Jump to content

Jedna Stara Prica...


Blinded by Tear

Recommended Posts

Eh, u nedostatku vrijemena ili inspiracije, jedna starija prica, napisana u biljeznici u srednjoj, mislila sam preradjivati, ali na kraju odustah, pa evo orginal, tema je bila slike iz djetinjstva...

 

 

''Slike iz djetinjstva''

 

S obzirom da ja jos nisam napunila 18 godina, mogu reci da moje djetinjstvo jos traje. A eto ja sam ga odlucila prekinuti. I tako padjauci s 15. kata poceo mi je zivot ubrzano prolaziti pred ocima. Mnogi stariji bi rekli da je zivot predamnom, a predamnom je jos 14 katova. Moj zivot nije bio ispunjen nikakvim velikim dogadjajima. Ni unucima, koje necu imati, ne bih mogao pricati vise od par sati o svom zivotu.

13.kat. Svakog dana pronalazila sam sve manje smisla za nastavak zivota.

12.kat. Moj zivot je bio do dolaska u srednju skolu potpuno bezbrizan, zivila sam mazen i pazen pod staklenim zvonom u sigurnom okrilju svojih roditelja.

11.kat. S dolaskom u gimanziju trebala sam se osamostaliti, biti spremna za samostalan nastvaka zivota. Tragicno je to da ja kao skoro 18-godisnjak ne bih bila u stanju spremiti niti jedan obrok.

10.kat. Nakon sto me s karijerom propale gimnazijalke izbace na ulicu, moj zivot bi se sveo na spavanje u nekoj izbi, a po danu zicanje za pivu, jer to je jedina smjesa koa je hranjiva i tekuca u isto vrijeme.

9.kat. U zivotu sam imala sve sto sam pokazala prstom. A kako nisam mogla pokazati na momka kojeg bih htjela.Bila sam citav zivot zaljubljena u krive osobe. Nikad nisam bila u stanju prihavtiti odbijanje. To je problem razamzenog derista.

8.kat. A na mom sprovodu, tuzna, od suza razmocena i smezurana lica, onih pojedinaca kojima sam nesto u zivotu znacila. I ona besmislena pitanja da li sam ja kriv/kriva, itd.

7.kat. No imao je moj zivot i sretne trenutke. Samo, ja ih se trenutno ne mogu sjetiti jer zaboravljam sretne a pamtim tuzne dogadjaje.

6.kat. Padam pokraj prozora svoga stana. Majka kuha rucak. Rucak koji nikad necu okusiti. Koliko ce samo moju majku smrt pogoditi. Kad sam se bacila nisam razmisljao o tome. Sebicno od mene. Priznajem.

5. kat. Jedino lijepo cega se mogu sjetiti iz svog zivota su dva prijateljstva. Nadam se da me nece zaboraviti.

4.kat. U zivotu sam se cesto trazila, ali se nisam mogla naci. Uvijek pokusavla biti neka faca, nikad uspjela.

3.kat. Kraj je sve blizi.

2.kat. I sto je kraj blizi to mi je vise zao zbog mojih postupaka. Koliko ce ovaj moj postupak tuge nanijeti nekome. I jedan vrlo vazan razlog, vise ga nikad necu vidjeti. Njega o kojem sam ovisna.

1. kat. Padam tacno pred ulaz. Tako da me nijedan od stanara ne moze primjetiti. Opet zelim biti u centu paznje. I to je sebicno.

PRIZEMLJE. Stapam se s asfaltom. I od mene ostaje samo novcanik. I u novcaniku njegova zakrvavljena slika. Moj prvi, zadnji i jedini krvavi poljubac tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ye8ote-koji rad, predobro napisano!

Kako si samo smislila tok pricHe,

svaka ti cast! pivopije.gif

 

''PRIZEMLJE. Stapam se s asfaltom.

I od mene ostaje samo novcanik.

I u novcaniku njegova zakrvavljena slika.

Moj prvi, zadnji i jedini krvavi poljubac tebi. ''

 

ps: Koja zavrsHnica.... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sine, kako bih te ufatila za usi i izlemala, nemas pojma mad.gif

 

nikako ne gotivim ove suicidal tripove, pogotovo kad nisu do kraja pukeface.gif kao ova...

 

ALI, nauci pisati jebote... Tu i tamo je gramaticki toliko nepravilno da je tesko razumeti sta si uopste htela reci no.gif

 

I bedak sto je kompletno ukradena prica no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ye8ote-koji rad, predobro napisano!

Kako si samo smislila tok pricHe,

svaka ti cast! pivopije.gif

 

''PRIZEMLJE. Stapam se s asfaltom.

I od mene ostaje samo novcanik.

I u novcaniku njegova zakrvavljena slika.

Moj prvi, zadnji i jedini krvavi poljubac tebi. ''

 

ps: Koja zavrsHnica.... icon_wink.gif

Hvala, Hellen drago mi je da ti se dopada. icon_mrgreen.gif

Lako, samo treba imati umjeca...

Edited by Vicky

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozbiljno, samo popravi gramatiku. cak je ok prica, ali to je  icon_mrtav.gif

Ako je po tebi dati tekst cjelokupno gramaticki nepravilno napisan, zasto su temu uopste odobrili? Mislim, cemu da se raspravljamo, dala si svoj komentar, neka tako i ostane.

 

@Vojvodo, moze i po koja sarma... icon_mrgreen.gif

Edited by Vicky

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam icon_smile.gif

 

 

 

nego, ono.. ukratko da ti pojasnim. bilo nas je par koji smo stalno srali po tudjim radovima (s uzasnom gramatikom) praveci stvarno extra zajebanciju dok nisu krenuli svi ostali da smaraju kako u stvari mi pravimo negativnu atmosferu. cuj mi, a ovamo se ubise pisuci od smrti, krvi, vampirima, nekoj kvazi-tuGi i sl. a mi smo se samo zajebavali icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, ono.. ukratko da ti pojasnim. bilo nas je par koji smo stalno srali po tudjim radovima (s uzasnom gramatikom) praveci stvarno extra zajebanciju dok nisu krenuli svi ostali da smaraju kako u stvari mi pravimo negativnu atmosferu. cuj mi, a ovamo se ubise pisuci od smrti, krvi, vampirima, nekoj kvazi-tuGi i sl. a mi smo se samo zajebavali icon_smile.gif

mi smo se zajebavali??? sad.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e, tugo, tugo... icon_smile.gif

 

 

 

ovo je sada vec goTCki... mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...