Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

to shto andja ima i jeste sak yant budistichka tetovazha.

 

e sad vidite taj maorski stil kako je prost, samo jedna boja bez senchenja. i ne mora jedna boja, poshto bi radio crtezh a ne neku sharu, al bude tako prosto, da ne izgleda kao umetnichko delo na platnu sa mnogo senchenja i nijansi i shta ti ja znam; pa bih tako radio nogavicu u nekom prirodnom fazonu kao shto se pominje u onom citatu da su stari sloveni imali rukave.. samo nigde nemogu da nadjem nishta tako kako sam zamislio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, moraš da nađeš nekoga ko ume da crta, pa da zajedno sednete i napravite to. To je najbolje rešenje, a i brže od traženja motiva i naknadnog prepravljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to shto andja ima i jeste sak yant budistichka tetovazha.

 

e sad vidite taj maorski stil kako je prost, samo jedna boja bez senchenja. i ne mora jedna boja, poshto bi radio crtezh a ne neku sharu, al bude tako prosto, da ne izgleda kao umetnichko delo na platnu sa mnogo senchenja i nijansi i shta ti ja znam; pa bih tako radio nogavicu u nekom prirodnom fazonu kao shto se pominje u onom citatu da su stari sloveni imali rukave.. samo nigde nemogu da nadjem nishta tako kako sam zamislio..

 

Nisam shvatila šta je prirodan fazon - motiv iz prirode ili šta...

 

Znaš kako, mislim da ima ljudi koji odu kod tattoo majstora sa idejom "ja bi nešto"... Ja sam nabacala u fotoshop file kako sam zamislila neki okvir...

Do sada nemam jednu zamerku na Ivana iz ns od prvog upita do crteža koji je uradio. Naravno najbitiji deo posla predstoji, ali ok sam, imam poverenja..

 

 

Da, to sam htela, nešto mislim da nije loše napraviti koleciju (ne 50 :haha: ali tipa 3-5) slika koje ti se svidjaju što se tiče dizajna/pozicije/motiva, pa sa tim otići?

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam shvatila šta je prirodan fazon - motiv iz prirode ili šta...

 

ono shto sam ja zamislio da odradim kao nogavicu mozhe otprilike da se opishe kao neka shara koja izgleda kao drvo/ grana/ loza. isto kao shto je ovaj arapin opisao tetovazhe starih rusa

 

"Ahmad ibn Fadlan also wrote of his encounter with the Scandinavian Rus' tribe in the early 10th century, describing them as tattooed from "fingernails to neck" with dark blue "tree patterns" and other "figures"."

 

najblizhe onome shto sam ja nekako otprilike zamislio sam nashao ovo:

 

vines.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak je emo ovaj sliv :)

 

Ja moju zalepila... nije obojena, work in progress.

Zanimljiv mi je bio protok vremena, oko 3h a prošlo mi je ko pola sata. Zadremala u jednom momentu (mislim se sad ako se probudim sa zvezdom na čelu...).

Jako lepo je uradio Ivan (NS), još kad se oboji biće ono - vrhstra..

 

Aj okačim neku fotku kad se sljuštim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tamo negde na prolece radio moj chest peace, pune grudi onako lepo, i prezadovoljan sam, obozavam je, kod Kapetan Nema sam radio, meni uz Ivana jedan od top pet kod nas, u stvari ni kod koga drugog nista ne bi ni radio, ako pricamo o Srbiji.

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je bio zauzet ili nesto, Posto koliko ja znam on skoro nikad ne odbija, osim ako nisu neki usrani tribali. Mada ni tad nece, ali ko zna, ko zna. U svakom slucaju, Nemo, Ivan i ovaj decko Bojan isto iz novog sada. Bas dobro rade, savremeno, odlicno crtaju sto je ono najvaznije, i imaju skolu iza sebe.

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije odbio, samo response time mi je bilo malo... off .. meni je korektno da kažeš da nećeš da radiš nešto, niti bih se uvredila da me je odbio, ovo je bilo nešto sve odgovor za mesec dana pa nepotpun. Malo mi došlo neprofesionalno pa sam ga batalila.

 

Zapravo, strašno je bitna dobra komunikacija, jebi ga, da imam poverenja u lika koji mi stavlja nešto trajno na kožu. Zato kažem da na Ivana nemam jednu primedbu, shvata osnovnu stvar da je mušterija uvek u pravu i ima strpljenja da uradi kako ti želiš. Mislim pritom da ni ja nisam laka, ono ko zna kakvih ima ali brate, prva je pa još nije ni prča, ima je..

 

A radela sam rogove od ovna... sad ide ceo život objašnjavanja da nisam ovan u horoskopu. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zato što nisam ovan. :haha:

 

Ima neku pozadinu, pusti.. šta me pitaš zašto.

A jeste, donja ledja su. Kompromis umesto donjeg stomaka, ipak ću postati maaaajka kad tad.

 

Inače, zanimljiva činjenica je da po USA anesteziolozi su podeljeni- neki hoće a neki neće da daju epiduralnu preko tetovaže. Neki zasecaju mesto pre uboda, ali niko ne zna da li to pomaže ili ne. Zapravo niko ne zna koje su moguće posledice... da ne unesu boju iglom u epiduralni prostor.

Za žene nešto o čemu treba razmišljati.

 

Takodje zanimljiva činjenica: 25% populacije je tetovirano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...