Jump to content

Waterfall


SelfHandOfGod

Recommended Posts

Ulica je mokra zidovi zgrada sa strana vlazni.

Padala je kisa, ljudi jos uvek nisu otisli na posao.

Veoma je rano cini mi se oko 5 ujutru.

Na starom terenu za kosarku nema nikog.

Blatnjavi tragovi na tabli za basket su se slivali na mokri beton.

Borove iglice su me bockale jer sam sedeo na zemlji.

Par metara od mene spavao je neki dzukac.

Ljudi su polako poceli da izlaze iz zgrada.

Prvo je izasao debeli komsija i uzurbanim korakom krenuo prema drakstoru.

Zatim su prosla neka plava kola i svojom bukom pokvarila lep spoj ciste tisine i jedinstvenosti.

Dzukac se probudio, sapama je cistio lice i umorno se protezao...

Zatim je pogledavsi u mene zevnuo sto je prouzrokovalo moje zevanje...

Zamirisao je svez hleb. To je bio kombi koji nosi hleb po celom kraju...

Umorno sam krenuo prema mojoj zgradi, bila je hladna i mracna nisam hteo da palim svetlo sam sam se uvukao u svoju sobu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas, poznat mi je taj osecaj.

Uopste, ceo fazon: Sam kao pas... Jebi ga ...

Jedino mi nije sasvim jasno zasto naslov - Waterfall ...

Ono - haludza od "teske noci" pa si se istripovao ili ...

Mislim - delovalo ti kao vodopad ...

E da: u tvojim radovima ima puno aluzija na vodu (Tonemo, kisa u "Rastanak", Vodopad itd.) ...

Zasto ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lazhu te i dalje je blentavo.

 

Dochekano jutro. I? Ta paljevina da jednostavan stil docharava situaciju je dobro ishla Hemingveju i Bukovskom. Al` oni su ispisivali romane tako da to savtujem i tebi. Meni su isechci isechci bez metafora besmisleni...da si rekao da zgrade plachu imalo bi vishe smisla od 'mokrih zidova sa strana'.

 

Mada k`o sam ja da kenjam tebe bar kritikuju, ja taj poklon josh nisam dobio ni od koga.... icon_cry.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je od prethodnih ali mi se ne dopada previše.

Mislim da treba da poradiš na stilu, stilskim figurama (ko što neko reče gore) i pravopisu, ZA POČETAK.

Čini mi se da je sve nepovezano i da nema neki smisao i ideju...

Nemoj da shvatiš ovo kao neku zlonamernu kritiku... Kapiram da se cimaš i da pišeš te pesme non-stop ali ja stvarno ne vidim pomak u tvom izražavanju... Ili jednostavno ne znaš na pravi način da izraziš svoje emocije i zapažanja ili si netalentovan... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas, poznat mi je taj osecaj.

Uopste, ceo fazon: Sam kao pas... Jebi ga ...

Jedino mi nije sasvim jasno zasto naslov - Waterfall ...

Ono - haludza od "teske noci" pa si se istripovao ili ...

Mislim - delovalo ti kao vodopad ...

E da: u tvojim radovima ima puno aluzija na vodu (Tonemo, kisa u "Rastanak", Vodopad itd.) ...

Zasto ovo?

pa ono kad pada kisa ja dobijem najvecu inspiraciju...

 

 

@Natasha ne trudim se, tj ne pisem po ceo dan da bih sastavio pesmu...jednom u dve nedelje sednem i napisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jeste bolje od prethodnih ali opet nije dovoljno dobro

svidjaju mi se neka zapazanja

ali sam stil, ocaj

ne trudi se da kopiras nekog

i da, probaj da napises ovo u prozi

ne pokusavam da kopiram nikog, sta vise ne bih umeo jer ja sam procitao svega dve knjige u mom zivotu...dozivljaji toma sojera i jos neku cini mi se...

Edited by SelfHandOfGod

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve to veze ima...oces reci muzicar koji nema srednju muzicku ne moze biti muzicar, dosta sa tim ogranicenjima to najvise mrzim. Svi se prave kao kriticari i pesnici a niko nije ni blizu toga ovde, ne treba ti neki fax da bi bio pesnik ili pisac. Treba procitati nekoliko knjiga ali ne sad citavu biblioteku...

I opet nisam rekao da hocu da budem pesnik pisem to ovako jednom u dve tri nedelje kad sam smoren i sl. i ne smatram ih bilo kakvim delima...

 

 

 

 

no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima itekako veze. Za duhovnost covjek ne moze biti talentovan! Duhovnost se stice za zivota. A kako? Pa, jednostavno - obogacivanjem duha. A sta je to? Pa sigurno nije trcanje po parku i pisanje pjesama koje su plod inspiracije u besanoj noci.

 

Takodje ne mozes biti dobar muzicar ako ne znas note. Mozes biti talentovan, ali ces zavijek ostati osrednji gitaros ako ne znas note.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se prave kao kriticari i pesnici a niko nije ni blizu toga ovde, ne treba ti neki fax da bi bio pesnik ili pisac. Treba procitati nekoliko knjiga ali ne sad citavu biblioteku...

Ako budes razmisljao na ovaj nacin, neces ni sa 80 godina pisati bolje nego sada.

Pisanje ZAISTA podrazumeva veliko poznavanje materije o kojoj se pise.

Danas narocito jer bi svi da pisu a NE TREBA to da rade.

Procitaj samo "Ime ruze" ili cak "Da Vincijev kod" (ne ulazim u tematiku)

i vidi koju kolicinu ZNANJA ces naci kod autora.

E pa druze, to se stice citanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hiljadu mi bubnjeva Darkwooda, ova 'pesma' je sranje icon_smile.gif

 

haha shalu na stranu, to shto ti pishesh poezija ne moze da bude

zashto zaista ne probash da napishesh prichu? Lakshe je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas, poslednji put, ova tema je ciscena do sad nekih 3-4 puta i stvarno nemam vise namerau da to radim. Ili se drzite neke ARGUMENTOVANE kritike ili prestanite sa offtopicom.

 

I sada... Onaj deo koji ste svi cekali...

 

Ko prvi zajebe stvar na ovoj temi - warn 20% iiiiiiiiii

MOD PREVIEW POSTOVA 5 DANA.

 

You have been warned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif sad niko ne sme da kaze rec, a dobro laugh.gif

 

potrudicu se da sledece pesme budu kvalitetnije, doduse ovo nisu pesme ovo je sve smisljeno napamet kako god da ga okarakterisete.

 

 

hvala vam na kritikama i pohvalama, ako ih je bilo icon_wink.gif mislim na pohvale icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li si ti JD Seven ili SelfHandOfGod? Sta li je gluplje od duplog naloga...

 

Pesma? Ja ovde ne vidim pesmu, vidim samo pricicu, ako se tako moze nazvati, kojoj je posle svake recenice lupljen "Enter". Ne bih je nazvao ni pesmom u prozi.

Mesaju se prezent i perfekat, to uzasno kvari tok i ton citavog uratka. Slika koja je prikazana je "Eto.", a utisak je, kao sto se precesto desava, "Da, i sta s tim?". Gde je poenta, gde je obrt, bilo sta? Zasto bar slika nije malo jaca, da to nadomesti?

Pa jos nedostatak potrebne interpunkcije tu i tamo, cisto da zaseceri po vrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif sad niko ne sme da kaze rec, a dobro laugh.gif

 

potrudicu se da sledece pesme budu kvalitetnije, doduse ovo nisu pesme ovo je sve smisljeno napamet kako god da ga okarakterisete.

 

 

hvala vam na kritikama i pohvalama, ako ih je bilo icon_wink.gif mislim na pohvale icon_biggrin.gif

Joj kako si nas zajebao. Ajde odsetaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, mislim da se mora citati, i to sto vise...Jako je bitno da znas o cemu hoces da pises, a ne da lutas od teme do teme, u okviru jedne-jedinstvene, jer to nema mnogo smisla, osim ako nemas jako dobar osecaj za sistematizaciju...

Ne ulazim u kvalitet, o tome se ne da raspravljati, a da neko ne ostane uvredjen...U principu, suma-sumarum je da moras vise da citas, obogatis recnik, pa onda, tek, da krenes sa umnim radom...he, he!!!

 

Eto, ovo je moj, nadam se, konstruktivni savet...prilicno je dobronameran, tako ga i shvati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...