Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Guest Mladen84

I ja koristim guv'nor II, i najdraza mi je pedala, osim sto mi je pokvaren prekidac. Ima tako dobar raspon, od dosta prirodnog overdriv-a do dosta jake distorzije, a u svemu tome je taj legendarni Marshallov zvuk, koji posebno dolazi do izrazajakad u njega ustekam Les Paul-a (Epiphone, ali ipak Les Paul :-). Ne moze biti bas cist kao tubescreamer, a ni jak kao neke metalske pedale, ali meni je dovoljno jak i kad mi treba puno sustaina, samo ga odvrnem do daske i potpuno sam zadovoljan.

Bluesbreaker je isto tako dosta dobar i dosta slican guvnoru, samo nesto slabiji i cistiji, samo sto opet ni on nije bas pravi overdrive kao tubescreamer, odnosno ne moze se toliko iscistiti. Jackhamera nisam probao, ali mislim da je prejak za moj ukus.

Zanimljivo je da su Marshallove pedale tako jeftine, a imaju tako dobar zvuk, samo kad bi pravili kvalitetnije prekidace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ti novi Marshalli ne valjaju nista...mnogo su mutni nekako.Ni da prismrde Drivemasteru,Shredmasteru ili Guvnoru(1)...

 

Čak i basisti.

 

Jel znaš neku takvu pedalu na prodaju možda?

 

Ima u radnji za 4- 5 hiljada(nisam siguran).Treba ti,a? :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u radnji za 4- 5 hiljada(nisam siguran).Treba ti,a? :twisted:

Imam već jednu, i drugar (gitarista inače, za razliku od mene) ju je isprobavao pa mu se svidela, pa rekoh ako naiđem slučajno na neki komad da mu javim.

4-5 kila dinjusa u radnji je previše kinte. Zapravo i nije, ali te pedale se kreću po veoma smešnim cenama, polovne, a nisu ni retke, pa nema baš smisla vijati nove.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom sam proveo preko sat vremena sa kumom, nameštajući zvuk na Gavneru i Džeku. U priči je bio i Hot Rod(Didžitek), ali je brzo zaboravljen i proglašen za najgoru pedalu na svetu(iako je najviše plaćen). Trebala mu je varijanta za ritam i za solo. Posle sat vremena drndanja smo došli do 'vakih zaključaka...

Obe pedale zaista imaju taj neki Maršal zvuk.

Gavner je bolji za solo. Gejn (skoro) do panja, malo više srednjih i visokih... ostalo je u prstima. Za ritam mu fali masti. Ne mogu baš da zavrište harmonici.

Džek je lepše zvučao na OD, nego na DIST. Ali OD nije bio dovoljno mastan za ritam pa smo tu varijantu pozdravili. E tu je već došlo do problema. Dist je mnogo mutan i basovit. Ako se dobro sećam bass pot je bio skoro na nuli, a oko 5 na pojačalu. Sve preko toga je prdelo. Freq i kontur potovi su spasili stvar. Ma sve je na kraju izgledalo totalno nakaradno ali je ok zvučalo.

 

E sad, dve pedale plus njesra pojačalo i možda još neka efekat pedala su meni bacanje para. Dodaš još koju kintu i kupiš neku krmaču sa futsvičem i mirna Bačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam mogao da iskopam post na Consecration temi gde sam postavio ovo isto pre nekog vremena, al' nema veze, evo ga opeth, nije na odmet.

 

pedalboardsmallnf4.jpg

 

Crybaby Wah

Digitech Whammy/Wah

Ibanez Session-Man 2

Boss PS5 Super Shifter

Boss TR2 Tremolo

Line6 DL4 Stompbox Delay

Boss RV3 Reverb/Delay

Boss PH3 Phase Shifter

e-bow

 

vucem gain iz pojacala (Laney GH100).

 

Digitech Whammy/Wah mi se vise svidja od novijih Whammy-a, jer umesto onog jednog okruglog knoba ima dve pedale kojima mogu da gazim gore-dole (ili napred-nazad) i da se setam kroz presete mnogo lakse. knob koji imaju novoji vemiji je mali i nezgodan za "nozno" menjanje.

 

do Ibanez pedale sam slucajno dosao, pre toga sam koristio DS1 dok ga slucajno nismo sprzili :)

Ibanez koristim kao blagi overdrajv da dodatno bustujem signal za solo ako zatreba. najludje je sto pedala ima i svoj dilej koji je jako kratak i moze da zvuci zanimljivo.

 

Line6 Delay je verovatno najbolji delay koji postoji.

 

RV3 mi je bolji od RV5. steta sto se RVtrojke vise ne prave. dosta volim clean svirku pa mi reverb mnogo prija.

 

ponekad na RV3 namestim i delay i reverb zajedno, da bih dobio stereo delay (Line6 + RV3). zvuci svemirski dobro.

 

Phaser je van petlje na fotki, jer ga tada na snimanju nisam koristio.

 

e-bow nije na fotki (kao ni stimer i slajd i kapodaster, ali to su samo dodatne sitnice).

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jel' može neko objašnjenje?

 

Naravno! Objasnjenje:

Pedale redjam s leva na desno (po meni, ne postoji pravilo jer nije bitno kojom nogom ih pritiskas), sto znaci da iz gitare kabel ide u prvu koju sam naveo - tuner. Iz tunera ide u delay kojeg sam takodje naveo da koristim ISKLJUCIVO kao spliter. E onda imam dva izlaza iz delay, u ovom slucaju, kao da sam poslao 2 kabela iz gitare - jedan za jedno pojacalo, drugi za drugo. Guv'nor II sam naveo da koristim kada hocu da od nekog pojacala dobijem imalo Marshall zvuk (inace vise volim matori narandzasti BOSS). To je bio jedan izlaz iz delay. Drugi izlaz ubodem u pojacalo preko GE10 da bih eventualno popravio karaktaristike (dobio veci opseg) na npr. JCM800 kojeg koristim, a u vecini slucajeva da uskladim frekvenciju gitare sa ostalim frekvencijama na bini tako da bi se sve uklopilo u sto sirii opseg i bilo lepo za uvo (produkcija). Takodje sam napisao da, kada ovo sve ispovezujem, NISTA NE PRITISKAM u toku svirke, osim povremeno tunera i celu ovu skalameriju sklonim iza pojacala da nesto ne bih slucajno pritisnuo, a ulaz obavezno zalepim trakom za binu. EQ i delay za dva pojacala mi sluze samo da dobijem bolju sliku gitare na bini i u razglasu. I, verujte mi, ovo mi odlicno sljaka, a 100x su me pitali: "A koja ti je to gitara?".

Voleo bih da sam ovo sve uslikao i postavio ili da sam shematski prikazao da bude slikovitije i jasnije, ali OPET ne znam kako se postavljaju fotke na ovoj temi :violent: . Mada i nema sta da se prikazuje kada je to, po meni, jedan mali "pedal board" u odnosu na Vase.

PS: I, da, ono sto mi je jako vazno je da kombinacijom na delay "10-0-10-7" startujem loop od 4sec., odsviram nesto, i mogu na miru, dok ide loop, da sklonim gitaru u kofer i namestam zvuk na pojacalima.

:pivopije:

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mladen84
E sad, dve pedale plus njesra pojačalo i možda još neka efekat pedala su meni bacanje para. Dodaš još koju kintu i kupiš neku krmaču sa futsvičem i mirna Bačka.

 

Slazem se ja sa tobom da su distorzije iz pojacala najbolje, kad su u pitanju lampasi, ali su ta pojacala jednostavno preskupa. Stvarno nisam u mogucnosti da kupim JCM800, ili super lead, ili nekog slicnog klasicnog Marshala, a tranzistorci mi nikako ne zvuce kako treba, probao sam par i nisu mi nesto. Probao sam i dva Fenderova, (RocPro i Tween reverb), ali ni oni mi bas ne zvuce sa Les Paul-om, a tween reverb i nema distorziju. Od malo ''jeftinijih'' pojacala, jedina mi je nada jos VOX AC30, malo je pristupacniji u odnosu na Marshalla, a nadam se da ce mi se svidjeti.

Svakako i kad bih imao JCM800, koristio bih Marshallove pedale na probama, jer sviramo u iznajmljenom prostoru, gdje su drugacija pojacala, pa kako bih i tu imao bar priblizan zvuk, dok bih na svirke nosio svoje pojacalo (sweet dreams... valjda cu i to nekad moci kupiti :-)

 

Inace mi je cilj napraviti sto manji pedalboard, ali sa svim analognim efektima, da konacno izbacim procesor (dobro me sluzi vec godinama, ali digitalni efekti su digitalni). Problem je sto ce mi ostati prostora, a i izlaza od 9v iz DC Brick-a, za samo tri pedale, a cilj mi je da nabavim jos analogni delay, chorus, tremolo, neki octaver i stimer. Sve to jako malo koristim, pa mi je glupo uzimati toliko pedala. Zamalo sam nasao rjesenje, Marshal (opet) regenerator, ima u sebi chorus, flanger, phaser, vibrato i slicno, ali nema tremolo. Ako neko zna kombinaciju - chorus, tremolo, delay, octaver, u tri pedale, odnosno neka dva od ovih u jednom, a da nije digitalni procesor, neka mi javi, a za stimer bi se snasao nekako. Zahvaljujem se unaprijed! :-)

 

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mladen84
Naravno! Objasnjenje:

Pedale redjam s leva na desno (po meni, ne postoji pravilo jer nije bitno kojom nogom ih pritiskas), sto znaci da iz gitare kabel ide u prvu koju sam naveo - tuner. ...

 

Sad ja ne kontam. Nije bitno kojom nogom pritisces, ali pedale bi morale ici s desna na lijevo, jer je koliko ja znam na svim pedalama sa desne strane ulaz a sa lijeve izlaz. Ako ih redas sa lijeva na desno, onda bi to nepotrebno zakomplikovalo povezivanje sa kablovima, a ne bih rekao da bi to neko radio.

 

:confused:

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ja ne kontam. Nije bitno kojom nogom pritisces, ali pedale bi morale ici s desna na lijevo, jer je koliko ja znam na svim pedalama sa desne strane ulaz a sa lijeve izlaz. Ako ih redas sa lijeva na desno, onda bi to nepotrebno zakomplikovalo povezivanje sa kablovima, a ne bih rekao da bi to neko radio.

 

:confused:

 

Pozdrav!

 

:pivopije:

U pravu ste skroz! Zapravo, posvadjao sam se s nogama, a kad malo bolje razmislim PEDALE REDJAM S DESNA NA LEVO. Inace imam PSP i B kategoriju i nemam problema s levom i desnom stranom, ali ne znam sta mi sad bi.

Hvala na primedbi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna kombinaciju - chorus, tremolo, delay, octaver, u tri pedale, odnosno neka dva od ovih u jednom, a da nije digitalni procesor, neka mi javi, a za stimer bi se snasao nekako. Zahvaljujem se unaprijed! :-)

 

tesko ces to da nadjes.. medjusobno su ti efekti dosta razliciti, a kompanijama je lakse da ti uzmu pare za 3 razlicite pedale nego da stave te efekte u jednu istu.. (jedan od razloga sto se RV3 vise ne pravi, jel').

 

postoji Line6 MM4 - http://line6.com/stompboxmodelers/mm4.html - u kome imas spojene efekte kao sto su chorus, tremolo, flanger, phaser itd. i verujem da super radi, samo sto nije jeftin. u SAD kosta 250 dolara, a u Srbiji ne verujem da nov po radnjama kosta ispod 300-320 evra.

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek ne koristim pedale. Kupio sam kutiju Marshall JCM800 4x12, a od glave koristim kombo Marshall MGDFX100 dok ne nadjem neku lampasku glavu. Ali ok me sluzi, ima dva kanala za distorziju i dobar deelay, chorus, flanger... takodje i reverb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ne znam dal će biti skoro pošto je bila sad u nedelju, ali zvaću obavezno ako bude nešto.

 

Btw utisci kada sam ga odvrnuo na svirci...Distorzija je malo modernija nije toliko vintage( što se meni iskreno više svidja ), ali lampa se čuje na kvadrat.

Može da se svira od bluza do metala na njemu , ja sam lično držao gain na 4.Pod punim gainom se i dalje čuju otvoreni akordi.Eq radi fenomenalno znači stvarno radi kako treba.Ima reverb sa oprugom( znači ne digitalni već onaj stari dobri) koji radi do jaja.Klin je dobar pogotovo sa bright opcijom na neck magnetu.Overdrive koji ima u sebi kao dodatak na solo je prervrzija dobar i čist.

 

Sa druge strane jedina mana su mu zvučnici koji su peavey-evi, da stavim neke celestion vintage verujem da bi bilo još bolje.

Pojačalo nema pravih 100w ali je veoma glasno ( barem dovoljno za moje potrebe ).

Sa obzirom da sam ima prilike da probam neka ozbiljna pojačala čuje se zašto ovo pojačalo košta samo 600 evra.

Da ne shvatite pogrešno stvar je samo u tom malo modernijem zvuku što je opet stvar ukusa.Meni se lično barem za sada više svidja i ne bih ga menjao za drugo.

Za 600 evra koje sam dao za njega ,vredi svaki dinar. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose za pocetak :)

 

Nego trebalo bi da imas prikljucak za external speaker? Tako bi mogao da ga probas na nekim drugim zvucnicima, pa ako ti se svidi, eventualno da zamenis samo zvucnike.

 

Cenis da nema stotku vati? Navodno ima 4 lampe od po 25W na izlazu. Nije da mi treba tolika snaga ja bih verovatno isao na 112 model, al se pitam sta su mogli da zajebu.

Posto kazes da je ocigledna razlika u kvalitetu tvog i onih malo skupljih pojacala jel bi mogao na neki nacin da docaras sta je to u zvuku sto nedostaje, ili da ipak cekamo LIVE nastup :)

 

 

Jel si se igrao sa ovim dugmetom, to bi trebalo da je negde pozadi?

http://www.musiciansfriend.com/document?cp...442&index=1

Edited by cronnin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema stotku zbog trafoa ,a ne lampi.To dugme što pitaš ga prepolovi na 50W što je extra fora i radi dobro.

Razlika je samo u modernijem zvuku ničemu drugom ( mislim na distorziju ovde ,ne kilin ).Na to sam mislio.

Old school vintage ljudi, nije za njih.Da je bolje od svake pedale i proca na tržištu, jeste.

 

Poz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od danas sam vlasnik glavudze Fender Bassman 100. Tako da sam prinudjen da koristim pedale jer on nema u sebi distorziju. Pravo resenje je Boss overdrive i Super overdrive. Cry Baby se podrazumeva i jos samo da kupim boss DD3 i kompletan sam skroz. Kutija je Marshall JCM800 4x12 Celestion G-80. Mozda cu da kacim i boss Compresor sustainer CS1 kao volume za solo ali mislim da nemam potrebe jer je tu Super overdrive. Ovih dana cu videti da detaljisem i nadjem najbolju mogucu kombinaciju za solo volume. Toncina jebe kevu, znaci odusevljen sam. Moja zelja je da imam JCM800 ali posto u martu krecem u civilnu sluzbu i nisam vise u radnom odnosu, za te pare koje sam skupio ovo je najbolje resenje. Imam i boss DS1, isprobacu da vidim kako se ona ponasa na lampasu. Meni na mom kombo marshall tranzistorcu nije vrsila posao, u stvari nisam bio zadovoljan jer sam je koristio za solo. Vezao sam na send-return.

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...