Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Guest Mladen84

Pozdrav svima!

 

Ne znam jesam li na pravom mjestu posto nisam metalac vec rocker i blues-er, ali da vam pokazem kako sam napravio svoj pedal-board, dosta jednostavno.

 

Od papa imam Tube screamer 9, Guv'nor, bluesbreaker, Dunlop Cry baby wah i stari procesor DigiTech RP100, koji koristim uglavnom za delay, reverb, chorus i slicne efekte, kad mi zatrebaju.

 

Nabavio sam sper-plocu na koje sve ovo moze da stane, i posto sve pedale (koje ja poznajem) imaju sarafe, nasao sam nove sarafe odgovarajuceg navoja, ali da su nesto duzi, otprilike za debljinu sper-ploce. Izvadio sa postojece sarafe (ako pedala ima 4 ili vise, dovoljna su samo 2), zabiljezio rupe na ploci i zasarafio odozdo kroz plocu pa onda u pedalu, tako da cvrsto stoje na ploci. Procitao sam neke komentare kako nije neophodno toliko pricvrscivati pedale jer ih necete okretati naglavacke, sto je tacno, ali ako ih nosite na probu, vjerovatno cete ih okretati za 90 stepeni, sto je zbog tezine pedala dovoljno da spadnu ako nisu dobro pricvrscene. Zato mislim da je dobro pricvrscivanje neophodno, osim ako svirate samo kod kuce i pedal-board vam uvijek stoji na podu, ali onda ga nema smisla ni praviti, poenta i jeste da kad odete ne probu ili svirku da ne morate sve svaki put prikopcavati.

 

Vecini je vjeraovatno glavni problem napajanje. Ako koristite baterije, valja ih stalno kupovati, ili puniti ako imate punjive, a ako hocete da ustedite da se manje trose, treba stalno iskljucivati ulazne kablove jer kad su oni ukljuceni baterija se po malo trosi. Dodatno je problem mijenjati baterije ako pedale pricvrstite za plocu. To je pravo dosadno, pa ako imate malo vise pedala, treba nabaviti uredjaj koji ce ih sve napajati.

 

Postoji par rjesenja. Nisam siguran ima li toga na ovim prostorima, ali ako imate nekog u njemackoj ili americi, moze vam poslati. Meni je brat iz amerike poslao Dunlop DC Brick koji ima 7 izlaza po 9v i 3 izlaza po 18v (ja ih ne koristim, ali nekom mozda mogu koristiti), sa ukupnom amperazom od 1000mA. To je dovojno za vecinu pedala, ali nije za digitalne procesore. Moj procesor trazi 1300mA sam, pa za njega moram imati poseban ispravljac, ali on je tu svakako privremeno, ne volim bas digitalne efekte. Za analogne je definitivno dovoljno.

Osim Dunlopovog Bricka, ima i Voodoolabs, ali kod njega je problem ako narucujete iz amerike sto traze ulaz od 110v, i morate kupiti namjenski za nasu struju. Dunlopov Brick trazi ulaz od 18v, uz njega dodje i americki adapter, ali moze raditi i na nasu struju (podrzava od 100-240v), samo ako ga nekako prespojite (to nije problem, preko nekog produznog, samo treba napraviti kontakt, a cuo sam da se mogu nabaviti i prelazi tako da moze u nasu uticnicu), a moze se valjda negdje i naci adapter od 18V. Mislim da dosta dobro pegla struju, nema nikakvih sumova ni krcanja, a ne koristim nikakav noise gate.

 

Mali, ali odabran pedal-board, bar za stil muzike koji ja sviram. Sto se nosenja tice, uspio sam naci platnenu torbu u koju moze stati. Nisam za kofere jer gitaru nosim u koferu, pa bi mi onda bile zauzete obje ruke. Ovako torbu mogu preko ramena.

 

Stavio bih sliku, ali ne mogu da skontam kako. Moze samo link, ne znam kako da stavim sa kompjutera, ako je uopste moguce.

 

Pozdrav!

Edited by Mladen84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto si očigledno čovek koji voli sve servirano na "Izvol'te", evo, izguglao sam ti i sliku da vidiš o čemu se radi:

boss%20bcb30%20pedal%20board3.jpg

 

 

 

:D:mrgreen::bigblue::)

 

Cheerz! :pivopije:

 

А је ли, земљаче, може ли се Wah-wah (или како бих ја то написао у брзини Њах-њах) углавити у тај мали педалборд?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Mladen84

Hoce li mi neko reci kako da postavim sliku sa svog kompjutera?

kad kliknem na insert image, trazi URL stranice, a sliku imam na hard disku.

 

Hvala!

 

Mladen

Edited by Mladen84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mladen84

E, hvala ti puno, evo uspio sam.

 

Na prvoj slici se vidi PedalBoard, a na drugoj je skupa sa torbom u kojoj ga nosim.

 

p1090045it9.jpg

 

p1090050sq7.jpg

 

 

Pozdrav!

 

Mladen

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav!

 

Tele -> Cheap Volume Pedal -> Behringer Hellbabe Wah -> Boss DS-2 Turbo Distortion-> ElectroHarmonix Vintage Polyphase ->

 

ElectroHarmonix Big Muff NYC Reissue Fuzz -> Yamaha Vintage Flanger FL-01 -> Boss Analog Delay DM-3 / Behringer V-Amp2 -> Vox Ac-30 CC1

 

Na V-Amp2 koristim delay + Echo + Reverb + Tuner ( Bypass preamp + Cabinet )

 

Nisam se jos odlucio za pedalboard jer non-stop menjam raspored efekata

 

Uskoro cu postovati slike :muzicar:

Edited by Z*Z*Z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo pojačalo iznad Peavey ValveKing 212 100w lampaš...Pogledaj na netu specifikacije biće ti jasno... :pivopije:

 

P.S.Dosta je veće nego što izgleda na slici :mrgreen:

Ama, znam, to si ga uzeo u Artistu? Ja se razmishljam o 112-ici, 40w, sasvim dovoljno za mene :D Zvao sam artist, ali ga nisu imali sad pre par dana, videcu kad stigne

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rock pedale poredjane po redu, s leva na desno:

 

1. Fender tuner (kad nemam BOSS :frown: )

2. Digitech delay

3. Marhsall Guv'nor II

4. Ibanez GE10 Equilizer

 

U 75% slucajeva ne koristim nista, tj. samo kabel. Tuner povremeno, kad je veca razlika u temperaturi backstage-stage ili kresnu neke jake reflektore na bini. Delay kada ima 2 gitarska pojacala na bini, e onda cini cudo i radi mi samo kao spliter. Guv'nor II kada jedno od ta dva pojacala nije Marshall i (odnedavno) GE10 koji ima boost u sebi i pravi od zvuka skoro savrsenstvo. Inace, samo ih poredjam, namestim, zalepim onom nadrkanom srebrnom trakom (da ih slucajno ne bi povukao i isvukao kabel) i NE DIRAM. Nemam potrebu za pritiskanjem bilo kakvih efekata u toku svirke, samo tuner izmedju da se proverim i popravim.

Sve to (kada koristim) kresem Gibsonom BFG (i Epiphone-om kada mi na Gibsonu ode zica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rock pedale poredjane po redu, s leva na desno:

 

1. Fender tuner (kad nemam BOSS :frown: )

2. Digitech delay

3. Marhsall Guv'nor II

4. Ibanez GE10 Equilizer

Teoretski pedale idu sa desna na levo, što znači da tebi gitara u ovom slučaju ide prvo u EQ, pa u GV2, pa u Delay, i na kraju u štimer.

...osim ako si mislio obrnuto.

U oba slučaja nešto ne valja.

 

Štimer bi trebalo da ide ODMAH NAKON gitare, osim ako bi da štimuješ alikvote distorzije ili ponovljeni signal sa dileja, ili oba zajedno.

U obrnutom slučaju ti ne valja dilej pre distorzije.

EQ pre dista još i može da ima smisla, mada da budem iskren, sumnjam da je to ovde slučaj...

 

Jel' može neko objašnjenje?

 

Koliko ljudi samo koristi ovog Guv'nora II...

Čak i basisti.

 

Jel znaš neku takvu pedalu na prodaju možda?

 

kec je bolji.masniji je dosta.

Eh, ali kec nema "deep" pot, što i nije od nekog značaja...

...osim ako si basista.

 

Koja je razlika izmedju jackhammera i guvnora,jel to drugo cudo Overdrive ili sta?

 

Pa ako stepen izobličenja obeležimo sa brojevima od jedan do deset, gde je nula clean, a 10 totalni raspad, zujka, krčanje, itd., onda Marshallove aktuelne distorzije pokrivaju sledeće oblasti:

Bluesbreaker: do dvojke

Guv'nor II: do tamo neke četvorke-petice

Jackhammer (OD mode): slično kao GV2

Jackhammer (DS mode): do tamo neke sedmice

(BOSS MT2 ide malko iznad 9, čisto radi poređenja)

 

Gornji primeri su onako bezveze, čisto da shvatiš poentu. Veoma orijentaciono.

 

Mislim da su Marshallove pedale baš dobar primer za ono kada je granica između OD i DS nedefinisana. Teoretski je samo Jackhammer DS, mada i GV2 radi jako slično sa maksimalnim gainom.

 

To su neka moja zapažanja.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...