaga reci je mesto gde mogu da dodjem, otvorim temu i iz srcanapisem: Jebem mater svim profesorima ovog sveta etc, etc. Ekstra flux, narocito kad napises velikim fontom. Al je bezvredno. Nije ovo mesto za izbacivaje frustracija, bar ne u najsirem smislu te reci. Mnoge umetnicka dela su nastala u procesu izbacivanja frustracija. Al zato su mnogi tipovi bili pretuceni dok su neke sildzije izbacivale frustracije. Koje se od ova dva kvalifikuje kao umetnicko delo? Ovo drugo sigurno ne, pa da ga jebes. A sa druge strane, pripadaju istoj kategoriji, ali sem toga, nemaju nikakvu slicnost.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo receno. BTW, i ja poznajem moni, ne nesto previse, ali je ipak poznajem. Kritika nema veze a sa poznanstvom, ako nekog iskritikujem to ne znaci da ga mrzim, kritika je po prirodi stvari pozitivna pojava i treba da ukaze stvaraocu na sta da ubuduce obrati paznju, sta valja, a sta ne valja i zasto, a ne da nekoga uvredi.

 

@lestate

Tebi je flux gotivan kao pojava, ali to nista ne govori o njemu samom. Samo govori u tvojoj licnoj preferenciji. To bi bilo kao da te neko pita sta je slanina, a ti mu kazes jako gotivim da jedem slaninu. Nista mu o samoj slanini nisi rekao. Dobro glup je primer icon_smile.gif . Kao i sve drugo u knjizevnosti i umetnosti uopste, flux moze da valja ili ne valja, zavisi od ostvarenja do ostvarenja. Nekad je super, nekad je njesra. U celoj prici je to sto ga ti gotivis irelevantno.

 

EDIT: Izjavom si upravo usrao celu snagu reci (kao da i nije bila usrana pre toga icon_smile.gificon_smile.gif , jer ta soba NE treba da sluzi da dodjes, kazes sta ti je na srcu, izbacis to iz sebe i gotovo. A dal si izbacio govno ili dijamant ko ga jebe. Po tome, snaga reci je mesto gde mogu da dodjem, otvorim temu i iz srcanapisem: Jebem mater svim profesorima ovog sveta etc, etc. Ekstra flux, narocito kad napises velikim fontom. Al je bezvredno. Nije ovo mesto za izbacivaje frustracija, bar ne u najsirem smislu te reci. Mnoge umetnicka dela su nastala u procesu izbacivanja frustracija. Al zato su mnogi tipovi bili pretuceni dok su neke sildzije izbacivale frustracije. Koje se od ova dva kvalifikuje kao umetnicko delo? Ovo drugo sigurno ne, pa da ga jebes. A sa druge strane, pripadaju istoj kategoriji, ali sem toga, nemaju nikakvu slicnost.

udaj se za mene.. icon_smile.gif

 

 

 

 

slanina i flux.. siledzije i umjetnici.. laugh.gif

 

 

 

demonic: jesam corava. moram ocnom.. ocigledno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo receno. BTW, i ja poznajem moni, ne nesto previse, ali je ipak poznajem. Kritika nema veze a sa poznanstvom, ako nekog iskritikujem to ne znaci da ga mrzim, kritika je po prirodi stvari pozitivna pojava i treba da ukaze stvaraocu na sta da ubuduce obrati paznju, sta valja, a sta ne valja i zasto, a ne da nekoga uvredi.

 

@lestate

Tebi je flux gotivan kao pojava, ali to nista ne govori o njemu samom. Samo govori u tvojoj licnoj preferenciji. To bi bilo kao da te neko pita sta je slanina, a ti mu kazes jako gotivim da jedem slaninu. Nista mu o samoj slanini nisi rekao. Dobro glup je primer icon_smile.gif . Kao i sve drugo u knjizevnosti i umetnosti uopste, flux moze da valja ili ne valja, zavisi od ostvarenja do ostvarenja. Nekad je super, nekad je njesra. U celoj prici je to sto ga ti gotivis irelevantno.

 

EDIT: Izjavom si upravo usrao celu snagu reci (kao da i nije bila usrana pre toga icon_smile.gificon_smile.gif , jer ta soba NE treba da sluzi da dodjes, kazes sta ti je na srcu, izbacis to iz sebe i gotovo. A dal si izbacio govno ili dijamant ko ga jebe. Po tome, snaga reci je mesto gde mogu da dodjem, otvorim temu i iz srcanapisem: Jebem mater svim profesorima ovog sveta etc, etc. Ekstra flux, narocito kad napises velikim fontom. Al je bezvredno. Nije ovo mesto za izbacivaje frustracija, bar ne u najsirem smislu te reci. Mnoge umetnicka dela su nastala u procesu izbacivanja frustracija. Al zato su mnogi tipovi bili pretuceni dok su neke sildzije izbacivale frustracije. Koje se od ova dva kvalifikuje kao umetnicko delo? Ovo drugo sigurno ne, pa da ga jebes. A sa druge strane, pripadaju istoj kategoriji, ali sem toga, nemaju nikakvu slicnost.

jedno objasnjenje. meni je flux kao efekat u pisanju gotivan. a ovde je flux na mestu. prica jeste sa suzenom radnjom koja se moze svesti na: pogubljena klinka dolazi negde sa likom koji sluzi kao staka, koji svima pomaze osim sebi, nailazi na arogantnog skota koji je savrseno tripuje i na kraju shvata da je to sve trip. flux je tok svesti izmedju tih tacaka radnje. i ovaj flux je na mestu. ne samo psiholoski opravdan, nego daje neku voznju u celoj prici. za razliku od tematike je poletan, brz, pozitivan, sto baca kontrast na teenage sumornu tematiku. bog vas jebo, ne mozete da ocekujete od srednjoskolke da napise kratku filozofiju zivljenja u deset tacaka. niti mozete da ocekujete kapitalno delo. iskreno, ni preterano duboke opservacije. ali iz ovoga mozete da vidite konture likova, da nju upoznate bolje, da efikasno potrosite 4.5 minuta na netu. sa te strane je skoro sve na mestu, u smislu veoma grube skice iz koje moze da se izvuce jos ponesto, jos svasta ako se doradjuje i doradjuje, ili koja moze ostati gruba skice, zavisno od onoga sto autor prepoznaje. prica ima kontekst. i to je vazno.

 

na stranu psiholoska opravdanost. to spada u eticku poverljivost.

 

e, sad, ovo mesto nije javni WC, i moze se kaciti bilo sta uobliceno. a od neuoblicenih stvari, jedna spam tema po autoru.

 

kriterijum: ne moze prekucani tekst nekoga, ne moze univerzalna internet zajebancija i ne moze govno mrtve babe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da mi necete zameriti (fillex, lestate) sto cu prekinuti vasu diskusiju svojim komentarom o nadaleko cuvenom i gotivnom fluxu. icon_smile.gif pored toga, imam snaznu potrebu da udarim repliku lestate-u, a imajuci u vidu da mi je (trenutno) uzasno dosadno, nece mi predstavljati problem da tu potrebu i zadovoljim. icon_biggrin.gif

 

dakle lestate,

naravno da je flux, kao efekat u pisanju, gotivan ali iskljucivo ako se doticni obuzda. nikakvo umece nije izbaciti sve iz sebe na jedan krajnje "primitivan" i "prosto-nagonski" nacin. to da urade, znaju cak i deca u obdanistu. samo im daj papir i bojice.

nesto sasvim drugo je biti svestan tog fluxa, samim tim, biti sposoban da sa pomenutim fluxom ucinis sta ti je volja - da njime vladas, da ga oblikujes, da ga cak ucinis jacim nego sto je ikad bio...

nista od toga nisam primetio u radovima moni-zvonchice. samo prostotu i nacin, kojim se ta prostota kanalise.

vidim, prijatelj si joj. podseti je, s vremena na vreme, da je ona zivo bice, koje ima mozak, moc razmisljanja i moc prodornog misljenja. cini mi se da na ovo trece nije obratila posebnu paznju.

 

bog vas jebo, ne mozete da ocekujete od srednjoskolke da napise kratku filozofiju zivljenja u deset tacaka. niti mozete da ocekujete kapitalno delo. iskreno, ni preterano duboke opservacije.

naravno, niko od nje ne ocekuje kapitalno delo. niko to i ne trazi.

mnogi ovde cene sposobnost da se mislima dodele sto sadrzajnije reci, sto lepse slike. ko jos voli "povracku"? sam miris je odbojan i besmislen, a kamoli pomisao na pronalazenje neceg vrednog unutar nje.

duboku opservaciju, takodje, ne mozemo da ocekujemo. sa druge strane, pokusaj makar i blagi nagovestaj takve opservacije bi nam zaista ugrejao srca. zar trazimo mnogo?

 

ali iz ovoga mozete da vidite konture likova, da nju upoznate bolje, da efikasno potrosite 4.5 minuta na netu.

slazem se, kroz njen rad mozemo upoznati i nju samu. to je, svakako, vise nego razumljivo. dokaz za to su brojni (negativni) komentari, koji neumorno prate svako moni-no delo.

 

prica ima kontekst. i to je vazno.

ne, prica nema kontekst. za kontekst je neophodan razum i valjana upotreba istog.

 

kao sto rekoh, verujem da mi vas dvojica oprastate ovu upadicu. sa blondie cu vec nekako izaci na kraj. icon_wink.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo ovako, ja znam pozadinu cele price. govorio sam u kontekstu. vi sto ne znate, postoji i razlog za to. u tom kontekstu, ova prica je jedan lep i psihicki zdrav flux, jedno izbacivanje jedne konfuzije zelja i mogucnosti iz sebe. sam flux, kao efekat u pisanju je meni vise nego gotivan.

lepo je rekao fillex, samo shto ne verujem da su ljudi sa milijardama u zadnjem dzepu farmerki besni....

 

 

 

dalje - interna praznjenja nisu za javnu prezentaciju....na kurac Vas nabijem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da mi necete zameriti (fillex, lestate) sto cu prekinuti vasu diskusiju svojim komentarom o nadaleko cuvenom i gotivnom fluxu. icon_smile.gif pored toga, imam snaznu potrebu da udarim repliku lestate-u, a imajuci u vidu da mi je (trenutno) uzasno dosadno, nece mi predstavljati problem da tu potrebu i zadovoljim. icon_biggrin.gif

 

dakle lestate,

naravno da je flux, kao efekat u pisanju, gotivan ali iskljucivo ako se doticni obuzda. nikakvo umece nije izbaciti sve iz sebe na jedan krajnje "primitivan" i "prosto-nagonski" nacin. to da urade, znaju cak i deca u obdanistu. samo im daj papir i bojice.

nesto sasvim drugo je biti svestan tog fluxa, samim tim, biti sposoban da sa pomenutim fluxom ucinis sta ti je volja - da njime vladas, da ga oblikujes, da ga cak ucinis jacim nego sto je ikad bio...

nista od toga nisam primetio u radovima moni-zvonchice. samo prostotu i nacin, kojim se ta prostota kanalise.

vidim, prijatelj si joj. podseti je, s vremena na vreme, da je ona zivo bice, koje ima mozak, moc razmisljanja i moc prodornog misljenja. cini mi se da na ovo trece nije obratila posebnu paznju.

 

 

naravno, niko od nje ne ocekuje kapitalno delo. niko to i ne trazi.

mnogi ovde cene sposobnost da se mislima dodele sto sadrzajnije reci, sto lepse slike. ko jos voli "povracku"? sam miris je odbojan i besmislen, a kamoli pomisao na pronalazenje neceg vrednog unutar nje.

duboku opservaciju, takodje, ne mozemo da ocekujemo. sa druge strane, pokusaj makar i blagi nagovestaj takve opservacije bi nam zaista ugrejao srca. zar trazimo mnogo?

 

 

slazem se, kroz njen rad mozemo upoznati i nju samu. to je, svakako, vise nego razumljivo. dokaz za to su brojni (negativni) komentari, koji neumorno prate svako moni-no delo.

 

 

ne, prica nema kontekst. za kontekst je neophodan razum i valjana upotreba istog.

 

kao sto rekoh, verujem da mi vas dvojica oprastate ovu upadicu. sa blondie cu vec nekako izaci na kraj. icon_wink.gificon_smile.gif

icon_redface.gif skoro da si mi omiljeni lik na forumu biggrin.gif

 

 

 

 

odoh ja sad.. da .. peglam..

 

to jest.. vrijeme je veceri.. valjda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

icon_smile.giflaugh.gifbiggrin.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alita: u pravu si. ali kvalitet prica opada. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao snage da procitam sve, jebem li ga. Nekako mi vise leze horor price, lesijeve avanture (kazem lesi, jer mu oduzeli titulu LESTATE icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ) Rumenigeove genijalne price, i ponekad giga (ali on malo piskara)

 

Kad kazem horor price, ne mislim na gote, goti su parodija, ovo mi nekako dodje, VRATITE BINARNI KOD BIO JE ZANIMLJIVIJI!

 

Ko hoce maramicu, dobija i paket zileta 1x2 (dzabe)

 

Jebem ti, na kraju svega dodje tuzan Srecko, koji mi kaze "Imam rak pluca" pogledah ga pa mu rekoh "Ok, kad riknes ostavi mi sestru, dobra je riba"

 

Jebem ti zivot, covek sa takvim imenom a takav maler.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

savetovao bih ti da se malo povuces i rascistis neke stvari sa sama sobom jer :

 

1. ako je ovo odraz tvog stanja i osecanja i vise je nego vreme da odes kod psihijatra

 

2. ako je ovo samo foliranje i predstavljanje sebe u jako krhkom i nezasticenom stanju, takodje ti savetujem isto

 

3. a ako nije ni prvo ni drugo, onda ti savetujem isto iz razloga sto samo maloumnik ovo moze postovati . a posto umes da ukljucis kompjuter pretpostavljam da nisi. znaci samo si icon_mrtav.gif

 

/me zgrozen do kostiju! icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...