Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

-A shto se tice kako se drzi sve to...pa ovako.....ne drzi se nishta specijalno,ali dovoljno da ti se ne pomeraju pedale tokom sviranja (stoje stabilno a i sundjer je jako tvrd)

Pazi nije ni poenta da ti sada neshto mlataras sa pedalboardom (na primer ima bisera koji bi voleli naopacke kad okrenes pedalboard da sve stoji na mesu LOL).Za takve akcije ljudi stavljaju lepak (kome nije zao da osteti pedalu samo napred :confused: )

da li to znaci da pedale moraju da se stavljaju i skidaju prilikom transporta pedalborda svaki put, ili postojki poklopac koji ih drzi na mestu dok nosis board? vidim da postoji drska za nosenje, pa zato pitam?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno!!!!!

Pedalboard funkcionishe kao Kofer kojem se skida jedna stranica!

Kada nju skinesh ostaje ti "radni" deo,a druga stranica sa strane!

 

-Poenta pedalboarda je upravo ta da ne vadish pedale i zajebavash se sa kablovima,nego lepo nacimash kuci pedalboard,postavish sve kako treba i kako ti odgovara,zatvorish i cao-zdravo!Posle samo skidash stranicu i svirash!(neshto kao "Sipaj i vozi" varijanta LOL).hahahaha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kofer, a?

Evo mog CustomShop Reshenja

 

MyPedalboard.jpg

 

Eto Vam ideje...pa se snalazite sami....

Pre ovog sam imao sledecu varijantu :

Skinuo zam znak za pesake sa raskrsnice i isekao ga na pola.

Jednu polovinu sam bacio :meshuggah: a na drugu zasrafio pedale...

 

A da znak se nalazio na raskrsnici kod osnovne skole :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego da vas Jaganjac nesto pita:

Koliko je pametno napraviti svoju pedalu,da li je isplativo i koliko su seme sa neta pouzdane povodom tih stvari?

 

Ja napravio Ibanezov overdrive i radi savrseno!Kad nakačim na moj krš dist sa pojačala dobijem bogovski ton,tako da ISPLATI SE nego šta,sledeća stanica Marshall!

 

P.S.Inače bez kutije izaslo me 200 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kofer, a?

Evo mog CustomShop Reshenja

 

MyPedalboard.jpg

 

Eto Vam ideje...pa se snalazite sami....

Pre ovog sam imao sledecu varijantu :

Skinuo zam znak za pesake sa raskrsnice i isekao ga na pola.

Jednu polovinu sam bacio :meshuggah: a na drugu zasrafio pedale...

 

A da znak se nalazio na raskrsnici kod osnovne skole :rockdevil:

 

HA,HA,HA!

Sad imam vise pedala od tebe! :rockdevil:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljanjem TU-2 na prvo mesto u lancu postigli smo sledeće:

 

-postupili po nekoj zdravoj logici, koju i uputstva za date sprave predlažu.

-dobili mogućnost da mjutiramo ceo setup na početku lanca, a da nam dilej ostane.

(Mjutiranje je dobro i za, recimo, promenu instrumenta bez krčanja, buke, i povrh toga još možemo i da se doštimamo nakon promene instrumenta. Ta opcija radi i pri TU-2 vezanom na kraju lanca, ali o tome pasus niže.)

-...(upisati po želji)...

 

ALI:

 

-nismo ispali avangardni, originalni, inovatori niti u nekom svom fazonu

-ne možemo da štimujemo alikvote distorzije, niti da tražimo trenutnu rezonantnu frekvenciju wah pedale, a da ne govorimo o tome da nam setup TU-2 na kraju lanca omogućava proveru naštimovanosti ponovljenih tonova sa Delay pedale...

-Kod promene instrumenta, pri mjutiranju posle delay-a, se nakon isključivanja MUTE opcije na TU-2, može još čuti dilej kako još ponavlja krčanja nastala usled vađenja i stavljanja kabla, naravno ako je dotični DELAU namešten adekvatno... :mrgreen:

-Ako želimo da se naštimujemo na klin zvuku (mada ne vidim razlog zbog čega bismo to uopšte i činili??? :bigblue: ), moramo da pogasimo prethodne tri pedale, a to jako lepo izgleda. Ima neku vintejdž atmosferu. Da podsetim, to se kod varijante TU-2 na početku lanca radi jednim pritiskom. Fuj! Sintetika!

-...(upisati po želji)...

 

 

:lol::);):D

 

Ajde sad ozbiljno:

 

@ J.J.Jesa

 

Sorry zbog šale, nije bilo u cilju da te uvredim.

Prijatelju, ja kao jedini mogući razuman razlog NEstavljanja TU-2 na početak lanca vidim varijantu ako ti je kojim slučajem Wah neki ultra matori, vintage, muzejski, pa je razmažen po pitanju ulazne impedanse, i jednostavno mora da bude iz gitare. Viđao sam takve sprave, evo sad se setih nekog matorog FUZZ-a Montarbovog, kome nije bilo svejedno ni u šta ga štekaš a kamo li šta si vezao u njega...

Mada, po slici mi deluje kao standarda plačibebica...

 

Kako god bilo, nije mi jasno zašto TU-2 stavljaš na poslednje mesto? :confused: :confused: :confused:

 

Voleo bih da mi/nam objasniš...

 

Hvala.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Edit:

 

ps.

 

Dojaja je ideja za tablu, mada bi recimo Teslina ili Mokranjčeva ulica bile adekvatnije za pedale... :D:D:D

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla =moja ulica ;)

 

Razlog 1. Ne volim da imam pedalu ispred waha

Razlog 2. TU 2 stavljam na poslednje mesto jer mi je neophodna varijanta da mutira kompletan signal (svih pedala) u trenutku stimovanja ili pucanja zice i sl.

Razlog 3. Komplet napajanje u sve pedale ide iz TU2, mada to i nema preterane veze

Razlog 4. Pedala je bele boje

Razlog 5. Lepo svetlucka kad je nagazis i svi buljeee u pedalu kad je ukljucis i kazuuuu vaaaaaaaaaaaaaauu :)

Razlog 6. DriveMaster koristi iskljucivo za Lead svirku, wah takodje.

Razlog 7. Delay je STEREO, pa sam planirao da ga u skorije vreme koristim na dva pojacala, ali sam nasao alternativnu...tacnije mnogo bolju (trenutno varijantu)

Elem.Kupio sam Marshall JTM60W Combo 1x12 pojacalo, koje na zadnjem delu ploce ima Parallel FX LOOP, sto bi reklo, Delay sam `stavio` u kolo pojacala u

paraleli i sad zvuci EXTRA. Imam opciju da doziram kolicinu Delaya pomocu FX pota na pojacalu ili direkt na pedali.

Sve u svemu,od sada pa do daljnjeg, Delay je nezavistan od ostatka pedala.

Razlog 7. Sa novokupljenim pojacalom sam dobio i footswitch, koji sam takodje usrafio na pedalboard. Bacicu fotku uskoro. Sada je Delay u gornjem levom uglu, TU2 na

njegovom mestu, a footswitch u donjem desnom uglu.

Razlog 8. Konstatacija, manje vise ;) Delay je opet na kraju niza...

Razlog 9. Sta me boli dupe gde je.... bitno mi je da radi ono sto treba da radi, onako kako sam zamislio da radi, a to i radi hehe

 

Eto ti ga sad....

Delay nema veze sa ostalim pedalamo...

DA UVEK SE STIMUJEM NA `Cleanu` (u zivotu nisam imao clean sound, uvek je bio nekav crunch ili rdz ;) )

 

A ko pa jos ima vremena da cita uputstva????

Ili da postuje po forumima zasto je pedalu stavio ovde ili tamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla =moja ulica ;)

:rockdevil: Ha ha! :pivopije: Moraću da ti maznem fazon.

 

Razlog 2. TU 2 stavljam na poslednje mesto jer mi je neophodna varijanta da mutira kompletan signal (svih pedala) u trenutku stimovanja ili pucanja zice i sl.

Tu varijantu imaš i u slučaju kad je pedala na prvom mestu, štaviše sa nekih aspekata gledano, bolje radi tako ...

 

Imam opciju da doziram kolicinu Delaya pomocu FX pota na pojacalu

To si i do sada imao na samoj pedali.

 

A ko pa jos ima vremena da cita uputstva????

Ili da postuje po forumima zasto je pedalu stavio ovde ili tamo ;)

Oni koji imaju vremena da čitaju uputstva, imaju vremena i da se za'ebavaju na forumu. :D

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali jednom napravljen preset ne menjam, gotovo nikad.

 

Sada sam dosta parametara promenio na samoj pedali (DD6) s obzirom da je signal ubacen paralelno u kolo pojacala.

Uvak mi je cilj bio da napravim univerzalnu varijantu....

 

A sto se same table tice, nasao sam je u zardinjeri jedno kilometar od moje kuce...cisto da ne bude da sam je maznuo u komsiluku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: Ha ha! :pivopije: Moraću da ti maznem fazon.

Tu varijantu imaš i u slučaju kad je pedala na prvom mestu, štaviše sa nekih aspekata gledano, bolje radi tako ...

To si i do sada imao na samoj pedali.

Oni koji imaju vremena da čitaju uputstva, imaju vremena i da se za'ebavaju na forumu. :D

 

Cheerz! :pivopije:

El si sad srecan? :pivopije:

 

Nisam imao mira za vikend, pa sam probao predlozenu kombinaciju....

 

th_83820_Pedalboard__New_Setup_122_455lo.jpg

 

TU2 -> Cry Baby -> DriveMASTER -> Amplifier

DD6 ide u Parallel Send&Return...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...