Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Nije mi jasno zasto se na ovoj temi ne javljaju samo oni koji su VEC bili u vojsci i imaju DOZIVLJAJE iz izte, kao sto naslov i govori. Eventualno i oni koji se spremaju DA IDU pa ih zanima ovo ili ono. Ovi sto NE ZELE da idu jer su oni sebi najpreci na svetu, nek uskoce u rad only mod, znaci nek samo citaju temu. Mada opet, nije mi jasno ni zasto bi citali a kamoli se javljali na temi koja je ocigledno za one koji su bili, odsluzili i isli bi ponovo i gdegod, kadgod, kad otadzbina zove. Ovi drugi su naravno pametniji, imaju preca posla, vojska je tako trula, ratovanje je trulo, gay, gubljenje vremena bla bla. Rekoh, objasnite to ovom koji ce kad tak ponovo doci da nas kolje, bas pre nego pocne da vam kopa oci. Dok ne stigne taj trenutak, ja idem da obnovim gradivo, trebace. Videcemo se tamo mi ostali, mnogi od nas koji vec bejahu. Mi cemo da dodjemo ponovo kad treba, gde treba.

Aman čoveče vojska u tvoje vreme i vojska sad nema veze sa životom, jel shvataš to? Nije poenta da je ratovanje gej i i gubljenje vremena nego da bi u slučaju rata pola mobilisanih izginulo ko mačići jer je obuka loša i oprema loša.

 

Porediš bre JNA koja je bila treća vojna sila u Evropi, i ovu neorganizovanu bandu sada. Onaj nesrećni Šutanovac svaki put na TV-u laže kako je odziv regruta u poslednjih ne znam koliko rokova uvek odličan i uvek preko 95%, a onda mi drugar koji je radio u vojnom odseku kaže da im se vazda vrti oko 30% al ne pričaju.

 

I drugo, šiptari i ustaše su juče primljeni u Nato. Nato ratuje tako što prvo avijacijom sravni sve sa zemljom i onda pošalje vojsku da počisti šta je preostalo. Kako ćeš ti protiv toga sa ovih naših 5 ili 10 ispravnih aviona? Oćeš da izletiš na livadu sa kalašom pa da pucaš u te avione da ih zaplašiš? Kad smo za vreme bombardovanja onako prošli a uradili su nam 10% onog što su mogli da urade, plus je vojska u Slobino vreme bila u boljem stanju nego sad, o čemu pričamo onda?

 

Ti kad si išao u vojsku, znao si što ideš i gde ideš. Ja ne znam ni jedno ni drugo. Dođi malo u Srbiju i živi ovde jedno godinu dana u kontinuitetu bez izlaska, al ono da čitaš novine i gledaš vesti svaki dan, pa ću da te pitam dal ti je entuzijazam još uvek na nivou.

 

Ratovao si za državu koja ti je dala sve i koju je valjalo čuvati. Šta ja da čuvam 20 godina kasnije? Ovaj kurton od izgovora za državu koji sistematski uništava svoj podmladak...

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zasto se na ovoj temi ne javljaju samo oni koji su VEC bili u vojsci i imaju DOZIVLJAJE iz izte, kao sto naslov i govori. Eventualno i oni koji se spremaju DA IDU pa ih zanima ovo ili ono. Ovi sto NE ZELE da idu jer su oni sebi najpreci na svetu, nek uskoce u rad only mod, znaci nek samo citaju temu. Mada opet, nije mi jasno ni zasto bi citali a kamoli se javljali na temi koja je ocigledno za one koji su bili, odsluzili i isli bi ponovo i gdegod, kadgod, kad otadzbina zove. Ovi drugi su naravno pametniji, imaju preca posla, vojska je tako trula, ratovanje je trulo, gay, gubljenje vremena bla bla. Rekoh, objasnite to ovom koji ce kad tak ponovo doci da nas kolje, bas pre nego pocne da vam kopa oci. Dok ne stigne taj trenutak, ja idem da obnovim gradivo, trebace. Videcemo se tamo mi ostali, mnogi od nas koji vec bejahu. Mi cemo da dodjemo ponovo kad treba, gde treba.

 

Potpis :pivopije:

 

E inace sinoc sam gledao sa prozora svoje rezidencije kako baja cepa MIG 29, znaci ne secam se kad sam poslednji put video onakve akrobacije, svaka cast pilotu za prikazano

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman čoveče vojska u tvoje vreme i vojska sad nema veze sa životom, jel shvataš to? Nije poenta da je ratovanje gej i i gubljenje vremena nego da bi u slučaju rata pola mobilisanih izginulo ko mačići jer je obuka loša i oprema loša.

 

Porediš bre JNA koja je bila treća vojna sila u Evropi, i ovu neorganizovanu bandu sada. Onaj nesrećni Šutanovac svaki put na TV-u laže kako je odziv regruta u poslednjih ne znam koliko rokova uvek odličan i uvek preko 95%, a onda mi drugar koji je radio u vojnom odseku kaže da im se vazda vrti oko 30% al ne pričaju.

 

I drugo, šiptari i ustaše su juče primljeni u Nato. Nato ratuje tako što prvo avijacijom sravni sve sa zemljom i onda pošalje vojsku da počisti šta je preostalo. Kako ćeš ti protiv toga sa ovih naših 5 ili 10 ispravnih aviona? Oćeš da izletiš na livadu sa kalašom pa da pucaš u te avione da ih zaplašiš? Kad smo za vreme bombardovanja onako prošli a uradili su nam 10% onog što su mogli da urade, plus je vojska u Slobino vreme bila u boljem stanju nego sad, o čemu pričamo onda?

 

Ti kad si išao u vojsku, znao si što ideš i gde ideš. Ja ne znam ni jedno ni drugo. Dođi malo u Srbiju i živi ovde jedno godinu dana u kontinuitetu bez izlaska, al ono da čitaš novine i gledaš vesti svaki dan, pa ću da te pitam dal ti je entuzijazam još uvek na nivou.

 

Ratovao si za državu koja ti je dala sve i koju je valjalo čuvati. Šta ja da čuvam 20 godina kasnije? Ovaj kurton od izgovora za državu koji sistematski uništava svoj podmladak...

 

Upravo to, nemam šta da dodam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je sve to, ne morate se pravdati nikome, mada sto rece Dersu ovo je tema za one koji su bili u vojsci, o dozvivljajima iz iste, imali ste vasu temu o tome da li treba ici ili ne treba, i sve to.

 

A inace ne volim da se raspravljam sa nekim ko nije bio i da mu objasnjavam da je smesno i glupo reci "ja nisam bio u vojsci, niti cu ici, ali ako dodje do rata ja cu se odazvati" ... to je bre smesno covece, nije vojska zajebancija, dodje ti tamo neki desetar Pera Mika Zika i pokaze ti kako da pucas i ti si sad vojnik, to je mnogo, mnogo komplikovanija stvar. Ali ne vredi sad da objasnavam, zna onaj ko je bio tamo. I sve to sa tusiranjem, losom hranom, zajebanim uslovima terena, slusanjem besmislenih naredjenja..... sve to ima smisla, sve ima svoje zasto se radi i nije to majmunisanje .... ali necu da se raspravljam. I ne volim te price tipa "bio drug i rekao mi ovo ono" i onda kao eto vidis, u pravu sam ja sto ne idem. A nikad vam drug nije rekao "na aerodromu Beograd sam upocasnom spaliru u plavoj uniformi sa crvenim ekselbenderima docekao predsednike Rusije, Italije, Nemacke,, Francuske.... premijera Madjarske" nego se svi uvek hvataju za pricu nekoga ko kuka i zali se i kao eto to ti je je vojska.

 

Secam se jedne scene kad smo bili guje i sad se spremamo za zakletvu i uvezbavamo strojev korak. A posto mi nismo bili obicni zelembaci kada marsiramo zvuk cizama nije smeo da bude rafalni, vec svi da gaze jednolicno, da se cuje jadan jedini udarac ... i krene kukanje od strane par momaka, kao ne moze se, tesko .... i onda dodje porucnik i kaze da je srpska vojska prvi put koristila strojev korak kada je umarsiravala u Solun, izmuceni i iscrpljni srpski vojnici su strojevim korakom gazili u grad, a pogledaj vas, pickice koje imaju sve i opet kukaju, zale se i sve im smeta. Verujte mi, posle toga i najgorim pickicama je bilo blam da se zale, toliko bar duguju tim hrabrim precima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojska nekad i sad je nebo i zemlja.Danas svako ume da uzme neko oruzje i da puca,u slucaju totalnog rata video bi kako bi prosla mobilizacija,svi bi se razbezali po sumama i preko granice,nemojte da ste smesni.Kakav bre crni rat,nije vam dosta?

 

A kako ti znas kakva je bila nekad a kakva je sada? I kako znas da nece biti rata? Evo moj matori je citav zivot bio ubedjen da rata nikad vise nece biti, da je jedinstvo naroda SFRJ nesto neunistivo, ali u trenu se sve to raspalo. Na Balkanu ratovi izbijaju za najmanji povod, ukrstaju se mnogi putevi i interesi, nismo mi bre Island pa da nas niko ne jebe 5%... nas kad nema ko da jebe mi Balkanci se jebemo medjusobno .... sta ces kad volemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a od gas maski koje kao šatro treba da te sačuvaju od hemijskog oružja pola su sjebane...

 

Ako se zajebeš pa kažeš gas-maska u askari, može vrlo lako da ti se desi da kao blagu kaznu odradiš dvasesetak sklekova, hehe, i to ko je bio u vojsci zna šta znači, sistem brojanja je isti kao da sviraš u 4/4 taktu i to najsporije što možeš, tako da se 20 sklekića pretvara u minimum 40, dešava se zabroji se čovek. Elem zove se zaštitna maska (oznaka je valjda M91, ili ZM1 jebem li ga, davno beše '95, a još davnije odbrana i zaštita u srednjoj) i ako oficir gaji simpatije prema tebi može da se desi da umesto sklekova, napišeš 200-300 puta zaštitna maska ne bi li naučio kako se taj deo opreme zove...

 

Edit:

BTW, koliko se sećam riječi poručnika Aleksića koji nam je vodio pešadijsku obuku, nijedna zaštitna maska te ne može sačuvati od napada hemijskim naoružanjem, već je tu da smanji dejstvo otrova koji unosiš u organizam dok se ne prebaciš na safe ground, ako si u mogućnosti...

Edited by Metal Homer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Sećam se,tokom vojevanja,jedan dan...ali neću,Prince će reći da lažem.Ja imam fejk nalog,a on je real bitch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ti znas kakva je bila nekad a kakva je sada? I kako znas da nece biti rata? Evo moj matori je citav zivot bio ubedjen da rata nikad vise nece biti, da je jedinstvo naroda SFRJ nesto neunistivo, ali u trenu se sve to raspalo. Na Balkanu ratovi izbijaju za najmanji povod, ukrstaju se mnogi putevi i interesi, nismo mi bre Island pa da nas niko ne jebe 5%... nas kad nema ko da jebe mi Balkanci se jebemo medjusobno .... sta ces kad volemo

 

Znam zato sto mi je deda bio neki budza u vojsci,a komsija koji radi u vojnom odseku mi je rekao da bezim od redovne.

E kad ti kaze neko ko radi u toj ustanovi da eskiviras onda ti je jasno koliko je sati.Ne kazem ja,mozda ce biti rata,a koji ce se procenat ljudi odazvati?Veoma mali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgovori i jos malo... :no: Za sve vas koji ste protiv, dolazi do sledeceg da se ne bi sirili u filozofiranje (mislim najjace je iskustvo 'rek'o mi je taj i taj') - doslo do rata ili ne, ja bih radije bio spreman koliko toliko i sreo se sa protivnikom, dajuci zivot casno, nego leteti preko granice ili biti pogodjen u ledja ili potiljak dok sam hvatao maglu! Necu da dozvolim da padnem bez borbe, jos vise ako su neki smradovi i beskicmenjaci u pitanju, kao ovi iz komsiluka!

 

Jebiga, jesmo inferiorni u odnosu na sta smo bili i na potencijalne protivnike (mislim, uvek cemo biti protiv nekakve alijanse), barem tehnoloski govoreci, ali ocigledno ne znate znacaj dobre organizacije i podrske, bez teskog naoruzanja (bezbroj primera od pocetka ratovanja na ovim prostorima do Bosne i bombardovanja Srbije). Mozemo i u druge primere, iako je drugo podneblje (mentalno) - Irak! Pred ulazak koalicije u Bagdad, lepo se rasformirale oruzane snage Iraka i poceo novi talas urbane gerile - to sto se dosta njih odluci da se digne u vazduh, to je njihov problem (da ne pocne neko da mi predaje o tome kako smo drugaciji).. Iako nije intenzivno kao i pre, i dalje jebu koaliciju i 'nepotrebno' se gine, iako ovi imaju tamo stotine hiljada trupa, i sve elemente orudja i podrske... Dzaba sve to, kada ne mogu efektivno da neutralisu pretnju, mislim, vec su dugo tamo.. Bilo kako bilo, pitanje je - sta bi radio da ti dodje *smrad* na vrata? Kao sto rekose ranije, pacifisti i mirovnjaci su poslastica za *smradove*, jer oni obraza nemaju.. :no:

 

Zakljucak, a rekao sam i ranije, ne dajmo da se ponove greske iz prethodnih ratova - tako se Srbi desetkuju, ali ovo je sad nova generacija, i pomozi Boze....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko neće sedeti skrštenih ruku ako neprijatelj dođe pred vrata (bukvalno ili figurativno, nebitno). Svakom proradi ono nešto kad zagusti, bio on pacifista ili ne. Ne menjajte teze i ne skrećite priču, zemlja mora da se brani ma kakva govna bila na vlasti, ali se ovde konkretno priča o neefikasnosti i upropašćenosti naše vojske, za šta su odgovorni isključivo država i vojska, tj država koja je "ulagala" sve manje para na vojsku i vojska koja nije mogla da plaća kvalitetne kadrove nego je zapošljavala svakakve idiote na odgovornim mestima. Ako izbije rat, zbog toga ćemo najebati, a ne zbog toga što su nam muškarci "pičke".

 

Ali svejedno, u zemlji koja bi sada imala najmanje 20 miliona stanovnika da joj više od pola muške populacije nije izginulo u ratovima u prošlom veku, gajenje "kulta ratnika" je prosto glupo, i pitaću vas kad budete imali svoju decu dal ćete tako da razmišljate.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko neće sedeti skrštenih ruku ako neprijatelj dođe pred vrata (bukvalno ili figurativno, nebitno). Svakom proradi ono nešto kad zagusti, bio on pacifista ili ne. Ne menjajte teze i ne skrećite priču, zemlja mora da se brani ma kakva govna bila na vlasti, ali se ovde konkretno priča o neefikasnosti i upropašćenosti naše vojske, za šta su odgovorni isključivo država i vojska, tj država koja je "ulagala" sve manje para na vojsku i vojska koja nije mogla da plaća kvalitetne kadrove nego je zapošljavala svakakve idiote na odgovornim mestima. Ako izbije rat, zbog toga ćemo najebati, a ne zbog toga što su nam muškarci "pičke".

 

Ali svejedno, u zemlji koja bi sada imala najmanje 20 miliona stanovnika da joj više od pola muške populacije nije izginulo u ratovima u prošlom veku, gajenje "kulta ratnika" je prosto glupo, i pitaću vas kad budete imali svoju decu dal ćete tako da razmišljate.

 

Lepo si rekao s tim sto si samo napravio jednu gresku. Nije vojska kriva za upropascavanje iste, vec drzava koja je svoja sredstva ulagala u jacanje nesposobne policije kako bi ona stitila njihove funkcionerske bulje. Dok su vojsku srozali skroz a najsposobnije generale vojske poslala u hag tako da i da dodje do rata vise ni nema ko strucan da predvodi vojsku ni na piknik a kamoli u rat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane brate, ne vredi objasnjavati nesto likovima koji su nesto culi od nekoga i misle da ako dodje do necega oni ce se spremiti za 5 minuta. Evo da ja pitam nesto. Zamisli nadjes se u sred minskog polja, oko tebe tenkovska sestica, cetvorska, tu je negde postavljen MRUD, ima pastetica ...... sta ces da radis? Znas li da prepoznas koja je mina i da je razoruzas? Ili kao sto brzi Gonzales pretrci preko misolovki predjes preko njih? Kako da onaj ko nije prosao obuku izvuce ranjenika a da se ne izlozi vatri? Kako da prezivi u pescari? Kako da likvidira neprijateljskog izvidjaca, tiho, necujno ..... ili ga ipak pusti da prodje pa pobije jezgro patrole......i jos X stvari koje su jako vazne i bukvalno poznavanje istih ti spasava zivot, i ne samo tebi vec i ljudima oko tebe.

 

@Ajlin: vidis li ti koliko ima muskaraca koji su vece zene od samih zena? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto to sam mislila i ja :da:

 

 

ne volim muške koji samo nešto kukaju zanovetaju kenjaju jbt.

ni žene (one unjkave, e to što mi je odvratno!), kad smo već kod toga.

 

sve veliko i teško je nekako "vojska" ... :) ako nikad ništa u životu nisi uradio, onda ti i pranje sopstvenih čarapa na ruke teško pada, a vojska da ne govorimo.

 

 

 

uzmi, uradi, završi. ajd' piči dalje. :)

 

 

edit: nego ajde pričaj kako se izvlačiš iz te gore opisane situacije sa minama i čime god već. neću da postujem ovde malo mi bzvz čitaju mi se te vaše avanture

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije jedino, ali je jako dobar primer. Ako je nekom lakse i lepse da pere dupe nekom penzioneru, ili sto rece Razbijac da sa muharemom i zijadom cisti ulice u drecavom prsluku nego da ide u vojsku i zavrsi to kao covek ... sta reci na to nego .... cccc ... dobro je rekao moj vodnik, trudnoca i porodjaj zene je mnogo gora stvar nego odsluziti vojsku ..... i onda kao tesko i to .... cccc .... i to konstantno trazenje opravdanja.... a i sto je jako zanimljivo, bas gledam malopre, vecina postova na ovoj temi je zaista od ljudi koji nisu ni videli vojsku, osim sto im je pricao komsija Pera Mika Zika... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekla sam mu da ne leti u smrt, a on je odgovorio: "Moram, mama, šta je čovek ako izgubi domovinu"

 

Telo pilota Zorana Radosavljevića, koji je poginuo u borbama s avionima NATO 26. marta 1999. godine vozeći "mig 29", odmah uveče pronašli su dečaci u Republici Srpskoj, na brdu, u mestu zvanom Teočak nadomak Bijeljine, a u zvaničnim papirima stoji da je poginuo u regionu Loznice.

 

- Zahvaljući tim dečacima od 16 i 17 godina, Zoran je sahranjen! Trup aviona bio je na livadi, kljun na jednoj planini, a njegovo telo sa sedištem na drugoj. Dečaci su uzeli merdevine i ćebe od jedne bake. Umotali ga i predali vojsci Republike Srpske. Vojnici su ga peške preko njiva preneli u bolnicu u Loznici.

 

- Ubrzo su došli američki vojnici i maltretirali meštane da kažu gde je pilot priča teško uzdišući Zoranova majka Rada, koja svakog dana obilazi sinovljev grob na beogradskom groblju Lešće.

Dan pre pogibije odnela mu je, kaže, poslednji doručak u njegov stan na Novom Beogradu, gde je živeo sa devojkom, i molila ga da ne leti.

- Mama, moram - rekao je tada Zoran majci. - Šta je čovek ako izgubi svoju domovinu? Mi piloti moramo da preuzmemo prvi udar na sebe i tako spasemo bar neko dete u ovoj zemlji.

 

Kobnog dana nije se javio kući da, kao što je porodica navikla, pita kako su Marija i Marko, njegov sestrić i sestričina, za koje je mnogo brinuo kada je počelo bombardovanje. Majka Rada kaže da je predosećala da se nešto desilo. Zvala je komandu. Rekli su joj da ne brine, da su "svi piloti bezbedni".

 

Sestra Snežana zvala je pilote pokušavajući da sazna nešto o Zoranu.

- Govorili su da će ga naći. U stvari, svi su znali, ali niko nije smeo da kaže - seća se majka Rada pogibije svog tridesetčetvorogodišnjeg sina.

 

Ovaj mladić za primer završio je Vojnu akademiju i Saobraćajni fakultet. Magistrirao je na temu satelitske navigacije, spremao doktorat. Bio je predsednik jedriličarskog kluba ''Polaris'', koji je u to vreme bio beogradski klub s najmasovnijim članstvom.

 

Ime Zorana Radosavljevića danas nosi glavna ulica u Batajnici, jedriličarski klub u Nišu koji je osnovao njegov prijatelj Dejan Milosavljević, kao i najbrojnija regata koja se održava svake prve nedelje septembra na crnogorskom primorju. Svetska srpska zajednica proglasila ga je srpskim vitezom za izuzetne zasluge učinjene za dobro sveukupnog srpskog naroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoo (& frends) - 'Mi' ne skrecemo sa teme i ne menjamo teze, nego ljudi poput tebe koji dolaze na temu da pricaju protiv vojske i zasto ne treba ici (topik je iskustva i tandaramandara), iako je bila takva tema i zakljucana je - ja sam prosto odgovarao, jer ima i dalje mladih i neodlucnih. Poenta je bolje ces proci obucen, pa kako-tako. Vec je konstatovano da nam je i vojska i drzava u losem stanju, to niko ne osporava (iako se to koristi kao kontra-argument protiv nas sto smo pro-militantni, mislim, iz nekog nepoznatog razloga), u pitanju je iskustvo, izlaganje i obuka! Uzmi za primer upoznavanje sa AK-47/74 ili M70, propisnom koriscenju ostalog orudja i oruzja, osnovne taktike kretanja, akcije i reakcije, itd itd, ali ne mogu da dokazem i objasnim nekom ko nije ni krocio na poligon ili bio sa vojnicima, nije to sve bezveze! Isto tako moze pomoci ako ne daj Boze dodje do borbi urbanih, mocices da se snadjes i orijentises kako, gde, kada i sta... Naravno, da ne zaboravimo prvu pomoc, sanitaciju, koriscenje opreme za istu, nikad se ne zna. Ja nikod nisam optuzio konkretno, ali sudeci po anti-militantnim osecanjima, teorijama i izjavama (baziranim na pricama losih sluzbenika/dezertera), moj zakljucak je da bi bila bezanija najpre.. :zeleni: Ali ok, kako god, ja samo ne volim da se blati vojska, i da se nadovezem, nije vojska kriva kada joj je pro-evropska vlada rascinila, penzionisala ili poslala u Hag najsposobnije staresine, zarad nekih minornih ciljeva... Podrazumeva se da se ne moze porediti sa JNA, ali moramo biti optimisticni - manja grupa moze dosta da uradi; jebiga, vecina, koliko sam ja upucen, nasih staresina i oficira tokom rata u Bosni su bili rezervni i cuda su cinili, s'obzirom na uslove i nemastinu (imena i lokacije ne mogu da objavim)! Ima primer gde je 3-4 coveka odbilo napad oko 250 mudzahedina na liniji oko 70m duzine (na padini jednog brda), od 4 2 su bila ranjena, radio ne radi (ili ga nema, ne secam se) i nema pojacanja niti municije.... Itd itd...

 

Rout, objasni Ajlin kako bi se ti izvukao iz tog minskog polja, nisam najupuceniji sa faktorima... Djevojce se napalilo.. :P

 

Smrt narodu, sloboda fasizmu! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

драго ми је да се на овој теми ништа није променУло.

 

него, обука је предзнање. као школа у којој неко научи нешто ново, а неко не научи ништа. нико не гарантује да војник са предзнањем неће да одлепи као мамина маза када куршуми душманина полете ка поменутом.

 

и молим да се смањи булшит са деактивирањем мина и тихом елиминацијом противника као убер-разлогом за одлазак у војску. мислим, то је благо говорећи дисриспект према људима који се тим послом баве професионално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...