Jump to content

Shta Je To


Bejbe Kompajler

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E sad Andjo nemoj da se ljutis ako ti se nesto od komentara ne svidja...Ali ovo mu nije bas neka knjizevnost cime si se pozabavila..Vise kao nabacivanje osecanja i cisto ubacivanje par metafora ,epiteta i naravno kontrasta radi pojacavanja osecanja...Ne mogu sad da dajem primere..Meni vise deluje kao isecak iz dnevnika...Poezija ili stagod da ti je ovo tvoje mora biti oblija,lepsa..Procitaj neke pesme iz tog dela knjizevnosti kada su se pisci bavili ljubavlju..PO meni je najbolja moderna..Dobro sad da ne davim...

 

Prica,pesma..???Nije losa kao zamisao ali je kitcherica...Ima takvih previse..sa sve oblacima i ostalim...kisa..ovo..ono..

 

BTW Nemoj da se ljutis ovo su sve friendly komentari...

 

 

@gavrosaurus>Dobar signature...

 

Zzop

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad Andjo nemoj da se ljutis ako ti se nesto od komentara ne svidja...Ali ovo mu nije bas neka knjizevnost cime si se pozabavila..Vise kao nabacivanje osecanja i cisto ubacivanje par metafora ,epiteta i naravno kontrasta radi pojacavanja osecanja...Ne mogu sad da dajem primere..Meni vise deluje kao isecak iz dnevnika...Poezija ili stagod da ti je ovo tvoje mora biti oblija,lepsa..Procitaj neke pesme iz tog dela knjizevnosti kada su se pisci bavili ljubavlju..PO meni je najbolja moderna..Dobro sad da ne davim...

 

Prica,pesma..???Nije losa kao zamisao ali je kitcherica...Ima takvih previse..sa sve oblacima i ostalim...kisa..ovo..ono..

 

BTW Nemoj da se ljutis ovo su sve friendly komentari...

 

 

@gavrosaurus>Dobar signature...

 

Zzop

ma, znam... to mi je 1. neshto - pesma, pricha, shta god....... ph34r.gif

Jbg, tako sam se osecala, nabacala sam na 'artiju shta me tishtilo i eto... ph34r.gif

pozz i hvala na komentu pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA slobodno nabacaj sta god ti na srcu..Ali ako zelis da budes npr pravi pesnik samo sredi neke stvari koje smo ti zamerili i polako...Dobices 2. pa 3. nesto...

 

 

A ti Leshke sta ima???Kako mi se jedu te svake ako su to zvake sa tvog avatara!!!Kad smo bili mali..njam njam..hehe

 

Zzop

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je najiskrenije!

znam, fanicu... tebi hwala na tako lepoj podrshci... you'll make me cry... biggrin.gif

 

@greenenn --> ne planiram ja da shtancujem zbirke... meni je najbitnije da imam komad 'artije na kome mogu da se izjadam... nishta drugo me ne interesuje. Drugarska kritika uwek prija... hwala! pivopije.gif

 

 

 

 

ZHWAZBUKA...mmmm....ZHWAZBUKA... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Leshke sta ima???Kako mi se jedu te svake ako su to zvake sa tvog avatara!!!Kad smo bili mali..njam njam..hehe

 

Zzop

e da znas da ih ni ja dugo nisam jeo,ili ti pio posto ja ih unesem u usta,promuvam i progutam posto se pedes' osam puta otelis dok od njih napravis malo stabilniju masu!!!

icon_da.gif

 

 

 

spam,spam,spam,tuturututurututuuu...

banned.sml.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tako... niko nema komentara... shmrtz, shmrtz... icon_cry.gifno.gif

Evo ja chu, mada mozhda oboje zazhalimo zbog toga....jbg, mnogo mi je dosadno.

 

Prvo, izvini al', shto je ovo pesma?

 

Drugo, jes` da su tri tacke zgodne za dramske pauze, al` ako ti svaka trecha rechenica zavrshava malopre pomenutim znachi da imash neke zheshche prekide u izrazhavanju.

 

Sve u svemu, na mene ovo tvoje pisanije nije ostavilo narochit utisak...

 

Znash, jednog dana kad to tvoje propupelo devojashtvo izraste u zhenu shvatichesh da je 'To' najobichniji poremechaj u balansu izvenih supstanci u tvom organizmu, kao i chinjenicu da kod mushkaraca zapravo dva organa naizmenichno obavljaju funkciju razmishljanja (kad su nadrkani misle mozgom, kad su raspekmezheni misle nechim drugim o chemu chesh verovatno uchiti na chasovima biologije).

 

 

Vech se kajem zbog ovog shto sam napisao, al' sad nema nazad...Ako nishta drugo, mozhda malo ozhivim temu...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Kao shto vec rekoh, odwalila sam da je to pesma, jer nisam znala u shta da kategorishem! icon_wink.gif

2)Hwala na napomeni, zaista nisam skachila kako deluju te proklete 3tachke. Stawljala sam ih jer mi deluju intrigantno... laugh.gif Hwala, imacu to u widu...

3)Hwala na obaveshtenju/razjashnjiwanju, ali o tome sam wec uchila NA CHASU BIOLOGIJE pivopije.gif

 

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Tje vam bacim ovdi josh jednu pesmu, a vi reknite shta imate....

 

 

ph34r.gif СВЕ ЗБОГ ТЕБЕ ph34r.gif

 

Сама... Поново проклето сама... И то поново због Тебе...

Мислила сам да сам у њему нашла оно

Што ми треба – љубав, нежност, пажњу...

И била сам у праву.

Али, тог тренутка када сам све то нашла,

Схватила сам да тако нешто не могу да дам.

Не њему...

Још увек ми заигра срце када Ти прођеш поред мене.

Још увек ми нежно задрхти глас сваки пут, када изговарам Ти име.

Још увек пажљиво прикупљам све информације о Теби.

Моје срце. Моја душа. Мој ум. Све, цела ја...

Цела ја, Теби сам посвећена. Теби завештана.

Од оног тренутка кад руке нам се додирнуше

И од када сам Твојим магичним погледом освештана.

Није ми битно ни Твоје одбијање,

Ни Твоји чудни покушаји да све заборавиш...

Да побегнеш од мене, иако Те на сваком кораку срећем...

Није ми битно ни то што нашу конверзацију

Сводиш на једно просто: "Здраво!"...

Озбиљно, није битно! Бар Ти чујем глас...

Ништа није битно... Ма шта Ти урадио, ништа ме неће спречити

Да Те волим. Да волим Твоје дивне очи и замишљен поглед...

Чак и ако нестанем са овог света...

Ако ми се склопе очи,

Утихне глас,

Заледи осмех

И замрзне сваки покрет...

Чак и тада ћу Те волети.

Јер, и ако умре тело моје, живеће душа моја.

Живеће и волеће Те. Пратиће Те узастопце,

Штитиће Те од зла и волети... Волети бескрајно...

Јер Ти си почетак.

Ти си бит.

А краја неће ни бити...

Мојим осећањима краја нема.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako mi se ne dopada no.gif

Nije da nemash osnova, ali je previshe naivno napisano.

Vishe kao odlomak iz dnevnika, previshe patetike, ( zhao mi je ako vredjam tvoja osecanja, ali i patetika mora biti umerena i sa ukusom).

I sama tema 'Volim te, volecu te do kraja zhivota, niko vishe nece da se pojavi u mom zhivotu' krajnje je naivna, 'ajde da si uzela tu temu, ali da si je bar dobro razradila.

 

Savet: Vishe suptilnosti, manje 'narodnjachkog duha'.

 

Ali ima finih detalja.

 

Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta je to?

Nije to nista ...

 

VeronikaJeOdluchilaDaUmre se evidentno popravlja u svom promatranju i kritickom pristupu materiji tj. pesmi.

Nauciti "posmatrati" je kljucni element sazrevanja, bez toga nema kvalitetnog stvaranja niti kritike.

Ovo vazi i za ostale, prvenstveno autorku (ciji nacin izrazavanja - tje, shta, zhelim, chowek, wouim i te neke fore su mi potpuno neprirodni) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gavrosaurus je rekao "nacin izrazavanja" a ne "neprirodna poezija".

Ono sto primecuje je da su pesme fino spakovane u Cirilicu a da autorka pise nekim neznanim recima, koristeci se nekim nepoznatim jezikom u kome postoje, kao sto je navedeno: "tje, shta, zhelim, chowek, wouim" i sl.

Te stvari ne idu zajedno: ili cuvas jezik ili ga upropastavas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...