Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

MAzao sam dobro ali ne znam zasto je to crvenilo pozutelo,to mi nije bilo jasno,inace prvo sam stavljao jekoderm kako mi on rece pa sam posle mazao hidrociklin posto se crvenilo nije povuklo,inace u nekim savetima sam procitao da prvih nekoliko dana treba hidrociklin da se maze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno ne ista,to ti dodje kao da vracas isti zavoj na ranu posle svakog previjanja.kapiram,sad se imalo para,posle ko zna kad,lik ti dao dobru ponudu itd...imam i ja jednu ljetnju,zato mi te zao,znam kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

at Bruce:

 

Folija se ne vraća, u pravu si. Treba samo da ispiraš tattoo bebi sapunom i mažeš redovno pantenol mašću. Ne mogu da vjerujem u tvrdnju da ti je pantenol suv, jer su njegove primarne funkcije - hidriranje i regeneracija. Nemoj na svoju ruku!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi na svoju ruku nego gde god da ides drugacije pise,negde pise prva 3 dana hidrociklin posle jekoderm ili pantenol,negde pise odmah pantenol,negde kaze treba drzati foliju 24H,negde 3-4 sata i ne stavljati opet,pa sve to zbunjuje da ne znas sta zapravo da radim,ja sam radio kako mi je covek rekao i imao sam crvenilo koje nije htelo da se povuce zato sam i uzeo hidrociklin,njega sam mazao na prvu tetovazu i nisam imao problema sa crvenilom,e sad da ne znam zasto ovo zutilo odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumijem zašto bi neko držao foliju na ranu kad joj je potrebna oksidacija da bi se zaliječila. Nisam zaista ulazila u problematiku folije, ali kapiram da je ona tu samo dok dođeš do kuće, da bi te zaštitila od spoljašnjih (potencijalno rizičnih) faktora.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: ne kapiram ni ja, a cula sam da ljudi to nose non stop, po mesec-dva jer su im tako rekli :confused: Mada ako je na nezgodnom mestu, ispod odece, ti prakticno osim ako si go moras necim da zastitis i opet si 90% vremena pod folijom sto nije dobro za zarastanje. Hm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam bio u tatto salon kaze mi lik da je sve u redu,to je normalno ako je pod vecim pritiskom da se desi,inace lik je totalno opusten i kako mi je pricao dok me je tetovirao skapirao sam ga da je skoro sve do majstora i alata,a da odrzavanje ne moze da ima neki preveliki znacaj na to kakva ce tetovaza biti,maze se da se ne bi stvorila krasta koja bi ti recimo skinula deo mastila sto bi moglo naknadno da se popravi,jedino to sto bi trebalo suncanje da izbegavati da ne izbledi i to mu dodje to,ostalo je mera predustroznosti i budzenje price...

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: ne kapiram ni ja, a cula sam da ljudi to nose non stop, po mesec-dva jer su im tako rekli :confused: Mada ako je na nezgodnom mestu, ispod odece, ti prakticno osim ako si go moras necim da zastitis i opet si 90% vremena pod folijom sto nije dobro za zarastanje. Hm!

 

Znam i ja za te slučajeve, ne lično doduše, ali sam čula. Nije mi baš najjasnije, ali bih se u tom slučaju (da mi je rečeno da držim foliju duže od 24h) raspitala kod nekog doktora šta i kako. Logički posmatrano, to nikako ne ide u prilog zarastanju, naprotiv... Čudno.

 

sad sam bio u tatto salon kaze mi lik da je sve u redu,to je normalno ako je pod vecim pritiskom da se desi,inace lik je totalno opusten i kako mi je pricao dok me je tetovirao skapirao sam ga da je skoro sve do majstora i alata,a da odrzavanje ne moze da ima neki preveliki znacaj na to kakva ce tetovaza biti,maze se da se ne bi stvorila krasta koja bi ti recimo skinula deo mastila sto bi moglo naknadno da se popravi,jedino to sto bi trebalo suncanje da izbegavati da ne izbledi i to mu dodje to,ostalo je mera predustroznosti i budzenje price...

 

Što će reći da ne mažeš kožu nakon tetoviranja, rana bi duže bila otvorena, podložna infekcijama, samim tim bi i proces zarastanja bio duži, ko zna kakva bi krasta u tom slučaju bila i da li bi se to u dogledno vrijeme moglo popraviti (živa rana!). Dakle, naravno da je do majstora dobar dio posla, ali i tetovirani daje veliki značaj!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...