Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Углавном то, затим наполитанке "Житосрема" коју војска од милоште зове ламинат или паркет, кад усере дође и Ципирипи, што у табли, што као кремић.

 

Ha ha, to je to! Laminat! Ovamo znao da usere krem blok al' kremic ni za praznike! Usralo jednom, bili neki 'Next' sokici a inace su oni standardni aluminijumski tetrapaci od, pitaj Boga, kog proizvodjaca... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsladje sam se nasmejao za U.F.O.-Undentified Female Objects.Mogu da zamislim na sta to lichi... :)

 

Ja sam jednom bio dezurni bataljona kad se skidali rezervisti i podigao marendu-Euroblokove za celu chetu al rezervisti navalili da se razduze i da idu kuci,marenda im nije pala na pamet...I tako eto mene sa punom kasetom od 30 Euroblokova vishka... :D Posto smo naravno bili non stop gladni ovo je bilo pravo davljenje u slatkisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Код мене су махом избегавали наполитанке, па сам их ја ждрао. Кад ми падне шећер не питам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tamo gde sam ja sluzhio ostatak roka bilo vishe podoficira i oficira od vojske. Nisu ni trazhili da ih pozdravljamo.

 

U "Vasi Carapic" je bila neka jedinica zelenih, mislim da je bila "37 raketna brigada", znaci komedija od jedinice, niko bre nije smeo da skoci sa zirafe, vojnici smesni kao bioskop, a oficira, podoficira i civilnih lica u sluzbi na spisku vise nego vojnika. ALi imali su srece sto su sa njima gardisti u kasarni, odnosno disciplinovana vojska pa smo ih uvek pozdravljali, mada su se oni nas pribojavali :D Danas ta jedinica vise i ne postoji ... i sta ima da postoji kada nemaju rakete :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo imali specijalne norme za poligon, znaci ako je propisana norma 4 minuta mi smo morali da je savladamo za dva minuta i to precizno, tacno i po p.s. a to se odnosilo i na sve ostale poligone, vezbe, FIS i ostala sranja. Ma same pripreme za docek nekog budjavog ambasadora ili predsednika su trajale danima i danima, totalni karantin i samo dizes pusku u pocasni pozdrav. Mada koliko god da je tesko toliko je i lepo. Brzo prolazi vreme, nemas olosh u jedinici, uglavnom ok momci, ne kazanjavani, relativno pristojni.

 

Inace jel jos neko bio na Peskovima? Nama su tamo dushu vadili :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хех, кад помену то вежбање, ми смо се на припремама за заклетву солидно показали. Дан пред полагање заклетве заменик команданта касарне у Ваљеву остави цео заставни вод, састављен од подофицира, да вежба, јер су били распад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace kada gusteri na pocetku se prestrave od zirafe, onda neko od nas desetara stane gore, opkoraci zirafu, ceka ih i onda ga lepo uhvatis za kais i bacis dole. Da vidis kako se svi lepo docekaju na noge i pobede strah :D Mada na zalost uvek imas talenata koji se povrede .... mamini sinovi ... ljubi ih majka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ти рекох да имам паничан страх од висине. На силасцима низ падине сам увек био последњи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

вама који сте били у правој војсци савака част

ја нисам на полгону био никад ,пуцо сам 3 пута

шта ћеш бедни везиста који је вежбо телеграфију и слепо куцање 24-7

иначе и моја јединица је била- нас 4 војника 5,6 уговораца, 10-12 подофицира и капетан 74. год

смејурија, тамо сам научио да ниједна ракија није толико лоша да не може да се пије

 и, еј стани мало бре ко вам је дозволио да одајете топ сикрит имена јединица и расдпред

ало бре па овде свер врви од издајника :violent:

зез

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јок, панична акрофобија, не смем да скочим са висине од 2 метра, а камоли нешто више.

 

Па, и ја сам везиста (радио-телепринтесриста), вежбао слепо куцање, имао довољно на полагању за 1. класу, коју ми никад нису дали, али смо имали и полигоне и гађања и физичко сваког дана, поред стандардне јутарње фискултуре.

 

Е, кад сам се сетио, фискултура је била тотално срање. Мислим, сама по себи није лоше, али је увек ишла одмах после доручка, трчање и вежбе са пуним стомаком. Кретенизам.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je fiskultura a drugo je ozbiljan fizicka obuka. Kada se nadjes u pravom ratnom okruzenju to spasava glavu. Mi koji smo nosili M84 morali smo da imamo nagruvane ruke i ramena da bi bili sposobni da satima drzimo M84 u borbenom polozaju. A da vidite braco koliko izdrzljivost znaci na terenu kada moras ceo dan da nosis pancir na sebi, kada kosti skripe. I onda vidis one zelenkapice koji su totalna sprdnja a ne vojska, stvarno takve likove i ne treba zvati u vojsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

 и, еј стани мало бре ко вам је дозволио да одајете топ сикрит имена јединица и расдпред

ало бре па овде свер врви од издајника :violent:

зез

 

Тако је. Непријатељ слуша.

 

Мени жирафа није била проблем, али нисам могао да прескочим ону прву тарабу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јок, панична акрофобија, не смем да скочим са висине од 2 метра, а камоли нешто више.

 

Па, и ја сам везиста (радио-телепринтесриста), вежбао слепо куцање, имао довољно на полагању за 1. класу, коју ми никад нису дали, али смо имали и полигоне и гађања и физичко сваког дана, поред стандардне јутарње фискултуре.

 

Е, кад сам се сетио, фискултура је била тотално срање. Мислим, сама по себи није лоше, али је увек ишла одмах после доручка, трчање и вежбе са пуним стомаком. Кретенизам.

асаса алала :evotigana:  ти си колега био у гм, ако се не варам,а, зелена веза

а ја у сомбор па у кв плава

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јок, панична акрофобија, не смем да скочим са висине од 2 метра, а камоли нешто више.

 

Па, и ја сам везиста (радио-телепринтесриста), вежбао слепо куцање, имао довољно на полагању за 1. класу, коју ми никад нису дали, али смо имали и полигоне и гађања и физичко сваког дана, поред стандардне јутарње фискултуре.

 

Е, кад сам се сетио, фискултура је била тотално срање. Мислим, сама по себи није лоше, али је увек ишла одмах после доручка, трчање и вежбе са пуним стомаком. Кретенизам.

 

 

Ja nemam strah oid visine, ali imam strah da skocim sa 2 metra jer se bojim da cu povrediti zglobove, inace pre taj strah nisam imao, ali kad sam uganuo nogu... Eto ga !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam strah oid visine, ali imam strah da skocim sa 2 metra jer se bojim da cu povrediti zglobove, inace pre taj strah nisam imao, ali kad sam uganuo nogu... Eto ga !

 

Jebiga moras pobediti strah. Sta to znaci, ako se jednom budes zagrcnuo i umalo udavio hranom vise nikada neces jesti? Ako te za malo pregazi auto na ulici vise neces ici gradom? A i veruj mi, nema sanse da se povredis, osim ako si totalni mlakonja i metilj

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...