Jump to content

Cyclone Temple


Mega_Deda

Recommended Posts

Bend koji su oformili Scott Schafer i Greg Fulton nakon raspada njihovog prethodnog benda, Znowhite.

Jednom sam iskomentarisao kako njihova muzika jako lici na panteru, a neko je posle toga rekao "Pantera jako lici na njih". I dalje nisam siguran sta je u pitanju od ta 2, s obzirom da su savremenici, ali je cinjenica da je energija koju su ulili u svoje pesme primetna na prvo slusanje.

Snimili su 2 albuma

1991 - I Hate Therefore I Am

1994 - My Friend Lonely

 

I zaista ne znam koji mi je bolji od kog, oba su vrh vrhova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera or not, meni je ovaj bend odlichan :)

"I Hate.." mi se svideo zbog zanimljivog songwritinga i dosta epichnosti koja je ubachena u pesme..mislim da sam na nekom forumu otvorio temu kao 'epic thrash' bas zbog ovog albuma.. dok mi se MFL svidja jer je nesto vishe straight-forward thrash metal, al ima tu i reminisencija na prvi album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Bas sam hteo sada da otvorim temu Cyclone Temple, ali search owns! Nije niko postovao tri godine! Inace jedan od mojih omiljenih thrash bendova. Kada sam bio u Italiji prosle godine, nabasao sam na I Hate Therefore I Am cd i bez razmisljanja ga kupio. Neko je napisao za njih "heavily underrated, emotional thrash" i u pravu je. A kako je Angelystor opisao albume, takvo i ja misljenje imam, jos bih dodao da su im tekstovi VRH. Topla preporuka onima koji ih nisu slusali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Hate Therefore I Am je odličan album. Crnja je gitare odsvirao nenormalno. Pumpanje na sve strane. Malo me nervira kada pevač pusti emo glas i zato mi je Public Enemy vrh, ali i In God We Trust. Zbog tih bezveznih momenata koje pevač izvodi ubeđen sam da album nije doživeo uspeh koji zaslužuje. Sve ostalo je savršeno. Između ovog i drugog albuma izdali su i EP, Building Errors in the Machine, na kome su sve pesme koje su i na drugom albumu, međutim ovaj EP je skroz drugačije isproduciran (prljavije) i otpevao je pevač koji nije pevao ni na jednom albumu. Tip je skroz skinuo Hetfilda tako da je to interesantno poslušati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj prvi album za mene ima jednu od najlepših thrash produkcija, a pošto je crnja pravio sve pesme i pisao tekstove, odsvirao sve gitare, kapiram da je on najzaslužniji i za tako lep zvuk. uvek mi je bio ekstra simpatičan.

Znowhite su bili jedan od ultra retkih thrash bendova 80tih koji su imali crnca u postavi.

pored njih na pamet mi padaju Hirax, Suicidal Tendencies, Zoetrope i ne znam više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj prvi album za mene ima jednu od najlepših thrash produkcija, a pošto je crnja pravio sve pesme i pisao tekstove, odsvirao sve gitare, kapiram da je on najzaslužniji i za tako lep zvuk. uvek mi je bio ekstra simpatičan.

Znowhite su bili jedan od ultra retkih thrash bendova 80tih koji su imali crnca u postavi.

pored njih na pamet mi padaju Hirax, Suicidal Tendencies, Zoetrope i ne znam više.

 

Vidi, vidi, otvorila se tema o Cyclone Temple :meshuggah:. I hate therefore I am je jedan od najboljih thrash albuma tokom devedesetih. Stvari su toliko dobre da mi čak ni neoubičajeno melodično pevanje ne smeta. Čak šta više, savršeno se uklapa i razbija šablon koji su thrash metal bendovi tokom druge polovine osamdesetih kreirali. Drugi album je daleko slabiji i ima nekako bezveznu produkciju tako da mi je mini daleko draži. Šteta što Znowhite nije tako zvučao i šteta je što im je prvi album izašao tek 1991. nakon čega je nastupila thrash metal kriza. Svih 9 pesama sa ovog albuma mi se sviđaju uključujući i sporije numere. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

josh jedan bend koji zasluzhuje da se izvuche iz naftalina, prvi album vrhunski tresh, drugi album do jaja odradjeni neki tresh-gruv, ali prvim albumom sam oduchevljen, retko gde nadjem lepe tehnikal tresh stvari, npr kao shto su prva dva albuma believer-a, i evo ovaj "i hate therefore i am" je bash kul

 

http://www.youtube.com/watch?v=24m60cUsDZQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...