Jump to content

Idiot


Rain

Recommended Posts

Meni se ne svidja ovo. Daj usmjeri se na neku drugaciju tematiku kad vec imas dobru inspiraciju. Tema je klasik - nadrkano tinejdersko isfuravanje o socijalnim problemima mladih.

 

Jedino mi se svidja sto ne volis hipike, a sto se tice depresije, daj tresni 2 boce od 0.5 piva ces da vidis kako se pobjedjuje depresija. Mada mogu ti savjetovati neke budisticke metode ili Karla Gustava Junga metode ili Lao Cea, ali o tome drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi da postane bukovski. ozbiljno. znaci, vec se vidi da je lik lud i da je klosar u dusi i u praksi. samo nemoj o tome da razglabas predugo. da se ne bi dobila brutalnija verzija recimo bludnog sina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stil-bio je in i fensi medju pseudo intelektualcicima 70ih kod nas, i vec ga izvakase svi zivi

Ono sto bi moglo da te spase je neka super super prica, koja mozda izgleda obicno, ali kad razmislis, ima smisla. E pa,tvoja prica je bezveze, mogli bismo je nazvati "Sta bih ja hteo da kazem i radim jer sam gledao previse filmova a zelim, zelim JAAAko ZELIM da budem underground!"

Zerpo.

I za kraj pitanje...Jesi li citao Marka Vidojkovica?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lesi

Otkud sd bukowski?

Pitam se kako kucas na ovom forumu, kad pricas kao da ne znas da citas...Bukowski u jednoj naizgled obicnoj,kratkoj recenici opise stvar na tako jezgrovit nacin da moze da ti bude i jasno, i da ti ostavi brdo prostora i inspiracije za razmisljanje...Ja mislim da bih mogla da napravim generator ovakvih pricica...

Uuuh, dobra ideja...zamesam par likova (depresivni tinejdzer pichkopata u fazonu, rigidni neemotivni tata, mama na njegovoj strani, mozda brat cinkaros, profesor/ka puna kompleksa i ljubavi za ljigavshtinu,i tinejdzerova Beatriche, heroinska mrsavica koja se pozira skoro koliko i on, s tim sto on njeu depresiju vidi kao stvar prestiza) par mesta (zeleznicku stanicu, park, policijsku stanicu, zatvor, more, bolnicu, tramvajsku stanicu, socrealisticku skolu) i dogadjaje (premlacivanje, plakanje, izdrkavanje, izdrkavanje, izdrkavanje...) i tako desetak recenica...samo treba smisliti neku foru za pravljenje kraja...Ahhh...da..Beatriche ga izda,m izlechi se od depresije i smuva se sa lokalnim shabanom/nekim nadrkanijim bajom od naseg depresivnog junaka...

Evo recepta, pa stvarajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stil-bio je in i fensi medju pseudo intelektualcicima 70ih kod nas, i vec ga izvakase svi zivi

Ono sto bi moglo da te spase je neka super super prica, koja mozda izgleda obicno, ali kad razmislis, ima smisla. E pa,tvoja prica je bezveze, mogli bismo je nazvati "Sta bih ja hteo da kazem i radim jer sam gledao previse filmova a zelim, zelim JAAAko ZELIM da budem underground!"

Zerpo.

I za kraj pitanje...Jesi li citao Marka Vidojkovica?

Prica ce imati obrta, mrzim ionako price koje non stop idu ustaljenim tokom. Vec imam smisljeno sta bi se moglo desavati. Cak cu mozda promeniti i to pricanje iz prvog lica, videcu. Za naziv koji si smislila dajem ti cistu peticu, ali : Ne pisem ovo ni zbog koga, ne znam nikog od ljudi sa foruma, tako da mi je svejedno da li ce me neko smatrati "undergroundom" ili slicno. Nisam citao Vidojkovica, on mi je na vrhu liste. Sta preporucujes za pocetak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Брате, јеби га ...

Прво - мислим да ниси требао да је настављаш, друго - ако већ јеси, требало је да буде другачије од првог.

У овом делу се ништа није десило, као да гледаш "Ноћ вештица Ж98,2".

Хајде, капирам све то што ти желиш да нам кажеш али како се ти осећаш?

Знаш, овде се већ не види да си то ти, да је то део неког твог искуства, већ је то неки Франкенштајн: делови и закрпе којекаквих прича и искустава са стране.

Још нешто: Када желиш да читаоца убедиш у своје речи (нервоза, бес, опијеност итд.) мораш опонашати те ствари кроз специфичан избор речи. У овој врсти писања је то најлакше јер не подлеже тако дисциплинованој критици.

Искрено, мене овај лик није убедио да је агресиван, препотентан, саможив; нити да је алкохоличар или наркоман.

Не, он делује као обичан и сасвим обичан клошар и губитник.

 

А био је cool тип ...

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ rain:

 

ples sitnih demona.

 

@ virgo:

 

mislio sam na tematiku klosarenja radi klosarenja. slozices se da je bukowski pun toga. narocito u radovima koji opisuju njegovu mladost, tipa bludni sin i faktotum. nisam mislio na stil, vec prosto na tematiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, tematika...ja ne bih abs ni tako rekla....no, posto bih rekla mnogo toga, a patim od hronicne verbalne dijareje, mrzi me da kuckam...

@rain

Mene Marko Vidojkovic ne odusevljava, ali mozda tebe bi...tj cini me se...Pa kreni redom, Ples sitnih demona, opusci na plazi , ima i jos jedna ali sam zaboravila...i na kraju su ti uvek tu uberfancy Kandze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Čovek je rekao suštinu.

Lično, više sam ljubitelj književno-umetničkog stila.

Priča mi je možda za neki časopis i tu bi dobro prošla, razumljiva je za čitanje a i za razonodu... ali što se tiče nekih viših vrednosti, tipa neko kompleksnije delo s nekom porukom (da uđe u sastav romana i sl.), mislim da ne.....

Moje mišljenje.

icon_da.gif

Samo ne mislim da to treba da bude sustina.

Dobro - pukao mu je film, sasuo je ocu sve u lice, dosta mu je svega...

Ali to mi lici na neku klinacku pobunu u finally-free maniru.

Tvoj lik deluje nezrelo i samozivo i nikako ne mogu da se poistovetim sa njim i da ga dozivim...

Mislim da otezes radnju.

Kada ce nesto da se dogodi? Vec imas i previse materijala...

Edited by Three Tears

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mozda si u pravu. Hteo sam da jos malo otegnem, ali nastavicu sad dalje sa radnjom. On jeste nezreo, i samoziv, ali nesto treba da se desi pa ce se on promeniti, i tako. Nista specijalno, u svakom slucaju. A koliko vidim to ljudi ovde traze.

Edited by Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mozda si u pravu. Hteo sam da jos malo otegnem, ali nastavicu sad dalje sa radnjom. On jeste nezreo, i samoziv, ali nesto treba da se desi pa ce se on promeniti, i tako. Nista specijalno, u svakom slucaju. A koliko vidim to ljudi ovde traze.

Ako ce doci do neke peripetije - slucaja koji ce ga promeniti iz korena, ne zelim da te obeshrabrim. icon_da.gif

 

Bolje upakuj.Koliko vidim, imas previse ideja - sve ti se cine dobre i ne zelis nijednu da izostavis. Odluci se, jer nema dovoljno mesta.

A i bojim se da se ti indetifikujes sa tvojim likom - kao da je ucinio nesto za sta ti nemas petlju.

Nemoj da se uvredis, to je samo moj utisak.

U slucaju da sam u pravu, probaj malo da se dovedes u red.

 

P.S. - Ocekujemo nastavak. icon_da.gif

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUper si to izanalizirala, mada doduse, neke slicne stvari nazalost i jesam uradio. Ali, to je proslo.Sad je ovo samo pakovanje u celinu. Imam previs ideja, moracu da izaberem pravac. U svakom slucaju hvala za savete, uskoro ce biti nastavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SUper si to izanalizirala, mada doduse, neke slicne stvari nazalost i jesam uradio. Ali, to je proslo.Sad je ovo samo pakovanje u celinu. Imam previs ideja, moracu da izaberem pravac. U svakom slucaju hvala za savete, uskoro ce biti nastavka.

Ali od 6.6. nisi nista postovao.

Kada - ce - biti - nastavak?

 

Izvini, samo se brinem da se nisi ubio u medjuvremenu... icon_uhoh.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ono sto je rekao Lestat samo 'svidja mi se' zameni sa 'glupo je'.

Lako je biti/pisati kao klošar. Ja još ni jednog poštenog gospodina nisam video ovde (na Snazi reči).

Način pisanja je poodavno prevazidjen, sada i pismene zadatke u srednjoj školi pišu tako... Nisi napravio ništa novo ni revolucionarno sinko, čak, moglo bi se reći  da se oslanjaš na već postojeći 'gotivan' šablon koji većina prihvata... Nisi loš, ali možda da malo odustaneš od tog stila? Makar probaj.

prihvaceno, a ne treba neka sposobnost jerbo je stil pisanja jako lagan, a poenta nije dovoljno zajebana pa da neutralise stil....

 

 

 

poput perioda od Pre, sada ravno, trideset godina kada je krenuo punk, pa su ti ljudi bili jako popularni (mislim striktno na muzicko lozenje na punk), a svaki idiot sa nepunih godinu dana gitare je mogao da svira tako....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...