Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Кад помену Кундеру, препоручујем ''Смешме љубави''. То је збирка прича о томе како различити људи доживљавају љубав, шта раде због љубави и све то у сјајном тону огорченог духовитог човека без трунке патетике. Феноменалан је Кундера :pivopije:

ja bih ovde dodao "usporavanje". Citao sam pre desetak godina, ali mi je ostala u secanju knjiga sa ++++

Edited by sumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли је неко покушао да набави "Лексикон Достојевски" Аутора - Кабић Данила у уздању Прометеја. (http://www.prometej.co.yu/)

 

Ја сам добио велике препоруке па сам желио да то поделим са вама :)

 

http://www.prometej.co.yu/knjige/detalj.php?id=00001122

 

:pivopije:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtoplije bi svima preporucio knjigu koja se zove Istorija Holokausta Roma od Rajka Djurica. Knjiga je nedavno izasla u prodaju i sadrzi kompletan indeks svih mogucih imena Roma iz Srbije koje su nacisti mucili. Znaci, ima sve! Nacin ubistva,mesto,datum... Covek je sve to detaljno odradio da se cak i odeca zarobljenika nalazi u knjizi. Pa, koliko su nacisti svarno bili picketine,procitajte u ovoj knjizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da otvaram novu temu za ovo pitanje, nadam se da ce mi neko odgovoriti...

Da li je neko skidao sa neta neku audioknjigu i dajte preporuke...

Nisam nikada slusao te audiobooks ali mi zvuci interesantno, secam se samo kad sam bio mali da sam imao neke kasete tipa "Bash Celik" "Djipalo Ripalo" "Zlatokosa" i tak odalje :) :) i slusao sam ih po 100 puta...

I da li znate neki audiobook gde svaka licnost ima svoj glas, pretpostavljam da bi mi bilo uzasno dosadno da mi jedan narator prica za svaku licnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kazem ti da nisam nikada slusao, i ja vise gotivim papir, veruj mi da sam sigurno 10000din dao na knjige zadnje 2 godine, jebiga kad ne volim da ih iznajmljujem :)

ali ovo mi je gotivno da pustim dok ne zaspim, bar da probam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audiobooks sam slusao uglavnom neka predavanja,politicke nauke,filozofija,nlp,alhemija :),...onako,sve rekreaciono :),cool je za bus,kad chekas negde,klasicnu knjizevnost u toj formi nisam probao,a i malo deluje

lame.Imaju bbc radio neke cool uradke(:) dobra rec) Praceta recimo,to je ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da se ne nastavlja spam...

Stiven King - Zelena milja - jedna od najboljih knjiga koju sam procitala ne pamtim koji broj puta i svaki put se iznova odusevim nacinom pisanja knjige.

Od vulgarnosti do prefinjenog pisanja do komedije do samo takve tragedije... Neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...