Jump to content

Sabaton


Recommended Posts

Haha. :D Nego, evo još od potonjeg koncerta, imaju dosta stabilnu podršku na Hitu 202-jke, još se fanovi svađaju koja pesma da ide, to je još jedan znak da eventualni solo koncert ima dobru perspektivu. ;)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Проблем је што мало који церт може да има више од тога - мислим, перспективу. Тј. може, а и не мора бити. Продали би једно 62 карте до дан пре концерта.

Edited by AngroiD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... pa nisam baš siguran da bi interesovanje bilo tako malo... pre 2 meseca kad su bili predgrupa HF-u imali su bolji nastup nego sam HF i većina koja je bila na certu se slaže da su praktično oni bili zvezde večeri :da:. I atmosfera je bila fantastična tokom njihovog nastupa... istina, ne znam koliko ih ljudi sluša, ali verujem da su mnoge "kupili" tim nastupom... mene jesu :mrgreen: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... pa nisam baš siguran da bi interesovanje bilo tako malo... pre 2 meseca kad su bili predgrupa HF-u imali su bolji nastup nego sam HF i većina koja je bila na certu se slaže da su praktično oni bili zvezde večeri :da: . I atmosfera je bila fantastična tokom njihovog nastupa... istina, ne znam koliko ih ljudi sluša, ali verujem da su mnoge "kupili" tim nastupom... mene jesu :mrgreen: !

 

+1 Istina, posle njih, HF mi je izgledao nekako "jadno" mada su i oni razvalili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno oni po Nemackoj i Skandinaviji vec sad idu kao Headlineri, ovo sa HFom je bilo jer je HF ipak stariji, a i oni imaju dugu saradnju sa zajednickim koncertima (Joacim je josh 2005 bio gost na specijalnom Bloodbound koncertum, Sabaton je svirao sa HFom josh kad su izdali Primo Victoria ... ) sve u svemu ono medjusobna podrska i zajednicka turneja, a inace moguce je da ce sledeci put Sabaton biti headliner, a Bloodbound glavna podrska .. ali to je samo ideja, ne mora nista da znaci da ce tako i biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg sad... ako ćemo već kroz razne teorije-pošto su nam već bili u aprilu ovde a sad će biti i na EXIT-u, kapiram da čak i kada bi dolazili kao headliner-i, to bi bilo tek kad objave sledeći album... a onda bi i eventualna posećenost koncerta zavisila i od toga kakav će biti taj sledeći album, jel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao bi novi album da im bude žešći krš i da zauzima više od pola set liste pa da razmislim da li bih možda mogao da propustim solo koncert. :rockdevil:

 

Tesko... Nemaju oni potencijal za vise od 100 karata.

Pa sa promocijom kao za CIIC i JOP ni nemaju. :P

 

Šalu na stranu, mislim da imaju, baza njihovih fanova ovde konstantno raste. U vezi sa 2 pomenuta koncerta, meni se čini da u ovom trenutku znam više ljudi fanova Sabatona nego Savatage-a. Opet 202-jka related, pomenute CIIC i JOP mislim da su ukupno 1 max 2 puta pustili otkad je najavljen prvi od ta 2 koncerta, i možda ako su još 2x pustili Savatage, dok se Sabaton, naročito posle koncerta, redovno pušta (bar jednom nedeljno), par puta su pobedili u hitovima dana, mislim da su jednom dogurali i do finala nedeljnog izbora i izgubili da l' od nekog domaćeg il' velikog stranog benda. Za Savatage je to nezamislivo, ne sećam se da li su ikada u skorije vreme uopšte bili i blizu prolaska u finale dnevnog izbora. A na 202 puštaju ono za šta slušaoci najviše smaraju i ponešto za svoju dušu (npr kad Džet iskopa neke rock bendove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ja ipak mislim da sve zavisi od cene karte...

 

Ako stavis cenu karte od 800-1000din doci ce masa metalaca, oni koji povremeno slusaju ovaj bend...

ako stavis 2000din, tada dolaze samo pravi fanovi, ljudima kojima je Sabaton jedna od omiljenih grupa, a takvih ako ima 100 do jaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da preterujete sa 100 ljudi, zato sto sam ja siguran da dobar deo ljudi, myself included, na taj HF ne bi ni otisli da nije bilo Sabatona (i Bloodbounda) a znam josh barem 15tak istih slucajeva, cak su dva ortaka odma posle Sabatona zapalili gajbi, a pre 2 godine smo zajedno bili na HFu u prvom redu ... Cist dokaz koliko 3 losha albuma ubiju bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ja ipak mislim da sve zavisi od cene karte...

 

Ako stavis cenu karte od 800-1000din doci ce masa metalaca, oni koji povremeno slusaju ovaj bend...

ako stavis 2000din, tada dolaze samo pravi fanovi, ljudima kojima je Sabaton jedna od omiljenih grupa, a takvih ako ima 100 do jaja

 

Evo prvi ja bi dao i vise od 2000din ili 50KM svejedno pa i vise ako treba. To je zato sto sam ih propustio u aprilu i propusticu ih na Exitu, a bas imam zelju da ih cujem uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da preterujete sa 100 ljudi, zato sto sam ja siguran da dobar deo ljudi, myself included, na taj HF ne bi ni otisli da nije bilo Sabatona (i Bloodbounda) a znam josh barem 15tak istih slucajeva, cak su dva ortaka odma posle Sabatona zapalili gajbi, a pre 2 godine smo zajedno bili na HFu u prvom redu ... Cist dokaz koliko 3 losha albuma ubiju bend.

 

Dva loša albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista sa koncerta povodom desetogodisnjice osnivanja benda (inace, koncert je odrzan u gradu Falunu u Svedskoj, rodnom gradu clanova benda):

 

01_Sun Tzu Says

02_Ghost Division

03_The Art Of War

04_Hail To The King

05_Rise Of Evil

06_Union (Slopes Of St. Benedict)

07_The Hammer Has Fallen

08_40_1

09_Cliffs Of Gallipoli

10_Attero Dominatus

11_The Price Of A Mile

12_Panzer Battalion

13_Shadows

14_A Light In The Black

15_Långa Bollar På Bengt

16_Primo Victoria

17_Metal Machine_Metal Crüe

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista sa koncerta povodom desetogodisnjice osnivanja benda (inace, koncert je odrzan u gradu Falunu u Svedskoj, rodnom gradu clanova benda):

 

01_Sun Tzu Says

02_Ghost Division

03_The Art Of War

04_Hail To The King

05_Rise Of Evil

06_Union (Slopes Of St. Benedict)

07_The Hammer Has Fallen

08_40_1

09_Cliffs Of Gallipoli

10_Attero Dominatus

11_The Price Of A Mile

12_Panzer Battalion

13_Shadows

14_A Light In The Black

15_Långa Bollar På Bengt

16_Primo Victoria

17_Metal Machine_Metal Crüe

 

:rockdevil:

Do jaja setlista... mada bih možda menjao ponešto tu i tamo, ali svejedno :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...