Jump to content

Vaš prvi javni nastup


petrucci

Recommended Posts

Ripanj, kisa lije ko iz kabla, dok pijani mladozenja vata kumu za sisu. Usao sam u bend kao zamena za bubnjara koji se na prosloj svadbi napio i zadirkivo tastu, onda su mu razbili glavu. Marodnjaci su sranje ali je pice i hrana bila OK. Sve su svemu puno rizika za velike pare, pogotovo kad se svadjaju svatovi(sa pistoljima u vis) koju pesmu da naruce mladencima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

2000. jedan klub na banovom brdu, ne secam se datuma, ali znam da je bilo prolece...jbg. svirao sam bubanj sa ortacima iz srednje, ritam nereda, sentenced, iced earth :) slovenac i ponedeljak su biti i dalje u punom jeku tada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1994 prolecna igranka u osnovnoj skoli. svirao sam sa bendom Knocking on Heavens Door i Lithium.

 

edit: to mi je kao prvi rock nastup.

 

peva sam u skolskim horovima i to od kad znam za sebe.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sa bendom prvi nastup sam imao 2004.. dok sa horom sam imao pre 12-13 godina.....koji sam razred bio..jbg..mislim da je 3-4 osnovne....au...nikad mi o vome nije nije padalo na pamet da razmisljam....

Edited by black_bane

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pre neku nedelju, u maloj sali SKCa, za osmi po redu vajolent fest. :bend:

Inace u to isto vreme je Kamelot imao koncert gore u velikoj sali, a 357 je bio u living rumu, tako da sam bio poprilicno 'ladam, jer sam bio ubedjen da se nista nece ni cuti od nase glazbe. ;) Medjutim zaj*bao sam se :D

 

Tonska je trebalo da bude oko 18h, a svirka od 20h. Oko 20:30 smo krenuli na tonsku i izvalili da bubanj jos nije sastavljen, da nema stolice za isti, i da je neku ku*ac falio bass pojacalu, pa sam se ustekao na neki zbudz-krsh izum koji mi je omogucio da se cujem. :D

Vidim brunda mi bass fino, ostali drugari iz benda (inace mladji od mene) se nisu ukakili, i ja pomislim - bice do yaya. ;)

 

Izadjemo mi napolje, po pivo neko.

I dok sam ja sve vreme gledao da mi se gitarista ne napije k'o dupe, pevac se odvali od zivota.

Zovu nas unutra, kao krece svirka, mi treba prvi da sviramo. Pevaca nema nigde. Na'vatamo bubnjar i ja njega iza nekog kamiona, isao covek jos piva da kupi, i odvucemo ga unutra. Krece prva pesma, ja od onih reflektora ne vidim nista zivo, ali izvaljujem da srecom nema vise od 15-20 ljudi unutra (including clanove ostalih bendova koji su te veceri svirali :P ). Krece druga pesma, ja prijatno iznenadjen kako jos uvek nismo digli SKC u vazduh, kad na delu pesme predvidjenom za predstavljanje benda pevac krece da psuje miliciju, sistem, j*be im svima sve po spisku, a jedva drzi onaj mikrofon. Pogledam pored bine neke dve klinkice, vidim smeju se, reko' ajd nastavljamo dalje jebiga. Sutnem pevaca po dupetu iz zajebancije i kazem mu daj da sviramo dalje. Krece treca pesma, on i dalje uzvikuje neke pankerske parole sa bine, ja se okrenem i iskljucim pojacalo, pokupim kabl i sa bassom sidjem dole sa bine, popizdeo vec jbg. Prilazi mi decko koji se predstavio prethodno kao organizator svirke, i kaze - reci mu da iskulira i nastavite da svirate.

Ja se popnem gore, ajde reko cetvrta pesma. Gitarista me gleda bledo, kad izvalim da mu je pukla E zica (najdeblja ona, just to be clear enough :P). Reko' dizemo sve na A zicu, nema veze. Na sledecoj pauzi izmedju pesama, ja primetim da se ovaj opet dere mnogo i pokazem toncu da mu iskljuci mikrofon. Umesto toga, dve sekunde kasnije moj mikrofon vise nije radio. :S

Nekako su prosle jos dve pesme, prilazi gore pomenuti organizator da nam kaze da smo zavrsili (doduse ionako nismo imali vise pesama :P), i negde na izlazu iz male sale ja shvatim da mi je pevac i dalje na bini, i da opet drzi svoj govor.....

 

Rasplet u bendu je vise za neku spansku sapunicu, ali da napomenem da sam cekajuci prvi voz za punkchevo te noci, izblejao dobra 2-3 sata kod akademije posle, sa otprilike vise ljudi nego sto je bilo na samoj svirci. ;)

Bas tako sam oduvek zamisljao svoju prvi svirku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...