Jump to content

Koja muzika će se slušati za 20 godina?


petrucci

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma slusace se iste stvari kao i danas.

Danas se slusaju bandovi koji su svirali i pre 30 ili 40 godina pa sto se ne bi slusali i dalje.E sad drugo je to da li ce klinci dozvoliti da im mozak od malena ispiraju MTV,PINK i slicni.Bice i dalje ljudi zeljnih dobrog starog Rocka i Metala! musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA kako smesan instrument

 

Ali salu na stranu, za sto godina ce stvarno i biti nesto sto je za danasnje pojmove - smesno

 

Ja mislim da ce se slusati jazz kao klasicna muzika, ali u nekoj elektronskoj formi

Sto se gitare tice imam neke vizije u vezi simfonijskog orekstra koji se sastoji samo od zicanih instrumenata, gitara, recimo, kao kada bi sad uzeli klasican simfonijski orkestar i uklonili sve violine i umesto njih ubacili elektricne gitare, pa tako redom bas gitare i jos par digitalnih instrumenata. I svi bi svirali pod efektima, ekstremnom brzinom ali potpuno unisono, recimo kao sada G3 trojka samo da ih ima vise i bez toliko solo deonica, vec je sve jedna kompozicija. Jezivo..

uuu spooooky!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slusace se iste stvari kao i danas.

Danas se slusaju bandovi koji su svirali i pre 30 ili 40 godina pa sto se ne bi slusali i dalje.E sad drugo je to da li ce klinci dozvoliti da im mozak od malena ispiraju MTV,PINK i slicni.Bice i dalje ljudi zeljnih dobrog starog Rocka i Metala! musik20.gif

upravo tako pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 20 godina ce se slusati blasfemicna muzika shachice intergalaktickih mocnika koji ce, obitavajuci pod senkom transcendentalnog medjuzvezdanog continuum-a, nastojati da preko nje zadovolje nikad stvorenu potrebu za ocuvanje iskvarenosti, kao konstitutivnog supstituensa opazajne realnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elvis, Beatles, Floyd, Sinatra.. to je muzika koja ce uvek ziveti.

 

zbog takvih bendova muzika nikada nece izgubiti svoju srz, ljudsku emociju, sviranje i falsiranje, tj. nesavrseno sviranje itd itd.

 

kompjuterska muzika je dosadna na duze staze, tj. jednokratna utoliko sto je sve previse "isprogramirano" u njoj.

 

ako se elektronska muzika bude dalje razvijala, verovatno ce se raditi razni novi remiksi raznih starih oprobanih hitova, ili njihova reciklaza u "novom" ruhu.

 

sto se tice onog razvijanja "uradi sam", mozda ce jednog dana i moci svako da pravi svoju muziku (i to bukvalno svako, kod kuce), ali i tada ce biti ljudi koji su talentovaniji i kreativniji od drugih.

 

jedina prava apokalipsa muzike koja se moze desiti je ukidanje zivih nastupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznajem, jedna od retkih tema koja me je bacila na razmisljanje...

 

Imam i ja nekoliko ideja icon_smile.gif

 

Recimo...

 

Naucnici ce smisliti komercijalan cip koji ce impulse slati direktno u mozak i na taj nacin cemo muziku cuti 'u glavi'. Zatim, ta muzika ce zavisiti od osobe do osobe. Tako ce doci do novog talasa muzickih talenata icon_smile.gif

 

To za delfine imajmune, pa vec majmuni i slonovi slikaju, sto ne bi pravili i muziku? To je nesto sto ce se skoro desiti.

 

...Najavljujem da ce biti novih pravaca u ambijentalnoj muzici, muzika galaktika - miks zvukova koji se cuju u galaksiji, hujanje vetrova, kisa asteroida koja dobuje po predajniku i smetnje raznih vrtsa. Nesto kao sada pesama kitova icon_smile.gif

 

Mislim da ce muzika i dalje opstati na ovaj ili onaj nacin...

 

Evo moje prognoze koja je sigurno pogresna ...

 

Za 5 godina ocekujta po ko zna koji povratrak panka ....

 

U narednih 20 godina, vracace se na velika vrata charlston i swing.

 

Kroz 30 godina docice do velikog povratrka metala (kada nasa deca porastu hahhahaha)

 

A za sto godina.... Bice slicno kao sada samo sa vise elektronike.

 

Hmmmm.....

 

Metal forever icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naucnici ce smisliti komercijalan cip koji ce impulse slati direktno u mozak i na taj nacin cemo muziku cuti 'u glavi'. Zatim, ta muzika ce zavisiti od osobe do osobe. Tako ce doci do novog talasa muzickih talenata icon_smile.gif

 

To za delfine i majmune, pa vec majmuni i slonovi slikaju, sto ne bi pravili i muziku? To je nesto sto ce se skoro desiti.

 

...Najavljujem da ce biti novih pravaca u ambijentalnoj muzici, muzika galaktika - miks zvukova koji se cuju u galaksiji, hujanje vetrova, kisa asteroida koja dobuje po predajniku i smetnje raznih vrtsa. Nesto kao sada pesama kitova icon_smile.gif

 

Mislim da ce muzika i dalje opstati na ovaj ili onaj nacin...

 

Evo moje prognoze koja je sigurno pogresna ...

 

Za 5 godina ocekujta po ko zna koji povratrak panka ....

 

U narednih 20 godina, vracace se na velika vrata charlston i swing.

 

Kroz 30 godina docice do velikog povratrka metala (kada nasa deca porastu hahhahaha)

 

A za sto godina.... Bice slicno kao sada samo sa vise elektronike.

 

Hmmmm.....

 

Metal forever icon_smile.gif

ulete mi u post icon_smile.gif

 

pazi, sve to sto si napisala je zanimljivo, delfini, zvucni talasi i sve to, ali to je sve i dalje na pragu zanimljivosti.. nemoj mi reci da ce neki delfin da napravi bolju, kompletniju i lepsu pesmu od Shine On You Crazy Diamond npr. icon_smile.gif

 

to sto si pisala o trendovima, to je sve tacno - sve se vrti u krug.

(samo je bedak sto ce jazz i blues uvek biti u onoj "drugoj" ligi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

1. Дакле, можда ће се слушати музика коју ће правити вештачка интелигенција.

Неки "мало напреднији" компјутерски програми за које би се могло рећи да су већ личности, па онда може да се слуша то што они направе тј. компонују.

Ето. И немој да ми кажете да то постоји већ пошто не постоји. Има програма који држе ритмове и чак насумице генеришу музику, али причам о праавим стварима, као кад прави људи седну и компонују, па чак и са све текстовима. То за једно 20 година. За 30 година наравно дуети са људима.

Hoćeš da kažeš da će AI u startu biti kreativnija od čoveka? Otkud znaš da ako napravimo robota da neće napraviti neki jungle beat koji već postoji. I onda svi mu kažu "Robot, you suck.", pa on padne u robo-depresiju zbog prevelikog trošenja ulja usled procentualno povećanog napora da stvori nešto novo i da bude prihvaćen, i počne da svira neki doom pa opet popije komentar "Robot, you're retarded. That's so 50 yrs ago." Kapiraš moju poentu?

 

A onda ne budu u stanju da ga isprogramiraju da napiše nešto kreativno i novo jer, gle čuda, kada bi znali programeri u saradnji sa ljudima muzičarima bi bili kompozitori/inovatori.

 

A onda, hipotetički, na scenu stupe roboti koji imaju superioran AI i sposobni su za kreativno razmišljanje (kao) i naprave... nešto cool--- i opet se nađe neko i kaže "Hej, pa koncert za molekul u dlaci anusa je odsviran pre 20 godina".

 

Što me opet vraća na moju poentu... Mnogo stvari je već napisano i odsvirano, a šta će se slušati.. neo tekno metan krmetina.. zar je bitno. Ali generalno, kao svaki normalni fan cirkusa biće mi interesantno da pratim stvaranje novih načina nastnka muzike. Kao što Aphex Twin procesira slike, kapiram da će neko da uzme neku retardirano veliku kobasica formulu i kaže "Moja muzika se svodi na ovo". I onda će svi da kažu "Wow, ovo je komplexnije od zvučnog zapisa one aproximacije sa grafovima koju smo čuli pre 5 godina. Wow."

 

Sa druge strane, možda si u pravu da će se slušati AI muzika. Matrix priča, samo prenesena na realnost... Zatrovanost medijima i obrnuta evolucija svesti jedinke koja dovodi do slušanja AI mašine koja ti servira neke note i beatove koji su napisani nekim (komplexnim?) algoritmom. Ideja da ti neće trebati osoba od krvi i mesa da te zabavi na nekom paryju (robo-DJ?) budi mnogo dublja pitanja i mislim da se tema onda seli na priču o futurologiji i raznim SF/CyberPunk piscima.

 

Inače, ja da se sada bavim teknom napravio bih album "Sounds of a dying machine" i nestanak elektrona u nekoj AI mreži materijalozvao u tonove. Ako to već neko nije uradio... Ha... Slobodno rip-offujte, nije copyrighted.

 

edit: ispašću glup kada se sada neko pojavi i kaže "Poslušaj album XX od XXXX" icon_smile.gif

Edited by Cynic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dvadeset godina ( posle Treceg Svetskog rata) , dolazi vreme mira na zemlji i slusha se samo ambijentalna i religiozna muzika , jer bogoboljazljiva shachica preostalih ljudi nece zeleti josh krvoprolica , i ne zele da im ishta remeti njihov sklad sa prirodom. ph34r.gif

ne, posle eventualnog narednog svetskog rata nece ko imati da slusa muziku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...