Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Znam, Vlado, te priche...

Ono kao, oni slepci iz n-te chete su to odradili za ova vremena, a vi, ako hocete ove vikende, morate bar dvaput bolje!!! I to redovno nadju nekog nalozhenog degena koji bi ti stvarno sjeba'o vikend... A mi koji smo sluzhili redovno, znamo i sami da ti je UBEDLJIVO NAJGORE U VOJSCI KADA NE MOZHESH DA ODESH KUCI!!! Ja sam, dok sam bio mesec ipo dana u Valjevu, samo posle zakletve ishao kuci... E posle, kada su me odredili za kurs komandira voda, onda sam ishao dvaput (to je bilo onih mesec ipo dana u Gornjem Milanovcu)... A kada sam doshao na Topchider, ishao sam kuci kad sam hteo... Jerbo je nezgodno nekom tamo vodniku na prijavnici da zaustavi potporuchnika i da ga pita gde ce :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potporucnika? oooooo, pa cestitam druze :pivopije:

 

Inace ovo za vikende si odlicno opisao, to je najveci bedak sto postoji, mislim da ne odes. Plpaniras ga mesec dana, zamisljas svaki sekund sta ces da radis i onda ti to neko sjebe. Secam se jednom prilikom ja sam dugo cekao na vikend i dodje taj petak, prelep dan, sunce, prolece, ja vec zamisljam kako to vece kuci pijem sa ortacima, kad pola sata pred odlazak stize DOF i kao obavesteni smo da je za sutra zakazana promocija klase '78 na Vojnoj akademiji i zahteva se pocasni spalir Gardijske brigade, znaci u subotu u nekih 14h. Svi koji su trebali na vikend zao nam je. To mi je bio mozda i najgori dan u vojsci, totalno sam pao u depresiju. Sutradan stojeci na prokletoj akademiji dok marsiraju jebeni vecni gusteri osecao sam se kao govno :( Ali srecom pustili su nas kuci to posle podne, ali jbg propao mi je ceo jedan dan plus strasno nerviranje.

 

Ali zato je bio prelep osecaj kada izgines na Peskovima zimi, nekako se izvuces iz onog snega, dodjes na Dedinje i onda posle tushiranja odlazak u grad, odnosno kuci :D Kada posle pancira, M84, redenika ... uskocis u patike i dux mislis da si lagan kao perce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast, choveche! :pivopije:

Vala jeste gadno chistiti Bricu (Browning M2 od miloshte), ali isplati se makar za dva rafala.

Za poligon sam pitao jer:

1. Vreme u Valjevu (na pesadijskom delu obuke) = 3.57

2. Vreme u Gornjem Milanovcu (obuka za vezu, informatiku i eiped) = 3.03

3. Vreme na Topchideru (doobuka u Gardi za diverzante, znachi jebanje do 10 i nazad) = 1.52!!!

Chisto da se zna gde danas jebu zheshce vojsku...

A za Pvo sam pitao jer je trebalo da budem doobuchen i na Streli, osim shto sam i na Pragi i na Ognju, ali nisu imali dekonzervirani ISPRAVNI sistem da izdaju za obuku :rolleyes: Pa me zanima jer ko bio na Streli...

 

 

 

Ja sam bio na gadjanju Strelom 1, 2 i 10 na „tajnoj” lokaciji blizu Budve, u oktobru '96, ako si bio PVO, znas gde se nalazi... Najbolji odmor u vojsci, skoro mesec dana na moru, daleko od Kosova, sedam dana pracenja na aerodromu u Podgorici i dve nedelje na Platamunima, milina...

 

Anyway, ne mislim da vojska nesto moze da te promeni, ako si retardiran, ostaces takav, bio u civilnoj ili u regularnoj armiji. Secam se prvih dana moje vojske, kada je nadrkani 10ar da nam napravi posao pobacao sve stvari iz kaseta napolje, kao nije po PS-u slozeno, dva prsta tamo-ovamo, njesra... Vecini nas nije predstavljalo problem da slozimo stvari kao sto treba, ali bilo je par ljudi koji jednostavno nisu spavali te noci, i ko zna koliko jos noci posle, i nikada nisu uspeli da sloze kasetu kako treba, o krevetima da ne pricam.

Ako nekoga vojska treba da nauci da namesti krevet, opere noge, slozi garderobu, onda su se roditelji (ili staratelji) gadno zajebali... U mojoj ceti je bio decko sa sela koji je sa sobom doneo carape (vunene) koje posle par meseci nije mogla ni strela (iz gornjeg teksta) da probije. Ja se ne secam da sam ga nekada video na kupanju, a u vojsci je ustajao sat vremena kasnije nego kod kuce i jednostavno uzivao u zivotu. Takodje nikada necu zaboraviti coveka koji je dosao iz Prizrena kod nas u spavaonu, a posle par dana poceo da siri smrad oko njega i njegovog kreveta... Decko je pisao u svoj krevet svaku noc i spavao tako nekoliko dana.

Naravno upoznao sam gomilu normalnih likova sa kojima sam i danas u kontaktu, i vidjamo se po svirkama u Bg-u uglavnom.

Moj mladji brat recimo trenutno odradjuje civlinu vojsku, i to je jako dobro, jer kada bi neko njemu dao pusku, verovatno bi koliko je kilav pobio pola voda retard...

 

Dva!!! :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@(Pant)Era Ojdanic: Nisam PVO kao osnovni rod, samo sam bio na doobuci. Kazhem, trebalo je da budem doobuchen i na Streli, ali nije bilo DEKONZERVIRANOG ISPRAVNOG sistema koji su mogli da nam izdaju, tako da ostadoh samo sa Pragom i Ognjem.

 

@Routasydan: Vlado, pazi, ja sam zavrshio kao poruchnik u rezervi, a evo i zashto:

Osnovni rod: Veza, informatika i el. dejstva

1. doobuka: GM, 1.5 meseca doobuka za komandira voda (paralelno sa doobukom za originalni rod)

2. doobuka: poligon Peskovi, doobuka za stacionarna peshadijska oruzhja i orudja (ishao sa vojnom policijom i nosio crnu beru 2 nedelje)

3. doobuka: poligon Pasuljanske livade, artiljerija, T-2 100mm

4. doobuka: poligon Pasuljanske livade, PVO, Praga i Oganj

5. doobuka: u okviru kasarne Topchider, ABHO, externa dekontaminacija ljudstva i sredstava

6. doobuka: Garda, doobuka za infiltraciono-saboterske misije (dobri stari diverzanti se sada tako zovu)

84 dana strazhe, od toga 77 dana kasarnska/izdvojeni objekti, a 7 dana kopnena zona bezbednosti

Nas 6oricu su tako doobuchili i razduzhili kao poruchnike... S tim da, po rechima komandanta bataljona, dvojici najboljih (drugar zvani Profa, ne ovaj sa yuma, i ja) u karakteristici pishe: "Nepodobni za aktivnu vojnu sluzhbu - ultranacionalizam". Gay.

 

@still i'm sad: Pa koja je poenta da pishu oni koji nisu odsluzhili kada se tema zove "Vojska - i dozhivljaji iz iste"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@(Pant)Era Ojdanic: Nisam PVO kao osnovni rod, samo sam bio na doobuci. Kazhem, trebalo je da budem doobuchen i na Streli, ali nije bilo DEKONZERVIRANOG ISPRAVNOG sistema koji su mogli da nam izdaju, tako da ostadoh samo sa Pragom i Ognjem.

 

@Routasydan: Vlado, pazi, ja sam zavrshio kao poruchnik u rezervi, a evo i zashto:

Osnovni rod: Veza, informatika i el. dejstva

1. doobuka: GM, 1.5 meseca doobuka za komandira voda (paralelno sa doobukom za originalni rod)

2. doobuka: poligon Peskovi, doobuka za stacionarna peshadijska oruzhja i orudja (ishao sa vojnom policijom i nosio crnu beru 2 nedelje)

3. doobuka: poligon Pasuljanske livade, artiljerija, T-2 100mm

4. doobuka: poligon Pasuljanske livade, PVO, Praga i Oganj

5. doobuka: u okviru kasarne Topchider, ABHO, externa dekontaminacija ljudstva i sredstava

6. doobuka: Garda, doobuka za infiltraciono-saboterske misije (dobri stari diverzanti se sada tako zovu)

84 dana strazhe, od toga 77 dana kasarnska/izdvojeni objekti, a 7 dana kopnena zona bezbednosti

Nas 6oricu su tako doobuchili i razduzhili kao poruchnike... S tim da, po rechima komandanta bataljona, dvojici najboljih (drugar zvani Profa, ne ovaj sa yuma, i ja) u karakteristici pishe: "Nepodobni za aktivnu vojnu sluzhbu - ultranacionalizam". Gay.

 

@still i'm sad: Pa koja je poenta da pishu oni koji nisu odsluzhili kada se tema zove "Vojska - i dozhivljaji iz iste"?Da se ne vracam par strana unazad pa da vidis kako sam zaradio napusavanje kad sam rekao neka pisu oni sto su sluzili a ostali neka citaju i ne proseravaju se! Btw,jesi siguran da brica cepa BVP na delove,bio sam kondukter BVp-strelac 3,onaj sto otvara vrata pa me zanima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1. Ko nije roshtiljao iz Browning M2, taj ne zna shta je propustio... (12.7mm, Vo = 1360m/s, u stanju da rascepa BVP na dva dela)

2. Zanima me ima li koga da se ne srami da kazhe vremena na PPP-u (poligonu peshadijskih prepreka)

3. Ima li kojeg PVO-vca da je bio na STRELI?

 

Nikad nisam gadjao iz browninga, al jesam iz strele, cece... i bio na Pasuljanama kad se gadjalo haubicama (nore) i ognjevima... Prejak osecaj kad opale prvo ognjevi, pa nore...

 

Ali obozavam cecu... Prema njoj, automatska puska ti izgleda ko pistolj na kapisle...

 

 

a u vojsci sam imao 9 nedelja straze...

sad kad radim tu, prestao sam da brojim...

da se skupe svi tereni, straze, gadjanja, baze... verovatno god dana van kuce...

Edited by goThic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam gadjao iz browninga, al jesam iz strele, cece... i bio na Pasuljanama kad se gadjalo haubicama (nore) i ognjevima... Prejak osecaj kad opale prvo ognjevi, pa nore...

 

Ali obozavam cecu... Prema njoj, automatska puska ti izgleda ko pistolj na kapisle...

 

 

a u vojsci sam imao 9 nedelja straze...

sad kad radim tu, prestao sam da brojim...

da se skupe svi tereni, straze, gadjanja, baze... verovatno god dana van kuce...

 

O kolega (po oruzju) veliki pozdrav. Onaj ko nije imao cecu taj ne zna sta je prava prangija. Ja sam posle m84 uzimao m70 u ruke i cisto da bih zajebavao one koji ga duze pucao iz njega kao iz pistolja, znaci sa jednom rukom, i definitivno posle cece m70 ti dodje nesto kao pistolj sa malo duzom cevi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle tek sam sad video da ima tema o Vojsci.................

Jako volim vojsku i oruzja ali nikad nisma pucao iz oruzja........

inace previse volim to...........a zeleo bi da idem u vojsku ali u Rusku pa da postanem pilot.....da vozim Suhoji 37.....

to bih voleo.........ali znam da nema leba od toga tj to mi se nece desiti.........

ajd ziveli ljudi.........

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam gadjao iz browninga, al jesam iz strele, cece... i bio na Pasuljanama kad se gadjalo haubicama (nore) i ognjevima... Prejak osecaj kad opale prvo ognjevi, pa nore...

 

Ali obozavam cecu... Prema njoj, automatska puska ti izgleda ko pistolj na kapisle...

 

 

a u vojsci sam imao 9 nedelja straze...

sad kad radim tu, prestao sam da brojim...

da se skupe svi tereni, straze, gadjanja, baze... verovatno god dana van kuce...

 

Ceca je sjajna stvar, pogotovo zbog hromirane cevi koja, za razliku od M70AB2, NE MORA da se chisti posle svakog gadjanja iz iste, mada je pozheljno makar provuci nauljenu krpu...

 

I pitanje: gde radish i koji rod, jer mozhda, ali samo MOZHDA, postanemo kolege po uniformi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceca je sjajna stvar, pogotovo zbog hromirane cevi koja, za razliku od M70AB2, NE MORA da se chisti posle svakog gadjanja iz iste, mada je pozheljno makar provuci nauljenu krpu...

 

I pitanje: gde radish i koji rod, jer mozhda, ali samo MOZHDA, postanemo kolege po uniformi?

 

to je prednost hormiranih cevi. ne pazis previse, ne rdjaju, lako se ciste, uvek su sjajne. :)

ja sam u vojsci (vojni rok) bio eiped (elektronsko izvidjanje i protivelektronska dejstva).

sad sam vezista u artiljeriji (radiofonista, telegrafiju nemam pojma, a i ne treba mi).

 

trenutna lokacija vranje, 4. kopnena brigada (do skora 78. mesovita artiljerijska).

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je prednost hormiranih cevi. ne pazis previse, ne rdjaju, lako se ciste, uvek su sjajne. :)

ja sam u vojsci (vojni rok) bio eiped (elektronsko izvidjanje i protivelektronska dejstva).

sad sam vezista u artiljeriji (radiofonista, telegrafiju nemam pojma, a i ne treba mi).

 

trenutna lokacija vranje, 4. kopnena brigada (do skora 78. mesovita artiljerijska).

 

E, kad sam bio na doobuci u Gardi, duzhio sam M70AB2 sa hromiranom cevi. Milina.

 

Ja sam takodje Eiped, mada je to sada objedinjeni rod sa Vezom i Informatikom. Pogadjash da sa poslednjim imam najvishe veze i da sam tu proveo najvishe vremena... Inache sam pratio televizijske kanale kao eipedovac, a kao vezista sam (u pochetku, dok nisam dobio univerzalni VES) bio 11808 - radioteleprinter.

 

Inache, necemo onda biti u istom garnizonu, ja treba da idem (ako prihvatim) na Topchider.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i ja sam dobio na regrutaciji EIPED. Kako ti je prošlo služenje? Kontam da mene čeka za jedno godinu dana.

 

Ako te vojni odsek ne upishe za kurs za komandira odeljenja/voda, bice ti rod prepravljen u vezistu. Tako su proshli moji klasici, a i ja bih, da vojni odsek nema podatke o tome gde sam sve radio i shta sam radio...

 

I ja sam 2003. na regrutaciji dobio eiped, ali bih bio vezista, da nije bilo kursa za komandire vodova...

 

Srecno u Milanovcu, anyway.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je regrutacija bila u aprilu 2004. Prvo su hteli da me stave u specijalce/padobrance, tako nešto, pa sam tražio nešto drugo i dobio EIPED. Oduvek sam mislio da se lik nadrkao pa mi uvalio neko zlo od roda.

 

Ne verujem da imaju bilo kog razloga da me upisuju na kurs, tako da mi onda ne gine veza. Ko zna možda i ukinu vojsku u međuvremenu pa ni ne odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je regrutacija bila u aprilu 2004. Prvo su hteli da me stave u specijalce/padobrance, tako nešto, pa sam tražio nešto drugo i dobio EIPED. Oduvek sam mislio da se lik nadrkao pa mi uvalio neko zlo od roda.

 

Ne verujem da imaju bilo kog razloga da me upisuju na kurs, tako da mi onda ne gine veza. Ko zna možda i ukinu vojsku u međuvremenu pa ni ne odem.

 

Pazi, EIPED ti je generalno gospodski rod vojske. Obuka po uchionicama, na teren se izlazi samo kada se da uzbuna za proveru borbene gotovosti, a imacesh priliku da prislushkujesh pojedine oficire (tj. njihove razgovore telefonom ili chime vec).

 

Ni veza nije losha - specijalistichki deo obuke ti je u Gornjem Milanovcu, kasrani koja (tu se svi slazhu, bez obzira na rod) ima najbolju klopu od svih kasarni u Srbiji. Jedino shto je GM shupa od grada - 3 ulice, 4 kafica. Ali su im ribe extra :da: Ne dao ti samo Bog da dodjesh u zimu u bataljon veze na Topchideru - smrznucesh se u spavaonici, moji klasici su kukali k'o Damjanov zelenko (a ja sam tada, kao stareshina tj. stv., spavao u kancelariji sa TA peci :twisted: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garda je zakon, jedna od tri najelitnije jedinice ove zemlje, secam se kako sam se najezio kada nam je Pavkovic pre doceka Zaka Siraka govorio dok smo u pocasnom stroju stajali kako mi predstavljamo ovu zemlju i kako ova zemlja u datom trenutku nema bolje od nas, i stvarno nije imala (to sam zakljucio kada sam video ostataj vojske SRJ) i ovom prilikom pozdravljam sve moje ratne drugove Gardiste :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja везу. Нашао ми лик шум на срцу и прогласио ме делимично способним за војску, па нису могли да ми дају пешадију. Ја се укењ'о, отишао после код кардиолога на преглед и тамо ми човек рече да се овај зајебао и да ми је с чуком све у реду. :јеа:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...