Jump to content

Shta Je To


Bejbe Kompajler

Recommended Posts

ШТА ЈЕ ТО

 

 

Сама сам... Све се уротило против мене. Чак и Ти... Шетам се сама. Нада мном су суморни, црни облаци који Божје сузе пролива по, већ блатњавој, земљи. Хладно је... Можда баш овде, у блату, на овој хладноћи умремо... Ја и моја љубав према Tеби. Свеједно ми је... Све ми је свеједно кад Tе нема. Када ниси поред мене...

Људи се склањају са кише и зачуђено ме гледају како сама тумарам улицама... Без циља...

Као да осећају моју бол, њихови погледи ме подсећају на Tебе...

Где год да погледам, некако видим

Тебе... Твоје се лице оцртава у облацима, барама на улици. Чини ми се да сви ходају као Tи, да на исти, тајанствени начин пале цигарету и гледају свуда само не у мене... Могу видети Tвоје очи. Понекад, када ме удостојиш и окрзнеш ме погледом, чини ми се да су тако топле, пуне љубави. Онда се нагло промене... Из њих почну да севају муње и да извире мржња или изгледаш као да мог постојања Ниси ни свестан. Као да ме нема. А можда би тако било и боље... Једно време ми се чини да баш те Tвоје очи лутају кроз простор и време и траже мене. Када Tе тада погледам помислим да си ме тражио и тражио... Сада си ме коначно нашао па си се јавио. У неком другом тренутку, пак,

Из тих очију бије незаинтересованост. Али, не према свима... Остали су Tи занимљиви, ја не постојим. Са осталима ћаскаш, шалиш се, мене погледаш и не јавиш ми се...

Понекад помислим како сам баш ЈА

Особа која Tи је потребна. То је онда када ми се јавиш, осмехнеш се или ме, случајно, у пролазу додирнеш...

Али, онда дођу они дани...

Тада ми се јављаш онако, ради реда. Да помислим да не заслужујем Tвоју пажњу ни поштовање... Помислим и... Заправо, не знам шта!

Не знам шта да мислим... У Tеби видим дволичну особу. Али особу која је једина успела да освоји моје срце. Особу која је натерала моје тело да задрхти кад год је угледам...

Киша полако престаје. Облаци су све бељи и бељи... Твој лик у барама се смирио. Повремено, пред налетом ветра задрхти. Избија сунце... Његови зраци ме подсећају на варнице које су избијале из Tвојих очију оне ноћи када смо се упознали. И ти зраци су јаснији. Све је јасније.

Само... Није јасније шта је то...

Шта је то што осећаш према мени?

И да ли ће ми то икада постати јасно?!

 

 

 

 

 

 

 

budite blagi u kritikama... owa pesma mi mnogo znachi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Devojcica, devojcica koja se zaljubila, devojcica koja pocinje da oseca svoje telo, devojcica koja ne zna sta ce sa njim, devojcica na svome putu da postane zena ...

Neka ne bude zrtve po svaku cenu.

Ni jedna kisa ne traje vecno, iza nje ce uvek biti Sunca ali nemoj otici u grob ili podrum kada ga vidis: blistavim, jasnim i toplim.

Nadaj se Suncu i ocekuj ga jer ce se sve sto zelis da vidis jasnije raspoznati po svetlu nego po tami, na crnom se crno ne vidi, draga moja.

Slusaj sebe i svoje srce jer to je Put, svaki savet da napustis sopstveno srce nije dobar, neka ti ne kazu da ne volis to sto volis ali ne prodaj to sto imas, neka te neko zasluzi i ti budi toga dostojna.

Pesma kao pesma je, bojim se, osrednja ali cenim hrabrost da je predstavis.

To, zbilja, pozdravljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hwala, konachno neki rechitiji komentar...

Gavrosauruse, znam da je pesma "osrednja", ali mi mnogo znachi, jer je prva u nizu... Ljubaw je proshla, kako god.

Srce sam poslushala, ali nije bilo od pomoci...

Anyway, sawrsheno dobro si procenio "situaciju"... bravo i hwala, josh jednom!! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma icon_confused.gif pa meni bas ne lici na pesmu, ali (da ne budem gruba) pazi sad ovako....

Nemoj se ustezati da na siroviji nacin opises ono sto osecas, izbegavaj klise, izbegavaj da ublicis i ukrotis svoj duh u vec provaljenim frazama....

Kroz ceo tekst si nekako sputana.... kao da bi eksplodirala, da mozes... ne znam cega se bojis.... imam osecaj da mozes mnogo bolje icon_wink.gif

 

...pusti osecanja da slikaju reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma icon_confused.gif  pa meni bas ne lici na pesmu

Moja greska, izvinjavam se ...

Navikao sam na poeziju pa ...

Naravno da nije pesma ili bar ne deluje da je to trebala da bude ...

 

Doduse u naslovu i stoji da je pesma ...

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Свеједно ми је... Све ми је свеједно кад Tе нема. Када ниси поред мене..."

 

Pa na primer:

Sve mi je svejedno

....sve mi je jedno kada te nema...

 

....klasicna laz kojom gradis paravan oko sebe, poricanjem govoris ustvari koliko ti NIJE SVEJEDNO....

 

 

....ne mogu dublje da komentarisem ovaj tekst, ima puno toga sto bih izmenila a to traje icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, u tim momentima sam i htela da explodiram i swega sam se plashila...

narochito tog momka...  ph34r.gif

Noooooooooooooo icon_mad.gif

 

Ne dozvoli da ti se to ponovi.

U strahu, brigama, opterecivanju i ocajanju, ne mozes da sagledas realno stanje stvari

Edited by Wise Owl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahm, da... u naslowu stoji da je pesma, ali znam da to nije...

problem je shto ne znam shta jeste...

kako biste wi ot okategorisali???

@Nenja--> Super! Sada znam shta je izmedju redowa, ali mi to ne pomazhe u zhiwotu... biggrin.gif Treba da prochitash ostala "umetnicka ZLOdela", swe zhiwa depresija.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Sada znam shta je izmedju redowa, ali mi to ne pomazhe u zhiwotu... biggrin.gif Treba da prochitash ostala "umetnicka ZLOdela", swe zhiwa depresija.....

...nema problema!

...sa zadovoljstvom!

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hey, wise owl...!

ne mogu da pomognem... uwek se opterecno, ochajno, brinem u strahu...  icon_cool.gif

waljda je to tako kada ti je swaka ljubaw nesresna, 'bem li ga,,  ph34r.gif  ph34r.gif

...jedan moj drug je jednom sanjao:

Isao je gradom kada se iz zemlje odjednom podigla voda.Poceo je da se davi,nije mogao da ispliva nego je stajao na dnu i davio se!!!Na kraju se predao i prestao da se bori.U trenutku njegovog umiranja,voda se spustila.

 

 

 

 

Zadrzi dah jos malkice i naici ce ta "srecna" ljubav.

Srecna ljubav postoji,i tamo negde te ceka osoba sa kojom ces da dozivis istu!!!

icon_da.gif

Iz njegovih ociju,sijace sunce,isto sunce koje je zasjalo u tvojoj pesmi i pruzilo ti sigurnost,ali zraci tog sunca nece u tebi radjati pitanja i sumnje.Samo sigurnost!!!

 

 

Imas prvog fana icon_wink.gif

Edited by Leshina

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...