Jump to content

Coroner


Mega_Deda

Recommended Posts

Ja recimo mislim da je bubnjar odlicno odradio posao, koliko god "zaostajao" po umecu za ostatkom ekipe, to je nadoknadio u nekim drugim stvarima.

Oni su stvarno pravili progresiju svakim sledecim albumom, tako da je na neki nacin srecna okolnost sto nisu imali priliku da naprave ista slabije. Doduse, kako su bili krenuli mogli su napraviti revoluciju u metal muzici, kao sto delimicno i jesu.

 

Eto, sad i mlade generacije mogu da se loze na dobre bendove! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto?

Vise cenim njih koji se nece vratiti nego gomilu sredovecnih govnara koji i dalje sviraju speed metal (povraticu, definitivno!) ili gomila slepaca sa kojekakvim "re-union" i "comeback" izdanjima i turnejama ...

Prave one prostitutke, prave drolje za pare ...

Ispostavilo se da su metal bendovi veci cmarovi i od pop muzicara ...

Ne, ne bih ni voleo da se ponovo okupe iako bi to bilo bolje od 95% onoga sto je sada na sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je stav poprilicno pogresan, jer vecina bendova koji se reoforme ne dobije ne znam kakve pare. Nisu oni nikad bili veliki kao Duran Duran, pa da dobiju milion dolara da naprave novi album, kako god on zvucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nisam ni rekao - velike pare.

Ko ce dati pare matorim metalcima?

Samo u SKC-u ili KST-u, koga vise zanima WASP, jebote!

Whitesnake?

Hahahahaha!

 

Da, znam ja to, bas zbog toga mi se to i ne dopada.

To je sitna lova (u poredjenju sa onim sto je bilo nekad, pre-mp3 doba) za koju prodaju sebe, to vise nije prodavanje muzike.

To je - "Sad je hit, daj da zaradimo koliko moze, koliko god - vajdica je!" (odvratno, jebi ga)

Metal je muzika koja podrazumeva karakter i stav, kakav god.

To je esencija metala.

Zato je Coroner bio poseban bend.

Zato su takvi, danas, vise nego retki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA da, o tome pricam, kao da sapuce pa ga u miyu jos i pojacavaju. Nesto kao vokal na Carcass-ovom 'Heartwork' albumu. Lik kao da je saputao a posle da je pojacan u mixu. A i ne svidja mi se bas neso posebno, imam recimo video sa koncerta u Berlinu sa No More Colour turneje, cesto nekako puca mu glas iako nije bas zahtevno to sto peva. Kazem, nije vokal nesto ali muzicki su top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Running Wild sa "Death Or Glory" turneje, to mi je jedan od losijih zivih snimaka. Vidi se da je sve nasnimavano u studiju. Tacnije, ne znam za muziku, ali sam za vokal 100% siguran, posto nekad pocinje u razlicito vreme nego na snimku. Prava steta za jedan takav bend da ima takav snimak. Trebali su da rade kao Kreator i Sabbat sa istog festivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na sta sam nabasao:

 

According to a posting on The Unofficial Coroner Web Site, "Marky [Marquis Marky, a.k.a. Marky Edelmann, drums] wrote [in a recent e-mail that] he met Ron [Royce, a.k.a. Ron Broder, bass/vocals] and Tommy [Vetterli, a.k.a. Tommy T. Baron, guitar] two weeks ago to talk about the reunion. Unfortunately, he said it was now 100% sure there would be no CORONER reunion or live shows. He explained the main reason was that neither he, Ron, nor Tommy had the time it would require to do this properly, and also that neither of them liked to, I quote, 'reheat things, except spaghetti sauce.'

 

"Marky explicitly asked me not to post his e-mail on the web, but he said that they were all extremely touched by the interest of all the fans and — for this very reason, I believe — they would meet again in two weeks for two other things he doesn't want me to reveal yet. Both things are still very uncertain, and one of them — the most uncertain of the two — is particularly exciting, although it's not a reunion, and it's not a new album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, to je zapravo proslogodisnja vest ...

To sam tek kasnije video ali je jos bolje jer pokazuje da o okupljanju i slicno nema ni govora.

Ako je i postojala ideja, ocigledno je da se nisu sporazumeli.

Mislim da Marky zapravo, ne zeli da Coroner postoji.

Verujem (u stvari znam jer sam citao) da je u elektronskoj muzici, da ga vise metal ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Strasan bend.Bez lose pjesme a kamo li albuma.

Na onoj staroj temi sam napisao da su oni jedni od rijetkih bendova koji su osjetili da hemija u bendu vise ne stima i rekli "cao, nema vise" bez mjenjanja clanova i nasilnog odrzavanja u zivotu...

Imao sam srecu gledati ih na Grin turneji zajedno sa Annahilatorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...