Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

imao sam tu nesrecu da sluzim vojni rok u 2001 god za vreme rata u makedoniji...tako da moje iskustvo sa vojne dane nije bas veselo

inace bio sam granicar

 

Zar vi tamo nista u ljubavi sa komshijama iz zapadne vam zemlje? :D Mi smo imali 2001. jednu operaciju gore, iznad vas :D Mislim da ona gamad gore umre od straha kad vidi nas crvenkapice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona gamad umre od straha i kad vidi zelembace, a kamoli shta drugo.

Ala bih se proveselio da nije bilo Kforovaca...

 

 

U pravu si, secam se kad sam na TV skoro gledao kao neke snimke sa Kosova, kao neka njihova teroristicka jedinica patrolira na granici sa Srbijom i sprema se za eventualni upad Srpske vojske, ali toliko su smesni da je to strasno :D Mogao je bar neko da im kaze kako se drzi mitraljez ili puska, a kako sam se tek smejao kad sam video kakve puske imaju, neki lik sa papovkom, drugi sa nekim jos gorim krsem, bas kao neka sumska banda :D

 

Znaci ne bi ih razbucali :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Upravo sam hteo da otvorim ovu temu i vidim da je neki car to vec uradio! Svaka cast!

Osluzio sam vojsku u Krusevcu u 125 motorizovanoj brigadi, Haubicko-Artiljerijski divizion, 122 mm D30J, nisandzija i ponosim se time!

 

JESAM najebao, ko nije? ali mi posle 4 godine ostala samo lepa secanja i neke korisne stvari... Opet mi je porasla kosa (po treci put!), ljudi koji nisu bili ili su sluzili civlino zaista ne mogu da razumeju ali nema veze, svako ima pravo da bira! ;)

 

Dozivljaja ima milijardu ali otom potom, zasad toliko... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја завршио пре недељу дана и мени није уопште било толико лоше. Најбоље је што сам увек имао одличне старешине, тако да није било вике, дреке и сличних глупости. Увек се разговарало најнормалније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја завршио пре недељу дана и мени није уопште било толико лоше. Најбоље је што сам увек имао одличне старешине, тако да није било вике, дреке и сличних глупости. Увек се разговарало најнормалније.

 

Ma moze sa njima da se prica ali ima i onih poremecenih... znas kako, sto veci cin to veca ladovina od staresine... mada i tu ima izuzetaka! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да обрадујем ове који треба сада да служе војску, укинули су притвор. Максимална казна, шта год да урадиш, је 15 дана неизласка у град. Идиотизам!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да обрадујем ове који треба сада да служе војску, укинули су притвор. Максимална казна, шта год да урадиш, је 15 дана неизласка у град. Идиотизам!

 

HA HA! XD Jebes vojsku bez pritvora! Pa bar 2 dana, cisto da se oseti malo! Jebem ti, pa ja i bez kazne nisam vidjao grad po petn'es dana, ha ha! XD Idiotizam na kvadrat! Posle se cude sto nam drzava postaje pederska polako... ccc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја нисам био у притвору, али таквих дебила има да не треба уопште да излазе из притвора. Додуше, смислили су гору казну. Месец дана у КТБ-у: доручак, ручак, вечера.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја нисам био у притвору, али таквих дебила има да не треба уопште да излазе из притвора. Додуше, смислили су гору казну. Месец дана у КТБ-у: доручак, ручак, вечера.

 

Да ли и даље фурају она СМБ робијашка одела кад рмбају у џубаји?

Share this post


Link to post
Share on other sites

скинуо се у августу 2003. био у сомбору на обуци, па у јарчујку у кв, 35.батаљон  веѕа при ВОЈ, било мије царски имао сам 101 дан расхода а отисо сам на 9 месеци и јос су мојој класи скратили на 8.

колико сам пре војске био против исте, кад сам се скинуо схватио сам да сваки мушкарац треба да иде у исту,, ако ништа друго да бар 1 у животу намести кревет, а не да цео живот буде мамина маза.

док сам био у вј родила ми се Јана несто најлепше што мисе десило у животу

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritvor u vojsci je ukinut. Za sranja koja napravis tamo ti se sudi kad odsluzis i uglavnom te oderu novcano. Npr,pricaju da ako osamaris desetara moras da platis kaznu 100 000 kinti.

 

Inace,bio sam u vojsci 3 dana i odlozio sam na 2 godine na osnovu toga sto imam trudnu zenu. Jebiga, major je rekao da zbog toga necu dobiti nikakvo odsustvo. Sta,jel treba da propustim porodjaj zbog jebene drzave? A i nisam bas toliko zeljan da mi neko tamo naredjuje i prica kako sam niko i nista. Ne prica samo meni vec svima,ali ako su svi prepametni i jedva cekaju da odu u vojsku da bi ih ovi pljuvali onda ja mogu da budem idiot.

 

Najtuzniji utisak po meni je vojni restoran. Sve te pognute i ponizene glave koje su se tako sagle nad tanjirom te hrane tamo....... Tuga me uhvati! Bukvalno bi mi trebalo 6 dana da napisem negativne utiske iako sam tamo proveo samo 3 tako da ovde stavljam tacku.

 

CIVILNO JE ZAKON!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, па, сад, није баш толико страшно. Уосталом, кад једном подофицири виде да их уопште не фермаш и да се на далеко вишем нивоу од њих, не дирају те. Што рече мој марој овде на Топчидеру, то више нису подофицири који завршавају средњу школу од 4 године, већ само годину и по дана неког назови курса. Обична војска има више пешадијске обуке од њих.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritvor u vojsci je ukinut. Za sranja koja napravis tamo ti se sudi kad odsluzis i uglavnom te oderu novcano. Npr,pricaju da ako osamaris desetara moras da platis kaznu 100 000 kinti.

 

Inace,bio sam u vojsci 3 dana i odlozio sam na 2 godine na osnovu toga sto imam trudnu zenu. Jebiga, major je rekao da zbog toga necu dobiti nikakvo odsustvo. Sta,jel treba da propustim porodjaj zbog jebene drzave? A i nisam bas toliko zeljan da mi neko tamo naredjuje i prica kako sam niko i nista. Ne prica samo meni vec svima,ali ako su svi prepametni i jedva cekaju da odu u vojsku da bi ih ovi pljuvali onda ja mogu da budem idiot.

 

Najtuzniji utisak po meni je vojni restoran. Sve te pognute i ponizene glave koje su se tako sagle nad tanjirom te hrane tamo....... Tuga me uhvati! Bukvalno bi mi trebalo 6 dana da napisem negativne utiske iako sam tamo proveo samo 3 tako da ovde stavljam tacku.

 

CIVILNO JE ZAKON!!!!

 

Definitivno vojska propade nacisto... uostalom, SIGURNO da je preca porodica od drzave! Podrzavam tvoju odluku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, па, сад, није баш толико страшно. Уосталом, кад једном подофицири виде да их уопште не фермаш и да се на далеко вишем нивоу од њих, не дирају те. Што рече мој марој овде на Топчидеру, то више нису подофицири који завршавају средњу школу од 4 године, већ само годину и по дана неког назови курса. Обична војска има више пешадијске обуке од њих.

 

 

Ovo je lepo receno i veoma tacno, sto sam i sam imao prilike da vidim na Topcideru, Dedinju i Banjici. Dolaze napaljeni likovi sa planincuga, zavrsavaju kurs od 9 meseci (toliko je trajao u moje vreme) i onda ih ubacuju u jedinice i cesto se desava da malo sposobniji desetari imaju mnogo vise znanja od dotiscnih podoficira, a da ne pricam tek o fizickoj pripremljenosti.

 

Ja, posto sam radio za nacelnika bezbednosti Gardijske brigade, obozavao sam da karam u mozak te napaljenike koji dodju sa kursa i odmah pocnu da pokazuju muda i onda kada im pred svima bezbednjak jebe kevu, ponizi ih a vojska se smeje oni hoce da puknju od muke, ali ne smeju ti nista :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ako ne prisustvujes zeninom porodjaju ne znaci da ne volis svoju porodicu pobogu :)

 

mislim, mene bi malo bilo blam da mi muz batali obaveze da bi gled`o kako se ja krivim od muka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ako ne prisustvujes zeninom porodjaju ne znaci da ne volis svoju porodicu pobogu :)

 

mislim, mene bi malo bilo blam da mi muz batali obaveze da bi gled`o kako se ja krivim od muka :)

i zamisli da vidi onu stvar kako izgleda tada i ogadi mu se za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva tenkovska ceta prvog oklopnog bataljona prve oklopne brigade korpusa specijalnih jedinica vojske Jugoslavije:

 

Septembar '95-Decembar '95 ubrzana obuka za nisandziju na tenku T-72 kasarna 4. Juli na Vozdovcu u trajanju od 2 meseca i 8 dana,

Decembar '95.-Mart '96. boravak jedinice na terenu i kurs za komandira tenka Erdevik-Kuzmin kod Sida,

Mart '96.-Septembar '96. ostatak vojnog roka proveden u kasarni,

Mart '96. prvi vikend (od 3) kod kuce,

Avgust '96. redovno + nagradno odsustvo ukupno 22 dana,ukupan rashod 36 dana uz jedan OPP od 2 dana u prestupnoj godini od 366 dana,

Kasarnska i straza na izdvojenom objektu 72 dana

Avgust '96. unapredjenje u mladjeg vodnika i ponosan na to!

Ni dan pritvora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...