Jump to content

Vaš prvi javni nastup


petrucci

Recommended Posts

Sve u svemu, jedno od najlepših iskustava mi je bila ta svirka. Pogotovo momenat kada je pevač, kome je takođe to bio prvi nastup i koji je takođe imao tremu, posle svirke prišao i rekao "mislim da smo jebali keve".

 

Totalno netipična prva svirka. Bila je bez većih grešaka, imali smo dobar zvuk, i jako smo dobro bili primljeni. Meni su se katastrofalne svirke dešavale tek godinama kasnije i sa drugim bendovima.

 

Eto to je moj prvi javni svirački nastup.

 

:cry: nemam piva, a sjećanja naviru...

 

Svirka koju Secracon pominje je bila svirka benda Jet Black i održana je 8. oktobra 1995. u Rockoteci u NS.

Upad bio 3 dinara. :lol:

Moja prva i pretposlednja svirka (pevka)... :mhihi:

Pored naših 8 stvari svirali smo "Mouth For War", "Fade To Black" i "Seek And Destroy".

Tokom pauza između pesama ubacivao sam neke gluposti iz Matakovićevih stripova o Malom Ivici, a imali smo i specijalnog gosta, koji je, ubijen, sa kombatom preko glave, pevao nerazaznatljive šlagere sa jugoslovenskih omladinskih festivala iz sedamdesetih.

Publika odlična. Prostor pun. Čak je i neka punk ekipica odustala od provokacija, nakon što je oduvana snagom istinskog metala! :lol::lol::lol:

 

Unforgettable!

Eh!

 

:rockdevil::muzicar:

:pivopije:

Edited by ruhmeez

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ruhmeez

 

Brate, ako si svirao na Secraconovoj promotivnoj svirci, evo pive :pivopije: . Mislim, i bukvalno, nazdravljam, nekim BrouCzech-om. A secanja naviru, kume.

 

Spomenu neko to rasulo na HM koncertima pre.

Svirali mi onomad sa Heller-om i Bloodbath-om na Beogradskom Sajmu. Neka hala, manja, pa na spratu. 300 dusa, give or take. Ja prod'o nekog svog Electro-Harmonixa, kombo, tranzistorac (jeste Abrameline, taj sa ugradjenim Small Stone-om :da: ) shit-aru drugim recima, i grebem se o Danetovog Peavey Bandit-a 1x12" combo. E sad jebi, ga, majkovano pojacalo (satro, tipovi iz booth-a blage veze nemaju) a mi sviramo speed metal (vecina stvari su nam bile blatantna kradja 'Tallice i Megadetha ali sta znaju deca, pogotovo kad malo obrnes/okrenes rifove :lol: ). Znaci puno stop signs, da ne kazem brejkova. E sad, setup je kurac, ja na nekom Charvelu jamerickom jel'da, mikrofonira svaki put kad stanes na loptu. Na svakom brejku Dane mi smanji na svom Banditu volume do panja. Pa onda povecava, ad-lib dok nekako nije zadovoljan bukom. U publici rasulo. 'Bina' je visine jedno 15cm (ko ono u nekim skolama pred tablom), jedno 2 metra dubine i 4-5 sirine. U sredi, povucen unazad, bubnjar (Bruno), ne desnom krilu moj 'Howdy Pardner' (solo/ritam djitra) Leo, u sredini bass/vocal Jaksa i na levom krilu yours truly sa Danetom vise uveta. Bata Leo i ja obicno izmenjujemo solo deonice u svakoj pesmi (a la good ole' Exodus, Cacophony ili Megadeth, jel'da). Ne nekoj pesmi, u zlo doba, nista od solaze! Pogledam ja malo bolje, Leu se obisnulo neko devojce oko vrata usput nagazivsi na plasticni dzek od kabla koji ide u pedalu. Nekako smandrljam njegov solo, pa udri svoj, kad me neka riba puche Vinjakom (litarskim) po celu. Smeska se ona i urla u sred stvari, 'Cugni malo'. Publika okupirala binu*. Moshing, diving, drz ne daj. Dane brani Bandita od navale. Na kraju udarimo mi u svoj hit :rolleyes: 'Life Of Crime' i totalni raspad sistema. Kompletan mosh-pit uleti kroz Jaksu medj bubnjeve koji lete u paramparcad. Leo i ja picimo kao da nista nije bilo, the show must go on, i tu ekipa dodje u finalni delirijum.

 

Naravoucenije: jebes cert bez 'proatkivne' raje :lol: .

 

Ah, secanja, sva sreca imam pive :pivopije: .

 

 

* Which reminds me

 

Slece Jevrej iz Izraela na Heathrow u Londonu...

Britanska sluzbenica: "Occupation?"

Jesha: "Nah, just visiting."

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak je sto sada nema tako veselih svirki, previse su se intelektualci umesali u metal :mrgreen: a i svi se plase osuda progresivaca, doomera i avangardista. Ljude k'o da je blam da se gube, sad ako krenes da skaces u prvom redu ljudi ce otprilike da pokazuju na tebe prstom i shushkaju "e, eno ga onaj sto skace na svirkama" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak je sto sada nema tako veselih svirki, previse su se intelektualci umesali u metal :mrgreen: a i svi se plase osuda progresivaca, doomera i avangardista. Ljude k'o da je blam da se gube, sad ako krenes da skaces u prvom redu ljudi ce otprilike da pokazuju na tebe prstom i shushkaju "e, eno ga onaj sto skace na svirkama" :)

 

Jel to stvarno tako? To je malo tuzhno...

 

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak je sto sada nema tako veselih svirki, previse su se intelektualci umesali u metal :mrgreen: a i svi se plase osuda progresivaca, doomera i avangardista. Ljude k'o da je blam da se gube, sad ako krenes da skaces u prvom redu ljudi ce otprilike da pokazuju na tebe prstom i shushkaju "e, eno ga onaj sto skace na svirkama" :)

 

Istina previse je naocaraca doslo u metal, jebo ih tolkin, evo vam ga na vi pederi sa izgradjenim misljenjima :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to stvarno tako? To je malo tuzhno...

 

Pa jest'... malo je svirki na kojima se bas napravi pichvajz, dobro, barem se gubimo jos uvek na vecim koncertima, ali pitanje i to kako ce biti sad kad su krenuli cheshce da dolaze... pretvaramo se u Madjare... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Ja bi sad najradije quote-ovao Secraconov i Dersin post, ali bilo bi preveliko, svejedno, izražavam oduševljenje i dižem kriglu u to ime! :pivopije:

 

Moj prvi pravi nastup je bio na Metal Attack festivalu u Novom Sadu, bio sam ono baš klinja. To da se ponašanje publike promenilo, to je definitivno. Ljudi su bili mnogo luđi i opušteniji, nije bilo tolikih mrštača. Sećam se da je recimo jedan tip (padala je kiše dan pre i to silno) plivao u bari (naravno bara nije dovoljno duboka) ali on je razvaljen od alkohola plivao sat vremena. Dok smo mi svirali, ortak je bio u prvom redu da slika. Kraj njega je bio tip koji je isekao sebi ruku da bi prokravario i namazao facu krvlju. kad je skapirao da ga ortak zbunjeno gleda on je očigledno pomislio da je neučtivo da se zabavlja sam, pa je ljubaznio pružio ruku ka njemu i dalje bengujući i doviknuo "Oćeš ti?!" Srećom sam bio više ritam nego solo gitarista u bendu , pa kao "mali od palube", nisam imao to opterećenje da treba da uradim ovo ili ono. Da je bilo tonske, nije naravno, jer je sve kasnilo toliko da kad smo mi došli na tonsku nije još sve bilo ni poređano na bini. Kad sam se peo na binu, video sam neko pojačalo, utakao se u pedalu pa u njega. Bio tu neki lik, vidim on zna da vrti sve te potove na amp-u, ajd bolje njega da pustim ja ću da sviram :)

U svakom slučaju meni bilo super :bigblue: Tremu nisam imao nešto specijalno, jer sam imao jedno interesantno iskustvo koje je malo teško opisati ovako. Bio sam klinac u muzičkoj školi i imao interni i da skratim, nešto što sam tada video i skapirao na licima roditelja i rodbine mi je kliknulo i shvatio sam tu neku međuzavisnost ponašanja i stava o sebi i reakcije ljudi. Ako čovek nema stav i ne stoji iza onoga što radi, ne mora to da znači da izvodi neke besne gliste na bini, samo da ima neki attitude, onda ga ni publika ne ferma tri posto. Nagledao sam se dobrih muzičara koji mogu da rade šta oće i nikome to ništa ne znači, čak je i dosadno i ljudi koji se samo popnu i izazovu reakciju i ponesu ljude. To je već duga priča

 

A što se tiče hororičnih sumanutih priča, sećam se da sam nekad ranije ispričao par komada (one manje zabrinjavajuće) iz najljućeg tezgaroškog perioda, pa da se ne ponavljam!

 

Petrucci (što je otvorio temu a ne DT Petrucci) je pomenuo i neke savete, al ne znam šta bih ja savetovao ljude... Možda "Nemojte se baviti muzikom već sportom, korisnije je" ili "završite škole, dobro se oženite i imajte puno dece a ne ko ja" ili tako nešto :D

:)

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi javni nastup sam imao sa likovima sa kojima i sada sviram samo sto tad nismo bili Anti-dotE nego SENEX...to je bilo pre 5 godina...2 meseca pred nastup smo bili kupili elektricne i sa akustara presli na elektricne i ta 2 meseca smo svirali samo tu pesmu sa kojom smo se takmicili(bilo je to takmicenje autorskih PESAMA i bila je nagrada)...ali za ta 2 mesece je bilo suvo provaljivanje sta se sve moze sa elektricnom gitarom(tipa gle gle potenciometri :) :) :) ) a pesmica je bila neka rock baladica

 

Pre nas je svirao drug bend i njihov gitarista je pozjmio gitaru od mene i rastimovao je i nije mi reko da se rastimovala a i ja mladi neiskusan debil nisam proverio stim jer me bila napicila tvrda trema da sam se tresao sav.

 

Odsvirali smo pesmu...malo distonirano na nekim mestima :) :) :) i ziri nas je ocenio losim ocenama sto je bilo objektivno a publika nas je na neku foru zgotivila i pocela da pljuje ziri i da im preti batinama

 

Valjda im se dopali klinci neznalice :) :) :)...bilo kako bilo...ipak je to bilo predivno secanje i dan danas se najezim kad se setim

Posle se naucili da sviramo uvatili thrash i udri :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao neki acoustic concert........tj dobrotvorni koncert...tako da nisam zaradio ali bilo opako iskustvo....

 

.....samo sto smo Wish you were here svirali oko 3 puta brze nego sto je "propisano"...i to je odusevilo publiku, samo sto je bilo neplanirano...........mada tu informaciju nismo podelili sa publikom tako da smo ispali originalni...... a to da li im se svidelo je druga prica....saaaasvim druga prica ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bese to pre skoro godinu dana, 24.11.2005. - plakat mi je jos na vratima sobe. Postojali smo tek par meseci ali smo vredno radili i vezbali. Cini mi se da nijednu svirku nismo tako dobro isplanirali. Sve su bile obrade, nekih 20 ako se dobro secam. Kada smo otisli da zakazemo svirku(u NS Raidersu - Dvoristu) nismo ni imali naziv benda, to je smisljeno nekih desetak dana pred svirku. Doneli smo nasu opremu, iznajmili dobar razglas, pevac Nekropolisa nam je odradio dobre plakate koje smo polepili i bukvalno su se brojali sati do svirke.

 

Sam nastup mi je jedno od najboljih iskustava. Prva stvar je bila Orion od Metalike. Izlazili smo jedan po jedan na binu i ukljucivali se u pesmu(oteglili smo taj uvod 3 puta duze nego na albumu). Do bas solaze sam vec bio skroz mokar, sto od vrucine, sto od treme. Samo sam mislio da nesto ne zajebem, a i nisam na svu srecu.

 

Posle jedno sat vremena drndanja smo priredili jedno iznenadjenje. Svi smo se zamenili instrumenata i odsvirali jednu pesmu(malo me je blam da kazem koju). Tu sam posteno izbrljavio, ali ipak je sve to bila sprdnja.

 

Posle toga pauza od 10tak minuta koja se malo oduzila zato sto je pevac otisao da sere i onda rasturanje na drugom delu svirke. Mozda zato sto smo sacuvali hitove za kasnije, mozda zbog neverovatne vrucine. Tu su krenule ozbiljne sutke, polivanja pivom, cak je jedna riba bacila tange na binu. Cesto mi se desi ubacim DVD i odgledam poneku pesmu sa tog nastupa.

 

Bilo je do danas dosta svirki, evo sledeci vikend ce 14 po redu za New Mythology ali mi je ta prva medju najdrazim.

Sve pare koje smo zaradili dali smo drugaru koji je slupao kola u dreg rejsu, malo da izvadi stetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gimnazija sveti sava pre jedno ti godine. Secam se da sam to vece popio pet guarana i da se zamalo nisam ispovracao na sred svirke. Secam se da smo svirali samo cetiri pesme, jer nismo stigli da uvezbamo nista vise i dok smo mi stigli na red ostalo je jedno cetrdeset ljudi, uglavnom nasih drugara koji su posle toga hteli da nam jebu mamu jer su cekali cetri sata da pocnemo da bi svirali manje od 15 minuta :). Ali opet je bilo carski, posle toga smo jedno nedelju dana samo pricali o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu..

 

Dvoriste moje voljene Zemunske gimnazije,krajem oktobra prosle godine, bend se zove (obratite paznju :lol: )

Glogov KolaTZ,obrade Slejera,Death-a i Burzuma... I to bez solaza,a ja se ukenjao u gace, drhtim i lede mi se prsti... U nekom polu-snu odsviram sve to,i pri tom brljam sta stignem,a kad je nocnoj mori konacno dosao kraj izjavio sam nesto u fazonu "Ma bre ja ne smem sebe da nazivam gitaristom,ovo je cisto sranje,itd"

 

Ali ispada da uopste nije bilo lose,ostatak svirke je bio do jaja dosadan,a mi smo nekako imali duha,iako nam je zvuk bio manje-vise krsh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro da nisi umro od 5 guarana...lose za chuku

ma ja sa tom guaranom bas imam lude tripove... :) ako popijem npr.3,4 zaspim lako, ali ako popijem 1 znam da cu cele noci gledati u jebeni plafon :):confused:

Inace moja prva svirka je bio neki rock festival, i svirao sam bas(inace, vec4,5 godina sam gitarista) :da:

Za razliku od vecine, bez lazne skromnosti, i svirka i oprema su bili na visokom nivou (doduse repertoar je bio pocetnicki i veoma lagan, ali s obzirom da smo bili bas veliki klinci, sve je proslo odlicno. Inace, to se sve odigralo pre otprilike 4 godine :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...