Jump to content

Sabaton


Recommended Posts

Jasta, imate njihovu temu pa tamo raspravljate o njima. Nego da se vratimo onom bitnom, a to je Sabaton. Sto momci razvaljuju to je nevidjeno. Primo Victoria, Attero Dominatus i The Art of War najbolji albumi, ona druga dva necu ni da slusam koliko su losa. Mene malo podsjecaju na Manowar sa tematikom ali u malo modernijoj varijanti. Bas me zanima kako Joakim zvuci uzivo i da li je onako dobro kao na snimcima iz studija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima kako Joakim zvuci uzivo i da li je onako dobro kao na snimcima iz studija...

Odlicno zvuci uzivo, samo, nazalost, ja nisam ga nisam bas nesto cula u nekim pesmama (mozda cak i na svim) na koncertu jer je ozvucenje bilo jako cudno kod BloodBounda i Sabatona, bar ono sto se culo u privm redovima je bilo slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobedili u Hitu 202 sinoć. Biće u nedeljnom finalu sad u nedelju. Red bi bio da i tu pobede konačno, pa onda najzad i pesmu da promene, stalno puštaju Art of War, promenili par puta, ali na kraju opet vrate istu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobedili u Hitu 202 sinoć. Biće u nedeljnom finalu sad u nedelju. Red bi bio da i tu pobede konačno, pa onda najzad i pesmu da promene, stalno puštaju Art of War, promenili par puta, ali na kraju opet vrate istu. :D

 

retko pratim hit... ali odusevio sam se kada sam cuo da su pustili ManOwaR jednom...

 

a bilo bi stvarno cool da pobedi sabaton!

Share this post


Link to post
Share on other sites

retko pratim hit... ali odusevio sam se kada sam cuo da su pustili ManOwaR jednom...

 

Joooooooooooooooj...

 

"Jednom pustili Manowar"????

 

Nisam slusao hit vec hiljadu godina, ali taj isti hit je pre jedno 7-8 godina regularno pustao sve metal bendove koje je publika trazila. Pustali su cak i Viking Crown i slicne opskurnosti, a vi se sad divite sto je jednom pusten Manowar... Eh, zivote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hit je propao realno, zato ih vishe i ne slusham. Pre par godina su pustali mnogo bolje stvari i promovilasli manje poznate bendove, sada su smor. Kad se setim samo da sam na hitu prvi put cuo i Sonatu i Falconer i Vintersorg i josh kojeshta, a sad nista ...

 

Elem, gledao sam Sabaton 4 puta, svaki put su bili bolji od prethodnog, likovi kidaju uzivo, znaci RAZVALJUJU. Kod nas je zvuk bio OK ali recimo Sziget 2008 = keva... za one koji su pitali kakvi su live ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hit je propao realno, zato ih vishe i ne slusham. Pre par godina su pustali mnogo bolje stvari i promovilasli manje poznate bendove, sada su smor. Kad se setim samo da sam na hitu prvi put cuo i Sonatu i Falconer i Vintersorg i josh kojeshta, a sad nista ...

 

ja sam primetio da stalno pustaju G'n'R i to istu pesmu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

NEW ALBUM!

Finally the time has come to make another album.

Many people have asked us if it will be another album with war themes, and ofcourse it will.

The lyrics based on historical battles has become the mark of Sabaton and we plan not to leave that, at least for now.

 

And like on the last album we will now ask all of you fans out there if you have any ideas to help us write the album.

 

So, any ideas for songs about battles can be sent to [email protected], please include links to informations and facts also.

 

Every idea will be read and considered but please remember that Sabaton is mainly focused on more recent events so please do not ask us to write songs about vikings, knights...

Other bands do that better than us.

 

Please come with ideas that is more unknown, the perfect concept for a song were the story of

the 720 Polish soldiers who inspired us to write the song 40:1.

 

We await your ideas.

 

 

 

ono zanimljiva igrica moj ortak poslao mnogo opasnu ideju e sad zavisi da li ce to uzeti u ozbir :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

please do not ask us to write songs about vikings, knights...

Other bands do that better than us.

:haha: :haha:

Mogla bi da im se predloži neka "naša" tema, eto za ove što misle da mnogo znaju o istoriji prilika da urade nešto pametno.

 

Nego, šta bi za onaj DVD? Zar nije trebalo da ga izdaju ove godine?

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

На мојој мајици пише "Београд" ћирилицом. Одрадили су екстра то са називима градова. А што се тиче песама, ја бих исто волео да се одради нешто поводом српске историје. То би им био још један плус од мене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali nemamo mi bash mnogo stvari koje se uklapaju u njihov fazon. Nesto iz WWI eventualno bi moglo. Realno, nije da smo bili preterano bitan faktor u Drugom ratu, niti smo se nesto dugo branili ... Nesto tipa spomenuta vec odbrana Beograda, Solunski front, Plava Grobnica, Cer i Kolubara, to je onako jedino shto mi pada na pamet ... a i mislim da nas ima vec u jednoj Sabaton pesmi .. We Burn je cini mi se o gradjanskom ratu u Ex-SFRJ, ako neshto nisam pomeshao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali nemamo mi bash mnogo stvari koje se uklapaju u njihov fazon. Nesto iz WWI eventualno bi moglo. Realno, nije da smo bili preterano bitan faktor u Drugom ratu, niti smo se nesto dugo branili ... Nesto tipa spomenuta vec odbrana Beograda, Solunski front, Plava Grobnica, Cer i Kolubara, to je onako jedino shto mi pada na pamet ... a i mislim da nas ima vec u jednoj Sabaton pesmi .. We Burn je cini mi se o gradjanskom ratu u Ex-SFRJ, ako neshto nisam pomeshao ?

 

da ta pesma je stvarno mnogo dobra

inace

moj ortak je poslao kao u fazonu za Solunski front

tako da cemo da vidimo sta ce da bidne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...