Jump to content

Lacuna Coil


Recommended Posts

Isto kao da pitas sta je Irish Stew, ha? :) :) :mrgreen:

 

New Wave- novi talas, talas modernije muzike u odnosu na dosadasnju.. njoj pripada Lacuna iz razloga sto je prilicno brutalna (priblizno nekom cistom NU cbendu) i zvuk instrumenata je digitalizovan (posebno u poslednja dva albuma) i to je odvaja od gothic-a jer je gothic metal sam dosta lagan i nenapadan; zatim ima dosta semplovanih delova u pesmama sto je opet veliki deo koji njih veze sa NU metalom i njen glas nije prozracan i razmazujuci kao kod 99% gothic pevacica, a ni muski vokal se ne trudi da peva nisko kao 95% gothic pevaca.

 

^^

 

Nemoj tu da me razocaravas, slusas bas moderni A Perfect Circle, hehe ;)

Edited by ^Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste za tebe.....za mene je gothic npr. tristania.....

 

 

Ja ne slusam ni Lacunu ni Tristaniju. Iskreno.

 

Gothic sam slusala dugo, jos uvek ga slusam pored ostale muzike koju volim, a mogu za sve da objasnim zasto jeste/nije to za sta se izdaje.

 

A npr objasnjenje iznad bi imalo smisla da nije toliko glupo receno.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tvoj post. da objasnim i skratim svima muke?

 

Jeste da Lacuna pripada nekom novom i moderinijem zvuku gothica, kao i npr vec pomenuta Tristanija. Istoriju gothica kao pravca ne pada mi na pamet da pricam, ali ako je potrebno i to cu objasniti.

 

Sto pricas npr o samplovanim delovima i slicno samo pokazuje kuda je muzika otisla. Nema to nikakve veze sa NU metalom, jer imas i cist NU metal. U gothicu danas imas dosta elektronike, to je neizbezno kao i sa svakom muzikom. A to za vokale... Da li da komentarisem? Postoji toliko razlicitih tipova vokala, zasto ti je potrebno da ih kategorizujes i svrstavas. Vokal nema veze toliko sa vrstom muzike koliko sa mogućnosti pevača ili pevačice.

 

Eto. Moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trebaas da objasnjavas istoriju gothic muzike i koga-cega, ali... khm, nije lepo od tebe sto se tako odnosis prema nekoj muzici. Pretpostavljam da si se uvredila sto sam Lacunu smestila u priblizan zanr nepopularne NU metal muzike.

 

Kao prvo... Tristania NE PRIPADA modernom zvuku gothic-a, daleko od toga, i apsolutno je razlicita od Lacune, ali je slicna jednom broju bendova koji su se ugledali na nju ili na koje se ista ugledala... ili je to jednostavno bila inspiracija. Nebitno.

 

A kuda je to muzika otisla? U propast? U rupu bez dna? Ti semplovani delovi su bas jedan sitni detalj u pesmi koji ga, takoreci, krasi.

Tacno, u gothic muzici ima dosta ELEKTRO semplova, ali ko kaze da u Lacuni ima toga... kad nesto semplujes, to moze da bude i tvoj glas obradjen da zvuci tako i tako, i posto je to neizvodljivo uzivo, pusta se sa necega (npr lap-topa).. da ti to najprostije objasnim... U svakom slucaju, to je danas najnormalnija pojava, i ja sam nasla sta da spomenem.

 

Vokali... Hocemo ovako: Vibeke iz Tristanie(dok je jos bila u bendu), Lisa iz Xandrie, pevacica Moonspell-a, Theatre of Tragedy itd itd... sve su to jedni s drugim, slicne i boje i nacini pevanja... One pevaju prozracno, lagano, neometajuce. I sad stavi medju njih Cristinu sa, da kazem, glascinom koja koristi i falsetu i svoj jaki grleni glas... Koliko je to drugacije od svega.

Nisam ja kategorizovala glasove, vec su ti glasovi sebe kategorizovali. Ja ih cujem i mogu da prosudim na sta me podsecaju a na sta ne.

Joj sad bi tako mogla i pevace da nabrojim... slusaj kako Andrea peva, a kako mnogi pevaci... razlika je i to velika.

 

I jos jedno da te ispravim... tvoj citat : Vokal nema veze toliko sa vrstom muzike koliko sa mogućnosti pevača ili pevačice.

Ima i te kako! Tehnika pevanja ima milion, i skoro svaki pevac mora da se prilagodi muzici uz koju peva... pa neces valjda da pevas kao Tarja na Cradle of Filth? ili mozda kao Sandra Nasic na Tristaniu? :)

Edited by ^Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...