Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Progresiver sad ja malo tebe da ispravim: M84 nije teski mitraljez! :D

A inace znas i sam mozes da ga koristis sa postoljem i posluziocia i bez istih, odnosno moze da se koristi kao mitraljez i kao PM. Kao PM je mnogo pokretljiviji i slicno sjajperu ima uzasno precizno dejstvo na razdaljinama do 400 metara, strahovito je pouzdan, ne zaglavljuje a ima po potrebi i veliku vatrenu moc, odnosno mozes da ga podesavas na 3 nivoa paljbe, a ako si dovoljno vest mozes da opaljujes i po jedan metak. Sve u svemu fantasticna spravica. E da, jos i da dodqam da ne razbacuje caure poput M70 vec ih lepo slaze dole :D

 

E da, inace Naguz bi mogao da objasni cika Bushu kako je vojska nepotrebna i losa stvar, ili Putinu :D Bas me zanima sta bi bilo sa ovim zemljama da nemaju vojsku kakvu imaju :D Sreca po nas Hriscane da zemlje treceg sveta nisu vojno nadmocne i nadajmo se da ce tako biti i u buduce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, možda sam se sjebo ... prema kalibru ne spada u "teške" jer je ipak 7.62 ... za razliku od onih tipa 12.7. Mea culpa!

 

E bzvz je porediti snajper i mitraljez ... tako da priča nema poentu. I tenk ima veću vatrenu moć i pokretljiviji je od snajpera, ali ipak ne može da uradi sve što mogu ovi. Dakle, da ne dužimo.

 

Inače, ništa ne drma zemlju kao M84 .... jooooj! :)

 

E moram još nešto da dodam, za druga Nazgula:

 

... Isto kao sto mi je zabava Counter-Strike, a apsolutni sam pacifista i ne volim ni gram nasilja!!

 

 

Kažeš da voliš da igraš Counter (i pretpostavljam još neke FPS igre) ... a opet veliš da je bolesno da te država natera da nosiš oružje ... well, ja sam prirodno malo glup i zaostao, pa ne razumem kako sad to? Voliš pušku u igri, a gadiš je se u stavrnosti, voliš da ubijaš u igri, ali si pacifista i totalno miroljubiv čovek .... ?

 

Sine moj, problem je što nisi shvatio u celoj priči da rat nije stvar izbora, da ne postoji kategorija "ja sam pacifista" kad do toga dođe ... a sad očekuje komentar "pa toga neće više biti". E pa hoće, i uvek će biti, ako nisi primetio istorija je katalog ratovanja a ne branja ljubičica.

 

A sta cemo sa devojkama?! Znaci one su potpuno glupe i nemaju pravi sistem vrednosti, zato sto se nisu valjale po blatu sa puskama na ledjima. Nemoj molim te..

 

Niko nije ovde pominjao pamet kao kategoriju u celoj priči, tako da ne znam zašto je ti sada spominješ.

Žene su oduvek imale svoju ulogu u ljudksom društvu i, gle čuda, nijedna od njihovih primarnih uloga nikada nije bila da love, da se biju i da ratuju. Jbg, nepravda ili ne, ali tako je.

Ne vučem priču uopšte na temu "žene su slabiji pol" (to ni ne mislim) nego jednostavno to je isto kao da si napisao "a šta ćemo sa muškarcima? Znači oni su potpuno glupi i nemaju pravi sitem vrednosti zato što ne rađaju decu". Banalizovao sam stvari jer je očito da to tako mora u objašnjavanju.

 

Sve u svemu ... mislim da živiš u totalnoj zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos da nesto dodam za M84: naime ako ga koristos kao PM odnosno bez postolja on ti dodje skoro kao snajper, ukoliko je pu pitanju daljina do 400 metara, samo je jos bolji od snajpera. Zasto? Pa zato sto koristi standardnu municiju, znaci lako dopremanje na polozaj (cujem da su sad resili i taj problem kod snajpera napravivsi snajper koji koristi upravo municiju od m84 ili ti cece) nije mnogo tezak, odnosno cak je laksi od crne strele, a po potrebi samo pomeris na cevi prekidac i on se pretvara u ubitacan stroj koji prasi rafale i bukvalno sece sve pred sobom. A moze da se koristi za dejstva protiv lakse oklopljenih hekoptera tipa Gazela na visinama do 200 metara. Znaci jedno univerzalno, savrseno oruzje i po meni svaka jedinica treba da ga uvede kao standard umesto M70AB2 :D a inace da napomenem da kada smo imali upad u zonu 2001. godine svi koji su pre toga zaduzili m70ab2 zaduzili su kundacare, mnogo je preciznija od ab2 kojima kundak nikad ne mozes da fixiras kako treba :D

 

I nekako se zgrazavam ljudi koji stalno traze sebi opravdanja zasto su umesto odsluzenja vojnog roka izabrali da menjaju pelene bolesnicima, ljudi to je vas izbor, nosite se sa tim, nemojte da smarate trazeci da vas neko potapse po ramenu i kaze "razumem te brate, nisi imao izbora" a jos su mi mrskiji likovi koji odu u regularnu jedinicu i onda tamo svasta rade, prave probleme sebi i drugima da bi se skinuli. Secam se kod nas u jedinici na pocetku je bili pizdi koji su se shirili kako nose crvenu beretku i orla sa podignutim krilima, ali kad su shvatili da to nije samo manekenstvo i foliranje ponasali su se kao pizde, sekli vene i slicno. Takvi bolje da odu da peru goozu nekom penzioneru na umoru u bolnici.

 

I samo da dodam: BEZ JAKE ARMIJE NEMA JAKE DRZAVE!!!! Zapamtite to!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaka vojska? u srbiji? lol

uosatlom danas ne mozes ti da resis probleme svoje drzave puskaranjem na bojnom polju jer si ti i bilo koji drugi vojnik obicna marioneta, odluke su unapred donesene i boli nekog kurac za tvoj ili moj osecaj rodoljublja ili bilo cega. Da nije tako siptara vise na kosovu ne bi ni bilo a mi ne bi imali pricu o kosovu. I za koji djavo onda sluzi ovoj drzavi neko kao vojni obveznik? Civilni vojnici peru guzice, a sta rade ovi po sumama? Glume ramba da mogu da se ozene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da smo imali kvalitetniju vojsku problem na Kosovu bi bio odavno resen i to na pozitivan nacin. Ovako su se izblamirali, kralo se, pljackalo, ubijali civili, maltretirali, to je iritiralo stanovnistvo i onda su i oni koji nisu podrzavali OVK resili da ih podrze. Nikad u istoriji nase vojske nisamo imali slucaj da vojska krade, pljacka. Pa pogledajte automobile po kasarnama, pola su ih doterali sa Kosova. A da smo imali jaku, sposobnu vojsku ona bi u kratkom roku eleminisala teroriste, cuvala civile i sprecila pljacku i sad ne bi bilo ni optuzenih u Hagu a Albanci ne bi imali ni jedan adut u rkama protiv nas. A glavni adut za nezavisnost je represija bezbedonosnih snaga na Kosovu i pokusaj etnickog ciscenja, a ja bih to zvao nesposobnoscu vojske.

I jos jednom ponavljam, nije trebalo ni primati u vojsku te placipicke, likove sklone pljackanju, nesposobne u svakom pogledu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Procitao sam prvih par recenica teme i nisam mogao dalje!

 

 

 

Vojska je na meni ostavila trajan oziljak koji nikad nece zarasti!

ALI BUKVALNO! oziljak oko levog oka i u dushi!

 

 

Bio sam do zakletve u Kraljevu 2005. , doshao kuci na vikend i kad sam se vracao na putu za Beograd nas pokupi kamijoncina!

 

2 nedelje sam lezao na VMA i oslobodili su me na godinu dana.

 

 

 

Jedno je sigurno! JA SE TAMO NE VRACAM !!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, ljudi su drustvena bica i iste upoznajes svaki dan: na stanici, u prevozu, skoli, na faxu, poslu, treningu, u provodu,.....

 

Zasto bi ortak iz vojske, bio vredniji od ortaka iz kraja, sa kojim si prvi put popusio pljugu, ukrao novine, popeo se na osnovnu, igrao zmurke, hvatao ribe itd i sl. ?!?!

"Nishta ne zblizava ljude tako dobro kao zajednichka nesreca"...

A 'ortaci iz kraja', 'bem ga, ja imam svega 5 ljudi sa kojima znam da cu ostati u kontaktu ceo zivot, i jedno 500 koji su samo proshli, pravili mi drushtvo nekoliko meseci, par godina, ali su nam se 'putevi razishli'. Tako da sam siguran u vezi toga...

Kad budem odsluzio vojsku, videcu da li su mi svi drugari koje imam od malih nogu u pravu :D

 

Inache, omalovazavanje vojske je veeeliiika greshka :D

Njen uticaj na sve sfere zivota je prosto neprocenjiv!!

Sve najjache fabrike stvorene su i rapidno razvijane tokom samih ratova! Ratovi i istrazivanja za potrebe vojske su bila katalizator najvaznijih tehnoloshkih inovacija, i najkorisnijih dostignuca koja nam sada omogucavaju lagodan zivot u miru...

Generalno, vecina najznachajnijih i najnaprednijih dostignuca dolazi iz vojnih istrazivachkih centara...

 

Dovoljno je reci da je sam medijum na kome se vrshi ova diskusija nastao iz vojnog projekta :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjache scene (klasa jun 07):

 

1. Valjevo, jun, ja na peshadijskoj obuci... Prva uzbuna, znachi, klasika, raskockavaj krevet, kasetu, pakuj sve stvari u cebe, oblachi se, grabi oruzhje, opremu i trans. vrecu i trk u tishini na zborno mesto u sluchaju uzbune... Lik koga smo zvali Obeliks (ogroman, debeo, glup i lenj do koske, a uz to i pichkica...) stoji na sred stroja. Komandir odeljenja dolazi, gleda ga tako da je iskolachio ochi, ovaj nishta. Uvati se vodnik za glavu, ovaj opet nishta... Na kraju se prodera vodnik: "Srbine, Bog te jeb'o, pa gde je tebi pushka?!?!?!?!?!" :D :D :D :D :D

2. Gornji Milanovac, avgust, obuka za vezu, informatiku i el. dejstva... Komandir voda popizdeo na nas zbog nepropisnog obracanja... Vec nam malo porasla muda pa davali sebi na volju... i krece porucnik: "Da vam ponovim josh jednom ide ovak: 'Gospodine (dodajuci chin), vojnik Marko Markovic...' (ime je uzeo proizvoljno za primer), i onda kazhete shta imate, je l' jasno to vec jednom?! Ajde ti, momak, da vidimo jeste li ishta utuvili..." "Izvolite gospodine poruchnice, vojnik Marko Markovic, javljam se po Vashem naredjenju." "Je li, mali, ti to mene zajebavash ovde?" "Ne, gospodine poruchnice!" "Kako ti je ime i prezime?" "Marko Markovic" (a stvarno i jeste)... "U jebote, gde bash tebe nadjoh za primer, do kurca..."

3. Topchider, bataljon veze, septembar, chetne vezhbe... Dr. Stoka (klasic i drugar) i ja na radio-relejnom sistemu sa vodnikom koji je dobar k'o lebac a glup k'o cuskija. Podigli antenu NA RUKE jer je chekrk kojim se dizhe neispravan, ko je ikada samo video Klark sistem SA-9 antenu zna koja je to muka bila, i crkosmo... "Vojsko, nemo' da sedate i palite cigare, je l' jasno?" "Necemo, g. vodniche", a chim se okrenuo izvalismo se na neku travuljinu i pripalismo pljuge... "Je li, vojsko, je l' vi to mene jebete" Dr. Stoka (ne izvaljuje kako to zvuchi u prvom momentu): "Pa ko Vas jebe, g. vodniche?" :D :D :D :D :D

4. Nadimci sa strazhe u kasarni Topchider (u momentu kada su smishljeni, tako da se chinovi vishe ne poklapaju):

1. Komandir strazhe des. Stepic D. - devetar Ligjnoslav (kasnije promenjeno u Chunak, zato shto sam palio pljugu na svakih 20 min., a za prvo je jasno - vrlo sam shirok i razvijen :D)

2. Razvodnik strazhe raz. Shvabic N. - Shvaba

3. Patrola br.1 voj. Radovanovic N. - Dzhoni, Cale, Krokodil (lik je postao cale dok smo bili josh u GM-u, a bio je u stanju da spava i po 14h dnevno...)

4. Patrola br. 2 voj. Mitic M. - Kalauz (prvo je bio Pajser, pa Pajserchina, pa Mega-pajser, pa Manastirski kljuch, pa Kalauz... Jasno i zashto)

5. Strazhar br. 1 voj. Markovic I. - Veliki Shtrumf (jer je stvarno lichio na istog)

6. Strazhar br. 2 voj. Stankovic D. - Magare (Dare-Magare fora)

7. Strazhar br. 3 voj. Simic D. - vec pomenuti Dr. Stoka (chovek studira veterinu, jasna stvar)

8. Rezerva br. 1 des. Tosev M. - Trokica, Pajserinjo (em troikra chim ga izgrdi neki stareshina, em je glup nevidjeno...)

9. Rezerva br. 2 voj. Savic M. - Jazavac (kada se smeje lichi na istog)

 

Havarija... Eto to su mi neke od najjachih uspomena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve se gluposti ovde lupaju. Jaka vojska, Kosovo, pizdarije... Propaganda radi posao :):)

Nisam bio u vojsci, ali jbt., nemojte da se zajebavate, gomila likova se vratila iz vojske kao iz zatvora. Ni civilno nije ok, jedino profesionalna služba, pa volite puške i sranja i još će da vas plaćaju za to.

Pod čijim uticajem ću tamo postati zreliji? Sumnjam da će me nepismeni saditički nastrojeni vojni kurci palci tome naučiti... Ok, nisu ni sva vojna lica takva, ali malo je takvih tamo gde trebaju biti...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vam neko od bezbednjaka na Topcideru mozda bio kap Lazic ili kap Vukosavljevic?

 

Lazic jeste, nalozhena majmunchina.

Kada sam bio na doobuci u vojnoj policiji, bio mi je komandir obuke. Pisao sam izjavu zbog njega - oterao sam ga u pichku materinu jerbo nam je uvalio M-84ke sa 65% oshtecenja cevi za gadjanje meta na 650m... I da, taj slepac je sada kap. I kl.

Ovog drugog ne poznajem, to je inache 5. bataljon vojne policije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazic jeste, nalozhena majmunchina.

Kada sam bio na doobuci u vojnoj policiji, bio mi je komandir obuke. Pisao sam izjavu zbog njega - oterao sam ga u pichku materinu jerbo nam je uvalio M-84ke sa 65% oshtecenja cevi za gadjanje meta na 650m... I da, taj slepac je sada kap. I kl.

Ovog drugog ne poznajem, to je inache 5. bataljon vojne policije

 

Dobro je sto ovog drugog ne poznajes jer je to sadista kakvog nema na planeti, inace meni je bio sef :D A inace kap Lazic je meni nudio da posle vojske se aktiviram u vojnoj policiji i da preuzmem mesto na prijavnici belog dvora, jer kao ima poverenja u mene, odlicno sam obavljao posao na Banjici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je sto ovog drugog ne poznajes jer je to sadista kakvog nema na planeti, inace meni je bio sef :D A inace kap Lazic je meni nudio da posle vojske se aktiviram u vojnoj policiji i da preuzmem mesto na prijavnici belog dvora, jer kao ima poverenja u mene, odlicno sam obavljao posao na Banjici :D

 

Ako je gori od ovog, svaka mu chast :violent:

Ma jebo Banjicu, to su oni neradnici iz komande brigade veze i komande garde... Ljudi koji nishta tezhe od kashike, viljushke i nozha ne podignu za sve vreme sluzhenja tamo, a ni strazhu ne daju... Eh, da su samo jednom ishli sa mnom na teren... Na Pasuljanska polja, recimo... :twisted: Mozhe i na Peskove... Ili u KZB...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ko nije roshtiljao iz Browning M2, taj ne zna shta je propustio... (12.7mm, Vo = 1360m/s, u stanju da rascepa BVP na dva dela)

2. Zanima me ima li koga da se ne srami da kazhe vremena na PPP-u (poligonu peshadijskih prepreka)

3. Ima li kojeg PVO-vca da je bio na STRELI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je gori od ovog, svaka mu chast :violent:

Ma jebo Banjicu, to su oni neradnici iz komande brigade veze i komande garde... Ljudi koji nishta tezhe od kashike, viljushke i nozha ne podignu za sve vreme sluzhenja tamo, a ni strazhu ne daju... Eh, da su samo jednom ishli sa mnom na teren... Na Pasuljanska polja, recimo... :twisted: Mozhe i na Peskove... Ili u KZB...

 

 

Gori je veruj mi jer dobro poznajem obojicu, Lazic je nakad bio oficir za bezbednost III garbijaskog bataljona, a Vukosavljevic II Gardijskog bataljona, odnosno bataljona za obuku. Do proleca 2002. godine na Banjici je bio smesten bataljon za oboku, to je bio pakao za svakog vojnika, mislim da i dan danas sanjaju "logor Banjicu" ali je posle toga postao 'ladovina. A inace onaj koje prosao poligon Peskove u fullu, znaci na preko +50 ceo dan pod punom ratnom opremom u izvidjackoj patroli, sa m84 u rukama, redenicima, maskom i balonom sa 25j vode na ledjima.......spavanje plafon 4h na dan...... ko je to prosao tome u zivotu vise nista nije tesko, sve moze da podnese. A mamini sinovi neka idu u ambulantu da presvalace bolesne penzionere koji su se ukakili, ipak im savest to nalaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gori je veruj mi jer dobro poznajem obojicu, Lazic je nakad bio oficir za bezbednost III garbijaskog bataljona, a Vukosavljevic II Gardijskog bataljona, odnosno bataljona za obuku. Do proleca 2002. godine na Banjici je bio smesten bataljon za oboku, to je bio pakao za svakog vojnika, mislim da i dan danas sanjaju "logor Banjicu" ali je posle toga postao 'ladovina. A inace onaj koje prosao poligon Peskove u fullu, znaci na preko +50 ceo dan pod punom ratnom opremom u izvidjackoj patroli, sa m84 u rukama, redenicima, maskom i balonom sa 25j vode na ledjima.......spavanje plafon 4h na dan...... ko je to prosao tome u zivotu vise nista nije tesko, sve moze da podnese. A mamini sinovi neka idu u ambulantu da presvalace bolesne penzionere koji su se ukakili, ipak im savest to nalaze :D

 

Bio sam na plus 40.

Peshadijska doobuka za stacionarna peshadijska oruzhja i orudja. Dodushe, bez balona.

A bio sam i na doobuci u gardi - tu je stvarno bilo gadno...

A civilci, ko ih jebe. Nemam nishta protiv njih, ali ne mogu da shvatim da drzhava dozvoljava da sposobni ljudi sluzhe civilno... Mislim, ne daj Bozhe, danas-sutra nechije kopnene invazije, pa kako bi svoj zhivot odbranili kad ni najosnovniju obuku iz gadjanja iz M-70AB-1/2 nisu proshli? Chime bi se branili? Gadjali neprijateljama starim cipelama i mrkim pogledima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguram da je sposoban neko ko ce radije da pere goozu nekom penzosu u bolnici nego da kao covek ode 6 meseci i zavrsi to?

 

Inace Garda je zajebana, ali bilo nam je lepo tamo, mi smo 2001. godine imali obuku svih 12 meseci, znaci konstantno tereni, zajebancije, ali bar ti nije dosadno, a imas i pocasti pa lepo imas priliku da pozdravis Putina, Sredera, Siraka i jos mnoge druge likove.....jedino je bilo frka sto su se u to vreme neki haski optuzenici skrivali kod nas, bilo je i par zajebanih situacija, ali ipak je na kraju sve ispalo ok. Inace jedan od nasih komadanata pukovnik Borivoje Tesic je sad komadant zandarmerije...dokaz da su gardisti ipak sposobni ljudi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ko nije roshtiljao iz Browning M2, taj ne zna shta je propustio... (12.7mm, Vo = 1360m/s, u stanju da rascepa BVP na dva dela)

2. Zanima me ima li koga da se ne srami da kazhe vremena na PPP-u (poligonu peshadijskih prepreka)

3. Ima li kojeg PVO-vca da je bio na STRELI?

 

1. :rockdevil: Nego treba to sranje posle ocistititi.

 

2. Ne secam se ni kojeg je reda velicine ta cifra. Davno bese '84.

 

3. :icon_ne: Osa i Zolja doduse, da. A i RB M-57. I sta sve ne. Ko najgrdji placenik.

 

 

Inace, sluzio '84/'85 (15 meseci) u kraju iz kog je povijesno najveci broj ustaskih koljaca 20 veka. Nismo se mnogo mazili tamo. Moj komandant garnizona odlikovan navisim odlikovanjem heruvackim od strane Tudjmana, tamo neke '92-'93. Da sam znao da ucmekam govedo onomad, jos me slao na preki vojni sud u Zg, a ja sve mislim Hriscanski je oprostiti bagri.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. :rockdevil: Nego treba to sranje posle ocistititi.

 

2. Ne secam se ni kojeg je reda velicine ta cifra. Davno bese '84.

 

3. :icon_ne: Osa i Zolja doduse, da. A i RB M-57. I sta sve ne. Ko najgrdji placenik.

 

 

Inace, sluzio '84/'85 (15 meseci) u kraju iz kog je povijesno najveci broj ustaskih koljaca 20 veka. Nismo se mnogo mazili tamo. Moj komandant garnizona odlikovan navisim odlikovanjem heruvackim od strane Tudjmana, tamo neke '92-'93. Da sam znao da ucmekam govedo onomad, jos me slao na preki vojni sud u Zg, a ja sve mislim Hriscanski je oprostiti bagri.

 

Svaka chast, choveche! :pivopije:

Vala jeste gadno chistiti Bricu (Browning M2 od miloshte), ali isplati se makar za dva rafala.

Za poligon sam pitao jer:

1. Vreme u Valjevu (na pesadijskom delu obuke) = 3.57

2. Vreme u Gornjem Milanovcu (obuka za vezu, informatiku i eiped) = 3.03

3. Vreme na Topchideru (doobuka u Gardi za diverzante, znachi jebanje do 10 i nazad) = 1.52!!!

Chisto da se zna gde danas jebu zheshce vojsku...

A za Pvo sam pitao jer je trebalo da budem doobuchen i na Streli, osim shto sam i na Pragi i na Ognju, ali nisu imali dekonzervirani ISPRAVNI sistem da izdaju za obuku :rolleyes: Pa me zanima jer ko bio na Streli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u gardi kada bi trebalo da sse odradi neka vezba ofocor uzme pravilnik, procita norme i kaze da posto su te norme pisane za babe mi moramo da imamo bar duplo bolje vreme od propisanog.

 

@ Dersu zar nisu najgore ustase u Hercegovini, znaci Imotsko, Mostar, Capljina? Ili juzna Dalmacija, znaci Split, Sibenik? :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...