Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

http://www.smedia.rs/kultura/detalji.php?id=3907

 

Ovo je knjiga koju preporucujem, a i ne preporucujem. Ako je procitate saznacete mnogo (knjiga je velika), ali i posle procitane knjige dodje vam da prvo pobijete sve oko sebe pa onda i sebe.

 

Jednostavno ludilo. Uvodjenje ovoga kao lektire je najsumanutiji potez koji sam u zivotu video. Pa onaj ko to procita u tim mladim, neznim godinama ima da zamrzi knjige i ako mu zivot ne bude zavisio od toga vise je nece pipati ko da je govnjajiva.

 

Samo cu reci mrzim istoriju knjizevnosti, mrzim knjizevne kriticare, profesore knjizevnosti i sve one koji im idu niz dlaku. ponajvise tu rusku skolu smaraca.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekronomikon - Najbolje priche H.P. Lovecrafta - priredio Dejan Ognjanovic, Odlichno uradjena knjiga: predgovor, pogovor, biografija i bibliografija pisca, svaka pricha ima svoj mali predgovor i istorijat, odlichno tehnichki uradjena - korice, shtampa, ilustracije...

a priche su fenomenalne, uopshte nisu zastarele kao priche nekih drugih SF autora koji su ranije pisali

ne odvajam se od knjige od kako sam je dobio

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Irreligion-Johna Allen Paulos

trilogija o distopiji John Twelve Hawksa

Autobiografija Malkolma X-fenomenalno

Michel Fuko-Ludilo i Civilizacija

Bozji jezik-Fransis S. Kolins

Erik Larson-Djavo u Belom Gradu(bigrafija najbrutalnijeg i najinventivnijeg serijskog ubice ikada H.H Holmesa)

Njihove Oci su Gledale Boga-Zora Nil Hurston

Robert Grin-48 zakona moci(ne zavaravaj se nije self help,vec brutal najgori)

Dejvid Ajk-Ja sam Ja,ja sam slobodan,najveca tajna

bilo sta od Oswalda Spenglera

Imperium-Frencis Joki

Kolin Mekalou-serija Gospodari Rima

Vilijem Ditrih-Hadrijanov Zid

Majkl Bejdzent-Hram i Loza(detaljna istorija masonerija,Skotske i Templara)

Dzungla-Apton Sinkler

Paulo Koeljo-Peta Gora/Vestica iz Porto Bela

Geofri Choser-Kanterburske Price

Dante-Bozanstvena Komedija

Volt Vitman-Vlati Trave

Svetovi u sudaru-Imanuel Velikovski

Biblija

Den Simons-Drud

biografija Vladimira Putina/izbegavaj B.Obamu pogotovo "knjigu" Smelost Nade

Filip K. Dik-Radio Slobodni ALbemut

Artur Klark-Matica Zemlja

Karl Sagan-Zmajevi Raja,Brokin Mozak,Demonski progonjen svet,Bleda plava tacka

Rodzer Penrouz-Carevo novo odelo

Micio Kaku-Hipersvemir

Dz.D.Selindzer-Lovac u Zitu,Freni i Zui,Simor uvod

Jim Marrs-Cetvrti Rajh

Tao of Jeet Kun Do-Brus Li

Bret Iston Elis-Americki Psiho

En Rajs-Vampirske hronike(u kompletu)

Zora Magova.

Frensis Beret-Mag

Samurajski Sah(zaboravio sam pisca)

Stiven Presfild-Vetrovi Rata

Poslednji Mohikanac-Dzejms Fenimor Kuper

 

ako ces da citas Palhniuka,zanemari njegovo konstantan trud da mu svi lkovi budu sto vise kul i kontrakulturni jedni od drugih.izbegavaj bilo sta sa imenima StefEni Mejer,Dejvid Edings i Oin Kolfer.Literal poison!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pustolovine Dzozefa Endrjusa(ovako su nasi preveli) ili na engleskom The History of the Adventures of Joseph Andrews and His Friend, Mr. Abraham Adams. Pisac je Henry Fielding.

 

 

 

Ovo je knjiga koja se obavezno mora procitati. Posebno je preporucujem mrgudima sa foruma i onim cepidlakama da se malo opuste. Iskreno poslusajte me i plakacete danima od smeha zbog ove knjige. Ovo je jedna od tri najsmesnije knjige koje sam u zivotu procitao i inace je klasik engleske knjizevnosti (citam ja i klasike, ali samo ovako dobre).

 

Ko ne veruje meni evo mu i ovo http://en.wikipedia..../Joseph_Andrews

 

Raspisah se ja ovde, ali stvarno mi je stalo da procitate ovo remek delo.

 

 

 

Napravljen je i film po knjizi 1977. godine koji je po misljenju kriticara takodje veoma dobar. Ja  ga jos nisam pogledao pa necu da vas lazem.

 

Josephandrewsposter.jpg

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zainteresovao si me, potražiću čika Fildinga...

 

Hajd' da i ja nešto predložim (u možda sličnom duhu?)... možda nije nezaobilazno štivo, ali će sigurno razonoditi poštivaoce pisane reči: Tartarinova Trilogija, Alfonsa Dodea...

fa62d51dadfc77999315ce852f6faa50.jpg

 

edit: Hajd' i koji citat pride, vredi:

 

"Prijatelji moji, ne prezirimo nikoga! Prezirom se služe skorojevići, pozeri, ružna i glupa čeljad. Prezir je maska, pod kojom se skriva ništavnost, a katkada i lopovluk i koja lišava osobu dužnosti da ima duha, razbora i dobrote. Svi su grbavci puni prezira; svi se krivi nosovi mrgode i izražavaju prezir kad sretnu ravan nos."

 

"Ležati, a ne spavati,

čekati, a ne dočekati,

bez slasti se ljubavi podavati,

te tri stvari znače: crkavati."

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

All right Steve, seems to me you have a lot ov dzobs to fin(n)is

 

Kod mene se vrti Emil Cioran to mama zemlja niti bilo sta drugo ne sme  priustiti da rodi, ever again, sebi.

 

Ultimativno razjebavanje svih budalastina i stavljanje svih banalnosti oko kojih se drndamo tamo dje im je i mesto. In d smece

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...