Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Ma dobro, jeste drugacija, iako je Alice-ovo pevanje uvek prepoznatljivo...Cisto su me asocirale te igracke...

Jos jedan "majstor horrora" King Diamond ima The Puppet Master pesmu. Ne znam koliko bi se on uklopio u Avantasia projekat, ali je poglavar Ayreona jednom prilikom izjavio da bi zeleo da cuje Kinga na nekom od svojih albuma...

Za mene je ovaj chapter Avantasie, iako po mnogo cemu zaostaje za prethodna dva, na svoj nacin dobar...Mislim da su neki vokali trebali dobiti vise sanse da pokazu svoje kvalitete, a i Schenker je, na primer, mogao imati duzi solo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E eve i me', preslushah dobro i vishe puta album pre nego shto sam se odluchio da napravim commenta, u principu da sam pisao ovo posle prvog il drugog slushanja, garant bi bilo vishe pljuvanja, ali kako ga vishe slushah, i kako mi vishe slegao album, sve mi manje ogavan. Anyway, stvar koja mi najvishe smeta, je da ovo nosi ime Avantasia iz pure commercial razloga. A nema blage veze sa prvim albumima. Mislim, razumem, da je ovo izdao pod imenom "Tobias Sammet and friends" garant ne bi dobilo nista vecu paznju no Cans solo album, ali ovako, pod ovim legendarnim imenom, sigurno ce da zaintrigira sve. Ali, pokazalo se isto shto i kod Keeper3, LOTF2, barem za mene, nemoj dirati uspavanu legendu ako ne mozesh da je kontrolishesh do kraja! elem, da pochnem...

 

Twisted Mind-Odma' na pochetku se pokazuje ono shto se vec dugo znalo, da ovo nece imati blage veze sa part1 il 2, ali, za pochetak, ovo je bash dobro! Kul heavy zarazan riff+catchy predrefren/refren...jedina zamerka pesme mi je misuse Khana, chija je uloga malo smorena, i shteta shto ga ima ovol'cko malo na celom albumu. But then again, sasvim dobra, catchy pesma - 9/10

The Scarecrow-Gre'ota je shto ovde nema nekog tipa Andre Matos, jer je IMHO refren ki stvoren za njega! Ima pesma taj neki Angra feeling. Ali vrshi i Lande posao, posebno mi je jak onaj "evil eyes..." speedy deo na kraju, worthy of Dio himself! Plus pesma ima najjachi refren na celom albumu, by far. U pochetku mi je smetala malo duzina, posebno ono palamudjenje u prazno u srednjih 3 minuta, ali recimo da onaj Stargazerovski prelaz koji sledi, bash izvlachi sve, posebno chika Lande. Dakle, druga pesme, josh veci wow : ) - 9.5

Shelter From The Rain-Uprkos power bogovima, proslim i sadashnjim i vechitim, koji se nalaze na ovoj pesmi, ovo mu dodje previshe prosek i za power, nesto tipa "Rain" sa novog GR. Dobra, ali nothin' more. - 7/10

Carry Me Over-Awful, awful, awful...simply awful. Ogavshtina - 1/10

What Kind Of Love-Okej, razlog shto sam gore dao jedan poen je, da barem malo izvuchem prosek za album, ali ovo..ovo me podseca na Titanic. Paralele radi, dok slusham "Final Sacrifice", osecam se kao da pichim u kabrioletu niz autoput i pijem pivo sa DeFeisom, Matosom i Kisketom i usput bacamo molotovljeve koktele sa strane. Ovo me podseca na film titanik, ja ne volim titanik. - 0/10

Another Angel Down-Iako mi prvi utisak, sa EPa, nije bio neshto, ovo mi je sad jedna od jachih pesma albuma. Kul leadovi, i bash przachki soloi, refren je mooogao nesto bolji da bidne, ali ok sve u svemu.. - 8/10

Toy Master-Najbolja pesma albuma. Na prva dva slushanja me pochetak previshe podseca na "March Of Mephisto", ali ta komparacija mi je izmaglila vremenom. Ono shto najvishe daje shmek pesmi je gosn Alice Cooper, chiji creepy vokal lega ovde ki kec na deset! IMHO Tobi nije ni morao da mesha svoje skichave vokale ovde...

I am willing to believe, they would pay for a smiiiiilleee.. - 10/10

Devil In The Belfry-Uuuu, dobra dobra. Ovde ga je Henjo pokidao k'o u matichnog benda! Prosti heavy glavni riff, ali svemu extra feel daju oni ludi leadovi + przachki soloi in dah middle. EdGuyast power, sas happy refrenom, ovo je stari dobri Tobi! - 10/10

Cry Just A Little-Traaaaaj, dzast a litl bit hardaaaa.....a ne, to je druga pesma. Odlichna pesma. Ovo? Josh jedan Tobijev pokushaj da napishe baladu. Awful - 0.5/10

I Don't Believe In Your Love- Realno, dobra pesma. Surovo realno, onaj glavni riff je kradja Virgin Steeleovog riffa iz "Chains On Fire". Poslushajte. Identichno. Plus, ogavan mi onaj Hartman, e ovde bi bilo bolje Kiske il Khan da je doshao! Cenim da bi zanimljivije ispalo, ovako obojica imashe nyah uloge na albumu. Refren solidan, kul soloi, ali riff mi bash smeta - 5/10

Lost In Space-Hit numero uno sa albuma, deshavalo mi se da shetam ulicom i da pochnem da pevam "..lost in speeEEEeejs to roam forever...", tako da recimo da je kulj pesamche - 8/10

 

+opshti utisak albuma - 7/10 (moze mozda 8, ali zbog imena se zakida bod)

 

I otprilike je i to ocena, 7/10. Kako sam se bio uplashio, ovo chak i dobro ispade. Ima dobrih, ima dosadnih, ima uzasnih...hail Alice Cooper!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama, mislio sam na ove 3 nesrecne balade. Bolje da ih nije ubacivao na album. Uporedi Farewell sa njima, razlika je neuporediva. Fali mu Sharon na ovom albumu za folk baladu, Carry Me Over bolje da je prodao nekome ko nema stila. Bez balada, album je cisto 10/10, barem meni. Sto vise slusam, sve me vise smaraju, a ove ostale odusevljavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff, pa mozda, meni je "What Kind Of Love" u pocetku bila zanimljiva, ali kako vreme prolazi nije mi nesto interesantna, dok je sasvim obrnut slucaj sa "Cry Just a Little", ta pesma mi je vremenom postala odlicna...

Ako pricamo o baladama i "The Story Ain't Over" mi je fenomenalna.

Ne znam, bas ne poredim prve albume sa ovim.

Opere slusam u kontinuitetu, od prve do zadnje pesme. A ovde pustam kad koju ocu pesmu, takav je album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam album ovih dana i mogu reci da je to odlican edguy album. Ipak posle singlova kad sam se zesce smorio i video one najave za album sa kratkim delovima iz pesama znao sad da ovako nesto treba i ocekivati. Mogu samo da kazem da je lepo sto Tobias pravi muziku onako kako mu se u trenutku hoce i vidi se da mu je PRAVI avantasia fazon dosadio ili sta vec i nije hteo da pravi nesto na silu.

 

Sa druge strane, zabole me kakav je on covek, nek je najvece govance od coveka, bitno mi je kakva je muzika. Ipak, sad kad sam se oprostio od Avantasie, gledam na ovo kao da je Edguy i lepo mi je. Odlican album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem tvoje misljenje, ali ne mogu se sloziti.

 

Ako mislis zbog "mocnosi" i "zaraznosti" da to lici na Avantasiu, onda mozda nisi slusao Edguy. Pesme su im jednako mocne i zarazne kao na ovom albumu. Inace razlikuje se ovaj album po svim bitnim elementima koji su Avantasiu odvajale od Edguy i drugih grupa...

 

Nedostaju:

 

- onaj epski zvuk i osecaj kod slusanja pesama

- viseglasni refreni upokavani na prethodno naveden nacin

- ne zvuci kao nesto sa nekog drugog sveta(avantasie recimo) i nekako, los izbor reci ali mitoloski. Vec bas obrnuto - produkcija je EDGUY-ska,, pomalo futuristicka, nabudzena - to vazi za aranzmane gotovo svih pesama ( izuzetak je mozda jedino SHELTER FROM THE RAIN pa i ona je pfff)

Odslusajte recimo MATRIX od Edguy - bas strava, nabudzena, gotovo zestoko komercijalna produkcija, pa zatim TWISTED MIND, slicnost je veoma uocljiva

- album ima vise rokerski feel nego metal...opet Edguy-ski - ovo se odnosi najvise na rifove i bubnjeve...

.

.

.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, potpuno se slazem sa mikkijem, ovo je jako slicno sa Roket Ride, samo sto ima gostujucih vokala.

Pogledajte recimo pesmu "Judas at the Opera" sa Superheroes EP-ja, ta pesma je opusteno mogla da bude izdata pod imenom Avantasia.

Meni se bas svidja novi Edguy album tako da se ne zalim uopste.

A smatram da je Edguy koncert trenutno jako zanimljiv, mogu se cuti stare legendarne power pesme, pa sve do klasicnih rock pesama, bas je raznovrsno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem tvoje misljenje, ali ne mogu se sloziti.

 

Ako mislis zbog "mocnosi" i "zaraznosti" da to lici na Avantasiu, onda mozda nisi slusao Edguy. Pesme su im jednako mocne i zarazne kao na ovom albumu. Inace razlikuje se ovaj album po svim bitnim elementima koji su Avantasiu odvajale od Edguy i drugih grupa...

 

Nedostaju:

 

- onaj epski zvuk i osecaj kod slusanja pesama

- viseglasni refreni upokavani na prethodno naveden nacin

- ne zvuci kao nesto sa nekog drugog sveta(avantasie recimo) i nekako, los izbor reci ali mitoloski. Vec bas obrnuto - produkcija je EDGUY-ska,, pomalo futuristicka, nabudzena - to vazi za aranzmane gotovo svih pesama ( izuzetak je mozda jedino SHELTER FROM THE RAIN pa i ona je pfff)

Odslusajte recimo MATRIX od Edguy - bas strava, nabudzena, gotovo zestoko komercijalna produkcija, pa zatim TWISTED MIND, slicnost je veoma uocljiva

- album ima vise rokerski feel nego metal...opet Edguy-ski - ovo se odnosi najvise na rifove i bubnjeve...

.

.

.

 

Uf, pa dje da me pitas jesam li slusao Edguy? :) Pazi, meni je najbolji Edguy album HEllfire Club/Mandrake, ne bih se mogao odluciti. Znam da nova Avantasia nema bas epske momente kao prva 2 albuma, ali, meni je i dalje daleko od Edguy radova. Naravno, slicnosti ima, kao sto ima i u Avantasiji I i II sa tadasnjim Edguy radovima. Ipak je sve to Tobi u havajskoj kosuljici. :)

Ma, znam ja sta je vama, fali vam Matos, o Hansenu da ne pricam... i vise Kiskeovih pratecih vokala, doduse i glavnih, u tome je frka... Nisu Khan i Alice Cooper za epske radove, oni uvijek daju neki mracniji prizvuk pjesmama... Pogledajte samo uvodnu stvar, dok pjeva Khan, kao da slusam Kamelot... Tako to ide. You have been the chosen one, so, welcome to this place, Vandroiy's told us you would come, To help us win the race... Jedva cekam!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je sasvim OK. Sad mi nekako seo, pogotovo relacija The Scarecrow - Shelter From the Rain - Another Angel Down - The Toymaster - Devil in the Belfry... hm, kakva god da je to relacija, mozda sam trebao reci top pesme ;)

 

A ove I Don't Believe in Your Love (mada onaj deo "Don't give a fuck for roses... sta god predstavljao :)) i Lost in Space su mi se svidele i na EPevima... tako da, overall ocena: vrlo dobar, 4 :da:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je i dalje "I Don't Believe in Your Love" UBEDLJIVO najomiljenija pesma, nikako nije najbolja samo mi je najomiljenija...

Ako neko hoce da uziva uz nju neka slusa Edguy - Scarlet Rose pesmu, a posle nje ovu, hehhe to je majstorija

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je i dalje "I Don't Believe in Your Love" UBEDLJIVO najomiljenija pesma, nikako nije najbolja samo mi je najomiljenija...

Ako neko hoce da uziva uz nju neka slusa Edguy - Scarlet Rose pesmu, a posle nje ovu, hehhe to je majstorija

Neka ubaci i "Roses to no one" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...