Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ljudi, koliko cesto radite trbusnjake i ledjnjake? ja sam cuo da trbusnjaci mogu da se rade skoro svaki dan u nedelji, paralelno sa ostalim misicnim grupama, uz 1 dan pauze nedeljno. Jel to istina? ja bi na to dodao i lednjake, po 3 serije do otkaza, razlicite vrste cisto da se ne smorim i da ne bude stalno ista vezba. Kako vam to zvuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo prenosim sta kazu za sastav. Ako neko hoce da sam sebi pravi koktel ima kul tekst - http://www.exyu-fitn...agorevaci-sala/

Extra link , ona supstanca garanamin , tj DMAA sadrzi izmedju ostalog onaj gore sagorevac , a ta supstanca mozda bude zabranjena kao i efedrin ...

Elem ja pre treninga zeleni ili crni caj , ponekad kafa , plus mozda od raspolozenja tabletica kofeina od 100-200mg .

 

Ljudi, koliko cesto radite trbusnjake i ledjnjake? ja sam cuo da trbusnjaci mogu da se rade skoro svaki dan u nedelji, paralelno sa ostalim misicnim grupama, uz 1 dan pauze nedeljno. Jel to istina? ja bi na to dodao i lednjake, po 3 serije do otkaza, razlicite vrste cisto da se ne smorim i da ne bude stalno ista vezba. Kako vam to zvuci?

Ja radim max 2,3 puta nedeljno , i tu ima polemike , neki kazu da ih treba tretirati kao i svaki misic , znaci , 1-2 nedeljno max , a neko kaze da ih treba raditi svaki dan (oldschool) u sustini , 2 puta nedeljno neces pogresiti ,vaznije je ukloniti salo sa trbuha pa ce se trbusnjaci videti ,ja nisam kompetentan bolje nek savet daju oni kojima se vide plocice :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cepam trbushnjake 3 puta nedeljno...ali ih izgorim na treningu...sa dan pauze ih radi dosta iskusnijih likova sto sam se raspitivao...moraju da se ishipertrofiraju, ali sto kaze hail metal bitnija je kuhinja i kardio za trbusnjake...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa fala na odgovorima, onda imam plan kojeg cu da se drzim. Trenutno ih radim 3 puta nedeljno po 3 serije do otkaza, dve serije isti tip a treci promenim, svaki od tih dana druge 2 vezbe, ili nekad i tri razlicita tipa.

 

Mislio sam mozda da ima smisla da povecam na 4 ili cak 5 puta nedeljno al posle vasih odgovora odlucio sam da necu to raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има ли смисла у рађењу огромних серија трбушњака (2х200 или једна од 350-400) или је то претеривање које не доноси неке значајне резултате?

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto kao i kod drugih grupa mišića, nije isto raditi dugu seriju sa malim opterećenjem i kraću sa većim opterećenjem

dugom serijom mislim da će pre postići definisaniji, ravniji stomak a povećanjem opterećenja teži povećanju mišićne mase...

ista paralela bi trebalo da važi i za vežbanje svakodnevno vs ređi, teži treninzi sa dužim pauzama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Taman posla da stalno radi sa povećavanjem opterećenja, nisam to naglasio. Treba razbiti naviku, iznenaditi telo, zbog toga je važno imati varijacije.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има ли смисла у рађењу огромних серија трбушњака (2х200 или једна од 350-400) или је то претеривање које не доноси неке значајне резултате?

Ronaldo lazni uradi pred svaki trening 1500 pa ti slusaj Gruov drugi album, zvani Gru Dva.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja raditi...ako si postao tako dobar na vezbi da mozesh toliko mnogo u seriji - menjaj vezbu...probaj sa trbushnjacima na vratilu, ili na razboju...znachi uhvatish se na vratilo rukama kao za zgib i podizesh noge, ili na razboju se podignes kao za propadanja (dips) i podizesh noge isto....gledaj da se ne klatish, vec da si stabilan, i gledaj da su ti trbushnjaci u konstantnoj kontrakciji koju pojachavash i gornjem polozaju nogu...

 

dobra vezba su i takozvani "brisachi"...uhvatish se na vratilu i podignesh noge da ti tabani predju shipku na gore...i onda osa nogama i donjim delom tela oponashash brisache na autu...nacu klip na yt pa cu okachiti ovde...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не радим ја то. И нисте ми одговорили на питање, него сте кренули неку своју причу.

Treba razbiti naviku, iznenaditi telo, zbog toga je važno imati varijacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Резултата има, тешко да се могу изградити већи мишићи од ових који тренутно постоје, тако да навика није резултирала стагнирањем, али ме занима да ли је исто могло да се постигне мањим серијама, тј. да ли је у питању чисто иживљавање, исто као и подизање тегова од 3кг по 2000 пута.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има ли смисла у рађењу огромних серија трбушњака (2х200 или једна од 350-400) или је то претеривање које не доноси неке значајне резултате?

 

http://boldanddeterm...orkout-routine/

Ovaj crnac je navodno svako jutro na prazan stomak radio 1000 trbusnjaka , i eto rezultata , navodno nije koristio steroide , jedini na Olimpiji , dnevno jeo 2kg konjskog mesa .

 

 

 

Uglavnom saglasan sam sa odgovorima koje si dobio od drugih clanova , samo se postavlja pitanje sta je cilj nekome ko radi toliko trbusnjaka . Ako je za neku borilacku vestinu ima smisla , izdrzljivost , za bodibilding verovatno je bolje raditi serija sa manjim brojem ponavljanja a vecim opterecenjem i vise odmora za stomak , ipak trbusnjaci radi i kod zgibova, mrtvog dizanja , cucanjeva ... treba malo i odmarati ...

 

dugom serijom mislim da će pre postići definisaniji,

 

Pa ne znam , to je mislim jos jedan od mitova , do duse ima smisla jer duge serije vise kalorija trose . misici ce postati definisaniji samo ako smanjis telesnu mast , a za to je efikasniji kardio

ali slazem se da treba menjati treninga , nekad velike tezine malo ponavljanja , nekad obrnuto , super serije ili drop serije ....

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...