Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Stiven King - Mracna Kula

Dan Brown - Angels And Demons

 

читала. занимљиве књиге. Стивена је тешко читати, јер је у неку руку као и Толкин, само са мањом фантазијом. гломазност писања и речи тера ме да једноставно одустанем, али фабула је занимљива.

Ден је свакако лако штиво. и типично савремено. ок је за опуштање.

 

Препорука:

Пјер Ла Мир - Изнад жеље,

- Мулен Руж

 

затим.. : Јован Дучић - Градови и Химере.

Октав Мирбо - Врт мучења.

Хербјорг Васму - Зовем се Дина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumb or just pretending?

 

Why that?

 

Da, savremena srpska knjizevnost - poslednje sto se radi u srednjoj skoli, XX vek. Ne znam sta tu nije jasno.

 

Onda će da vam lepo poređaju "Kad su cvetale tikve", "Balkanski špijun"... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:udri::ph34r:

 

KLIK.

Ej, mani me glupih linkova.

 

Reč "savremeno" označava da se nešto odvija u istom vremenu sa nečim drugim. Znači, konkretno Danilo Kiš nije savremeni pisac jer je mrtav već 19 godina. Ali, ako kažeš da su Danilo Kiš i Borislav Pekić savremenici to je nešto drugo jer su živeli u isto vreme.

 

Ovaj termin se izuzetno često nepravilno upotrebljava, kao i termin "moderno" koji se zapravo odnosi na vreme od 1920-tih do 1960-tih. Nakon toga je počelo postmoderno doba. Naježim se kad neko kaže "to je sad moderno". Pravilan izraz je "to je sad u modi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' pogledaj u kom je kontekstu taj termin upotrebljen.

 

Još jedan dokaz da lektira ne predstavlja "sranje", koje se mora pročitati da ne bisti dobili minus, kečigu ili šta već. :meshuggah:

 

Uglavnom tacno kad je u pitanju savremena literatura. :bigblue:

 

Dakle, ono "najsavremenije" sto se radi u srednjoj.. Zavrsavam ovde, jer ne mislimo na istu stvar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

читала. добра препорука уколико си разумела фабулу књиге, и уколико те није привукло описивање чинова вођених у књизи. поента је да пратиш његов уништени менталитет и морал, и воља пре свега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ono "najsavremenije" sto se radi u srednjoj.. Zavrsavam ovde, jer ne mislimo na istu stvar.

Ne mislimo na istu stvar jer ne koristimo termin "savremeno" u istom kontekstu. A taj termin može da ima samo jedan kontekst, i nema komparaciju, osim na RTS.

 

Over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besmislene li rasprave... ukljucio sam se na temu pre par strana.... interesuju me sta imaju da kazu "veliki i odrasli" - jbg - ja sam klinac i citam samo glupa, laka stiva tipa epska/naucna fantastika and so on....

 

Preporucujem vam (ako nije bilo) da izmedju tih velikih knjiga uzmete u ruke malo Terry Prachett-a, cisto za razbibrigu i smeh - lik je po meni genije...

 

 

A sada sto se tice teme - preporuq bih trazio na temu:

religija/ateizam

 

 

hvala xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe odlična knjiga o religiji: "Satanski stihovi", Salman Ruždi.

 

Mada nije ono što naslov implicira. Pre bi se moglo reći mešavina avanture, epske fantastike, religijske i socio-kulturološke rasprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj klip je kratka adaptacija prvih tridesetak strana romana, koji i govori o tome zašto verujemo ili ne verujemo i ima li to uopšte smisla. Potraži u nekoj biblioteci, siguran sam da imaju.

 

 

Potrazicu obe xD Ne interesuje me bas satanizam - mada - mogao bih i na tom polju da se obrazujem malo...

 

@Izdrzati VAPH - mozes da das ime ili korisniji link, nerviraju me one kamiondzije strasno - hvala u svakom slucaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem, "Satanski stihovi" nisu ono što naslov govori. Nema satanizma u knjizi. To je priča o borbi dobra i zla.

 

Da,da - skontao - govorim uopsteno - mogao bih i o tome da se raspitam xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mekinli Kantor - Najlepše godine našeg života (naslov originala MacKinlay Kantor - Glory for me), roman po kojem je 1949. godine snimljen film ("The Best Years of Our Lives"), koji je uzgred, dobio čak 7 oskara.

 

Plot Outline:Three WWII veterans return home to small-town America to discover that they and their families have been irreparably changed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...