Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Znach, ako mislis da je sranje, obrazlozi.

U suprotnom, š.

Kao u shut the fuck up.

Knjiga se može pročitati onlajn na datom linku.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš si faca.

Narkoman ti keva.

Knjiga rula.

 

Socijalni inženjering, marketing, okultno, psiho upadi, kritika, sjajan stil, inteligentan pristup.

Kao da ima nečega da se ne voli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni jedna od najboljih knjiga koju sam procitao (barem najzanimljivija sa super pricom...) je Sofijin svet

kad sam stigao do kraja knjige rekao sam samo WTF!? bilo je nemoguce predpostaviti sta ce se do kraja desiti, a prica je stvarno fenomenalna... po meni za svaku preporuku :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogucje... Ali, rijetke su knjige sa takvom tematikom koje su tako prijemchive, recimo, mladjoj publici.

 

Inache, neko je pomenuo "Enciklopediju Mrtvih"... Saglasna sam potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već krenete sa "Enciklopedijom mrtvih" nemojte zaobići i "Grobnicu za Borisa Davidoviča". Meni je još bolja od "Enciklopedije". Mračnija je svakako. Od Kiša preporučujem još i "Peščanik", koji je malo teži za varenje, ali verovatno njegovo najbolje delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo da je "Istambul" odličan roman. Čini mi se da mi je neko rekao da malo podseća na Selimovića?

 

Potražiću to kad završim Heseovo "Klingsorovo poslednje leto". Taman malo da odmorim, to mi je već sedmi Heseov roman za redom...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od Pamuka ostalo još samo da pročitam "Novi život", time bih kompletirao ceo njegov opus romana koji su objavljeni kod nas, Dok sam čitao "Zovem se Crveno", stekao sam utisak da je njegov stil veoma sličan Andrićevom, a kad pogledaš samu radnju romana, asociraće te na trenutke na "Na Drini ćuprija". Savršeno,

 

Nikad dosta takvih romana.

 

Uzgred, "Istanbul" je

biografija Istanbula i autobiografija Orhana Pamuka.

 

Fotografije unutar knjige su odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...