Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Max je imao harizmu u pocetku, ne vidim nista harizmaticno u njegovom ponasanju od Roots na ovamo, vise je prepoznatljiv, svi ga znaju, koju god vrstu metala da slusaju...

Ali kada su se pojavili nakon Beneath The Remains, verovatno ih je neko slusao i pre, ja nisam, sva cetvorica su bili vrlo harizmaticni i prepoznatljivi, imali su nesto, ko se seca tog perioda zna o cemu pricam...

Meni su oni mnogo vise eklekticni, nego genericni (kad se vec gadjamo kriticarskim terminima :) ).

Max je sampion sveta u eklekticnosti :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo mi dosadno pa sam sastavio kompilaciju (po meni) najboljih pesama benda nakon 'roots' albuma..

kompilacija sadrzi po 4 pesme sa albuma: 'against', 'nation', 'roorback', 'dante XXI' i 'a-lex'.

 

evo i linka:

 

:rockdevil:SEPULTURA - 1998 - 2009 :rockdevil:

 

fk2zqv.jpg

 

cheerz! :pivopije:

 

'ajmo. upoznavanje 'nove' sepulture, spremanje za koncert.. :pivopije::twisted::rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tower: ako chaos a.d. u to vreme nije bio originalan, ne znam shta je...

 

a farisa ne kapiram. pljuje, pljuje, pljuje, kad odjednom nova sepultura do jaja, derrick na avataru. kapiram da mu se svidelo, ali shto je pljuvao sve do ove stranice (a i na ovoj).

vidim na last.fm-u da se dao na slushanje novijih stvari (od '98. ka ovamo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max je imao harizmu u pocetku, ne vidim nista harizmaticno u njegovom ponasanju od Roots na ovamo, vise je prepoznatljiv, svi ga znaju, koju god vrstu metala da slusaju...

 

Ti samo ponavljas vlastite navode. Pa prepoznatljive je od Rootsa na ovamo upravo zbog te karizme koju je imao od Beneath do Rootsa.

A novu Sepulturu sam slusao 3x sve..i sve su pjesme ugl.iste, bas kako je Tower rekao.

Edit: SKULKRAŠER :D

Uleti mi u post..

a Derrick je na avataru radi ismijavanja :)

a pljujem ja i sad, samo ono nekoliko pjesama sto mi je bernad napisao...iole mogu slusat...a dao sam se u slusanje, da ne pljujem "bez osnove"..mada je imam.

Edited by F4R15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za F4R15: naravno da ponavljam vlastite navode, ne menjam ih na svaka pola sata, niti sam u stanju izmisliti svaki dan neki novi...

Ovo je relativno "brzinska" diskusija, nema puno detaljisanja...

Sada sam pogledao koliko imas godina i uz sve postovanje prema tebi, sad mi je jasno zasto su ti pojedini stavovi nejasni,

doslovno ne razumem sta si hteo da kazes...ali za tebe ima vremena...super je sto uopste pokusavas da slusas nesto takvo u tim godinama...Sepultura odavno nije "aktuelan" bend i uglavnom starija ekipa se trudi da ih jos prati...Poznajem samo dvojicu tvojih godina koji ih slusaju...

Nije Max prepoznatljiv zbog harizme, vec zbog onoga sto je radio u Sepulture, harizma je netragom nestala jos negde u vreme Chaos. A.D., ako cemo bas strogo...

Max ima vrlo prepoznatljiv glas, sistem kako pise rifove i na njih lepi strofe, a narocito refrene i to je to...

Nije puno ostalo od njega kao autora...

Ovo sada je teranje mrtvog konja :)

ali ajd, neko kupuje te diskove i ide na koncerte, znaci da im se svidja, meni je to ok.

Isao sam na Soulfly u Beogradu dva puta, to je bolje nego album (e, za ovo znam sigurno da sam najmanje tri puta napisao :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovo ovde tema za podrsku sepulturi,vec za iznosenje sopstvenog stava o njima...

 

Tako je. Ali nije ni tema za istovarivanje tipa "Sepultura je golo govno", "Ono nije muzika" i sl. pa sam morao da uzvratim zbog balansa. :( Tako i treba bar dok se ne nauci razlikovati sta je cinjenica a sta licno misljenje koje si pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...