Jump to content

Koja muzika će se slušati za 20 godina?


petrucci

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neka jako brza i psihodelicna electronica naravno,koju ce moci apsolutno svako da pavi na svom ultra brzom kompu...

iliii

Se presele neki na neku drugu planetu,zaboravite na Mars jer je on prvi na udaru kada Sunce bude pocelo da postaje sve vece....i na toj planetici ce oni najbogatiji i najpametniji,jer ce,razumete samo oni i otici,slusati slagere,poneki ambijental i nostalgisati za dobrom starom Zemljicom,a ovi drugi koji ce ostati ce dok mutiraju da slusaju,pogodite sta...ELECTRONICUUU,eventualno u nekim zaostalijim krajevima turbo folk,sa dosta electro elemenata....

Mada i ona ideja sa reklamama je jaako dobra...ali ce to da bude nesto skorije....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 tracks in playlist, average track length: 5:14

Playlist length: 47 minutes 6 seconds

Right-click here to save this HTML file.

 

Playlist files:

 

Joe Cocker - Woman to Woman

David Bowie - Heroes

Rod Stewart - I'm Losing you

B.B. King & Eric Clapton - Hold On, I'm Coming

Kiss - Sure Know Something

Lynyrd Skynyrd - Tuesday's Gone

Nelson, Jennings, Cash, Kristofferson - Highwayman

T. Rex - Get It On

Tom Petty and the Heartbreakers - The Wild One, Forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naaaaaaah...

pre nesto ovak'o:

 

Alice Cooper - Poison

Nirvana - Smells like teen spirit

Metallica - Nothing else matters

Queen - We are the champions

Madona - Like a virgin

Billy Idol - Rebel Yell

Derek & The Dominos - Layla

Rolling Stones - Angie

i sl.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elvis, Beatles, Floyd, Sinatra.. to je muzika koja ce uvek ziveti.

 

Slažem se, dodao bih Cepeline, Depeche Mode i možda još poneki stariji bend.

Što se tiče neke muzike za 20 godina - svedoci smo da ljudska rasa živi sve brže i brže, pa i muzika postaje sve brža i brža, neki njeni važni elementi iščezavaju a ljudi prestaju stvarno u njoj da uživaju kada je slušaju, već ona postaje nešto što se sluša da se prekrati vreme puta do posla, škole ili nekog drugog mesta. Stoga očekujem (nažalost) da će popularna muzika za 20 godina biti nešto što će udarati tempo koračnice i biti svedena na minimum, instrumenti kompjuterski sintetizovani, a koliko-toliko složeniji muzički pravci postati underground...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka jako brza i psihodelicna electronica naravno,koju ce moci apsolutno svako da pavi na svom ultra brzom kompu...

iliii

Se presele neki na neku drugu planetu,zaboravite na Mars jer je on prvi na udaru kada Sunce bude pocelo da postaje sve vece....i na toj planetici ce oni najbogatiji i najpametniji,jer ce,razumete samo oni i otici,slusati slagere,poneki ambijental i nostalgisati za dobrom starom Zemljicom,a ovi drugi koji ce ostati ce dok mutiraju da slusaju,pogodite sta...ELECTRONICUUU,eventualno u nekim zaostalijim krajevima turbo folk,sa dosta electro elemenata....

Mada i ona ideja sa reklamama je jaako dobra...ali ce to da bude nesto skorije....;)

Znaci, za dvadeset godina ce Sunce da dodje do Marsa? Uzbudljivo...

 

Zanimljivo je kako je cisto elektronska muzika u opadanju, ali, ko zna, mozda do tada i dozivi drugi ili treci kambek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod muzike koja ce se slusati za 20 god...

 

pokusacu da odgovorim na to pitanje vezano za podneblje srbije...

 

 

jedna zanimljiva stvar mi se desila danas...

 

pre nekoliko dana sam upoznala nekog lika koji je u organizacije svirki benda krug i tanje jovicevic... inace je vlasnik studija na zvezdari gde se snima dzeju,emini jahovic,koktel bendu i ostaloj bagri... i ja tu sa njim ostvarim ok komunikaciju i dodjemo na ideju da mu budem studijski prateci vokal... nebitno...

 

danas me on nazove i kaze mi da grupa ENERGIJA trazi pevacicu... Ja u fazonu-ne mogu da odbijem dok ne vidim...

Dodju oni po mene,odvedu me u studio... usput smo neobavezno pricali upoznavali se... kada smo stigli upoznam ja tu njihovog producenta Saleta koji je jedan vrlo masan i ookrutan lik... i sve vreme soli pamet...

ukljuci on meni tamo tritona i ja kao ajde da pevam nesto... da me cuju...

ja tu otpevam to sto otpevam... i oni, bog-zna-kako-zadovoljni... puste oni meni materijal koji je u radnoj fazi...krenule neke violine da zavijaju, i neki lup radi tuc-tuc-tuc.... harmonija pravi turcizam, text niskouman (tipa "tebe sam volela-s drugim sam spavala").... u celoj pesmi nista kvalitetno... ja tu krenem da se vadim kako to nije za mene, kako se ja ne nalazim u toj prici, kako ja slusam rock,blues,jazz a ne komercijalu itd...(inace otisla sam s namerom da vidim o cemu se radi ali i sa namerom da odbijem ma o cemu se radilo)... i onda meni oni krenu pricati kako je to popularno, kako se samo to slusa u srbiji, kako ne mozemo mi to da menjamo itd... kako je to svest naroda(ne znam ko je napravi takvu) itd... na kraju on meni pocne pustati neki jazz koji kao slusa...(nema pojma ni kako se numere zovu) i time mi dokazuje koliko se on prodao...meni se tu smuci taj Sale (masni i okrutni lik) ali progutam knedlu i klimam glavom...

na kraju mi kaze da sam mu se dopala ne samo zbog glasa vec i zato sto sam jedna od retkih koja je odbila i bila dosledna svojim stavovima...

 

 

uglavnom... nas upropastavaju ti producenti koji su jednom negde sebe prodali... zato sto su im oci zinule za lovom, zato sto muziku nisu radili iz ljubavi i zato sto su od muzike napravili biznis a ne umetnost...

zato je srbija muzicki propala. :no::no:

 

 

P.S. ako ovako nastavi tok cele radnje u nasoj drzavi... melodije nece vise biti, a ni hramonije u pesmama... jedan lup i svi cemo pevati jedan slog... bice vaznije ko je koliko novca onprao nego koliko je dobrih pesama napravljeno.. toliko od mene...

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

U buducnosti ce, izgleda, bubnjari biti najtrazeniji "zivi" muzichari, ostalo ce da se radi preko kompa :)

 

Ja se iskreno nadam da ce za 20 godina thrash doziveti renesansu i da cu opet moci da chujem bendove kao Metallica, Slayer, Sepultura, Pantera, Machine Head ali sa novom energijom i idejama!!! :rockdevil:

Ipak, to su samo nade. Realnost je daleeeeko od toga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod muzike koja ce se slusati za 20 god...

 

pokusacu da odgovorim na to pitanje vezano za podneblje srbije...

jedna zanimljiva stvar mi se desila danas...

 

pre nekoliko dana sam upoznala nekog lika koji je u organizacije svirki benda krug i tanje jovicevic... inace je vlasnik studija na zvezdari gde se snima dzeju,emini jahovic,koktel bendu i ostaloj bagri... i ja tu sa njim ostvarim ok komunikaciju i dodjemo na ideju da mu budem studijski prateci vokal... nebitno...

 

danas me on nazove i kaze mi da grupa ENERGIJA trazi pevacicu... Ja u fazonu-ne mogu da odbijem dok ne vidim...

Dodju oni po mene,odvedu me u studio... usput smo neobavezno pricali upoznavali se... kada smo stigli upoznam ja tu njihovog producenta Saleta koji je jedan vrlo masan i ookrutan lik... i sve vreme soli pamet...

ukljuci on meni tamo tritona i ja kao ajde da pevam nesto... da me cuju...

ja tu otpevam to sto otpevam... i oni, bog-zna-kako-zadovoljni... puste oni meni materijal koji je u radnoj fazi...krenule neke violine da zavijaju, i neki lup radi tuc-tuc-tuc.... harmonija pravi turcizam, text niskouman (tipa "tebe sam volela-s drugim sam spavala").... u celoj pesmi nista kvalitetno... ja tu krenem da se vadim kako to nije za mene, kako se ja ne nalazim u toj prici, kako ja slusam rock,blues,jazz a ne komercijalu itd...(inace otisla sam s namerom da vidim o cemu se radi ali i sa namerom da odbijem ma o cemu se radilo)... i onda meni oni krenu pricati kako je to popularno, kako se samo to slusa u srbiji, kako ne mozemo mi to da menjamo itd... kako je to svest naroda(ne znam ko je napravi takvu) itd... na kraju on meni pocne pustati neki jazz koji kao slusa...(nema pojma ni kako se numere zovu) i time mi dokazuje koliko se on prodao...meni se tu smuci taj Sale (masni i okrutni lik) ali progutam knedlu i klimam glavom...

na kraju mi kaze da sam mu se dopala ne samo zbog glasa vec i zato sto sam jedna od retkih koja je odbila i bila dosledna svojim stavovima...

uglavnom... nas upropastavaju ti producenti koji su jednom negde sebe prodali... zato sto su im oci zinule za lovom, zato sto muziku nisu radili iz ljubavi i zato sto su od muzike napravili biznis a ne umetnost...

zato je srbija muzicki propala. :no::no:

P.S. ako ovako nastavi tok cele radnje u nasoj drzavi... melodije nece vise biti, a ni hramonije u pesmama... jedan lup i svi cemo pevati jedan slog... bice vaznije ko je koliko novca onprao nego koliko je dobrih pesama napravljeno.. toliko od mene...

 

 

Da, da, ti mu dodjes bas adekvatna zamena posle Ane Kokic :)

 

Znaci neverovatna je kolicina samoafirmacije u tvojim postovima, kao ti nama objasnjavas nesto, a izmedju redova "ja sam najbolja, kraljica, znam sve te silne producente itd"

 

Ajd odrasti, zivota ti

 

EDIT: Sad ti pogledah godiste i sve mi je jasno :) Ne moras jos da odrastes, duso, zivi u svom lepom svetu :)

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D:D

 

ovako...

 

Acid Rain i ja smo se objasnili preko pp...

 

 

 

nego u ovom mom postu od pre par dana nije bilo zastupljeno nikakvo dokazivanje vec...

 

pokusala sam da iznesem SVOJE misljenje i iskustvo

 

KO UPRAVLJA MUZIKOM...

 

KO NEMA VOLJE DA RADI NORALNU MUZIKU A NE BIZNIS

 

ZASTO SE DRUGIMA NE PRUZA PODJEDNAKA SANSA vec samo fuksarama koje hoce da pevaju turbo folk i shiti-records

 

I ZASTO CE SE TO SLUSATI ZA 20 GODINA....

 

ljudi nemaju volje da ista menjaju...a zasto nemaju volje-zbog sigurnih para koje im donosi takva muzika...

 

ceo text je bio baziran na tome da se odgovori na postavljeno pitanje u temi...

 

 

 

P.S. SVE STO SAM IKADA NAPISALA NA OVOM FORUMU BILO JE ISTINITO

ali je opravdano sto moje reci dovodite u pitanje jer nismo seli negde uzivo i raspravljali vec kucamo i gledamo u monitor...

 

ajd u zdravlje :pivopije:

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...