Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sjajan je kada treba zbudziti repertoar za svirku na brzinu. Brze se skine pesma ili provale stimovi koje neko koristi, ali ne verujem da je neko postao veliki gitarsta tako sto je kuckao na racunaru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam pochinjao da sviram mnogo sam koristio gp ali vremenom mi se razvio sluh i sad ga koristim npr samo za neke brze solaze za koje mi sluh josh nije sazreo da ih skinem po sluhu. u svakom sluchaju bolje vezbati mozak da prepoznaje tonove nego kao shto neko reche ko mashina copy/paste princip

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam pochinjao da sviram mnogo sam koristio gp ali vremenom mi se razvio sluh i sad ga koristim npr samo za neke brze solaze za koje mi sluh josh nije sazreo da ih skinem po sluhu. u svakom sluchaju bolje vezbati mozak da prepoznaje tonove nego kao shto neko reche ko mashina copy/paste princip

bez ikakve uvrede...ali kad bi ti(i jos dosta ljudi odavde... icon_smile.gif ) imalo makar pribliznu predstavu o cemu prica...sve bi bilo super...

 

sad videh da jedan link ne radi...a drugi bez prvog nema smisla...

 

tako da...ono...jebiga... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

inace u pitanju je bio satchov inst. video u kome u tri minuta objasnjava razliku izmedju interesantnog i dosadnog sviranja djitre... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Note, svi gledaju tablature u GP , a jel gleda neko note dok svira. Mislim da je program dosta dobar za ucenje nota ako zna covek kako da ga koristi.

 

Problem je u stvari kad neko ne zna da ga koristi (danasnji klinci c c) i odu na www.mysongbook , tamo lepo nadju pesmu, skinu je na brzaka pred studio i kao u studio to se sve ispritiska kako treba po fretbordu i to je to. eeeeeeeeee da su mi ziva i zdrava ta decica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primecujem ovde "tr00" sindrom...

uglavnom svi "tr00" gitarosi seru po GP iz meni ne znanih razloga.

Program je mnogo dobar, moze se i bez njega, ali dosta olaksava stvari, to je sad kao kad bi pricali o tome da li je bolji pedala dist ili busenje zvucnika da bi prdeli, kako se radilo u ancient istoriji...

Dakle ja koristim GP za zapisivanje ideja, a imam priliku da odma napisem i kako sam zamislio bubnjeve i bas i cujem otprilike kako bi to zvucalo da su svi lepo nastimani...

Sto se tice skidanja tudjih pesama, to malo slabije radim jer mi nije potrebno (i mojih je vise nego dovoljno, a nisam neki gitarosh paljevina da skidam solo na tempu 300)...

Eto, osrah se... icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nisi dobro razumeo, ako budes procitao ponovo post i zastao da razmislis sta sam hteo da kazem bice ti mnogo jasnije. Ko kaze da je GP los?

 

Nie GP los vec, ponavljam oni ljudi koji ne umeju pravilno da ga koriste, a to su uglavnom klinci koji tek pocinju da uce gitaru i koji jos uvek ne znaju da primene ovaj program kako treba. To nije vreme za ucenje gde se koji ton pritiska, to je vreme kada bi trebalo vezbati sluh jer je posle kasno.

 

Ne znam da li je neko primetio da taktovi koje otkucava GP nisu bas ravnomerni i zavise od rada harddiska. Masina mora stalno da bude u idle stanju da bi se pravilno vezbalo. A imam dovoljno jaku masinu da znam da to nije zbog prevelike opterecenosti. Isto kao i kada se gleda neki film pa secne slika ili zvuk tako i ovde, nesto se ucita na hardu i takt malo preskoci, to nikako ne valja, ali dobro - nije niko blesav da renderuje snimke iz esida u pozadini dok vezba ko ja =]

 

Znas ti kako sam ja ranije koristio GP? Dok radim na kompu (a radim puno na kompu) umesto muzike ukljucim da mi vrti JEDNU notu u GP na primer G i tako ceo dan.... E sad ti mozda mislis [pazi ovog pacenika sta radi wallbash.gif ] al ja naucio notu G.. pa notu A..pa sve ostale c dur note. eto ti jedan nacin upotrebe programa.

 

Druga stvar, ako sam u pocetku obracao paznju na tablature, sad ih vise ni ne gledam, sta ce mi kad znam note. dobro ajd sad nisam bas profi u citanju ali svaki dan po 15 minuta citanja u GP note u notnom sistemu i za koju godinu iscitavace ih bilo ko kao sto cita ova slova ovde.

 

eto zasta je GP dobar, to su barem moja iskustva. A da je los nigde nisam ni pomenuo niti primetio, jedino ono za taktove me nervira inace sve je ok

 

PS nauci note da zapises ideje da bi te sutra profesionalci postovali. Nece niko da te shvati ozbiljno ako mu kazes " evo sa cu ja to da ti zapisem u GP"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi GP je za nove generacije,stariji gitaristi ga sigurno nisu koristili a znali su da sviraju jednostavno morali su da se oslone na sluh...tako se i vezba sluh,slusanjem pesama orangelistening.gif i ako treba 100 puta jedna deonica slusaj je 100 puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E za to si u pravu.Secam se da kad sam prvi put uzeo da skinem nesto bila je to leed deonica za unforgiven-pocetak koji svira Kirk,jebote ako je nisam preslusao jedno 200 puta ali se isplatilo.GP je dobar sto se tice baze akorda,skala pa i speed trainera ali skidati sve preko njega je LOSE po sopstvenu kreativnost i sluh jer je to tipicni 100%-ntni copy/paste.Neke stvari su toliko pogresno tabovane da je to STRASNO!!!

Ah da,gledajte koncerte i snimajte kako neko svira pa pustite istu stvar u GP i videcete da je u proseku oko 15% pesme lose tabovano pogotovo solaze-BOZE ME SACUVAJ.Program je u principu OK ali se ne treba toliko oslanjati na njega!Pa ko voli nek izvoli. icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. smatram da je notni sistem izrazito nepodoban za gitaru kao instrument...

2. GP je jako dobar ako hoces da uvezbas/zaopises/proveris neki deo neke pesme koji si skidao/smislio...

3. glupo je pricati o tome koliko je dobro ili lose napisano nesto u GPu, jer sam video i lose napisanih tablatura i cega god hoces, gitariste koji drasticno promene nacin na koji sviraju neki deo svoje pesme...

4. nije mi jasan taj vas "copy/paste princip" koji spominjete, ne kontam na sta mislite...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je bolje gledati koncerte i skidat fore,drzanje ruke,aordi nego GP program je potuno ok ali smanjuje krativnost...nekako nije ba s u mom fazou...a sto se tice akorada pa pobogu za to postoje knjige... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Program keva, posebno ova nova verzja 5, znaci daje sasvim fine zvukove. Ugl. koristim da uradim pesme, chak i iskucam bubnjeve kako otprilike zamisljam da zvuce...ekstra program, mada ova verzija jede protzesor i RAM. Sto se tice skidanja pesama, mahom koristim tabove i kad cujem da je nesto pogresno samo to ispravim. Gde ste progeri da vas cujem kako me napusavate violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne psuj...

kao sad svi su sluhisti i nece da koriste gp, on je stetan po sluh i tako to...ma daj...

kad budem hteo da vidim kakav sluh imam ja cu da skidam pesmu po sluhu, a kad mi se svira neka pesma lepo pogledas gp i zavrsis poso...

treba tri sata da skidam pesmu koja mi se odma svira, da ne bi sjebo sluh, pazi da nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne psuj...

kao sad svi su sluhisti i nece da koriste gp, on je stetan po sluh i tako to...ma daj...

kad budem hteo da vidim kakav sluh imam ja cu da skidam pesmu po sluhu, a kad mi se svira neka pesma lepo pogledas gp i zavrsis poso...

treba tri sata da skidam pesmu koja mi se odma svira, da ne bi sjebo sluh, pazi da nije...

Pazi,sa gp-om neces sjebati sluh jedino ces ga sporije razviti nego neko ko skida pesme sa sluhom. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisam ja reko da ces sjebati sluh...reko sam da je stetan...

sporije ces razviti sluh sa gp-om nego ako skidas sluhom...zar onda nije stetan?

 

pitanje je ustvari dal kad skidas pesme sa gpom uopste i razvijas sluh?

Edited by blacksmith

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisam ja reko da ces sjebati sluh...reko sam da je stetan...

sporije ces razviti sluh sa gp-om nego ako skidas sluhom...zar onda nije stetan?

 

pitanje je ustvari dal kad skidas pesme sa gpom uopste i razvijas sluh?

pa da je steten,nije naravno da razvijas sluh kada skidas sa gp-om ,u stvari.ti cak kada sviras nesto bezveze razvijas sluh,ili kada improvizujes.takoreci cim sviras gitaru u isto vreme razvijas i sluh,samo eto sto ga razvijas sporije.a ako ti je bas stalo do sluha,nabavi "relative pitch training" od david lucas burge-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tek sad sad probao verziju 5 i mogu reci da sam odusevljen midi bankama, ali i dalje vaze iste stvari, ne radi metronom pravilno i sluzi samo za navezbavanje pritiskanja zica, za sluh tesko moze da pomogne osim ako se zna kako da se koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...