Jump to content

My Silver Boy


miss Penny Lane

Recommended Posts

My silver boy

 

 

…IT’S SO EASY TO LAUGH, IT’S SO EASY TO HATE…

 

 

Kako sam samo srecna. Dok stidljivo, jedan deo mog osmeha izviruje iza Markovog tela. On kaze da je Andrej tu. Moj srebrni covek novog talasa sa kojim bih htela da odem u Maroko. Da sedim na nekoj usamljenoj terasi i pijem tia mariu, dok pusim tanke cigarete sa ukusom cokolade. Pod jezikom osecam ukus ananasa, manga i crvenih pomorandzi. Kalipso. Apokalipso.

Daje mi njegov pelinkovac, dok mu licem lebdi onaj nevini osmeh deteta. Cestita mi Novu godinu. Onda ga hvatam za ruku. Vodim ga u mrak, da budemo sami, i da moje oci gledaju samo njega. Da ne cujemo muziku. Da nas dim ne razdvaja.

Sakama mu grlim obraze. Tako su meki i nezni. Sanjive oci me gledaju. Kako je samo disharmonicno harmonican. Secam se mora. On je moj this charming man. Njegove oci su boje mora. Plave, duboke, dok me gledaju i verovatno im je sve jasno.

Tonemo …U neki drugi svet, neku drugu dimenziju, gde postoje samo ljudi koji zive za britansku alternativu,spavanje do kasnih popodnevnih sati i cinjenicu da je dan najlepsi kada pocne sa ukusom cokolade “After Eight” i hladnim mlekom. Blagi ukus gotovo zaledjenog mleka pomesan sa razarajucim ukusom i mirisom mentola, koji zaposeda sva cula. Ljudi koji znaju kako izgleda kada zelis da umres pored nekog, i da ta scena bude za njih just heavenly way to die.

Moj empiristicki svet ima smisla samo sa Andrejom. Mojim mizantropicnim alternativcem kome se najvise svidjam kada do kolena stojim u slanoj,plavoj vodi. Tada mu izgledam egzoticno, i podsecam ga na obecanu zemlju, Brazil. Moj plavi arogantni skot je suvise zao da bi bio andjeo, a suvise fin da bi bio djavo. Prinz sarkazma, cinicni decko koji voli Pearl Jam i crvene bisere na mom vratu. Jedina osoba koja misli da sam ja jedna od reinkarnacija Edi Sedzvik, i da bi moje usne,u stvari, bile savrsena inspiracija Endi Vorholu.

Ljubimo se. Tada mislim, da je kraj. Svemu. Treba da idemo. U Maroko, Brazil,Portugal…Bilo gde. Da cutimo i iznova i iznova ponavljamo susrete nasih ociju. Da se smejemo bez razloga. Da volimo i budemo voljeni. Da zelimo i ispunjavamo zelje. Da zivimo i budemo oni za koje treba ziveti. Da mi cita Majakovskog, ili Vajlda. Da imamo macku koju cemo zvati Vajli. Ili Oskarus. Da gajimo sve te pomalo paranoicne sitnice u nasim zivotima. Da budemo sami. Da idemo na zurke. Jednostavno, da budemo tu. I da nikad nemam osecaj da ce mi pobeci. Kao sada.

Odlazi. Nazad, u svoj svet u kome je ta devojka sa kojom je dugo. Marko i on se pozdravljaju. Pusta mi ruku, i mazi po kosi. Palim cigaretu. Pravim se da je sve u redu. Marko me pita, dok se cuje “I GOT A DATE WITH A NIGHT” da li sam ok.

 

- “Jer sve u redu?”

 

Klimam glavom. Pesma se zavrsava. Izlazimo napolje, da kupimo pivo. Mozda nesto da jedemo.

 

- “Ne. Nista nije u redu. I know It’s over…”

 

Marko me gleda. Zao mu je.

-“ Love is natural and real but not for you,my love…”

 

- “Da, ali ja ga volim…Stvarno…To je ... Jednostavno… To.”

 

-“Idi kuci. Spavaj. Pusti Bowiea “Heroes”. Smej se besmislu zivota. I pozovi ga sutra da idete na pivo.”

 

Odlazim kuci. Radim sve onako kao sto mi je Marko rekao. Znam da sam pizda, i da ga necu zvati. Cekacu cu sledeci indie da ga vidim i da mu opet kazem kako je lep i kako izgleda tako Smiths. U medjuvremenu cu u svom zivotu gajiti nebitne ljude i jos nebitnije dogadjaje. Cast izuzecima. A onda – petak,buka,dim,on, i uvek inspirativni mrak, u kome se naziru senke, figure i lica, a jasno vide samo oci koje cakle… Plave oci koje podsecaju na more, Carlsa Mensona, nebo, vene i moju solju iz koje uvek pijem kafu. On and on, It’s just another … brick in a wall …

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

andrej je hladan i arogantan. njega nije briga. njemu je svejedno, sto ga cini njenim bogom, makar na sekund. nepokretni pokretac, kome je svejedno, san ili java, dokle god je nedodirljiv. malo daje, ne trazi nista, i moze da ima sve.

ona je izgubljena. ona misli da zna, ona misli da voli. ona ne zna sta misli, jer ona ne zna da voli. ona ne zna sebe. ona nema kontrolu nad sobom. ona ce izgoreti ako se ne opameti.

marko je heroj. marko je budala jer se petlja bez potrebe. on ne zna sta da radi, ali zna sta drugi treba da rade. on je posmatrac, analiticar. heroj na heroinu.

svi su oni vrlo nesrecni, jer ne mogu da dozvle sebi luksuz da budu srecni. imaju suvise tripova i zidova prema svetu. ili ih jednostavno nije briga.

 

anyways prica je fluidna i dobra, letis sa jedne na drugu stranu, likovi su jasno oiviceni, sve to ima okvir. okvir jedne noci u kojoj su svi pomalo heroji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se sakama mogu grliti obrazi?

 

 

kako nesto disharmonicno moze biti harmonicno? jel to fazon - ovaj bijeli zid je tako crn ili sta?

 

 

to ubacivanje engleskog - hevenli i fazoni - ZAISTA nakaradno zvuci.

 

imas PREVISE mirisa mlijeka, cokolade, manga, pomoranci, cigareta, nabrajanja, muzicara, imena i sl.

 

rijec `pizda` u svemu ti fakat nije trebala.

 

 

ubacivanje `empiristickih` izraza a la mizantropicni alternativac, i diharmonicna harmonija - zaista nije na mjestu. tri puta gore od avangardno ciklicnog hrcka ili kako god. lijepo je sto koristis vujaklijske izraze, ali nauci gdje i kad da ih koristis.

 

 

ili jos bolje - zaista nauci da pises pa onda objavljuj. ovo je na nivou sedmog razreda, prvo polugodiste - pa recimo da bi kod nekih mojih starih profesora ubola neku dobru trojku. a to da bi oni bili velikodusni icon_smile.gif

 

 

 

i ovo je sve bilo dobronamjerno, a ovo sto je lestate poslije napisao - lici na neku ispovjest narkomana, nepovezano i bez smisla - kako oni cesto pricaju pod dozom.

 

 

ne znam sta citate (znam, vidojkovica, sve smrdi na njega icon_smile.gif ), ni ko su vam profesori, ni koliko droge uzimate, ali ovo zaista ima okvire svega (nepovezanog, narkomanskog, nepismenog, besmislenog) osim onoga sto treba da ima. ni mrvice knjizevnosti. samo gomila govana nasranih na jedno mjesto. sto je lose, trebala si nauciti nesto iz prethodnih sranja koje si pisala.

 

 

 

 

ajd sad zdravo.

 

 

 

 

EDIT:

 

 

 

MOJ SREBRNI DJECAK.

 

 

 

 

my silver boy.

 

 

 

 

ovo prvo zaista zvuci mnogo ljepse. a vi nastavite da se gadjate engleskim. upropastiste i engleski gore nego amerikanci icon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoooo.... ne mogu da verujem da mi nedostaju Hellena i "Govno mrtve babe"...a i njeni drugi radovi... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ... bar sam se lepo smejala...od srca...

 

 

i prestanite da lose kopirate one koji jos ocajnije kopiraju bukovskog...

 

 

 

bukovski je jedan.

Edited by Dark Sonja

Share this post


Link to post
Share on other sites

previshe muzike... da... i taj engleski mi se isto ne dopada. nema nikakvu poentu, kraj-pochetak, skroz je... hm... za NEobjavljivanje...

realno-ne valja, ali kao shto je to obichaj sa tvojim prichama, ima nechega shto mi se svidja. mozhda jer sam u okvirima

...nepovezanog, narkomanskog, nepismenog, besmislenog...
icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie,

gde nestade svirepost koja je tako lepo pristajala tvojim ranijim komentarima? icon_smile.gif

laugh.gif znas kako.. prije sam imala situacije da pomahnitam od gluposti.

 

 

sad sjednem pa skontam koliko su stvari gore a moj zeludac sve slabiji. i ko ce doktora da mi placa? icon_smile.gif

 

 

okej, ajde iskreno da kazem - atak na pisanu rijec je nesto sto mi danas najvise smeta. nema veze, neka HIM-a, Britney, turbo folka.. ali zagadjenje u knjizevnosti bas ne mogu da trpim. a ovo je upravo to.

 

 

 

Sonja je upravu, nedostaje i meni Hellanoranotos i njene malumne price o babama, crnim zavjesama, vampirima i sranjima. icon_smile.gif

 

 

 

Edit: bukovski je pismen iako mi nije omiljen. a ovo nema veze s njim. ovo u stvari nema veze ni sa cim. i ovdje cu stati da ne dobijem cir na zelucu. laugh.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif znas kako.. prije sam imala situacije da pomahnitam od gluposti.

 

 

sad sjednem pa skontam koliko su stvari gore a moj zeludac sve slabiji. i ko ce doktora da mi placa? icon_smile.gif

 

 

okej, ajde iskreno da kazem - atak na pisanu rijec je nesto sto mi danas najvise smeta. nema veze, neka HIM-a, Britney, turbo folka.. ali zagadjenje u knjizevnosti bas ne mogu da trpim. a ovo je upravo to.

 

 

 

Sonja je upravu, nedostaje i meni Hellanoranotos i njene malumne price o babama, crnim zavjesama, vampirima i sranjima. icon_smile.gif

 

 

 

Edit: bukovski je pismen iako mi nije omiljen. a ovo nema veze s njim. ovo u stvari nema veze ni sa cim. i ovdje cu stati da ne dobijem cir na zelucu. laugh.gif

ma, kalipso- total apokalipso... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sex_Pistol: da se miluju, maze, trljaju ili sta god - mogu.

 

zagrljaj, grljenje (bebski grl user posted image ) - znamo sta je i sta podrazumijeva.

 

da se grle - to mogu da zamislim samo u novom `govnaranju` (govnaranje je novi moj izraz za savremenu knjizevnost).

 

 

 

EDIT: sonja - icon_smile.gif da stavim to u potpis ili ne.. icon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se sakama mogu grliti obrazi?

 

 

kako nesto disharmonicno moze biti harmonicno? jel to fazon - ovaj bijeli zid je tako crn ili sta?

 

 

to ubacivanje engleskog - hevenli i fazoni - ZAISTA nakaradno zvuci.

 

imas PREVISE mirisa mlijeka, cokolade, manga, pomoranci, cigareta, nabrajanja, muzicara, imena i sl.

 

rijec `pizda` u svemu ti fakat nije trebala.

 

 

ubacivanje `empiristickih` izraza a la mizantropicni alternativac, i diharmonicna harmonija - zaista nije na mjestu. tri puta gore od avangardno ciklicnog hrcka ili kako god. lijepo je sto koristis vujaklijske izraze, ali nauci gdje i kad da ih koristis.

 

 

ili jos bolje - zaista nauci da pises pa onda objavljuj. ovo je na nivou sedmog razreda, prvo polugodiste - pa recimo da bi kod nekih mojih starih profesora ubola neku dobru trojku. a to da bi oni bili velikodusni icon_smile.gif

 

 

 

i ovo je sve bilo dobronamjerno, a ovo sto je lestate poslije napisao - lici na neku ispovjest narkomana, nepovezano i bez smisla - kako oni cesto pricaju pod dozom.

 

 

ne znam sta citate (znam, vidojkovica, sve smrdi na njega icon_smile.gif ), ni ko su vam profesori, ni koliko droge uzimate, ali ovo zaista ima okvire svega (nepovezanog, narkomanskog, nepismenog, besmislenog) osim onoga sto treba da ima. ni mrvice knjizevnosti. samo gomila govana nasranih na jedno mjesto. sto je lose, trebala si nauciti nesto iz prethodnih sranja koje si pisala.

 

 

 

 

ajd sad zdravo.

 

 

 

 

EDIT:

 

 

 

MOJ SREBRNI DJECAK.

 

 

 

 

my silver boy.

 

 

 

 

ovo prvo zaista zvuci mnogo ljepse. a vi nastavite da se gadjate engleskim. upropastiste i engleski gore nego amerikanci icon_smile.gif

To ja zovem kritika! icon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

 

Moni, di su maramice!? icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heleni nikad dosta (natezanja).

 

Ova pJesma ima neke cudne stilske figure i objekte... icon_uhoh.gif

Nema vise talenta, sada je sve neki tzv. trash = mnogo slobodnog vremena, sretjice, sminka, mama-tata, urbani-narko idoli ("joj sto je slaTak"), RTV Pink, muvanje, Borgomir Drljaca... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je preforsirano, i iskreno receno dosadno. I ove price su sve dosadnije i dosadnije, jer sve lice jedna na drugu. Svode se na lamentovanje nad sjebanim zivotom, a opet neko potajno uzivanje u tom sjebanom zivotu. Likovi izgubljeni u vremenu, nejasni kako samom sebi, tako i onima koji ovo procitaju. Izgubljenost u vremenu, celo delo je konfuzno, a opet ne konfuzno na onaj nacin da kazes vau, vec kao da se neko trudio da to ispadne tako, pa se vidi to forsiranje. Pozivanje na novi talas opet i opet, oni koji su iz te ekipe preminuli se ja mislim stvarno vise vrte u grobu, oni koji su zivi crkose od stucanja. Mislim, okej, volim ja 1967. summer of love pa opet mi to nije svaka druga rec. Engleski i neke fraze koje je blondie citirala su stvarno izlisne, nakaradne, i ne pripadaju mestu. I jedan savet, ako vec hoces da pises, i imas intresovanja u ovom domenu, u redu, ali tek kad napises nesto stvarno dobro, onda okaci. To ti je isto da kao kad neko ko uci da svira gitaru kaci snimke svojih vezbanja van ritma ili brljave solaze, i slicno. Tako nesto nema nikakvu vrednost, jer nikoga ne zanima to 'ucenje slova' na pocetku. Jedino mozda ucitelja, koji je tu kaze sta valja, a sta ne, i to je to. Ali siri auditorijum svakako ne. Ne vidim neki napredak u ove dve poslednje price u odnosu na one prethodne. Isti fazon, prepoznatljiv, ali nista vise od te prepoznatljivosti. Iste ili jako slicne, vec prezvakane i dosadne teme. Svi rastu na ovom istom asfaltu, nije on nikom nesto posebno laksi, ili meksi. Urbanost nije po definiciji losa stvar, bar nije bio u trenucima kada se radjao, kada se taj ponos i fazon ljudi iz gradova tek formirao. Sada kad smo preplavljeni tonama urbanih izbljuvaka sa nekih medija (npr B92), stvari se menjaju. Nesto sta je originalno bilo lepo i plemenito je postalo, licemerno i isfolirano. Urbane price i fazoni nisu nimalo izbegli od ovoga. Sve se svodi na konglomerat shita, sto rece BVD. Isto tako, i ova prica. Brizni otac je bio neki mali preokret, korak unapred. Zasto se ponovo vracas u ovaj smoreni, izdrndani i glupavi klise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mogu sad da ti kupim pivo? laugh.gif

 

 

 

svaka ti je na mjestu, skroz. nego inace kad pises postove, probaj nekad okinuti enter, ovako razvucen tekst meni licno je malo teze pratiti. more bit` da mi trebaju djozle. biggrin.gif

 

 

 

 

nego, ajde evo ozbiljno.. posto ja recimo nisam kompetentna.. mozda nije ni fillex, mozda nije ni dark sonja i ostali..

 

sta je sad lestateov komentar? ajde okej.. imas profesore knjizevnosti u kuci, pratis knjizevnost, dosta citas.. nahvalio si ovo djelo u pocetku - indirektno i nisi rekao zaista kako jeste, jerbo ti je Moni jaranica. ko je sad u pravu ovdje?

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo ovako, ja znam pozadinu cele price. govorio sam u kontekstu. vi sto ne znate, postoji i razlog za to. u tom kontekstu, ova prica je jedan lep i psihicki zdrav flux, jedno izbacivanje jedne konfuzije zelja i mogucnosti iz sebe. sam flux, kao efekat u pisanju je meni vise nego gotivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo tako, i St. Anger od Metalike je bio jedan psiholoski flux. Ogromna kolicina nagomilanog besa odjednom izlazi napolje, puno energije, koncentrisanost na radnju, ukljucenost u proces rada. Tipicne osobine fluxa u psiholoskom smislu. A album je opet ispao ono...jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću davati kritike o textu kao o knjizevnom delu,samo ću reći da me sama tema baš pogodila,jer skroz razumem situaciju,pošto sam,štaviše,i sama bila u sličnoj......Plus,tip ima plave oči ,"boje vena,boje Dunava"....isto kao i taj moj metalac.

 

Boli ,nema šta.icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...