Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

они су ми у ужем кругу за сада са њиховим Адванцед пакетом

тренутно ми је један сајт код њих, а сада бих да пребацим и други, али разматрам опције

 

у принципу сам задовољан Орионом за те небитне апликације

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se toga tiče, pod preferences>advanced>tabs (od)štikliraj opciju "open new tab nex to active" u zavisnosti da li želiš, ili (kako mi se čini da jeste) ne želiš da ti se novi tab otvara uz trenutno aktivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Mozila Preferences.

 

U search baru se ukuca about:config, pa se u Search ukuca (ili rucno pronadje) browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent, to se dvaput klikne da predje na false i to je to, svaki novi tab se otvara na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stalno prsava konekcija, pogotvo kad mi torenti rade, ima li neko predstavu sta mu je, znam da nije do modema/rutera jer burazer nema nikakvih problema. On mi rece da je najverovatnije ploca u pitanju.

 

Kad pukne konekcija moram da ga gasim preko napajanja da bi ponovo proradio, i to nece uvek iz prve, ne da me nervira a vec me zajebava nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

99 posto da je do mrezne.sto i nije tolika frka,jer kosta fazon 300 dinara.ja uvijek jednu drzim u steku za svaki slucaj,jedno 3 puta su mi przili gromovi,to uvjek prvo rokne.eventualno da probas da u biosu prvo izgasis,pa butuj,pa restart pa je opet inebluj pa vidi sta ce da se desava,ne kosta nista da probas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo one price sa dzonzijem prije o tehnoMS-u,ova braca iz emmi-ja stvarno zasluzuju sve pohvale,sad mi sami poslali mejl i dali mi kodove za novi AC IV i zadnjeg betmena,jebote koliko nisam navikao da ista u zivotu dobijem dzabe a kontam da na zapadu ove stvari su uobicajene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, evo mali update mog problema s kompom:

 

odnosih ga 2x nazad u monitor system, stvarno su korektni. Prvi put su flashovali bios, drugi put promenili RAM. I nista, danas ga isprobao, pikao Mass Effect jedno pola sata i zabod. napisah im mail danas jer ne mogu da zapostavljam obaveze za koje mi treba komp.

 

U međuvremenu mi ortak iskopao ovo na netu, ne znam dal bi to moglo da ima veze sa problemom:

http://www.bit-tech.net/news/2013/05/14/seasonic-confirms-list-of-haswell-compatibl/1

 

Ja imam Hasewell i Seasonic 400-SS, koje deklarativno nije podržano

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi,pomagajte!Kupio sam lap top hp pavilion 15-n055sm. Graficka bi trebalo da bude AMD Radeon HD 8610G/8670M Dual GPU (2 GB DDR3 dedicated)ali u device manageru prikazuje amd radeon hd 8610g + 8600m dual graphics.Na sajtu poput can you run it i u programu pc wizard prikazuje samo 1gb ddr3,dok npr. u igri rome 2 total war pise da imam 2776 mb video memorije.Pored toga,adapter ram u system information ocitava 2147 mb. Da li je problem u drajveru ili su greskom ubacili drugu graficku u lap topu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve okej,uvijek za ati/amd ide 86xxx series kod ocitavanja nikad tacan model.mozes zbog sebe sa DDU (display driver uninstall) da maknes postojece drajvere i lijepo skines sa neta zadnju betu.to sto ti raznorazni programi za specifikacije po netu pricaju to nema veze sa mozgaom,jedino gpu z/hw info vajaju za te rabote (doduse i aida64 daje full sav hardver detaljno).cak i gpu z ne daje tacan model ati/amd-a,samo seriju kojoj gpu pripada,mislim da samo hw info daje tacan br modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...