Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

shvatam da pokusavas da se dokazes na neki nacin ali mi nije bas najjasnije sta si htela da kazes u ovom postu:).Balans uvek..i nauka i mistika, i Eros i Tanatos..realnost jeste crna ali ako se ne tezi ka necem boljem, ka nekom svetlu i harmoniji onda ste dzabe ovde deco.. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HEFEST
ja nisam zadovoljna. ocekivala sam da ce biti bolesnije. mada ta knjiga ni nije zavrsena, i poslednja 3 poglavlja nije uspeo da zavrsi, nego je samo pisao po tezama.

aj neka neko predlozi neku bolestinu. al da je stvarno najgore

 

Prvo sto mi pada na pamet je Americki psiho. Ako si gledala film zaboravi ga i procitaj knjigu.

 

Moja preporuke:

 

  1. Legende sa kraja vremena - Majkl Murkok
  2. Hronike Ambera - Roger Zelazny
  3. Grimus - Salman Ruzdi
Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam zasto ali lozim se na tako knjige slicne Zmajeve kosti, Elrik od Melnibonea i te ludosti XD

A oduvek sam zelela da citam dubokoumene knjige i onda zavrsim na nekoj avanturici :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HEFEST
Ne znam zasto ali lozim se na tako knjige slicne Zmajeve kosti, Elrik od Melnibonea i te ludosti XD

A oduvek sam zelela da citam dubokoumene knjige i onda zavrsim na nekoj avanturici :(

 

 

Sam Dostojevski (kojeg kao pisca ne cenim, ali kao psihologa ga podnosim) je izjavio: "Kad mi dojade sranja koja pisem ja uhvatim i procitam neku lepu knjigu za promenu npr. Zil Verna".

Moje misljenje:

 

Dubokoumne knjige nikada nemaju i lepo razvijenu pricu. Psiholoski profil likova je preteran i nepotreban sem ako je rec o naucnom delu. Znaci dobra knjiga=Dobra prica bez mnogo proseravanja. Ne znaci da ako neciji razlog za plac u knjizi opises na 50 strana knjiga postane dobra i dubokoumna. Pre ce biti da postane razvucena, dosadna, a braco i sestre i odvratno losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Treba mi knjiga koja se bavi slikovnim pismom Maja? Neka malo opširnija knjiga samo o tome, o građenju riječi itd. baš sama gramatika. Pomoć? Anyone?

 

 

I ti ga bas iskopa!!! Pa od cele njihove civilizacije je ostalo tek par knjiga!!! Ostalo su slepci unistili. Reci su gradjene tako sto bas opisuju dogadjaje. Imas onu emisiju o Majama sa National Geographic-a pa pogledaj ima objasnjeno o gradjnju reci i procesu desifrovanja njihovog pisma.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našla sam građenje riječi i glagola, ali sve je to s brda s dola, ne mogu da se snađem, sajt je malo komplikovano uređen. Treba mi knjiga koja objašnjava njihovu gramatiku, a ne njihove sačuvane knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...