Jump to content

Indexi


Wise Owl

Recommended Posts

Pazljivo sam pretrazila forum i ne mogu da verujem da na postoji tema posvecena grupi INDEXI, jednoj od najboljih Ex Yu rock grupa svih vremena!!!!!!!!!

 

Grupu je davne 1962. osnovala grupa studenata, a sedamdesetih su harali svetskim TOP listama pesmom Plima.

Specificna atmosfera, vrhunsko izvodjenje i vanvremenski vokal Davorina Popovica - Pimpeka...

Pretece progresivnog zvuka na nasim prostorima... Sta jos reci.

I dan danas mi krene suza i pretrnem uz Bacila je sve niz rijeku ili fenomenalnu obradu sevdalinke Snijeg pade na behar na voce ...

 

19. juna 2001., u Sarajevu je preminuo Davorin Popović, nepunu godinu pre proslave 40 godina rada Indexa.

RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ко није чуо за Индексе и ко их није чуо ...

Ма, како је могуће да неко није чуо за њих!

Причао ми је матори да су они и Про-Арте били врх те "интелигентне" музике ...

Свакако били ултра-популарни у своје време па и у једном делу деведесетих кад је "Бацила је ..." био један од баш великих хитова, поново ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

U BiH je ustanovljena godisnja nagrada Davorin, koja se dodeljuje najuspesnijim muzicarima. :da: Na prvu godisnjicu Popoviceve smrti, muzicka produkcija RTV BiH objavila je CD singl "Pjesma za Davora", koju je napisao Zlatan Fazlic Fazla, a uz njega su pevali Dado Topic, Aki Rahimovski i Tifa.

 

Btw, Bodo Kovacevic je umro 22. marta 2004. godine. Bubnjar Djordje Kisic je umro 25. novembra 2005. godine, a prvi bubnjar grupe Nedo Hadzihasanovic 3. februara 2006. godine. :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su Indexi.....Bacila je sve niz rijeku je kult......Crvena jabuka je svirala to i Zute dunje i Sanjam na svom koncertu u BG-u....

 

takodje i Predaj Se Srce te dve najvishe me pogadjaju

aha....+ "Sanjam" obavezno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sam ja neko i pokazi mi dan su mi omiljene njihove pjesme ja mislim

 

Pretece progresivnog zvuka na nasim prostorima... Sta jos reci.

i nisu preteca nego pioniri i proponenti jugo proga, nego sta!

 

btw toliko je besmisleno reci 'dobri su indeksi', taj bend je jebena planina tu nema diskusije, drugo reci 'svidjaju mi se' ili tako nesto; znam masu matorih rokera koji ne vole indekse jos iz onog vremena jer, ono, bili su pomalo sminkerski bend i imali su tu mudroseratorsko intelektualno/moralisucu furku koja je bila odbojna tvrdokornijim rokerima, ali nikad nisam cuo da neko osporava njihov kvalitet i znacaj

 

jos je besmislenije naglasavati to da je crvena jabuka(al pazi molim te, gdje njih nadje) svirala njihove pjesme na nekom koncertu, kakve to veze ima, pa indeksi su temelj jugoslovenskog rokenrola(dobro, nisu jedini, naravno), svi su bendovi i muzicari njih slusali i svirali

ispada kao da stavljas u isti kos njih i crvenu jabuku, dobro, ja ne mogu da smislim cj pa malo pretjerujem, ali kapiras valjda o kakvoj se razlici radi

vjerovatno je bilo neko tesko skrnavljenje :)

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako su su dosta učinili za shvatanje značaja ХОТЕЛ ВЕЈВА. S obzirom gdje smo i šta smo.

 

Bila mi je dobra zajebancija oko ove nagrade, zove se Davorin a u obliku je... Pimpeka.

Ipak, jedan čovjek i jedna žena na peronu sreće stoje još.

 

"Bacila je sve niz rijeku" je definitivno hit #1 što se tiče ćevapdžinica širom svijeta. Sva sreća pa sam naviknut da jedem i u najtežim uslovima.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, ako imas nekih problema mene slobodno zaobidji sa takvim glupostima....

 

@besmisleno je reci dobri su Indexi....sta je tu besmisleno molim te!? dobar,kvalitetan bend pre svega zbog svog velikog znacaja i uticaja na neke kasnije bendove, fin zvuk, par hitova i to je to....sta treba da se kaze.....spektakularno!? fantazija!? ako je tebi tako lepo je to al mojne meni nabijati taj stav....glupo je

 

@jos je besmislenije naglasavati to da je crvena jabuka(al pazi molim te, gdje njih nadje) svirala njihove pjesme na nekom koncertu

 

izvini molim te esencijo mudrosti na mom besmislenom komentaru na ovom preozbiljnom forumu....

 

znaci Crvena jabuka je kao i Indexi iz Sarajeva i uz njih i jos recimo Bijelo dugme, Zabranjeno pusenje i Divlje jagode najveci bend iz tog grada a to sto ih ti ne volis to je tvoj problem i meni naravno ne pada na pamet da to komentarisem.....a koncert je bio pre 2 meseca u Beogradu pa eto zato pomenuh jer je eto aktuelno....i nije bilo skrnavljenje....

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 years later...

Koji je jam bio na Snijeg pade na begar na voće na tom koncertu 2008. godine u SC-u :D

 

!!?!!

 

Mislim da tu pesmu nisu ni svirali 2008 , verovatno da nisi ni bio tada u SC-u., a ko god pamti Indexe po pesmi zute dunje ili ovoj koju si naveo , on ni ne zna ko su Indexi.

Meni smetaju te njihove 2-3 pesme koje imaju taj etno-kafanski zvuk , Indexi su prvi poceli da komponuju svoje stvari u ex-Yu, a za mene ce

oni uvek biti broj jedan u ex-YU ,i pioniri su Prog/Pcychodelic rock-a u Yu.

Edited by Spaskerock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wut? To je ona jubilarna svirka, Dado Topić je pevao na toj stvari, a učestvovalo je dosta pevača. Ognjen Radivojević, Goran Karan, itd.

 

Dado Topic je tada otpevao na kraju Jedan Cocjek i jedna zena , a ovu pesmu koju si ti naveo ne znam ni da postoji.

Sa druge strane , kada ce Crni Biseri , Siluete ili Vlada Jet bend da naprave nesto ovako i da imaju goste kao sto je Dado , Aki, Tifa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...