Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

није у стању да толерише другачија аргументована мишљења, па кад ти кажеш А, он одма вади неко Б, које треба да испровоцира твоје Ц и тако у недоглед.

 

Eto ti sad. Prvo, em sam ti dao kalendar zajednickog zivota Mileve i Alberta, em sam se raspisao argumentovano (ako treba i linkove cu da postavim, samo kazi care) o tome sta je i kako bilo. Postoji toliko more informacija da je prosto nemoguce da te ne puknu u celo, ako samo izadjes malcice iz Srbije. Nakratko. Dan-dva dovoljno da se otvore oci, pametnome coveku. Obaska internet.

 

Mi sada nemamo to što su nam oduzeli zato što smo bezveze i ušli u rat.

 

Vidi ovako junacino. Mi sada nemamo to sto su nam uzeli jer smo picke. Nemoj da menjas odma temu. Sta kurac nije trebalo da ulazimo u rat, pa politicki. Mi smo picke koje su posle 78 dana popustile pred Amerima. Vijetnamci su se karali sa njima na svojoj teritoriji 16 godina, a i Iracani su tu negde sa predahom uz malo muzike. Od '91. Sto ce reci da se i Ameri (obzirom da su ucesnici oba konflikta) akase u Vijetnamu 16 i Iraku 17-18 godina. I sad ti Srbine pricas kako Ameri (a verovatno ni ovis ostali po toj logici) nemaju morala, nemaju snage, nemaju muda, ne znaju zasto se bore. Vijetnamci su se borili 16 godina i izborili, Iracani evo 18 i nisu jos, a Ameri koji nemaju morala ni muda se bore samo na ta dva mesta 33 godine. Zemljo otvori se da propadnem. Ostale tvoje teze u prethodnom postu preskacem, bespredmetan je svaki odgovor. Na kraju krajeva, nije uopste ni bitno da li cete vas dvojica ziveti u tom uverenju u kom zivite danas, jer nikad od vas nista nece ni biti niti ce vas iko pitati za misljenje. Tako da je potpuno ok. Guslajte vi svoje.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore, kad ovako pogledam malo sa distance, mene generalno nervira cinjenica (dam se isprovocirati) sto ja ne gotivim recimo preterano Amere, dobro ih znam. Gotivim ih isto koliko i sve druge koje znam. Nacije, mislim. Mada 'Talijanke gotivim najvise. A ono, mislim da nema nacije koju nisam vid'o. Mozda negde u Amazonu. Znaci миндећ mi je. Svejedno. Jebe mi se, gledam svoja posla. Ali ga vi brate neki preterujete. U nekoj pasivno-agresivnoj shemi sa Amerikom. Nije ono da se bojkotuje Ameriga u Srbiji. Sta kao, svi prestali da slusaju americku ziku i gledaju americke filmove i te fore. Ali postoji taj neki stereotip o Jenkiju, novijeg datuma doduse. Elem, mi opet igramo ulogu indijanca umesto da se pridruzimo kaubojima. To bi bilo to. Kad se ispostavi neka bolja sema za pravljenje para, prihvatamo oberucke. Neki bolji sistem. Nek ide zivot. Kazu da je u Australiji banja. Najgrdji puko socijalizam (iako je naravno kapitalisticka zemlja). Ja nisam upoznao Australijanca ili Australijanku da nije kul, ne pamtim. Toplo je doduse, jebli oni mater svoju. Kalifornija je cudo. Florida. Havaji.

 

 

A da, da ne zaboravim, Prince, ako te ne mrzi, proguglaj tko je gospodin po imenu Albert Winsemius. Za Singapur si, siguran sam, cuo. E pa kad ta dva i njihovu relaciju prostudiras, javi se da popricamo.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ipak osvrnem na par opaski. Istine radi.

 

 

Nikakvi "viši ciljevi" ne mogu da opravdaju takve zločine.

 

Secas se o cemu ovde pricas? Vijetnamci su cinili ta zlodela svom sopstvenom narodi, krv i meso. Tako pocinjes taj post, a zavrsavas ga ovako...

 

Jesi li, Kalife, pomislio da mogu da postoje fanatici, spremni da umru za svoje ciljeve, a da ne budu zločinci? Ili je svako ko se suprotstavi Americi po automatizmu zločinac?

 

A ja ti upravo o tom fanatizmu do unistenja iz prve recenice i pricam, otvaram ti oci. Avaj, jel treba i da nacrtam? Kulminacija svega je sto, vec u sledecem pitanju upucenom meni, protivrecis sam sebi iz prethodne recenice (koja se odnosi na zverstva Viet Cong-a prema sopstvenom narodu-deci). Kakvo bre suprostavljanje Americi? Ameriga je dosla tu po pozivu i nije ni bila sama. Morao bi da pogledas da je Amerika tada nastupala sa koalicijom zemalja (ukljucujuci i jednu od primarnih strana u konfliktu, Juzni Vijetnam, jel treba da navodim ostale ili pomaze onaj link sa Wikipedia-e?) i da je saradjivala sa Ujedinjenim Nacijama (isto toliko uspesno kao i za problem u Iraku) i da od Ujedinjenih Nacija bese mrka kapa. Ionako Rusija i Kina imaju veto. I ono najbitnije, ti Viet Cong su cinili zlocine nad sopstvenim narodom (ako tu ne racunamo podmetanje exploziva po Sajgonu u restorane i civilna mesta koja obilaze Ameri civili, prateca logistika, uz mnogobrojne kolateralne domace juzno vijetnamske zrtve). Jebote, kako je moguce da ja moram da pisem ocigledno. Ono sto je svakom poznato. Niko ne tvrdi da je Amerika u Vijetnamu idealno resenje, vecina Amera bi volela da nikad tamo nisu ni nogom krocili. Ne zato sto ih je puno poginulo (svaki americki zivot je Amerikancima bitan, svaki, izlazi odma u novinama, heroj ovo ono, sto jel' to lose? Nama eto ubise preCednika usred bela dana pre par godina i nikom nista). Ameri bi voleli da zaborave, da okrenu tocak vremena, nikad nije ni bilo. Zasto? Opet ti je odgovor u Apokalipsi. Kao sto kaze onaj Francuz, 'Vi se ovde borite....nizasta'. Bukvalno. Let them fucking go ballistic ili nek rese svoje lokalne probleme. Problem je sto Ameri znaju iz istorije da se u ogromnom broju slucajeva to resavanje lokalnih problema resava pesnicama i klanicom, a na kraju krajeva vojni i politicki stratezi koriste za svoje ciljeve upravo taj strah naroda, kako americkog tako i svakog drugog, da se ide u rat. Da se salju deca u pizdu materinu. Sta ti mislis, da ti nikakvi smradovi, americki vojnici, kako ih prozivate danas, sirom sveta, ne samo u Iraku, da je to gomila govana? To je najbolja vojska na svetu poslednjih 60 godina. Njima kapa dole. Treba znati kakvi su kao neprijatelji da bi ih cenio kao prijatelje. Da te oni nazivaju svojim prijateljima. To sto prodje ova ili ona vladajuca garnitura, to ide sa teritorijom. Ko radi gresi. Napominjem ponovo, za Amere se nikad nije ni zavrsio WWII. Strateski. A i vole da gaje tu paranoju. Nije da je totalno neosnovana. Ta nacija, koja je kako kazes, parafraziram, 'slabog moralnog vojnog karaktera' ima rekoh to pre neki dan, 700 vojnih baza u 150 zemalja sveta (znaci samo van Amerige). Preko pola miliona osoblja. Samo u inostranim bazama. Bas su nesto mlaki. 'Patriotizam im nije jaca strana'. Ha.

 

 

Sto se tice tvoje opaske za Sadama, pa normalno da ako im se kaze da je Sadam danas neprijatelj, jurisaju na njega. Ako im se kaze stani, stoj, stanu. Ocigledno ti bas nemas neki koncept oruzanih snage. Vidis, oruzane snage se na pitaju nista. Izdaju im se naredjenja od zvanicnog (hopefully demokratski, jel da, izabranog) rukovodstva zemlje u pitanju, i onda oni odu izvrse naredjenje. Kakav koncept, a?

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto američkoj vojsci fali moral? Zato što su profesionalci, ratuju za pare. Uz to su najčešće iz nižih društvenih slojeva i često pripadnici nebelačkog stanovništva SAD - patriotizam im nije jača strana, koliko god im dizali zastavu svako jutro. Njih šalju da završe posao i uzmu pare za to.

Je l' ovo znači da će i našim profesionalcima faliti moral?! Al' nema veze, bar nećemo imati redovnu vojsku!

 

*Kuc, kuc!

-Ko je?

*Mi došli da vas jebemo!

-Nema problema. Evo skidamo gaće odmah.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se ovaj Kalif samo pravi blesav, jer ipak je nemoguće ovoliko luptai, a biti ozbiljan. Pa nisu dva Srbina došla do znanja o Vijetnamu ne znam kako, već tako što su pročitali knjige renomiranih autora, između ostalog i onih koji su učestvovali u kreiranju američke spoljne politike u vreme rata o kome pričamo (Kisindžera sam već pomenuo). Čisto sumnjam da su ti Vijetnamci i taj frajer iz Kambodže to čitali. Neka su oni bili na licu mesta, ali baš zato imaju drugačiju perspektivu, iz prve ruke, nema tu analitike. Pa valjda Kisindžer bolje zna zašto su Ameri ratovali u Vijetnamu i da li su pobedili, pa on je donosio odluke tada.

 

I tako dalje i tako dalje. Tebi je prijatelju dragi ocigledno strana cinjenica da je izmedju '61. i '68. sekretar odbrane (U.S. Secretary Of Defense), sto kaze Zatocenik Snova malo argumentovanja nije na odmet, biJo niko drugi do Robert McNamara. Kakav bre Kissinger? Alfred? Neee. Pizdarije su pocele, svi znamo, '59. da bi negde od '63. sve otislo dodjavola. Pod Nixonom katastrofa, ali on je vadio vruce krompire. A i glup je lik, gramziv. Bez puno skrupula. Jebiga, politicar karijerista. No da ne odlazim u tangentu oko Nixona, Heinz postaje National Security Adviser (sjajna stvar ova Wikipedia) tek posto McNamara odlazi. Da analiziramo? McNamara je Ministar Odbrane od '61.-'68. Kissinger postaje Drzavni Savetnik za Sigurnost preCednika Nixona '68., posto ovaj pobedjuje na izborima.

 

Ministar Odbrane protiv Drzavnog Savetnika za Sigurnost, pitas se ti?

 

Pazi ovako. Sve ti pise na Wikipedi-ji proverio sam, Ako meni ne verujes. Ako se nesto desi preCedniku Amerige, o'ma ga zamni poDpreCednik. I tako redom. Postoji nesto sto bi Amer nazvao 'United States presidential line of succession', a ja cu ga nazvati nasleCtvom americkog trona. Postolja. Svete stolice.

 

 

Pomaze Wikipedia, puna je tablica:

 

 

United States presidential line of succession (da li vas dvojica uopste razumete engleski?)

 

 

# Office Current Officer

1 Vice President and President of the Senate Joe Biden

2 Speaker of the House of Representatives Nancy Pelosi

3 President pro tempore of the Senate Robert Byrd

4 Secretary of State Hillary Rodham Clinton

5 Secretary of the Treasury Timothy Geithner

6 Secretary of Defense Robert Gates

7 Attorney General Eric Holder

8 Secretary of the Interior Ken Salazar

9 Secretary of Agriculture Tom Vilsack

10 Secretary of Commerce Gary Locke

11 Secretary of Labor Hilda Solis

Secretary of Health and Human Services Kathleen Sebelius (confirmation pending)

12 Secretary of Housing and Urban Development Shaun Donovan

13 Secretary of Transportation Ray LaHood

14 Secretary of Energy Steven Chu

15 Secretary of Education Arne Duncan

16 Secretary of Veterans Affairs Eric Shinseki

17 Secretary of Homeland Security Janet Napolitano

 

--------------------------------------------------------------------

 

 

Jel' vidis ti tu negde National Security Advisor. To sam i mislio. Znas zasto ne? Zato sto je National Security Advisor mesto koje popunjava privatno preCednik. Ne odobrava kongres a da ga imenuje preCednik. Ili obrnuto. Znaci, McNamara je bio sesti covek u vladi, a Kissinger je bio privatno unajmljeni lik od strane gosn Nixona. Fair play. Kissinger je mogao da savetuje sta hoce, to ne znaci da bi se to desilo, jer je Ministar Odbrane mnogo vece jaje. Sta mislis, koga ce kongres vise da slusa. Mada se to nije ni desavalo puno po Kongresu, puno tih odluka su donosili nekakvi 'izvrsni komiteti' (EXCOM) u kriticnim vremenima. Grupa od tuce ljudi. Sigurno ne ministar poljoprivrede sa gornje liste.

 

 

Razvodnjio sam temu. Zar je moguce da ne poznajete sve te cinjenice.

 

Mrzi me da kucam vise, elem, otiso McNamara, tvorac (na njegovu nesrecu i nevolju) vecine sranja u Vijetnamu (a poceo pod Kenedijem, dobro se pokazao u startu) i onda tek '73. godine, Kissinger dolazi u Belu Kucu, posle 5-6 godina privatnog savetovanja, Nixon ga mtno za Sekretara drzave, ato je jelda 4. lik u liniji nasledstva. Vazniji i od Ministra odbrane. Pre nego je i zavrsio u tom kapacitetu '73., '72. godine ima razgovore sa Cu En lajem i Mao Ce Tungom, i tu oni rese problem Vijetnama (izmedju ostalog) i potpisu Pariski sporazum '73. Sta je tu nejasno. Kakav crni tvorac 'containment' politike? Vi niste normalni. To su neka dva lika skontali 25 godina ranije (o da pise sve o njima na Wikipediji, cudo jedno), odma' posle WWII. Nema veze sa Kinom, ima veze sa SSSR.

 

 

Znaci, Kissinger je izmislio 'detante'. Tu politiku. TOjest, bio je pristalica. On nije izmislio kurac. Karijerista, Jevrej. Iznimno pametan, ali pre svega ambiciozan lik. SveCki jebac, k'o Tito. Kapa dole Svabi Zidovu. Nije glup. Ali ti brate nemas blage veze ko kosi a ko vodu nosi. Blage veze. Ali blage.

 

 

 

 

 

 

Mada, uvek mozes da se tesis mislju da se moje celokupno zivotno iskustvo zasniva na Wikipedi-ji. To je veoma umirujuca pomisao. Divota. Mislim, morao bi odmah bolje da se osecas. Kazu, 'zivot pise romane'.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što je Kalif bio u vojsci, ne daje mu za pravo da on sere, a da se nama to brani. Ionako je tu ideologiju za koju je položio zakletvu odavno napustio, a sada ga u Americi brane profesionalni vojnici, pa nema potrebe da se više vojno angažuje. Pre ću ja koji nisam služio vojsku otići u rat, no što će on.

 

Pusti bre mene. Moj zivot je atipican. 'Don't do what I do, do what I tell you to do', kaze drevna mudrost. Nekako, shvatices, nemam nameru da serem, sve sto zelim je da informisem. Ne da edukujem, samo da informisem. Dovoljno sa moje strane. Kad ljudi prime informacije, nek procesiraju sami, tu slabo moze da se utice a da nije tendenciozno. Namerno. Smisljeno. Sa nekim ciljem. Dok sam bio na 'terenu', svoje sam odbranio. Na zalost, nisam ostao vecno, ali broj moji istomisljenika je bio zanemarljiv. Ne da niste izabrali 'moj put', 'moju metodu' (koju nisam ni imao u datom momentu) nego niste (neki od vas) otisli samo da se povinujete nekom visem cilju. Ta vojska. Ta neka pitanja, a sta ce biti sa mnom? Tesko je to?!? Jeste, tesko je. odricanje je. Onda ga tupite kako su eto AMeri degenerici, pa nece da se odreknu ovog ili onog. Kao, sve im je potaman, pa ce i dalje da akaju svet. Hoce. Jerbo se odricu. Svacega, ovi likovi u njihovoj armiji koje omalovazavate. Tesko je. Pogotovu ako treba da iz cista mira uskocis u akciju, pizdu materinu away, u tudjini. 'Koji smo moj ovde', pitaju se regruti. Spominjaoli ste neke pare, karijeru. Postoje naravno karijeristi, i to je oficirski kor, sto bi Ivan reko. Oni su pretezno beli. Ono, 80% beli. To sto se pojavi Latino redov (a sad je takvih procentualno najvise, hoce papire ali i cast koja ide uz to da se sluzi otadzbini, jer ipak oni su odavde odavno, to je novo pitanje). U americkoj amrioji najvise je belaca ovih dana. Oficira. Belaca i Latina sto se tice regruta. Crnci repuju, nisu u tom fazonu, za njih postoji i rat interno. Tojest, postojao je, sad su valjda malo iskulirali.

 

Ono sto je mnogo bitnije da shvatis je, Kalifa nad Kalifama nije dzaba Kalifa (nad Kalifama). Uzgred, ko ne zna, to je pomalo posprdan nadimak vezan za strip iz sedamdesetih godina. Kalifa nad Kalifama se zove Musa Ibn Tup. On nije Kalifa, ali pretenduje na tu poziciju, onako glupo, posteno i naivno, a u stvari juri Kalifovu kcer ne bi li se omastio. Jebiga, verovatno niko nije ni cuo za strip, istorija je tu pocela juce.

 

 

Kalifa nad Kalifama je Kalifa (nad Kalifama) iz vise razloga. Ne samo da je sluzio sopstvenu armiju, vec i tudje. I to ne jednu. Tri. Sto kaze Tom Krujz, 'mogu da ti ispricam, ali onda moram da te ubijem'. NIje neka velika drama, samo je tajna. Kalifa je radio za Jugoslaviju, Japan, Libiju i Ameriku neke stvari koje nemaju veze sa mirnodopskom upotrebom. Tu lezi zajeb. Onda je Kalifa rekao dosta i presao u privatni sektor, sto bi rekao nas narod. MirnodoBski. Holivud, sta kurac? Kalifinih ruku delo (izmedju mora ostalih inzenjera) se srucilo Srbiji na glavu, a Kalifa je kvitovao posao godinama ranije. Not kosher at all. Kalifi naravno tad nije paaaaaaaaaaaaaaadalo na pamet da ce Srbija da bude kurac meta. Mislim, what the fuck? Kad radis na dizajnu borbenih aviona ili kojekakvih raketa i projektila, mislis da si baja. Placen do bola, tretiran kao malo vode na dlanu. Kad se te igracke upotrebe protiv gologuzog naroda, osecas se kao poslednja gnjida. Ono prvo je izazov za inzenjera (kazes najbolji u generaciji, a) a ono drugo je splacina koju recimo progutas pre spavanja, kad odes ljubavnici u krevet i ona hoce tvoje dete. You just killed a lot of kids, collaterally. Projektil ne ubiva samo uniformisane likove, rade ljudi na tome.

 

 

Prema tome, postoje ljudi na kugli zemaljskoj koji ne samo da su mnogo vise upuceni u stanje stvari, vecma nose golemu odgovornost u vezi ovih etickih (ne etnickih ili politickih) pitanja. Shvaticete me onda kad sam pomalo nestrpljiv sa svim tim vasim nazadnim razmisljanima. Uzdam se. Velika vecina ljudi i ne shvata o cemu ja pricam. Velika vecina ljudi i ne shvata cime se baim. Ili sam se bavio. Spanska sela. O, neki inzenjer. U sustini, inzenjer smrti. Destrukcije. Na to se svelo to sranje. Mozes da ga primenis za istrazivanje kosmosa ili mozes da ga primenis za njuskanje i detonaciju neprijatelja. Ne odlucujemo mi. Mi inzenjeri samo pravimo ta sranja za vas ostale koji glasate za te vlade za koje glasate.

 

Hajde ti odsluži vojni rok, voleo bih to da vidim. Znaš, pale me cure u uniformi. :mhihi:

 

Ovo odgovaras curi? Da li moze ovo provokativnije? Tebe pale cure u uniformi? Imam vesti...Cure pale muskarci u uniformi. Ovi sto ce da ih brane, kad dodje stani-pani. Jesi li ti cura?

 

 

Prince, koji ces ti kurac nekoj vojsci?!?! Takav lik im ne treba, samo ti idi seri negde drugo a ovde mozes da dodjes samo ako imas neke dozivljajue iz vojske ili slike, na primer kako drzis "patku" nekom penzozu u Klinickom centru dok on pisa, pomazes mu da ubaci svoju pishu unutra i tako to. I ne procenjuj ti ko ce ici u rat i ko je koliko sposobanz a to. A i svi ostali koji nisu bili jer nemaju pojma. I sluzenje vojske nema veze sa ideologijom, kreteni glupavi! Ides tamo da se obucis i pripremis za RAT i niko se ne bavi politikom i ideologijama i zato DOSTA SRANJA JER NE ZNATE NISTA! I nije to samo naucis da ubacis metak u cev, nanisanis i opalis, ALI NE VREDI to objasnjavati budalama koje nisu bile i koje samo kenjaju. U vojsci te i psihicki i fizicki spremaju za rat, uce te zajednistvu, da se zna ko daje naredjenja a ko slusa, da se stvori odanost izmedju vojnika u ovdu, ceti, da se shvate neke stvari, da se pomaze, a zatim i fizicka, takticka obuka.... ima jos milion stvari, ali ne bih sad o tome.

 

A ako nekoga pece savest sto nije bio, a rado bi da kenja i glumi Ramba, neka slobodno odjebe negde na drugu temu gde se palamudi i proserava. Ja ne idem na temu za klavijaturiste jer ne znam da ih sviram i ne idem tamo nekome da kenjam i solim pamet, isto s odnosi i na druge slicne teme, tako da molim ove civinle vojne eksperte i analiticare da se uklone lepo odavde

 

U stvari, cesto primetim naknadno da si sve objasnio. Onda se ja nadovezem, ali kasno je vec, sve je tu vec lepo sroceno. Nije bre ovo 'mi protiv vas', ako ne kapirate da smo na istoj strani i da mora da se malo pritegnu uzde i da se zrtvujemo , onda do kurca.

 

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ovo Srbija?

 

Da li je odlazak na odsluženje vojnog roka tako veliki teret, žrtva za tebe?

Ugledajte se na slavne predake, kukavci.. oni su bili junaci, a ovo danas, što ostade od "muškaraca", boranija. Čak ni to.

 

Da. Ubeđena sam da su likovi, koji beže od vojske, pičkice.

Izvinjavam se na pomenutoj psovki ali .. kad bolje razmislim, nisu ni to jer mnoge od nas imaju više hrabrosti od vas...

i ne bi nam bio problem da odslužimo nekoliko meseci u vojsci. Dakle... :)

 

You rock my world, zvanicno :da: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Princeza- Gvozdje se kuje dok je vruche. Mi smo tu shansu ispustili 99te.

konflikt u Abhaziji je zamrznut sredinom 90ih i zavrshio proterivanjem 48% autohtonog (gruzinskog) stanovnishtva. The rest was assimilated...bez shale, deca stasala nakon tog perioda na tom prostoru vishe ne razumeju svoj maternji - prichaju ruski. S bachushkama nema zeze...pravi borgovi.

 

Kal'fa ti bi po difoltu treb'o znati da ovdi pruzhash podatke a da im individue daju status informacije ...podatka sa smislom, tj. znachenjem. S rezonovanjem vechine to postane vrlo izopacheno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad bilo je i kod nas ljudi koji puknu, ne mogu vise, placu, zovu mamu da dodje po njih,

 

Ja to nisam u zivotu video. Cuo sam, ali video nisam. Cuo sam za to devedesetih. Povetkom. Majke 'partizana' idu po decu u SLoveniju. Znam lika cija je majka isla. Sta da se kaze, tu moju majku niste mogli da nadjete. A isao sam dvared. Jednom za pretke, drugi put za sve govnare koji se nisu odazvali pozivu. Da branim ove likove koji sad seru nama govnarima kako izgubismo srpstvo (a potpuno su u pravu, samo ne vizavi menya) da su Srbi gomila govana. Zato kad dodje ponovo stani-pani, jao bombarduju nas, znam sa kim cu moci da sedim u bunkeru i gadjam mamojebace (svaka njima cast na tehnologiji, oca im jebem) 'domacom pameti', a vi brate sirite marksizam. Ja znam sa kim sam u rovu, tacno. I bez da se oni izjasne i kurce. Tacno znam ko ce da mi doda poslednji biskvit iz 'suvog obroka' i svoju cuturu vode dok jedemo govna 'tamo daleko', a tacno znam ko ce da ostane kod kuce i tupi ga o 'politici i nepravdi'. Obzirom da nisam 'suvi genije' mislim da i vi ostali to nazirete. Nije neka nauka, samo podjes od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zasto neke poznate licnosti ne sluze vojsku...jesu i oni pickice...kakva je to diskriminacija...

 

Nije to 'diskriminacija'. Ako ovi 'imbecili' Amerigosi mogu da sluze iz sve snage svoju vojinu, sto ne bi mogli jos casniji Srbi da sluze svoju? U cemu je poenta. Koliko postoji opravdanih razloga da izbegnes epitet pickice. Ne, pizde. Kvislinga. Gore, domaceg izdajnika. E tako ja gledam na vas deco. Rado bih sluzio i trecu 'tour of duty'. Jel treba da dodjem, da novine pisu o 'kretenu' koji je eto potegao onako mator da sluzi treci put jer Srbija nema muda. Gadite mi se. Znate vi koji ste. Ostalima kapa dole i naklon. Viteski. Gomila gamadi i govana dobise internet i tupe ga posle cinjenice da smo bili u ratu (a neki od nas su i ucestvovali) kako je to bljak. Mamu vam jebem izdajnicku. Svi mars u vojsku i da ne izlazite do 2050. A evo, pakujem se. Ostavljam banju da bas vidim koji su to moji sunarodnici ostali da smrde po mojoj zemlji. Pa, radije bi ih se ja otarasio nego da ih dira nerpijatelj. U moje vreme, 1% Srba u SFRJ nije sluzilo JNA (proizvoljan podatak, ali da se mozda proveriti). Danas, u Srbiji, nezavisnoj Srbiji, samostalnoj Srbiji, imam utisak da 50% stanovnika Srbije (ne nuzno Srba) ne zeli da ide u Armiju. Sto ne ide Srbiji na cast, ide Srbima na cast. Takvi ste vi, mladi Srbi, da vas niko ne zarezuje za smrdljiv sir. Kako vas nije sramota 'is beyond me'. Ne svidja vam se domaca uprava u armiji. Glasajte, promenite nesto. Mozete da pokrenete postupak u Parlamentu, Da li vi, o imbecilna deco, kapirate da vi imate tu moc u Parlamentu? Ne, jer vas boli sveti kurac. Ali bi do bola da razglabate o svetskim problemima, i nedostacima pojedinih 'degenericnih' nacija. Sram da vam udje :rockdevil:.

 

 

 

 

Kal'fa ti bi po difoltu treb'o znati da ovdi pruzhash podatke a da im individue daju status informacije ...podatka sa smislom, tj. znachenjem. S rezonovanjem vechine to postane vrlo izopacheno.

 

Znam burazeru. Drugim recima, ja sam 'kreten'. Ali uopste ne bih da igram tu ulogu nekog 'prosvetitelja'. Dositej, te fore. Ne bre. Znam bre sa kim imam(o) posla. A diskutujem sa par punk-ass omladinaca koji misle da su povukli Boga za muda sve iz Rakovice. Zarkova. Da se razumemo, i ja sam nase dete. Ali provedoh vise od pola zivota medju 'neprijateljima', dooobro sam ih osmotrio. Za razliku od domacih 'kapaciteta'.

 

vlade divac je pickica?

 

???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vlade divac npr(on mi sada pao na pamet)covek koji je promovisao zemlju po citavom svetu,skuplja pare za izbeglice,vrati se u srbiju da zivi...je pickica jer nije sluzi vojsku...to srbende!!!!!malo je uradi za zemlju...treba ga poslati u rat!!!!

 

Aha, to si mislio. Pa vidis Vlade i ja smo na 'ti'. Na srecu, nismo na 'jebi si mater'. Vlade nije isao u vojsku (sto mu ja jos uvek zameram, jer je recimo moja sportska karijera umrla tua njegova nije). S druge strane, tip se iskupio stostruko. Jesi li ti? Kad se budes ti iskupio kao on, javi se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo se primio ovaj Kalif. Ne znam ima li smisla odgovoriti na većinu stvari koje je rekao. Osvrnuću se samo na jednu nebulozu. On je skinuo sa neta redosled ljudi koji bi zamenili predsednika SAD i pokušao to da poturi kao rangiranje američkih zvaničnika po moći koju imaju u političkom sistemu. Onda bi ispalo da je potpredsednik SAD po moći drugi čovek SAD, odmah iza predsednika. To nema pojma, burazeru. Potpredsednik gotovo nikakvu značajniju ulogu nema, osim što je u pripravnosti da zameni predsednika u slučaju da ovaj odapne. Pa Truman dok je Ruzvelt bio živ nije znao da Amerika pravi atomsku bombu, eto koliko je potpredsednik bitan u mašineriji odlučivanja.

 

Kada je o spoljnoj politici reč, zna se - najpre ide predsednik, pa državni sekretar, pa savetnik za nacionalnu bezbednost. Sekretar za odbranu sam protiv njih ništa ne može. Ramsfeld je mogao da izdejstvuje smenjivanje Kolina Pauela, zato što je pridobio predsednika, nikako drugačije. Na kraju je i on popušio.

 

Što se tiče Kisindžera, mislim da u novijoj istoriji SAD nema boljeg primera da je jedan čovek svoju viziju spoljne politike uspeo u toj meri da ostvari u praksi. Još dok je bio mladi profesor, on se oduševljavao ravnotežom snaga u bečkom sistemu država, posle Napoleonovih ratova. Na tome je doktorirao. Stalno mu je ravnoteža snaga bila na umu. Nervirao ga je bipolarni sistem, hteo je da ga učini tripolarnim i otuda kasnije Nixonovo približavanje Kini i "triangularna" diplomatija. Kisindžer je tvorac triangularne diplomatije. Kisindžer je omogućio izvlačenje SAD iz Vijetnama i detant sa Sovjetskim Savezom, potpisivanje raznih ugovora o kontroli nuklearnog naoružanja. On je omogućio i Konferenciju o bezbednosti i saradnji u Evropi. U to vreme je čovek vodio spoljnu politiku SAD i on zna kako se ona vodila. Pisao je o tome i pre ću da verujem njemu, nego tebi. Iz njegovih knjiga međunarodne odnose uči ceo svet, a ti tvrdiš da samo mi Srbi verujemo u to. To je teorija zavere, ispašće da su nam Ameri poturili Kisindžera i sve ostale autore iz oblasti međunarodnih odnosa, da bi nas obmanuli. Kakav Maknamara, sreća što takvi kao on nisu odlučivali, inače bi svet otišao u paramparčad još za vreme Kubanske krize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Koliko postoji opravdanih razloga da izbegnes epitet pickice. Ne, pizde. Kvislinga. Gore, domaceg izdajnika. E tako ja gledam na vas deco... Gadite mi se. Znate vi koji ste... Mamu vam jebem izdajnicku...Da li vi, o imbecilna deco, kapirate da...

izuči malo anatomiju ljudskog tela... onda ćeš videti koji organ me zabole šta ti misliš o nama koji smo rešili da ne "izbegnemo epitet pičkice"... i neću se sada truditi da opravdam svoj stav, znam da si ti isuviše pametan da bi mogao da se spustiš na moj nivo kako bi to razumeo... živ bio, još šes puta da služiš na šes različitih kontinenata i još mnogo novih izuma iskorišćenih u svrhu masovnog uništenja ti želim, u zdravlje  :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam video postove ratnika kalifa,velikog srbina i te fore...to sto se tice divca,nisam polemisao a tobom...i obrazlozio...covek je uradio milijardu puta vise nego da je otisao u vojsku,i u tome je poenta...citaj malo...a tebi je ocigledno bilo jako lepo u vojsci,svi muskarci,pa se zajedno tusirate,sigurno bi se zbog toga i vratio tamo,malo da se bondingujete...psovanje mame...izdajnicke...pa ne znam sta reci...ti i pop-lazicka,radeta,todorovic bi bili super drugari,isli bi i na letovanja zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalifa nad Kalifama je Kalifa (nad Kalifama) iz vise razloga. Ne samo da je sluzio sopstvenu armiju, vec i tudje. I to ne jednu. Tri. Sto kaze Tom Krujz, 'mogu da ti ispricam, ali onda moram da te ubijem'. NIje neka velika drama, samo je tajna. Kalifa je radio za Jugoslaviju, Japan, Libiju i Ameriku neke stvari koje nemaju veze sa mirnodopskom upotrebom. Tu lezi zajeb. Onda je Kalifa rekao dosta i presao u privatni sektor, sto bi rekao nas narod. MirnodoBski. Holivud, sta kurac? Kalifinih ruku delo (izmedju mora ostalih inzenjera) se srucilo Srbiji na glavu, a Kalifa je kvitovao posao godinama ranije. Not kosher at all. Kalifi naravno tad nije paaaaaaaaaaaaaaadalo na pamet da ce Srbija da bude kurac meta. Mislim, what the fuck? Kad radis na dizajnu borbenih aviona ili kojekakvih raketa i projektila, mislis da si baja. Placen do bola, tretiran kao malo vode na dlanu. Kad se te igracke upotrebe protiv gologuzog naroda, osecas se kao poslednja gnjida. Ono prvo je izazov za inzenjera (kazes najbolji u generaciji, a) a ono drugo je splacina koju recimo progutas pre spavanja, kad odes ljubavnici u krevet i ona hoce tvoje dete. You just killed a lot of kids, collaterally. Projektil ne ubiva samo uniformisane likove, rade ljudi na tome.

recimo samo da sam ja već više odbranio svoj narod ne radeći ništa od tebe "čijih se ruku delo sručilo na srbiju"... i šta je kalifa mislio kada je radio kao inženjer na nekom oružju, da će to da iskoriste za snimanje nekog kulturno-umetničkog programa? ne, bože, zar su oni ludi da iskoriste oružje za potrebe rata? i zašto je kalifa koji je služio armije tri različite zemlje pravi čovek koji će nas učiti kako treba braniti svoju zemlju? zar to nije kao da cura koja sedi na tri kurca priča o vernosti?

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre cigani, ovo je tema za ISKUSTVA iz vojske, NE za polemisanje dal valja/treba ici ili ne - bila je ta tema i zatvorena! Naspamovali ste previse i izfilozofirali - pocecemo da brisemo postove koji nemaju veze sa temom, a diskusiju prenesite na novu temu koju cu ja otvoriti ako neko drugi nece ili na podobnu postojecu temu na podforum Nauka - znam da ste se sad uhvatili da se nagovarate, pa tamo to ispoljite! :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zašto si skontao da smo skrenuli sa teme tek sada, a ne nekada ranije kada je ta polemika počela, ili, na primer, kada su pojedini one koji nisu redovno služili vojsku nazivali izdajicama, pičkama, imbecilnom decom... "majku vam jebem izdajničku"... otvoreno vređanje... a evo sada malo i sa tvoje strane... ne očekuleš valjda da na vređanje niko ništa ne odgovori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista pisanija nekih ovde(lako ce se prepoznati :mhihi: )pocinju da me podsecaju na maco lovacke price u sumrak kada onako posedaju svi pored vatrice pa krene palamudjenje

I kada neki normalan lovac kaze da je ulovio fazana od skoro dve kile sto je prilicno dobar ulov,onda ce ti oni uskociti u pricu sa fazonom

2 kile,staaaaa?Nije to nista brate za nas baje mi znamo jedno mesto u sumi gde smo skidali ono brat bratu 5 kila bez problema :)

Iako ce se svaki lovac cesnuti po glavi i razmisliti da u zivotu godinama nije nikad ustrelio toliku perad,uz sve cudjenje baja "pa kako batice ne mozes da ukapiras i svih ovih godina nisi bio svestan da takvi fazani postoje,kao si mogao tako nesto da previdis,2 kile nije nista mor' ba' :) iako bi opet nekako svako mogao da se zakune da niko nikada fazana od 5 kila video nije :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=41063 <== nova tema, idite i jebite jedni drugima mater kroz argumentaciju i subjektivnih pogleda na svet... I tamo raskrinkajte ko je picka a ko ne... :zeleni:

 

Ova tema ide u pritvor (dan-2) dok uvrede i ponizenja ne procvetaju na novonastaloj X-file temi... :da:

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...