Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Схватиш да се веће груди углавном опуштају, да су порнићарке превара и схватиш да је још пре пет година требало да престанеш да се ложиш на сисе, а почнеш да се ложиш на дупе јербо се исто лакше одржава и теже опушта...

:):):):)

Zar treba 30 godina za takvu spoznaju? :):):)

 

 

I da, sa godinama zene gube sise, ali ih muskarci dobijaju :veseli:

 

 

@ blondie

Stvarno je cudan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):):)

Zar treba 30 godina za takvu spoznaju? :):):)

 

Мени је требало. :redface:  Живело дупе.

 

I da, sa godinama zene gube sise, ali ih muskarci dobijaju :veseli:

Истина, ох, судбо клета... :cry:

 

 

Иначе, мачор ми је болестан. Мислим да ће умрети. Напрасно су му зуби почели пропадати, не може да мјаукне као човек, а ветеринар и рекао да је нека инфекција грла у питању и да му да дајем антибиотике. Не једе данина, толико је мршав да га прстом можеш пробити. Никада више мачку нећу имати након овога. Не могу да се нервирам више...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, он споља (длака, очи, ово, оно) изгледа сасвим ОК, само неће да једе и не може да мјауче + има проблем са зубима. Ја се надам да ће му антибиотици помоћи. Он се, кукавац, увек био болешљив, стално му нешто фали. Гледам оне уличне мачке, бациш им парче 'леба, оне се отимају која ће да поједе. Овај мој једе искључиво месо (неће да погледа ништа сем тога), рибу, конзервирану храну. Храни се боље него ја и опет никако да буде 100% здрав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, он споља (длака, очи, ово, оно) изгледа сасвим ОК, само неће да једе и не може да мјауче + има проблем са зубима. Ја се надам да ће му антибиотици помоћи. Он се, кукавац, увек био болешљив, стално му нешто фали. Гледам оне уличне мачке, бациш им парче 'леба, оне се отимају која ће да поједе. Овај мој једе искључиво месо (неће да погледа ништа сем тога), рибу, конзервирану храну. Храни се боље него ја и опет никако да буде 100% здрав.

 

 

Ajoj, jadničak :(

Tako je meni uginuo mačorčić pre nekih desetak godina. Namučio se jadničak, mada ima i razlike u simptomima, moguće da će se tvoj i izvući.

Ovaj moj jadničak je bio mlad, i večito slabašan, osetljiv... :cry:

 

Ako ste na vreme počeli da ga lečite, biće tvom mačku ok :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije doJio kad se rodiJo ;)
Сигурно. Нашао сам га поред гробља (ту ми је стан, а ту стално доносе мачиће и кучиће још док су мали, па ако их неко узме, узме). Скоро су направили азил, али док та пракса не заживи, сви ће и даље остављати младунце овде... Кад сам га нашао, био је прилично велик и првих дана је јео само питу (ваљда кукавац наваикао на гробљу, знате и сами да сви доносе неке пите на гробље и остављају). Капирам да су га оставили док је био мали и он некако преживео.
Ajoj, jadničak :( Tako je meni uginuo mačorčić pre nekih desetak godina. Namučio se jadničak, mada ima i razlike u simptomima, moguće da će se tvoj i izvući.Ovaj moj jadničak je bio mlad, i večito slabašan, osetljiv... :cry: Ako ste na vreme počeli da ga lečite, biće tvom mačku ok :da:
ма одувек је болешљив, колико и како га хранимо требало би да има 10 килограма...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сигурно. Нашао сам га поред гробља (ту ми је стан, а ту стално доносе мачиће и кучиће још док су мали, па ако их неко узме, узме). Скоро су направили азил, али док та пракса не заживи, сви ће и даље остављати младунце овде... Кад сам га нашао, био је прилично велик и првих дана је јео само питу (ваљда кукавац наваикао на гробљу, знате и сами да сви доносе неке пите на гробље и остављају). Капирам да су га оставили док је био мали и он некако преживео.ма одувек је болешљив, колико и како га хранимо требало би да има 10 килограма...

 

 

Joj jadničak.

Tako je i taj moj mačkić uvek bio mršav, a bio je jako halapljiv. Ja imam običaj da mačke hranim kad god ih vidim :D tako da je i ovaj trebao da bude teškaš, ali nije to doživeo, umro je mlad.

Ali ovaj tvoj bi trebao da bude izdržljiv, jer je detinjstvo proveo tako, trebao bi da bude borac za život (ala serem), ali stvarno, kad se izvukao kao bebče šteta bi bila da sada tako propadne.

Vodi ga kod još nekog veterinara, za svaki slučaj :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ovaj tvoj bi trebao da bude izdržljiv, jer je detinjstvo proveo tako, trebao bi da bude borac za život (ala serem), ali stvarno, kad se izvukao kao bebče šteta bi bila da sada tako propadne.

Upravo :da:

A cudo je kako je preziveo ako je tako neotporan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo :da:

A cudo je kako je preziveo ako je tako neotporan...

ма ја ценим да је поред 'банице на гробљу узимао и по неку 'за покој души'. сва та брља коју доноси погана родбина му је омогућила да преброди то што су га родитељи оставили, а пратећи тему, проваљујем да је постао и јебач. толка несрећа му је донела харизму којом привлачи супротни пол. нешто као Били Боб Торнтон. ово из'ле'а к'о мачији хороскоп јебига.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Axe - Bedak... ali mozda macor i prezivi. Vazno da si konsultovao veterinara. Komsijin macor je bio na samrti pre pola godine ali je nekako ostao ziv - doduse, on je mator, krece se uzasno sporo i izgleda kao lesh u pokretu... Ali ziv je.

 

Btw, moze li nekako da mi objasni sta je rodovnik i zasto kosta 20 evra? Sta znaci kad kazu da je "pas sa papirima", jesu li ti papiri rodovnik ili ima jos nesto sto treba...? Fala na odgovoru unapred, ja sam nepismena sto se tih stvari tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Axe - Bedak... ali mozda macor i prezivi. Vazno da si konsultovao veterinara. Komsijin macor je bio na samrti pre pola godine ali je nekako ostao ziv - doduse, on je mator, krece se uzasno sporo i izgleda kao lesh u pokretu... Ali ziv je.Btw, moze li nekako da mi objasni sta je rodovnik i zasto kosta 20 evra? Sta znaci kad kazu da je "pas sa papirima", jesu li ti papiri rodovnik ili ima jos nesto sto treba...? Fala na odgovoru unapred, ja sam nepismena sto se tih stvari tice.
Да ли ће преживети знаћу за два дана, ако промјауче, биће ОК.КГБ теријер ће ти то лепше објаснити, али...Родовник (педигре) ти је псећа (или какве друге живуљке) "крштеница", доказ да је племенита соја и да су му родитељи некакви ЦАЦИБ, ЦАЦ, МАЦ, ШАЦ, БУЦ :)  шампиони, бла, бла. Укратко, што ти је пас племенитији то ће његово пород више вредети, преведено - ако је мушко, одеведеш га на туцање, ако оплоди женку, ти бираш једно штене од порода и још ти плате неколико стотина евра...
ма ја ценим да је поред 'банице на гробљу узимао и по неку 'за покој души'. сва та брља коју доноси погана родбина му је омогућила да преброди то што су га родитељи оставили, а пратећи тему, проваљујем да је постао и јебач. толка несрећа му је донела харизму којом привлачи супротни пол. нешто као Били Боб Торнтон. ово из'ле'а к'о мачији хороскоп јебига.
Да је јебач, јесте. Сваки му је месец фебруар, дешавало се да онемоћа, а мачке наваљују, па је често тражио помоћ и кукао да га пустимо унутра...Можда је и до буздована, једном сам видео кад га је исукао... респектабилно, мора се признати... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли ће преживети знаћу за два дана, ако промјауче, биће ОК.КГБ теријер ће ти то лепше објаснити, али...Родовник (педигре) ти је псећа (или какве друге живуљке) "крштеница", доказ да је племенита соја и да су му родитељи некакви ЦАЦИБ, ЦАЦ, МАЦ, ШАЦ, БУЦ :)  шампиони, бла, бла. Укратко, што ти је пас племенитији то ће његово пород више вредети, преведено - ако је мушко, одеведеш га на туцање, ако оплоди женку, ти бираш једно штене од порода и још ти плате неколико стотина евра...Да је јебач, јесте. Сваки му је месец фебруар, дешавало се да онемоћа, а мачке наваљују, па је често тражио помоћ и кукао да га пустимо унутра...Можда је и до буздована, једном сам видео кад га је исукао... респектабилно, мора се признати... :)

 

Razumem da je to vrsta krshtenice a da li je kuche plemenito ili nije, to mi je nebitno, bitno mi je da je dzukac funkcionalan - laje, hoda, skache, da ima emocije, da me voli makar malo, da mi ne umre za dva dana posle kupovine :) Takodje ne planiram da zaradjujem na njemu :) Ali fora je sto potpuno isto kuche kosta razlicito u zavisnosti od toga da li hocu rodovnik ili necu, rodovnik je 20 evra ekstra. Pa da li toliko kosta izrada tog papira ili sta vec... Ima tu nesto sto ja ne razumem... KGB terier, help!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasla sam sta je.

 

 

 

"- Rodovnike KUSCG, koji važe u pomenutim zemljama Evrope, može da dobije svaki punoletni vlasnik zdravog rasnog psa koji je prethodno postao naš član ili koji je član kluba, kinološkog društva ili saveza, naše članice - kaže Marinović. - Mi ne izdajemo nikakve “eksportne” rodovnike jer su naši pedigrei, štampani na posebnom papiru i tamo priznati i važeći, pošto smo mi punopravna članica EKC-a! Da bi odgajivač dobio naše evropske rodovnike, nije dovoljna samo potvrda o parenju pasa. Uz to potrebno je da naš nadzornik uzgoja, izvrši prijem legla kod odgajivača i konstatuje pravo stanje stvari. Štenad koja imaju određene morfološke greške, ili već u tom periodu od 7-8 nedelja života, nemaju one najtipičnije rasne odlike svoje pasmine, ne mogu, jednostavno, dobiti naše rodovnike! Naravno, uslov je i da se štenad tom prilikom obeleže vidljivim tetovir brojem ili inertnim mikročipom koji se prilikom izdavanja rodovnika unosi u rodovnu knjigu pedigre. Da ne bi bilo zabune, EKC najstrože zabranjuje preprodaju štenadi i pasa tako da ni mi, ukoliko svi prethodni uslovi budu zadovoljeni, trgovcima, ili bolje rečeno, preprodavcima pasa nećemo moći da izdamo naše rodovnike, jer takve osobe i ne mogu da postanu naši članovi.

 

Rodovnici KUSCG-a su, kako njen predsednik kaže, izrađeni po svetskim merilima. U zavisnosti od broja štenadi u leglu, cena našeg rodovnika je od 400 do 550 dinara po komadu a za autohtone rase samo 350 dinara. U odnosu na druge to je gotovo dvostruko jeftinije. Uz svaki rodovnik, KUSCG vlasniku psa izdaje besplatno Zdravstveno-eksterijerno-takmičarski karton koji ima istovetan serijski broj kao i rodovnik i on prati psa tokom celog njegovog života. Godišnja članarina za članice Unije (društva i klubove) je 2.000, a za pojedince 500, odnosno 300 dinara ako su članovi nacionalnih pasminskih klubova. Godišnja članarina za naše kinološke sudije je 1.200, a za nadzornike uzgoja samo 1.000 dinara."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ћу'де омладинац. Сиса је сиса. Питаћу те кад напуниш три банке. :)

 

Imas tri banke?????

 

сиџа сиџа, то зна свако дете

пропорционална је количини сала, у дупету тете

 

To mora da je neka narodna umotvorina!!! Ali uglavnom ja nisam cuo do sada za nju!!! Ili je mozda jos jedna mudrost?

 

:):):):)

Zar treba 30 godina za takvu spoznaju? :):):)

I da, sa godinama zene gube sise, ali ih muskarci dobijaju :veseli:

@ blondie

Stvarno je cudan :(

 

Da dobijakju ih ali ne svi, dok sve zene imaju problema sa opustanjem...

 

Мени је требало. :redface: Живело дупе.

Истина, ох, судбо клета... :cry:

Иначе, мачор ми је болестан. Мислим да ће умрети. Напрасно су му зуби почели пропадати, не може да мјаукне као човек, а ветеринар и рекао да је нека инфекција грла у питању и да му да дајем антибиотике. Не једе данина, толико је мршав да га прстом можеш пробити. Никада више мачку нећу имати након овога. Не могу да се нервирам више...

 

Steta za tvog macka!!! Ali mislim da to nije razlog da napustis sve i da se ne posvetis nekoj novj zivotinji ima toliko nepravde u svetu da ako mozes i imas nacina da cuvas bilo koju to treba i da uradis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas tri banke?????

31 (годину, не банку :) )

 

Steta za tvog macka!!! Ali mislim da to nije razlog da napustis sve i da se ne posvetis nekoj novj zivotinji ima toliko nepravde u svetu da ako mozes i imas nacina da cuvas bilo koju to treba i da uradis...

Преживеће изгледа.

Наравно, наравно, нова, али под другачијим условима. Имао сам неколико стресних ситуација због разних мачора (да, да, увек мушко, не жеим да ми дроље доносе којечију копилад у стан :) ), тровали их, ово, оно, хтео да сломим руку комшиници. Не треба ми то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, pa, imam josh jednu machku sada. danas mjauche neshto ne znam odakle... i tako, pogledam gore ono machence na drvetu. ne moze da sidje.

ostalo je istorija. ja ga spustim, on se ne odvaja od mene, nema mu mame, neki psi se motaju okolo i trche k njemu zlokobno ga gledajuci.. i tako je doshao kod mene.

siv sa belim shapama, ne znam josh dal je mushko ili zensko (ako je mushko zvace se Alfred)

Marko ga je prvo davio, sad se skrstio malo, i jeo je i dobio proitv glista i buva, i sad kunta jadan ispod sekretara, prepadnut je od marka i istovremeno premoren :)

 

tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, pa, imam josh jednu machku sada. danas mjauche neshto ne znam odakle... i tako, pogledam gore ono machence na drvetu. ne moze da sidje.

ostalo je istorija. ja ga spustim, on se ne odvaja od mene, nema mu mame, neki psi se motaju okolo i trche k njemu zlokobno ga gledajuci.. i tako je doshao kod mene.

siv sa belim shapama, ne znam josh dal je mushko ili zensko (ako je mushko zvace se Alfred)

Marko ga je prvo davio, sad se skrstio malo, i jeo je i dobio proitv glista i buva, i sad kunta jadan ispod sekretara, prepadnut je od marka i istovremeno premoren :)

 

tako...

 

Кул! Глупан је коначно добио Тупана. :)

 

Шта против бува?

Edited by Аксеанoсилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

frontlajn...

Тако се зове препарат или шта, не капирам? Нисам знао да (можда) постоји нешто против бува, а да се даје перорално. Ако си га само запрашила, онда је то друга прича...

 

ovaj nije Tupan nego Smota (nije umeo da sidje sa drveta)

Мачке су пичке, пре ће блејати два дана на нечему и мјаукати него што ће покушати да сиђу. Плаше се, нема то везе са способношћу (умешношћу).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...