Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Vec odavno spremam svog laptopa

da ga flesnem brzo od miline

da z'obidjem staze, staze sporog boota

za ssd-om zelja da me mine

 

Al' rekose mi pre nikolko dana

da je srusen, onaj win xp mali

nema vise starog starta, welcome skrina

ni debelog laga kod dizanja sistema

 

Ref.

Necu vise ici na tu stranu

jer ne mogu suze oku skriti

ili moram tugom okrenuti glavu

il plakati, ili se napiti

 

Sve je manje dobrih kompjuterasa

hakrera, admina i sistemasa

sve je manje rama, rama koji jure

a u stvari nikuda ne zure

 

Nek vrag nosi moje snove puste

pasijansove duge prozore guste

nek vrag nosi tugom dobre kompjuterase

hakere, admine i sistemase

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

узи неки софтва за мерење температуре дроби рачунара, да виш да л ти је потребно чишћење

 

Виц-е, је л' ти укључен неки абнормалан антивајрус, оће од њега да се слабо диже са опроштењем

 

Aviru imam, ne bi trebalo da ona pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ama čoveče pa lično sam isntalirao sistem sa fleša pre godinu dana

isti fleš, sve isto

znam to da radim, koji ti je

 

pa vidis da je sjeban kad nece da butuje

 

stavi neki linux sta bilo samo da dignes da vidis dal' ce da radi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emmi je najjeftiniji koliko ja znam

 

izgleda da jeste. pozovem ih ja, pitam imaju li to i to, covek kaze ima. odem tamo, kad ono "ima jedan, ali je rezervisan". znaci, nema.

 

kad smo se najzad razjasnili, ispalo je da "ima" zapravo znaci "ima, ali moramo da narucimo i sacekacete dva ili tri dana". zbog jos nekih razloga moja kupovina harda ce malo sacekati.

 

ovo pisem samo da se jos neko ne bi ispalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to "rezervisana" najcesce znaci da je rezerervisana za porucivanje sa neta,posto oni pretezno tako narucuju.dakle,ako ima na sajtu,koji se azurira direkt iz magacina koji je na senjaku koliko se sjecam,ako porucis preko sajta stize ti sjutra,ili prvi sledeci radni dan,barem je dosad tako bilo za podrucje beograda.

 

slazem se da je to jako neprofesionalno,ako vec zovnes telefonom i pitas dje ima i oni te posalju tamo a ti ga ispusis,ali se tjesim da se zna barem kakav takav red kod njih,u poredjenju sa ostalima,ja i dzonzi smo malo piskarali ovuda o tome,ima i gorih slucajeva.svi ti veliki sopovi boluju od te birokratizacije,nepisanih pravila koje se podrazumijevaju da znas a nema sanse sem da ih iskustveno ukapiras,jedino mali i specijalizovani sopovi (tipa nova computers ili boostlogic pc) su skroz do kraja profi,ali su zato cijene poprilicno jace.

 

ako si se odlucio za onaj sshd,u monitoru je nekih 20tak dinara skuplji,a oni su dosta profi,tj ako imaju na stanju cekace te kad dodjes tamo,mislim da imaju i rezervacije.ima ih sad svukud i razlika u cijeni je u 200-300 dinara,provjeri na itsvetu kako se dje krecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo pisem samo da se jos neko ne bi ispalio.

stoka..

nemoj da te cudi, to su srpska posla...citaj muljanje sa marzom.

doduse skoro sve sto sam uzimao kod njih je bilo na lageru.Jednom su me samo ispalili za monitor,,tj na netu ima, ja odem tamo ono nema, pa je od svega ostalo na tome da su azurirali sajt i povukli.

a to ima al da se saceka, to ti je zato sto je emmi u stvari Alti, firma iz Cacka, i tamo im je glavni magacin, pa da ne bi placali marzu, u radnjama drze po dva tri artikla a ostalo dole, pa odatle raznose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poučen iskustvom, ja praktikujem da pozovem telefonom i proverim da li imaju komponentu, pa kažem da ću da dođem da kupim i da ostave na moje ime. Radi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dobro, nije to ne znam koji problem. samo nisam ocekivao da moram preko telefona bas sve da objasnim. lik koji tamo radi je ok, lepo smo se ispricali...a ssd ionako ne planiram da kupim posto ne bih da toliko investiram u lap top koji sam do sada otvarao sto puta, budzio kuler, itd. samo hocu da ga osposobim da bi izgurao jos godinu dana. bude li sve kako treba, sledeca masina ce biti macbook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...